TIPY NA TLAČ

Späť do školy: 5 spôsobov, ako sa pripraviť s pomocou tlače

Od lepiacich štítkov až po vlastné záložky, objavte, ako odštartovať nový akademický rok skvelým spôsobom s trochou pomoci od radu tlačiarní Canon s jednoduchým použitím.
Záber zhora na výber farebných pracovných zošitov, kalendár, nálepky a papier do tlačiarne Canon.

Každý rok je to rovnaké. Letné prázdniny sa zdajú dostatočne dlhé a budete mať dostatok príležitostí na to, aby ste mohli prejsť všetkými nepríjemnými organizačnými úlohami, ktoré sa akosi nikdy nedostanú zo zoznamu povinností počas vyťaženejších mesiacov – menovky, školské rozvrhy, uschovanie cenných umeleckých výtvorov.

Ale potom prídu športové tábory, dovolenky v zahraničí a denné výlety do prírody a než sa nazdáte, je čas na návrat do školy. Tento rok môže byť odlišný, to zistila Elisha predtým, než jej dcéra India má nastúpiť do školy. Sortiment tlačiarní jednoduchých na použitie a papierových produktov od spoločnosti Canon ponúka množstvo riešení, od štítkov až po magnety, ktoré sa dajú vytlačiť, aby sa vám lepšie pripravovalo ešte pred zvonením – a môžete zapojiť celú rodinu.

Taška s iniciálkami IB umiestnená na stole vedľa fotografie mladého dievčaťa, kalendára a balenia magnetického fotografického papiera Canon.

Keď sa príprava na školský rok zmení na zábavnú a spoločnú aktivitu, deti sa môžu cítiť ešte viac tešiť z toho, že sa vracajú späť.

Čo budete potrebovať:

 • Tlačiareň Canon, ktorá vie pracovať s tvorivými aplikáciami a papierom. Tu sme použili tlačiareň Canon PIXMA T7450 Series a kompaktnú tlačiareň Canon SELPHY CP1500, pretože oba modely ponúkajú bezdrôtovú kreatívnu tlač na profesionálnej úrovni, ktorá zvláda tlač na rôzne veľkosti papiera.
 • Aplikáciu pre kreatívnu tlač. Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout pre rad SELPHY disponuje množstvom rozložení a možností prispôsobenia. Pre majiteľov modelov PIXMA ponúka aplikácia Easy-PhotoPrint Editor širokú škálu šablón pre fotografie pripravených na použitie, zatiaľ čo aplikácia Canon Creative Park obsahuje stovky tvorivých návrhov.
 • Kreatívny papier do tlačiarne. V prípade modelu SELPHY CP1500 si vyberte zo škály rozmerov s lepiacou zadnou stranou alebo bez nej. Pre používateľov modelu PIXMA vám poskytnú mnoho kreatívnych možnosti nažehľovacie fólie Canon (pre svetlejšie alebo tmavšie tkaniny), magnetický fotografický papiera Canon a matný fotografický papier.

1. Prispôsobte výbavu s nažehľovacími fóliami

Žena vystrihujúca písmeno B z listu papiera. V pozadí na drevenom stole možno vidieť tlačiareň Canon a vázu slnečníc.

Tlačte z počítača, alebo priamo zo smartfónu či tabletu pomocou aplikácie Canon Creative Park. Aplikáciu prevezmete z obchodu App Store alebo Google Play a potom potrebujete len Canon ID a podporovanú tlačiareň Canon.

Žena pomáha dievčatku v zelených školských šatách nasadiť si ruksak na chrbát v rodinnej kuchyni. Ruksak má na sebe iniciálky IB.

Nažehľovacie fólie môžete použiť s rôznymi materiálmi, takže si deti môžu vybrať vlastné obrázky, ktoré pôjdu na tričká a tašky.

Zoberme si to prakticky, jedna školská taška, tričko alebo puzdro na písacie potreby vyzerá ako to druhé, tak prečo nepridať na mieru vytvorený motív, s ktorým si vaše dieťa jednoducho rozpozná svoje veci počas zhonu na konci školského dňa.

