INSTANTNÉ TLAČIARNE

Malý fotoaparát s tlačiarňou, ktorý dá voľnosť vašej fantázii: vyjadrite sa s Canon Zoemini S2

Módna blogerka Izzy Manuel používa Canon Zoemini S2 na vylepšenie svojho klasického štýlu s okamžitými výtlačkami.
Tri fotoaparáty Canon Zoemini S2, v bielom, zelenom a ružovozlatom farebnom prevedení, na stole obkolesenom oblečením a výtlačkami selfie.

Kedy ste sa naposledy vrátili do minulosti so snímkami vo vašom smartfóne? Je možné, že ste tam našli niekoľko prekvapení – stretnutia, na ktoré ste zabudli, a ktoré sa náhle vynorili. „Mám na telefóne okolo 24 000 fotografií,“ hovorí blogerka píšuca o životnom štýle a udržateľnej móde Izzy Manuel, ktorá miluje klasické oblečenie. „Polovica z nich sú selfie. Ale druhá polovica sú spomienky, ku ktorým by som sa rada vrátila častejšie, ako vianočné večere alebo náhodné večierky v meste s priateľmi z univerzity. Nielen veľké udalosti, ale aj malé veci robia život výnimočným, niečo, čo sme si všetci uvedomili počas pandémie koronavírusu,“ dodáva.

V dnešnej dobe, kedy všade nosíme smartfóny a prenosné fotoaparáty, zachytávame viac obrázkov než kedykoľvek predtým. Každý rok sú zaznamenané miliardy fotografií, ale mnohé z nich zostali na kartách SD alebo v galériách telefónov a len na ne padá digitálny prach.

Žena ležiaca na posteli, ktorá sa smeje a pozerá sa na svoj smartfón.

Blogerka klasickej módy Izzy Manuel použila Canon Zoemini S2 a Canon Zoemini na vyjadrenie svojho štýlu pridaním okrajov a filtrov na vytvorenie personalizovaných výtlačkov.

Žena sediaca na modrej skrinke, jej fotoaparát Canon Zoemini S2 spočívajúci na kôpke kníh v popredí.

„Fotoaparát Canon Zoemini S2 je možné pripojiť k smartfónu, položiť ho napríklad na vežu z kníh, nastaviť časovač a potom cez telefón sledovať, čo snímate,“ hovorí Izzy.

Prestaňme viesť debaty telefón verzus fotoaparát, tieto dve veci môžu spolupracovať. Na používanie fotoaparátu s tlačiarňou Canon Zoemini S2 a aplikácie Canon Mini Print nepotrebujete špeciálne zariadenie a snímky môžete stiahnuť priamo do aplikácie pomocou smartfónu. Môžete dokonca prevziať obrázky z digitálneho fotoaparátu, ako je napríklad model Canon PowerShot G7 X Mark III, do smartfónu a vytlačiť ich cez aplikáciu týmto spôsobom. Taktiež máte prístup k fotografiám uloženým na Facebooku, Instagrame, v službách Google Photo, Dropbox alebo iCloud, môžete ich upraviť a vytlačiť, nech ste kdekoľvek.

Izzy predvádza, ako môžeme posilniť našu kreativitu používaním prenosných tlačiarní od spoločnosti Canon, vdýchnuť nový život starým obrázkom a vytvoriť nové, na ktoré sa budeme chcieť znova a znova pozerať ako na výtlačky, ktoré stoja za uchovávanie a prinášajú potešenie.

1. Prispôsobte si výtlačky

Žena používajúca smartfón. Pridáva ikony a filtre k obrázku v aplikácii Canon Mini Print.

Pomocou rozhrania Bluetooth® môžete prepojiť aplikáciu Canon Mini Print s účtami sociálnych médií, aby ste si preniesli svoje zábery a pretvorili ich pomocou filtrov, okrajov a nálepiek v aplikácii.

Žena prezerajúca rôzne ikony a nálepky v aplikácii Canon Mini Print.

