TLAČ

Najlepšie tlačiarne na tlač fotografií

Od malých po veľké a vhodné pre každý rozpočet, tu sú najlepšie tlačiarne na tvorbu vysokokvalitných vytlačených fotografií doma aj na cestách.
A top-down image of a Canon PIXMA printer outputting a large photo print. A phone displaying a camera roll is on the desk beside it.

Fotografia má moc zachytiť okamih v čase a premeniť ho na vzácnu spomienku. Táto moc sa však stratí, keď sa fotografia uloží na pevný disk alebo medzi stránky digitálnych médií.

Tlač vašich obľúbených fotografií ich premení na fyzické objekty, ktoré možno zarámovať a vystaviť po celom dome, darovať ako darček na pamiatku, vložiť do výstrižkového zošita alebo fotoalbumu ba dokonca vytlačiť ako nálepky a prispôsobiť si tak svoje obľúbené predmety.

K dispozícii je široká škála tlačiarní, ktoré vám umožňujú vytvárať vlastné výtlačky, kedy a kde chcete – od kompaktných tlačiarní, ktoré môžete používať počas dní pracovného voľna, sviatkov a špeciálnych udalostí, až po veľkoformátové modely na výrobu veľkých výtlačkov, ktoré sa dajú zarámovať a zavesiť na stenu.

Ako si teda vybrať tú najlepšiu domácu tlačiareň na fotografie? Tu sa bližšie pozrieme na to, čo ponúka sortiment tlačiarní značky Canon.

Najlepšie všestranné fotografické tlačiarne

Žena držiaca vytlačenú fotomontáž stojí vedľa tlačiarne Canon PIXMA na povrchu s dreveným efektom

Tlačiareň Canon PIXMA série TS7450a dokáže vytlačiť fotografie s okrajmi alebo bez okrajov vo veľkostiach od 91 x 55 mm a štvorcové možností až do formátu A4. Bola by ideálnym riešením na tlač fotomontáže alebo výberu fotografií v rôznych veľkostiach, ktoré možno vystaviť na stene galérie alebo upevniť spolu v jednom veľkom ráme.

Dvojica sedí na pohovke a pozerá na telefóny a tablety. Tlačiareň PIXMA sa nachádza na poličke za nimi.

Okrem tlače kvalitných fotografií je tlačiareň Canon PIXMA TS7650i skvelou voľbou na tlač dokumentov a umeleckých projektov, takže je ideálna na splnenie rozmanitých požiadaviek zaneprázdnených rodín.

Multifunkčná tlačiareň umožňuje rýchlu a jednoduchú transformáciu digitálnych spomienok na nádherné výtlačky, aby ste mohli vyzdobiť svoju domácnosť alebo sa o ne podeliť s blízkymi. Vďaka svojej fyzickej povahe majú tlačené fotografie akoby väčšiu hodnotu, najmä keď sú darované.

Viacúčelový model PIXMA TS7450a od spoločnosti Canon sa jednoducho používa, má zabudovaný skener a pripojenie Wi-Fi k počítaču alebo smartfónu. Je kompatibilný s bezplatnou aplikáciou Canon PRINT a dokáže vytlačiť plnofarebné bezokrajové fotografie vo formáte 10 x 15 cm len za 43 sekúnd.

Vysokokvalitná a pritom cenovo výhodná fotografická tlačiareň PIXMA série TS7450a používa čierny atrament na báze pigmentu pre ostrý výstup čiernobieleho textu odolný voči rozmazaniu a azúrový, purpurový a žltý atrament na báze farbiva na tlač fotografií.

Ak hľadáte ešte rýchlejšiu možnosť tlače fotografií, napríklad pri väčších projektoch, ako je vytvorenie vlastného svadobného albumu, model Canon PIXMA TS7650i dokáže vytlačiť plnofarebné výtlačky už za 19 sekúnd1.

