TIPY NA TLAČ

Objavte najlepšie tlačiarne pre študentov

Keď potrebujete skvelo vyzerať na papieri, tlačiareň od spoločnosti Canon vás podrží. Nájdite to najvhodnejšie riešenie pre vaše potreby a váš rozpočet.
Tlačiareň Canon umiestnená na drevenom stole, zachytená uprostred tlače. Pred ňou sedí žena s niekoľkými baleniami papiera do tlačiarne, pričom sa pozerá na obrázok na tablete.

V tomto digitálnom veku sa väčšina našej písomnej komunikácie uskutočňuje vo forme textových správ, e-mailov a elektronických dokumentov, ale stále je veľa prípadov, kedy potrebujete tlačiť. Vytvorenie výtlačku môže byť cenovo dostupné a jednoduché.

Ponuka tlačiarní od spoločnosti Canon je známa svojou cenovou úspornosťou, účinnosťou a spoľahlivosťou. Niektoré sú najvhodnejšie na tlač textu, iné sú zamerané na grafické a fotografické výstupy a existuje mnoho modelov, ktoré odvedú vynikajúcu prácu v oboch oblastiach, aj keď máte obmedzené financie.

Pre študentov, okrem potreby občas predkladať prácu v tlačenej podobe, má tlač aj ďalšie, menej známe prínosy. Vytváranie fyzických poznámok pre rýchle a jednoduché pripomenutie môže byť výborným nástrojom na učenie sa a opakovanie. A aj keď budete dokumenty predkladať elektronicky, čítanie ich tlačenej formy vám môže uľahčiť spozorovanie chýb a zároveň môže byť vítanou prestávkou od obrazovky pre vaše oči. Pri grafických a fotografických kurzoch, kde často musíte odovzdať fyzické projekty, môže vytváranie výtlačkov skutočne pomôcť pri reflexii nad vlastnou prácou a pri odhaľovaní oblastí, v ktorých je potrebné zlepšenie.

Ak nie ste zvyknutí na prípravu projektov na tlač, môžete použiť aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor od spoločnosti Canon, ktorá vám umožňuje upravovať fotografie a vytvárať koláže, plagáty a ďalší obsah pomocou množstva pripravených šablón. A softvér Canon Easy-Layout Editor vám dokonca umožňuje umiestniť viacero súborov (textové dokumenty, tabuľky, súbory PDF, obrázky atď.) do jedného súboru a vytlačiť ich spolu na jeden kus papiera. Môžete ho použiť aj na výber konkrétnych častí webovej stránky, ktoré chcete vytlačiť.

Mnohé vysoké školy a univerzity dnes využívajú službu Google Classroom na správu zadaní – ak patrí medzi ne aj tá vaša, môžete použiť svoju tlačiareň Canon na vytlačenie pracovných materiálov cez cloud. Jednoducho sa prihláste do služby Google Classroom pomocou dotykovej obrazovky tlačiarne alebo aplikácie v smartfóne a môžete prechádzať jednotlivé predmety a vytlačiť si zadania, ktoré vám určili vaši vyučujúci. Ak vaša tlačiareň Canon má zabudovaný skener, po dokončení práce môžete naskenovať vyplnené stránky a odovzdať ich priamo pomocou funkcie na obrazovke tlačiarne alebo v aplikácii.

K dispozícii je veľký výber tlačiarní vhodných pre akékoľvek potreby, preto sme tu, aby sme vám dali niekoľko rád, ktoré vám pomôžu nájsť študentskú tlačiareň, ktorá sa dokonale hodí k vašim požiadavkám a rozpočtu. Čítajte ďalej a spoznáte svojho dokonalého tlačového partnera.

Tlačiarne pre študentov, ktoré sú šetrné k rozpočtu

Tlačiareň Canon PIXMA na tmavosivej pracovnej ploche. Na pozadí je viditeľný malý drevený stôl a tri stoličky.

Model Canon PIXMA TS205 Series je najdostupnejšia monofunkčná tlačiareň v sortimente. Nemá zabudovaný skener, ale je robustne skonštruovaná a poskytuje vysokokvalitné výtlačky v čiernobielom aj farebnom prevedení, ako aj bezokrajové fotografie formátu 6 x 4 palcov so živými farbami.

Ak je v študentskom živote jedna konštanta, je to snaha vystačiť si s obmedzenými financiami. Atramentové tlačiarne Canon našťastie začínajú na veľmi prijateľnej cene, ako je tomu pri kompaktnom a štýlovom modeli Canon PIXMA TS205 Series.

