TLAČ

Najlepšie tlačiarne pre študentov

Nájdite tlačiareň pre študentov, ktorá dokonale zodpovedá vašim potrebám a rozpočtu.
Mladý muž otočený chrbtom k fotoaparátu sa nakláňa ponad stôl, na ktorom je tlačiareň Canon PIXMA, rastliny a kancelárske potreby.

V tomto digitálnom veku sa väčšina našej písomnej komunikácie uskutočňuje vo forme textu, e-mailov a elektronických dokumentov, ale stále je veľa prípadov, kedy potrebujete tlačiť.

Ponuka tlačiarní od spoločnosti Canon je známa svojou cenovou úspornosťou, účinnosťou a spoľahlivosťou. Niektoré sú najvhodnejšie na tlač textu, iné sú zamerané na grafické a fotografické výstupy a existuje mnoho modelov, ktoré odvedú vynikajúcu prácu v oboch oblastiach, aj keď máte obmedzené financie.

Pre študentov, okrem potreby občas predkladať prácu v tlačenej podobe, má tlač aj ďalšie, menej známe prínosy. Vytváranie fyzických poznámok pre rýchle a jednoduché pripomenutie môže byť výborným nástrojom na učenie sa a opakovanie. A aj keď budete dokumenty predkladať elektronicky, čítanie ich tlačenej formy vám môže uľahčiť spozorovanie chýb a zároveň môže byť vítanou prestávkou od obrazovky pre vaše oči. Pri grafických a fotografických kurzoch, kde často musíte odovzdať fyzické projekty, môže vytváranie výtlačkov skutočne pomôcť pri reflexii nad vlastnou prácou a pri odhaľovaní oblastí, v ktorých je potrebné zlepšenie.

Prenosný počítač na stole s dreveným efektom spolu s tlačiarňou Canon PIXMA.

Spoločnosť Canon má široký sortiment aplikácií na tlač a softvéru, ktorý vám pomôže vyťažiť z tlačiarne maximum.

Ak nie ste zvyknutí na prípravu projektov na tlač, aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor vám umožňuje upravovať fotografie a vytvárať koláže, plagáty a ďalší obsah pomocou množstva šablón. Okrem toho môžete pomocou Canon Easy-Layout Editor vytvoriť viacero súborov (text, tabuľky, súbory PDF, obrázky) a vytlačiť ich spolu na jeden papier.

Mnohé vysoké školy a univerzity dnes využívajú službu Google Classroom na správu zadaní – ak patrí medzi ne aj tá vaša, môžete použiť svoju tlačiareň Canon na vytlačenie pracovných materiálov cez cloud. Jednoducho sa prihláste do služby Google Classroom pomocou dotykovej obrazovky tlačiarne alebo aplikácie v smartfóne a môžete prechádzať jednotlivé predmety a vytlačiť si zadania, ktoré vám určili vaši vyučujúci. Ak vaša bezdrôtová tlačiareň Canon má zabudovaný skener, po dokončení práce môžete naskenovať vyplnené stránky a odovzdať ich priamo pomocou funkcie na obrazovke tlačiarne alebo v aplikácii.

Čítajte ďalej a spoznáte svojho dokonalého tlačového partnera.

Tlačiarne pre študentov, ktoré sú šetrné k rozpočtu

Tlačiareň Canon PIXMA na tmavosivej pracovnej ploche. Na pozadí je viditeľný malý drevený stôl a tri stoličky.

Model Canon PIXMA TS205 Series je najdostupnejšia monofunkčná tlačiareň v sortimente. Nemá zabudovaný skener, ale je robustne skonštruovaná a poskytuje vysokokvalitné výtlačky v čiernobielom aj farebnom prevedení, ako aj bezokrajové fotografie formátu 10 x 15 cm so živými farbami.

Ak je v študentskom živote jedna konštanta, je to snaha vystačiť si s obmedzenými financiami. Našťastie atramentové tlačiarne od spoločnosti Canon začínajú za veľmi prijateľnú cenu a kompaktný a štýlový model Canon PIXMA TS205 Series je ideálnou tlačiarňou pre študentov.

Modely PIXMA TS205 sa jednoducho, bezproblémovo a prakticky používajú, a zároveň majú slušnú rýchlosť, čiernobiele obrázky formátu A4 dokážu tlačiť rýchlosťou 7,7 obr./min. a plnofarebné rýchlosťou 4 obr./min. Zvládajú aj bezokrajovú tlač na lesklý fotopapier vo veľkosti 10 x 15 cm za niečo vyše minútu1.