Podobne ako model PIXMA série TS7450a aj Canon PIXMA TS7650i je kompaktná, no zároveň veľmi univerzálna tlačiareň, ktorá pracuje s pigmentovou čiernou a trojfarebnou kazetou. Má jednoduché a intuitívne používanie vďaka ovládaciemu panelu s farebným displejom, ktorý sa vyklápa smerom nahor, takže je vždy dobre viditeľný.

To posledné, čo by ste si želali, ak pracujete na tlačovom projekte, je nedostatok atramentu a výhodou tlačiarne Canon PIXMA TS7650i je aj kompatibilita s plánom tlače PIXMA2. Táto predplatená služba monitoruje hladiny atramentov a dodáva vám nové kazety až k dverám hneď, ako zistí, že sa vám zásoby minú. Ušetrí vám tak čas a námahu, ale aj náklady, ktoré sú až o 50 %3 nižšie ako pri štandardných atramentoch. Je to cenovo výhodná možnosť, ak tlačíte veľa fotografií, pretože dokument aj fotografia sa počítajú ako jedna strana.

Najlepšia fototlačiareň pre mobilnú tlač a výstrižkové albumy

Pár rúk drží vytlačenú detskú fotografiu nad tlačiarňou Canon SELPHY CP1500 a okolo nej sú ďalšie vytlačené fotografie.

Kompaktná tlačiareň, ako je napríklad model Canon SELPHY CP1500, by bola ideálna na vytvorenie albumu oslavujúceho prvý rok života dieťatka. Začnite tehotenskými zábermi a pridajte skeny alebo fotografie rodných listov a pohľadníc, aby ste zachytili celýé toto krásne obdobie. Snímky môžete vytlačiť v rôznych veľkostiach a experimentovať s rozložením a usporiadaním.

Žena sedí na pohovke a lepí vytlačené fotografie z tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 do albumu s fotografiami.

Model Canon SELPHY Square QX10 napájaný batériou umožňuje tlačiť fotografie kdekoľvek a kdekoľvek. Rozhranie Wi-Fi Direct uľahčuje pripojenie k smartfónu, tabletu alebo kompatibilnému fotoaparátu, zatiaľ čo odlepovací, samolepiaci podklad ponúka možnosť výtlačky prilepiť buď do albumu alebo prakticky na čokoľvek.

Tlačiarne, ktoré sme sa doposiaľ predstavili, sú stolové modely, ktoré disponujú vstavaným pripojením Wi-Fi, takže ich môžete umiestniť kdekoľvek v domácnosti. Ak však chcete tlačiť z väčšej diaľky, kompaktné mobilné tlačiarne Canon si môžete vziať kamkoľvek a vytvárať výtlačky priamo zo smartfónu alebo kompatibilného fotoaparátu. Je to skvelý spôsob, ako darovať rodine a priateľom spomienkové predmety, alebo dokonca vytvárať vlastné pohľadnice na cestách a poslať ich domov.

Kompaktný model Canon SELPHY CP1500 podporuje viacero typov papiera, od papiera veľkosti pohľadnice (RP-108 a KP-36IP) až po mininálepky (KC-18IL), spoločne s papierom veľkosti kreditnej karty (KC-36IP a KC-18IF) a štvorcovým papierom (KC-18IS). Každé balenie papiera obsahuje atramentovú kazetu naplnenú presným množstvom potrebného atramentu. Rýchlosť tlače fotografií je približne 41 sekúnd pri tlači veľkosti pohľadnice 10 x 15 cm.

Model SELPHY Square QX10 od spoločnosti Canon je samostatná mobilná tlačiareň, ktorá má vnútornú nabíjateľnú batériu a vytvára 68 mm štvorcové fotografie na trochu väčší samolepiaci papier s rozmermi 72 x 85 mm, čo vám umožňuje písať vlastné popisky na spodok výtlačkov fotografií. Rovnako ako v prípade väčších zariadení SELPHY CP1500 od spoločnosti Canon, aj tu môžete používať rôzne možnosti rozloženia a pridávať dekoratívne pečiatky, okraje a špeciálne efekty prostredníctvom aplikácie Canon SELPHY Photo Layout.