Okrem ikon a emotikonov môžete k výtlačkom Canon Zoemini S2 a Canon Zoemini pridať aj text.

Izzy pochádza z generácie, ktorá vyrastala v digitálnej dobe, ale oceňuje aj tlač a autentický vzhľad analógovej technológie. Vizuálne sa tento pocit retra spája s jej vášňou pre klasickú a udržateľnú módu a Canon Zoemini S2 je perfektným nástrojom na dosiahnutie tejto kombinácie moderného a klasického.

Fotoaparát Canon Zoemini S2 dostupný v rôznych farbách je malý a intuitívny na používanie s tromi režimami – krajina, portrét a selfie – a vytvára zábery so živým, starým štýlom s možnosťou pridania okrajov. „Disponuje zrkadlom na prednej strane s kruhovým osvetlením na vonkajšej strane, čo je skvelé na selfie,“ hovorí Izzy.

S tlačiarňou Canon Zoemini S2 môžete skontrolovať aj živé náhľady Live View fotografií, aby ste sa pred tlačou uistili, že ste aj s priateľmi na fotkách ostrí.

Okraje, nálepky, rôzne tvary a rozloženia – aplikácia Canon Mini Print vám ponúka množstvo spôsobov, ako prispôsobiť obrázky podľa seba.

„Nemám silné technické sklony, ale aplikácia sa mi skutočne ľahko používa,“ hovorí Izzy. „Filtre vytvárajú skutočne pekné efekty a obľubovala som pridávať nálepky so srdcom a smajlíkom na zábery selfie, kde som aj s priateľmi, aby hravým spôsobom odrážali, čo sa deje na obraze. Sú tak milé, pripomínajú mi japonský koncept kawaii.“

2. Použite výtlačky na vizualizáciu odevov

Žena vo vetrovke jasných farieb vyberajúca zo šatníka kabátik.

Ako módna blogerka má Izzy šatník plný rôznych farebných kúskov oblečenia, ktoré používa pri fotografovaní najmä svojím obľúbeným fotoaparátom Canon Zoemini S2.

Žena, ktorá sa fotografuje v zrkadle s fotoaparátom Canon Zoemini S2.

Tvorba výtlačkov rôznych outfitov bola pre Izzy skvelým spôsobom, ako vytvoriť rôzne kombinácie odevov a prezentovať svoj štýl.

Vo svojej práci módnej blogerky sa Izzy prenosné tlačiarne Canon osvedčili ako skvelé nástroje na plánovanie vzhľadu. „Keď som mala dôležité fotografovanie s niekoľkými rôznymi odevmi, mohla som predtým urobiť zábery každého z odevov a vytlačiť si ich tak, aby som mala záznam o tom, čo presne budem mať,“ spomína. Canon Zoemini S2 má samospúšť, vďaka čomu je to veľmi jednoduché, a vďaka svojmu elegantnému tenkému vzhľadu, dodáva Izzy, je sám osebe módnym doplnkom. „Metalické prevedenie a farby sú naozaj pekné. Ak by fotografovali mňa, mala by som ho v ruke ako doplnok!“

Fotoaparát s tlačiarňou Canon Zoemini S2 dokáže vdýchnuť život akejkoľvek vášni. „Mohli by ste fotografovať svoju záhradu alebo obľúbené miesto v prírode počas celého roka, aby ste ukázali jeho zmeny podľa ročných období,“ navrhuje Izzy.

3. Kreatívne zobrazenie vašich záberov

Žena zobrazujúca výtlačky na doske s drôteným rámom.

Výtlačky z fotoaparátu Canon Zoemini S2 môžete rozdať svojim priateľom na pamiatku rovnako jednoducho, ako zdieľate fotky na sociálnych sieťach.

Osoba, ktorá drží obrázok pri jeho tlačení z tlačiarne Canon Zoemini.