Modely PIXMA TS205 sa jednoducho, bezproblémovo a prakticky používajú, a zároveň majú slušnú rýchlosť, čiernobiele obrázky formátu A4 dokážu tlačiť rýchlosťou 7,7 obr./min. a plnofarebné rýchlosťou 4 obr./min. Zvládajú aj bezokrajovú tlač na lesklý fotopapier vo veľkosti 6 x 4 palce za niečo vyše minútu.

Nielenže je tlačiareň cenovo dostupná, ale má aj nízke prevádzkové náklady. Vyžaduje iba pár atramentových kaziet, jednu čiernu a jednu farebnú, ktoré sa rýchlo a jednoducho vymieňajú. K dispozícii sú tiež verzie s vysokou výťažnosťou pre lepšiu nákladovú efektívnosť, ak potrebujete tlačiť vo väčších objemoch. Každá dvojica zásobníkov XL vystačí na približne 400 čiernobielych dokumentov formátu A4 alebo až 300 plnofarebných výtlačkov.

Modely Canon PIXMA TS305 Series pridávajú možnosti pripojenia prostredníctvom Wi-Fi pre bezdrôtovú tlač a sú kompatibilné aj s bezplatnou aplikáciou Canon PRINT pre smartfóny a tablety, takže umožňujú bezproblémovú tlač z vašich inteligentných zariadení. To tiež znamená, že dokumenty môžete kopírovať pomocou fotoaparátu svojho inteligentného zariadenia, aj keď samotná tlačiareň nedisponuje skenerom, pomocou funkcie Kopírovanie pomocou smartfónu v aplikácii. Na úpravu fotografií alebo vytváranie koláží, pohľadníc a ďalších vlastných výtlačkov môžete použiť aj aplikáciu Canon Easy-PhotoPrint Editor na svojom zariadení.

Tlačiareň Canon PIXMA, v čiernom prevedení, tlačí hárok papiera formátu A4, pričom je obklopená obrázkami a výtlačkami, a ruka držiaca smartfón

S modelom Canon PIXMA TS3350 Series viete tlačiť bezdrôtovo z cloudu, ako aj zo smartfónov a tabletov s bezplatnou aplikáciou Canon PRINT. Využíva 3,8 cm čiernobiely LCD displej a dokáže vytvárať 5 x 5 palcov veľké štvorcové fotografie, ako aj bežnejšie veľkosti do 7 x 5 palcov.

Model Canon PIXMA TS3150 Series zahŕňa vstavaný skener, takže môžete rýchlo a jednoducho digitalizovať alebo kopírovať už vytlačené obrázky a dokumenty. S možnosťami pripojenia prostredníctvom Wi-Fi a kompatibilitou s aplikáciami Apple AirPrint a Mopria™ pre systém Android teraz môžete tlačiť priamo z vášho zariadenia. Používa rovnaké atramentové kazety ako modely Canon PIXMA TS205 Series a Canon PIXMA TS305 Series, ako aj rovnaké zásobníky s vysokou výťažnosťou.

Podobne ako model PIXMA TS3150, model PIXMA TS3350 Series disponuje praktickou 3,8 cm obrazovkou na sledovanie stavu tlačiarne a dokáže vytlačiť väčšie bezokrajové fotografie s veľkosťou až 7 x 5 palcov. Vie tiež tlačiť z cloudu s funkciou PIXMA Cloud Link v aplikácii Canon PRINT.

Najlepšie kompaktné študentské tlačiarne

Tlačiareň Canon PIXMA na okraji stola. V pozadí možno vidieť rôzne pracovné stoly a stoličky.

Kompaktný model Canon PIXMA TS305 Series je ideálny, ak máte málo miesta, ale stále potrebujete vysokokvalitné možnosti tlače dokumentov a fotografií.

Študentské ubytovanie zvyčajne nevyniká priestrannosťou, preto sú často lepšie ľahké tlačiarne s malým pôdorysom. Študentské tlačiarne Canon, ktoré sme zatiaľ spomínali, sa pohybujú od veľkosti približne 426 x 255 x 131 mm a hmotnosti 2,5 kg pre zariadenia určené len na tlač a 435 x 316 x 145 mm a 3,9 kg pre multifunkčné zariadenia. Zaberajú veľmi málo priestoru a v prípade potreby sa dajú jednoducho premiestniť z miesta na miesto.