Prenosná tlačiareň Canon Zoemini 2, ktorej rozmery sú stále menšie, je dostatočne malá na to, aby ste si ju dali do vrecka. Vďaka tomu je ideálna na tvorbu cestovateľského výstrižkového albumu alebo na festival, kde si môžete okamžite vytlačiť selfie.

Ďalšie informácie nájdete v našom návode na rozvoj tvorivosti vďaka kompaktnej fotografickej tlačiarni.

Najlepšia fotografická tlačiareň pre veľké projekty

Tlačiareň Canon PIXMA obklopená farebnými vytlačenými fotografiami, z ktorých jedna je umiestnená v zásobníku tlačiarne.

Model Canon PIXMA G640 je vybavený šiestimi farbivovými atramentovými zásobníkmi azúrovej, purpurovej, žltej, červenej, čiernej a sivej farby pre široký farebný priestor a rozsah farieb, ako aj pre zdokonalenú čiernobielu fotografickú tlač.

Fľaše s atramentom MegaTank sa inštalujú do tlačiarne Canon PIXMA.

Veľkokapacitné atramentové zásobníky v tlačiarni PIXMA G640 majú vpredu priehľadné okienka, ktoré uľahčujú sledovanie hladiny atramentu.

Ak pracujete na dlhodobom projekte, ktorý si vyžaduje veľa výtlačkov fotografií, najmä veľkých rozmerov, potreba pravidelnej výmeny atramentových kaziet môže byť fuška. Tlačiarne MegaTank od spoločnosti Canon sú vybavené relatívne vysokokapacitnými zásobníkmi atramentu. Na kazety preto môžete zabudnúť.

Model PIXMA G640 od spoločnosti Canon je obzvlášť silným konkurentom, ktorý poskytuje prepychovú fotografickú kvalitu založenú na šiestich atramentoch na báze farbiva. Každá súprava nízkonákladových atramentových fľaštičiek postačuje na tlač až 3 800 farebných fotografických výtlačkov s rozmermi 10 x 15 cm a bezokrajová tlač je podporovaná až do plnej veľkosti A4/letter. Dopĺňanie zásobníkov je jednoduché a bez neporiadku.

Rovnako ako aj v prípade ostatných tlačiarní PIXMA, ktoré sme spomenuli, aj model G640 má vstavané pripojenie Wi-Fi a podporuje cloudové skenovanie a tlač a vstavaný skener s vysokým rozlíšením tiež uľahčuje skenovanie a kopírovanie fotografií.

Najlepšia tlačiareň pre fotografické výtlačky profesionálnej kvality

Žena stojaca pri tlačiarni Canon PIXMA, ktorá je položená na stole vedľa monitora počítača. Vytlačené fotografie sú vystavené v rámčekoch na stene za nimi.

Ako špecializovaná fotografická tlačiareň na báze farbiva je Canon PIXMA PRO-200 bezkonkurenčným modelom poskytujúcim farebný a čiernobiely výstup v profesionálnej kvalite. Tlačiareň je ideálna pre lesklé a lesklé fotografické papiere, dokáže však tlačiť aj nádherne vyzerajúce výtlačky na matných a umeleckých médiách.

Ak chcete posunúť tlač fotografií na vyššiu úroveň, model Canon PIXMA PRO-200 dodáva bezokrajové výtlačky vo formáte A3+ (329 x 483 mm) za 90 sekúnd. Dokáže tiež produkovať panoramatické fotografické výtlačky s dĺžkou až 990 mm na skutočné zobrazenie väčšieho záberu, čo je ideálne na fotografovanie krajiny.

Tlačiareň PIXMA PRO-200 pracuje s ôsmimi samostatnými atramentovými kazetami na báze farbiva, pričom atramenty sú formulované tak, aby poskytovali výtlačky fotografií profesionálnej kvality. Ide teda o dokonalú tlačiareň pre najnáročnejších kreatívnych fotografov, ktorí požadujú najvyššiu kvalitu fotografií a väčšie výtlačky.