Biele okraje, ktoré môžete pridať na tlačiarni Canon Zoemini S2, ponúkajú nostalgický, analógový pocit, ktorý ladí s retro charakterom Izzy. Pri používaní tlačiarne Canon Zoemini môžete pridávať okraje v  aplikácii Canon Mini Print a môžete to urobiť aj pomocou fotoaparátu Canon Zoemini S2 pomocou zadného tlačidla.

„Keď som bola na univerzite, mala som celú stenu pokrytú fotografickou kolážou svojich priateľov,“ spomína Izzy. Tlačiareň Canon Zoemini a fotoaparát Canon Zoemini S2 niečo také veľmi zjednodušujú a premieňajú vaše digitálne snímky na odolné výtlačky 2x3", ktoré sa dajú priliepať, v priebehu pár minút. Každá fotografia je potlačená s technológiou ZINK™, vďaka ktorej je odolná voči šmuhám, roztrhaniu a vode. Môžete použiť aj nástroj koláže na tvorbu lepiacich plagátov zostavených zo štyroch alebo deviatich obrázkov usporiadaných ako dlaždice. Vďaka prenosným tlačiarňam Canon môžete spontánne tlačiť a vaše obrázky previesť do reality v okamihu.

Vďaka tejto možnosti, spolu s ich prenosnosťou, sú tieto zariadenia skvelým doplnkom k večierkom či svadbám, ako keby ste mali svoju vlastnú fotobúdku. „Mohli by ste vytvoriť časovú líniu podujatia v reálnom čase alebo sa podeliť o príbeh svojho roka tak, že každý mesiac spravíte dva zábery,“ hovorí Izzy. Po vytlačení môžete obrázky usporiadať ako umelecké diela alebo príbehy v albume, na stenách alebo kdekoľvek inde, od dverí chladničky až po narodeninové pohľadnice.

Osoba vkladajúca modrý fotoaparát Canon Zoemini S2 do príručnej tašky.

Vďaka veľkosti podobnej smartfónu sa fotoaparát s tlačiarňou Canon Zoemini S2 ľahko zmestí do kabelky alebo vrecka a môže vás sprevádzať kamkoľvek, aby ste mohli prejaviť maximálnu spontánnosť.

Osoba robiaca si selfie s fotoaparátom Canon Zoemini S II pomocou zrkadla a kruhového osvetlenia.

Zrkadlo a kruhové osvetlenie na prednej strane fotoaparátu Canon Zoemini S2 z neho robia ideálneho partnera na zachytávanie bezchybných selfie.

Ako vysvetľuje Izzy, schopnosť pridať text na obrázky a vytlačiť ich na cestách má ďalšie výhody. „Bolo by to užitočné aj na robenie vizuálnych poznámok, keď som vonku na cestách. Používala by som to podobne ako Pinterest, ale bez toho, aby som sa musela neustále pozerať na obrazovku. Ak by som prešla okolo niečoho inšpiratívneho, mohla by som si spraviť fotografiu, nechať si výtlačok vo vrecku a potom sa k nej vrátiť, keď nakupujem klasické oblečenie. Takto by som dokázala znovu vytvoriť ten istý vzhľad cenovo prístupnejším a udržateľnejším spôsobom.

„Nikdy sa nehanbite za to, že chcete fotografovať. Ak sme sa za posledný rok a pol naučili jednu vec, je ňou to, že treba využiť každú príležitosť.“ Vyzbrojený fotoaparátom typu všetko v jednom a tlačiarňou, ako je Canon Zoemini S2, alebo s kombináciou „fotoaparát s tlačiarňou“, napríklad smartfónom alebo kamerou na vlogovanie, a tlačiarňou Canon Zoemini, môžete premeniť tieto každodenné momenty na čarovné trvalé spomienky. Len vaša predstavivosť určí, kam vás vaše výtlačky môžu zaviesť.

Zistite, ako sa podeliť o svoju kreativitu, a osloboďte svoj príbeh.Autorka Rachel Segal Hamilton

Súvisiace produkty

Súvisiace články