Nielenže je tlačiareň cenovo dostupná, ale má aj nízke prevádzkové náklady. Vyžaduje iba pár atramentových kaziet, jednu čiernu a jednu farebnú, ktoré sa rýchlo a jednoducho vymieňajú. K dispozícii sú tiež verzie s vysokou výťažnosťou pre lepšiu nákladovú efektívnosť, ak potrebujete tlačiť vo väčších objemoch. Každá dvojica zásobníkov XL vystačí na približne 400 čiernobielych dokumentov formátu A4 alebo až 300 plnofarebných výtlačkov.

Modely Canon PIXMA TS305 Series pridávajú možnosti pripojenia prostredníctvom Wi-Fi pre bezdrôtovú tlač a sú kompatibilné aj s bezplatnou aplikáciou Canon PRINT, takže umožňujú bezproblémovú tlač z vašich inteligentných zariadení. To znamená, že môžete tiež kopírovať dokumenty, aj keď samotná tlačiareň neobsahuje skener.

Tlačiareň Canon PIXMA, v čiernom prevedení, tlačí hárok papiera formátu A4, pričom je obklopená obrázkami a výtlačkami, a ruka držiaca smartfón

S modelom Canon PIXMA TS3350 Series viete tlačiť bezdrôtovo z cloudu, ako aj zo smartfónov a tabletov s aplikáciou Canon PRINT. Využíva 3,8 cm čiernobiely LCD displej a dokáže vytvárať 13 x 13 cm veľké štvorcové fotografie, ako aj bežnejšie veľkosti do 13 x 18 cm.

Multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA TS3150 Series zahŕňa vstavaný skener, takže môžete rýchlo a jednoducho digitalizovať alebo kopírovať už vytlačené obrázky a dokumenty. S možnosťami pripojenia prostredníctvom Wi-Fi a kompatibilitou s aplikáciami Apple AirPrint a Mopria™ pre systém Android teraz môžete tlačiť priamo z vášho zariadenia. Používa rovnaké atramentové kazety ako modely Canon PIXMA TS205 Series a Canon PIXMA TS305 Series, ako aj rovnaké zásobníky s vysokou výťažnosťou.

Podobne ako model PIXMA TS3150, tlačiareň šetrná k rozpočtu Canon PIXMA TS3350 Series disponuje praktickou 3,8 cm obrazovkou na sledovanie stavu tlačiarne a dokáže vytlačiť väčšie bezokrajové fotografie s veľkosťou až 13 x 18 cm. Vie tiež tlačiť z cloudu s funkciou PIXMA Cloud Link v aplikácii Canon PRINT.

Najlepšie kompaktné študentské tlačiarne

Tlačiareň Canon PIXMA na okraji stola. V pozadí možno vidieť rôzne pracovné stoly a stoličky.

Kompaktný model Canon PIXMA TS305 Series je ideálny, ak máte málo miesta, ale stále potrebujete vysokokvalitné možnosti tlače dokumentov a fotografií.

Študentské ubytovanie zvyčajne nevyniká priestrannosťou, preto sú často lepšie ľahké tlačiarne s malým pôdorysom. Študentské tlačiarne Canon, ktoré sme zatiaľ spomínali, sa pohybujú od veľkosti približne 426 x 255 x 31 mm a hmotnosti 2,5 kg pre zariadenia určené len na tlač a 435 x 316 x 145 mm a 3,9 kg pre multifunkčné zariadenia. Zaberajú veľmi málo priestoru a v prípade potreby sa dajú jednoducho premiestniť z miesta na miesto.

Výhodou pripojenia Wi-Fi, ktoré je prítomné u väčšiny tlačiarní Canon, je skutočnosť, že tlačiareň môžete uložiť na vhodné mieste a nemusíte ju mať pripojenú k počítaču. Je tiež praktické mať možnosť tlačiť odkiaľkoľvek, či už z notebooku alebo smartfónu, bez toho, aby ste ho museli fyzicky pripojiť k tlačiarni zavadzajúcim káblom. Môžete napríklad odoslať tlačovú úlohu z notebooku do tlačiarne ešte predtým, ako ráno vstanete z postele, a keď ste pripravení vyraziť, len si ju zoberiete z výstupného zásobníka.