Výhodou pripojenia Wi-Fi, ktoré je prítomné u väčšiny tlačiarní Canon, je skutočnosť, že tlačiareň môžete uložiť na vhodné mieste a nemusíte ju mať pripojenú k počítaču. Je tiež praktické mať možnosť tlačiť odkiaľkoľvek, či už z notebooku alebo smartfónu, bez toho, aby ste ho museli fyzicky pripojiť k tlačiarni zavadzajúcim káblom. Môžete napríklad odoslať tlačovú úlohu z notebooku do tlačiarne ešte predtým, ako ráno vstanete z postele, a keď ste pripravení vyraziť, len si ju zoberiete z výstupného zásobníka.

Kompaktný model Canon PIXMA TS305 Series má iba 430 x 282 x 143 mm, váži 2,9 kg a tlačí dokumenty formátu A4 v plnej veľkosti rýchlosťou až 7,7 obr./min. čiernobielo a 4 obr./min. farebne. Zvláda tiež bezokrajovú tlač fotografií na lesklý fotopapier 6 x 4 palcov už za 65 sekúnd.

Pokročte na ďalšiu úroveň

Biela tlačiareň Canon položená na pracovnom stole. Pred ňou drží žena výtlačok s výberom obrysov motýľov.

Skvele sa hodí na ručnú výrobu aj tlač dokumentov – model Canon PIXMA TS5350a Series má dva vstupné zásobníky na papier, vzpriamený zadný zásobník je ideálny pre hrubší pohľadnicový a fotografický papier, pretože na rozdiel od papiera v prednej kazete nedochádza k otočeniu média pri prechode cez tlačiareň. Displej OLED vpredu poskytuje jasný prehľad možností ponuky a je tu aj lišta s LED indikátormi stavu, ktorá sa rozsvieti počas tlače.

Model Canon PIXMA TS5350a Series dokáže ešte viac pre zvýšenie vašej produktivity. Ponúka pripojenie Wi-Fi a priamu kompatibilitu s aplikáciami Apple AirPrint, Mopria™ pre Android a s aplikáciou Canon PIXMA Cloud Link. Obsahuje aj skener s vyšším rozlíšením, ktorý umožňuje zachytiť a kopírovať mimoriadne jemné detaily pri skenovaní dokumentov alebo fotografií a iných obrázkov. Dosahuje aj vyššiu rýchlosť, dokument vo formáte A4 čiernobielo zvládne rýchlosťou až 13 obr./min. a farebne až 6,8 obr./min. Dokáže tiež vytvoriť bezokrajové fotografie v lesklom prevedení až do formátu A4 a len za 43 sekúnd dokáže vytlačiť bezokrajovú fotografiu veľkosti 6 x 4 palcov.

Model PIXMA TS5350a Series je vybavený kazetou na papier A4 na predné podávanie a zadným zásobníkom na podávanie papiera, do ktorého možno vložiť papier rôznych veľkostí až do formátu A4. Je to skutočne užitočná funkcia, ak chcete tlačiť umelecké práce, fotografie, ako aj dokumenty, pretože prednú kazetu môžete použiť na obyčajný papier a do zadného zásobníka podľa potreby. vložiť špecializované médiá alebo fotopapier. Ďalším bonusom tlačiarne, ktorý šetrí peniaze a životné prostredie, je vybavenie na automatickú obojstrannú tlač, takže môžete tlačiť obojstranné dokumenty bez potreby manuálneho otáčania strán.

Zníženie prevádzkových nákladov

Obrázok s pohľadom zhora na tlačiareň Canon PIXMA s fotoaparátom Canon navrchu. Pod tlačiarňou sa nachádza zbierka cestovateľských fotografií a fotografií jedál a portrétov.

Ideálna na tlač fotografií, Canon PIXMA G640 je tlačiareň MegaTank so šiestimi doplniteľnými zásobníkmi na farbivové atramenty. To poskytuje rozšírený rozsah tónov a farebného priestoru pre zabezpečenie fotografického výstupu v optimálnej kvalite. V ponuke je aj monofunkčná tlačiareň Canon PIXMA G540 s rovnakým atramentovým systémom, ale bez zabudovaného skenera.

Všetky študentské tlačiarne, ktoré sme spomínali, spájajú mimoriadne dostupné nákupné ceny s vysoko konkurenčnými nákladmi na prevádzku. Aby ste sa vyhli riziku, že sa vám atrament minie, keď ho práve potrebujete, tlačiarne Canon vás informujú, keď začína atrament dochádzať, a objednávanie ďalších kaziet je intuitívne a bezproblémové. Výmena atramentových kaziet je rýchla a jednoduchá a celý postup trvá len niekoľko sekúnd.