Viaceré vstupné zásobníky zaisťujú kompatibilitu s relatívne hrubými umeleckými médiami, ako aj bežnými fotografickými papiermi, takže môžete experimentovať so vzhľadom a štýlom vytlačených obrázkov. Pomoc vám poskytne bezplatný softvér Professional Print & Layout od spoločnosti Canon, ktorý zjednodušuje návrhy strán s viacerými obrázkami a zároveň ponúka jednoduché možnosti prispôsobenia stvárnenia farieb, jasu a kontrastu.

Ako zmeniť dobré fotografie na skvelé

Osoba sediaca pred tlačiarňou značky Canon PIXMA prezerajúca fotografické výtlačky

Tlačiareň Canon PIXMA TS7650i má dvojdráhový systém vstupu papiera, takže môžete vkladať obyčajný papier do vnútorného zásobníka vpredu a fotografický papier alebo iné špecializované médiá do kolmej priehradky v zadnej časti.

Zábery pred a po úprave, na ktorých je pár v deň svadby stojaci pri jazere, vľavo je tmavá a neupravená fotografia, svetlejšia verzia je vpravo, fotografia je upravená v programe Digital Photo Professional.

Je užitočné vedieť, ako upravovať fotografie, aby ste mohli opraviť chyby, zdokonaliť kompozíciu a upraviť nastavenia. Zistite, ako spracovať obrázky pomocou softvéru, ako je napríklad Digital Photo Professional, v našom jednoduchom sprievodcovi tipmi na úpravu fotografií.

Pre prvotriedne, dlhotrvajúce fotografické výtlačky je výber papiera rovnako dôležitý ako atrament. Rozmanitosť rôznych profilov v ovládačoch tlačiarne Canon zaisťuje, že proces je vyladený tak, aby poskytoval maximálnu presnosť z hľadiska farieb, jasu a kontrastu, a že výtlačky sú vysoko odolné voči rozmazaniu alebo vyblednutiu v priebehu času.

Lesklý papier je obzvlášť vhodný na vytváranie živých, pútavých farebných fotografií. Nereflexné matné papiere môžu lepšie vyniknúť pri dramatických čiernobielych fotografických výtlačkoch a pri jemnejšom spracovaní farieb, napríklad pri portrétoch a svadobných fotografiách.

Môžete si vybrať zo širokej škály fotografických papierov značky Canon vrátane cenovo výhodného lesklého fotografického papiera na „každodenné používanie“, hrubšieho a lesklejšieho fotografického papiera Plus Glossy II, pololesklého fotografického papiera Plus Semi-Gloss s luxusnou saténovou povrchovou úpravou a matného fotografického papiera, ktorý sa skvele hodí nielen na matné fotografické výtlačky, ale aj na pohľadnice a kreatívne projekty. Všetky tieto fotografické papiere sú k dispozícii v širokej škále veľkostí. Je dobré otestovať niekoľko rôznych fotografických papierov, aby ste zistili, ktorý vám najviac vyhovuje.

Sortiment tlačiarní a papierov od spoločnosti Canon znamená, že fotografi si môžu byť istí, že ich výtlačky zodpovedajú záberom, bez ohľadu na to, ako a kde ich chcú zobraziť. Od mobilných modelov, vďaka ktorým sa zmení tlač s rodinou a priateľmi pri zvláštnych príležitostiach na chvíle zábavy, cez stolové tlačiarne, ktoré sú rovnako zdatné v tlači dokumentov a fotografií, až po tlačiarne MegaTank, ktoré sú pohodlné a cenovo výhodné v prípade väčších projektov. A aby ste sa mohli naozaj prejaviť, model Canon PIXMA PRO-200 ponúka veľkoformátovú tlač v profesionálnej kvalite za relatívne dostupnú cenu.