Kompaktný model Canon PIXMA TS305 Series má iba 430 x 282 x 143 mm, váži 2,9 kg a tlačí dokumenty formátu A4 v plnej veľkosti rýchlosťou až 7,7 obr./min. čiernobielo a 4 obr./min. farebne. Zvláda tiež bezokrajovú tlač fotografií na lesklý fotopapier 10 x 15 cm už za 65 sekúnd.

Pokročte na ďalšiu úroveň

Ruka drží dokument, ktorý vychádza z tlačiarne Canon PIXMA.

Tlačiareň Canon PIXMA TS7650i pracuje na rovnakom systéme čierneho atramentu na báze pigmentu ako podnikové tlačiarne Canon série GX, čím poskytuje mimoriadne robustný text, ktorý je vysoko odolný voči rozmazaniu.

Model Canon PIXMA TS5350a Series dokáže ešte viac pre zvýšenie vašej produktivity. Ponúka pripojenie Wi-Fi a priamu kompatibilitu s aplikáciami Apple AirPrint, Mopria™ pre Android a s aplikáciou Canon PIXMA Cloud Link. Obsahuje aj skener s vyšším rozlíšením, ktorý umožňuje zachytiť a kopírovať mimoriadne jemné detaily pri skenovaní dokumentov alebo fotografií a iných obrázkov. Dosahuje aj vyššiu rýchlosť, dokument vo formáte A4 čiernobielo zvládne rýchlosťou až 13 obr./min. a farebne až 6,8 obr./min. Dokáže tiež vytvoriť bezokrajové fotografie v lesklom prevedení až do formátu A4 a len za 43 sekúnd dokáže vytlačiť bezokrajovú fotografiu veľkosti 10 x 15 cm.

Model PIXMA TS5350a Series je vybavený kazetou na papier A4 na predné podávanie a zadným zásobníkom na podávanie papiera, do ktorého možno vložiť papier rôznych veľkostí až do formátu A4. Je to skutočne užitočná funkcia, ak chcete tlačiť umelecké práce, fotografie, ako aj dokumenty, pretože prednú kazetu môžete použiť na obyčajný papier a do zadného zásobníka podľa potreby. vložiť špecializované médiá alebo fotopapier. Ďalším bonusom tlačiarne, ktorý šetrí peniaze a životné prostredie, je vybavenie na automatickú obojstrannú tlač, takže môžete tlačiť obojstranné dokumenty bez potreby manuálneho otáčania strán.

Kompaktná tlačiareň Canon PIXMA TS7650i je ďalšou cenovo dostupnou voľbou pre študentov. Je rýchla, tlačí čiernobiele a farebné strany rýchlosťou 15 obr./min a 10 obr./min a čierny atrament na báze pigmentu robí menej šmúh na obyčajnom papieri – veľká výhoda pri použití zvýrazňovačov na revíziu.

Model PIXMA TS7650i sa jednoducho nastavuje vďaka intuitívnemu rozhraniu založenému na vyklápacom farebnom displeji. Dobre sa pripája a rýchlo a jednoducho sa páruje so zariadeniami iOS cez Wi-Fi, čím sa eliminuje potreba hesiel. Vďaka QR kódu, ktorý sa zobrazuje na obrazovke tlačiarne, sa môžete pripojiť aj cez rozhranie Wi-Fi Direct v zariadeniach so systémom iOS a Android.

Podobne ako pri modeli PIXMA TS5350a Series, samostatná vnútorná kazeta na papier a zadný vstupný zásobník umožňujú súčasné vkladanie obyčajného papiera a fotografického papiera. K dispozícii je aj mierne vyššia verzia modelu PIXMA TS7750i, ktorá obsahuje vstavaný ADF (automatický podávač dokumentov) na 35 hárkov, ktorý naozaj šetrí čas pri skenovaní a kopírovaní dokumentov s viacerými hárkami.

Zníženie prevádzkových nákladov

Tlačiareň Canon PIXMA s fotoaparátom Canon vedľa nej a výber cestovných, potravinárskych a portrétnych výtlačkov okolo.

Ideálna na tlač fotografií, Canon PIXMA G640 je tlačiareň MegaTank so šiestimi doplniteľnými zásobníkmi na farbivové atramenty. To poskytuje rozšírený rozsah tónov a farebného priestoru pre zabezpečenie fotografického výstupu v optimálnej kvalite. V ponuke je aj monofunkčná tlačiareň Canon PIXMA G540 s rovnakým atramentovým systémom, ale bez zabudovaného skenera.