Hoci sú atramentové kazety praktické, sú menej úsporné, ak potrebujete pravidelne tlačiť vysoké objemy strán. Tlačiarne MegaTank od spoločnosti Canon predstavujú úspornú a udržateľnejšiu alternatívu, ktorá dokáže výrazne znížiť prevádzkové náklady.

Namiesto atramentových kaziet majú tlačiarne MegaTank atramentové zásobníky, ktoré môžete doplniť s originálnymi atramentami Canon vo fľaštičkách, ktoré stoja zlomok ceny kaziet. Fľaštičky, ktoré nie je potrebné vytláčať, sú navrhnuté tak, aby doplnenie zásobníka bolo jednoduché a bez neporiadku, a každá farba má jedinečný tvar dýzy, takže nie je možné naliať nesprávny atrament do nesprávneho zásobníka.

Mladá žena so smartfónom sediaca za stolom s tlačiarňou Canon PIXMA.

Úžasná cena za tlačiareň MegaTank, model Canon PIXMA G2420 je výbornou investíciou, keď si zoberiete, že už nebudete mať žiadne ďalšie náklady na atrament do konca svojho štúdia. Eliminujete tiež nepríjemnosti spojené s nákupom náhradných kaziet. Model Canon PIXMA G3420 (na obrázku) poskytuje všetky totožné výhody a súčasne pridáva pripojenie cez rozhranie Wi-Fi.

Model Canon PIXMA G3420 je multifunkčná tlačiareň MegaTank so štandardnými možnosťami tlače, skenovania a kopírovania, ako aj možnosťami pripojenia cez Wi-Fi a ku cloudu. Dodáva sa s množstvom atramentu, ktorý vystačí na tlač až 6 000 strán čiernobielo (viac ako 7 600 v úspornom režime) alebo až 7 700 strán farebne.

Ak chcete všetky tieto výhody, ale nepotrebujete pripojenie Wi-Fi, model Canon PIXMA G2420 je cenovo ešte dostupnejší s rovnako nízkymi prevádzkovými nákladmi. Naviac, oba tieto modely dokonca zvládnu tlačiť farebné pútače s dĺžkou až 1,2 metrov, ale len pri použití obyčajného papiera.

Výber je len na vás

Ak chcete byť o krok vpred počas rušného študentského života, je skvelé mať možnosť vytlačiť čokoľvek, čo chcete, kedykoľvek to chcete, a nemusieť pri tom závisieť od iných ľudí alebo služieb. Sortiment tlačiarní Canon PIXMA, ktoré sú šetrné k rozpočtu, vám prináša dokonalé riešenie v oblasti praktickej, rýchlej a bezproblémovej tlače s najvyššou spoľahlivosťou. A väčšina z nich pridáva pohodlie pripojenia Wi-Fi v kombinácii s s aplikáciami pre inteligentné zariadenia, čím ešte viac zvyšujú použiteľnosť a univerzálnosť tlače v študentskom prostredí.Autor Matthew Richards

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • Žena sedí v domácej kancelárii za stolom, na ktorom je prenosný počítač, monitor a tlačiareň MegaTank od spoločnosti Canon plus štyri atramentové fľaštičky.

  TIPY NA TLAČ

  Ktorá je tá pravá pre vás?

  Nájdite tú najlepšiu tlačiareň Canon pre svoje potreby, či už pre rodiny a študentov alebo pre pracovníkov v domácej kancelárii.

 • Osoba používa aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor na tablete na bezdrôtovú tlač snímky rodiny na tlačiarni Canon PIXMA na stole.

  TLAČ

  Ako používať bezdrôtovú tlačiareň

  Šikovné spôsoby, ako využiť bezdrôtovú tlačiareň naplno.

 • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

  TIPY NA TLAČ

  Tlačiarne MegaTank a ich výhody

  Objavte šesť dôvodov prečo potrebujete tlačiareň MegaTank.

 • Záber zhora na otvorený kreatívny denník spolu so šablónami okrajov zo služby Creative Park a tlačiarňou Canon PIXMA.

  KREATÍVNA TLAČ

  Tlač zoznamov, plánov a cieľov

  Buďte kreatívni s tlačiarňou Canon PIXMA a zostaňte organizovaní a uvedomelí po celý rok.