Matthew Richards

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7450a Series

  Štýlové multifunkčné zariadenie pre technologický dôvtip so širokou škálou kreatívnych využití tlače, navyše s technológiou ADF na zjednodušenie procesu kopírovania a skenovania viacerých rozličných hárkov.
 • PIXMA TS7650i

  Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7650i

  Rýchla a vysokokvalitná tlačiareň, ktorá vďaka kompaktnej veľkosti a efektívnejšiemu používaniu bezproblémovo zapadne do života vašej domácnosti.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Séria PIXMA TS8750

  Tlačte ostré dokumenty a fotografie v sýtych farbách pomocou vysoko kvalitnej a ľahko použiteľnej multifunkčnej tlačiarne so 6 atramentmi pre celú rodinu
 • PIXMA G640

  Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA G640

  Prvá multifunkčná tlačiareň radu PIXMA G so šiestimi doplniteľnými farbivovými atramentovými zásobníkmi PIXMA G640 spája bezkonkurenčnú tlač vo fotokvalite so schopnosťou produkovať veľké objemy pri mimoriadne nízkych nákladoch.
 • Pohľad spredu na tlačiareň Canon Pixma Pro-200

  Profesionálne fotografické tlačiarne

  PIXMA PRO-200

  Tlačiareň PIXMA PRO-200 zameraná na tlač fotografií so živými farbami, ktorá je svojou univerzálnosťou a použiteľnosťou ideálnou voľbou pre fotografických nadšencov a začínajúcich fotografov.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.

Súvisiace články

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vysvetlenie typov papiera

  Preskúmajte rôzne typy papiera značky Canon pomocou tohto praktického návodu pre kupujúcich.

 • ZÁKLADY ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ

  Ako upravovať výnimočné fotografie

  Vylepšite svoje zábery z výnimočných udalostí pomocou týchto jednoduchých tipov na upravovanie fotografií.

 • TLAČ

  Úprava fotografií za účelom tlače

  Vyťažte viac zo svojich fotografií určených na tlač pomocou nášho podrobného sprievodcu úpravami za účelom tlače a najlepšími nastaveniami tlače.

 • ZÁKLADY

  Snímanie za účelom tlače

  Sedem najužitočnejších tipov na zachytenie spomienok, ktoré chceme uchovať v tlačenej podobe.

  1. Rýchlosť tlače fotografií zodpovedá tlači pri predvolenom nastavení podľa normy ISO/JIS-SCID N2 na lesklý fotografický papier Plus II a nezapočítava sa do nej čas spracovania údajov v hostiteľskom počítači.
  2. Plán tlače PIXMA je dostupný len obyvateľom Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Holandska, Írskej republiky, Nemecka, Nórska, Rakúska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Spojeného kráľovstva a Talianska.
  3. Na základe priemerných nákladov na stranu oproti originálnym štandardným atramentom dostupných pre 20 najlepších atramentových multifunkčných zariadení v západnej Európe (štúdia Key Point Intelligence – január 2022). Náklady na stranu (CPP) v rámci mesačného predplatného plánu tlače Canon PIXMA (200-stranový plán) bez ďalších strán v porovnaní s nákladmi na stranu pri tlači strán podľa normy ISO/IEC 24711 na 20 najlepších farebných atramentových multifunkčných tlačiarňach s cenou do 200 eur v západnej Európe s použitím kaziet so štandardnou kapacitou. Priemerné CPP použité na určenie úspory v percentách oproti CPP v rámci plánu tlače Canon PIXMA (200-stranový plán). Výťažnosť a ceny atramentu založené na webovej stránke s informáciami výrobcu v Nemecku. Predajné ceny atramentu sa v tejto štúdii nezohľadnili. Štúdia Keypoint Intelligence z januára 2022, objednaná spoločnosťou Canon, na základe verejne dostupných informácií platných v januári 2022. Tlačiarne vybrané podľa jednotkového predaja v IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker – Final Historical, 4. štvrťrok 2021, západná Európa.