Všetky študentské tlačiarne, ktoré sme spomínali, spájajú mimoriadne dostupné nákupné ceny s vysoko konkurenčnými nákladmi na prevádzku.

Hoci sú atramentové kazety praktické, sú menej úsporné, ak potrebujete pravidelne tlačiť vysoké objemy strán. Tlačiarne MegaTank od spoločnosti Canon predstavujú úspornú a udržateľnejšiu alternatívu, ktorá dokáže výrazne znížiť prevádzkové náklady.

Namiesto atramentových kaziet majú tlačiarne MegaTank atramentové zásobníky, ktoré môžete doplniť s originálnymi atramentami Canon vo fľaštičkách, ktoré stoja zlomok ceny kaziet. Fľaštičky, ktoré nie je potrebné vytláčať, sú navrhnuté tak, aby doplnenie zásobníka bolo jednoduché a bez neporiadku, a každá farba má jedinečný tvar dýzy, takže nie je možné naliať nesprávny atrament do nesprávneho zásobníka.

Mladá žena so smartfónom sediaca za stolom s tlačiarňou Canon PIXMA.

Úžasná cena za tlačiareň MegaTank, model Canon PIXMA G2420 je výbornou investíciou, keď si zoberiete, že už nebudete mať žiadne ďalšie náklady na atrament do konca svojho štúdia. Eliminujete tiež nepríjemnosti spojené s nákupom náhradných kaziet. Model Canon PIXMA G3420 (na obrázku) poskytuje všetky totožné výhody a súčasne pridáva pripojenie cez rozhranie Wi-Fi.

Model Canon PIXMA G3420 je multifunkčná tlačiareň MegaTank so štandardnými možnosťami tlače, skenovania a kopírovania, ako aj možnosťami pripojenia cez Wi-Fi a ku cloudu. Dodáva sa s množstvom atramentu, ktorý vystačí na tlač až 6 000 strán čiernobielo (viac ako 7 600 v úspornom režime) alebo až 7 700 strán farebne.

Ak chcete všetky tieto výhody, ale nepotrebujete pripojenie Wi-Fi, model Canon PIXMA G2420 je cenovo ešte dostupnejší s rovnako nízkymi prevádzkovými nákladmi. Naviac, oba tieto modely dokonca zvládnu tlačiť farebné pútače s dĺžkou až 1,2 metrov, ale len pri použití obyčajného papiera.

Výber je len na vás

Ak chcete byť o krok vpred počas rušného študentského života, je skvelé mať možnosť vytlačiť čokoľvek, čo chcete, kedykoľvek to chcete, a nemusieť pri tom závisieť od iných ľudí alebo služieb. Sortiment tlačiarní Canon PIXMA, ktoré sú šetrné k rozpočtu, vám prináša dokonalé riešenie v oblasti praktickej, rýchlej a bezproblémovej tlače s najvyššou spoľahlivosťou. A väčšina z nich pridáva pohodlie pripojenia Wi-Fi v kombinácii s s aplikáciami pre inteligentné zariadenia, čím ešte viac zvyšujú použiteľnosť a univerzálnosť tlače v študentskom prostredí.Autor Matthew Richards

 1. Rýchlosť tlače fotografií zodpovedá tlači pri predvolenom nastavení podľa normy ISO/JIS-SCID N2 na lesklý fotografický papier Plus II a nezapočítava sa do nej čas spracovania údajov v hostiteľskom počítači.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne od spoločnosti Canon pre fotografie

  Či už chcete svoje fotografie vystaviť v ráme, vo výstrižkovom zošite alebo na nálepke, nájdite tú najlepšiu tlačiareň, ktorá bude vyhovovať vašim kreatívnym potrebám.

 • TLAČ

  Ako vybrať správnu tlačovú aplikáciu Canon pre vás

  Buďte kreatívni a efektívni s tlačovými aplikáciami Canon – máme aplikáciu pre každý projekt.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre dizajnérov

  Tlačiarne sú pre dizajnérov neodmysliteľnými nástrojmi – pomôžeme vám vybrať ten správny model podľa vašich potrieb.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Najlepšie prenosné tlačiarne značky Canon

  Preskúmajte rad kompaktných tlačiarní od spoločnosti Canon a zistite, ktorá je pre vás tá pravá.