Služba Creative Park, bezplatné centrum zdrojov pre ručnú výrobu od spoločnosti Canon, ponúka širokú škálu zábavných šablón, ktoré môžete prevziať a vytlačiť s tlačiarňou Canon PIXMA na nažehľovacie fólie veľkosti A4* dostupné pre svetlé alebo tmavé tkaniny. Deti sa môžu zapojiť tiež, napríklad tak, že si vyberú dizajn, ktorý ich vystihuje – možno spojenie iniciálok s obľúbeným zvieraťom, ako napríklad veľryba alebo papagáj. India sa rozhodla pre basketbalový dizajn a svoje iniciálky na prispôsobenie svojej tašky.

Po vytlačení opatrne vystrihnite dizajn nožnicami a potom postupujte podľa jednoduchého návodu, ktorý je pribalený k vašim fóliám, aby ste ich nažehlili na tkaninu.

Ďalšie informácie o používaní nažehľovacích fólií Canon nájdete v našom článku o prispôsobení svojho šatníka pomocou tlače na textil.

2. Označte lepiacimi štítkami fľaše a boxy na desiatu

Biela tlačiareň Canon tlačiaca malý hárok papiera s rovnakým obrázkom mladého dievčaťa osemkrát na jednom papieri.

Využite tlačiareň Canon SELPHY CP1500 na tlač vlastných štítkov na lepiaci papier štvorcových rozmerov (KC-18IS, 54 x 54 mm), rozmerov kreditnej karty (KC-18IF, 54 x 86 mm) alebo mini (KC-18IL, 22 x 17,3 mm).

Pár rúk, ktoré sú zachytené pri opatrnom prilepovaní nálepky s mladým bežiacim dievčaťom na zelenú fľašu na vodu.

Jednoducho odlepte spodnú stranu a pripevnite na box na desiatu vašej ratolesti alebo na fľašu na vodu.

Mnoho škôl teraz žiada deti, aby si nosili svoju vlastnú fľašu na vodu každý deň. Ale pri popularite jednorožcov, dinosaurov a konkrétnych kreslených postáv na základnej školy sa môžu ľahko pomiešať, ako čoskoro Elisha a India zistia.

Použite kompaktnú tlačiareň Canon SELPHY CP1500 na vytvorenie vlastných prispôsobených označení na fľaše, boxy na desiatu a obaly na okuliare spolu s hárkami na nálepky pre Canon SELPHY. Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout má funkciu rozloženie štítkov, takže môžete vybrať fotografiu z katalógu fotoaparátu a prispôsobiť ju pomocou textu, pečiatkami a farbami. K dispozícii je aj možnosť mini štítkov, s ktorou vytlačíte osem menších obrázkov, identických alebo odlišných, na jeden hárok.

Kovový box na desiatu? Žiadny problém, jednoducho použite tlačiareň Canon PIXMA na tlač štítkov na magnetický fotografický papier Canon. Nálepky priľnú k povrchu a keď budete chcieť box umyť, môžete ich odstrániť.

3. Majte nadhľad nad rozvrhom

Záber zhora na osobu, ktorá vypĺňa dátumy pre mesiac september vo vlastnoručnom kalendári.

Premeňte svoje obľúbené rodinné fotografie na personalizované kalendáre, takže nikdy nezmeškáte krúžok alebo stretnutie s kamarátmi. Použitím magnetického fotografického papiera Canon si môžete dokonca vytvoriť malé magnety a pripevniť tak svoje rozvrhy a kalendáre na chladničku.

Biela tlačiareň Canon v procese tlačenia fotky mladého dievčaťa v školskej uniforme. Obraz obsahuje aj malý kód QR.

Model Canon SELPHY CP1500 dokáže tiež vytlačiť kódy QR, takže môžete k výtlačkom pridať prepojenia na krúžky a organizácie, aby ste mali adresu a rozvrhy vždy poruke.

Umelecký krúžok v pondelok, hry v utorok, veda v stredu. Je dosť ťažké sledovať všetko, čo si jednotlivé deti a tínedžeri vo vašom dome musia pamätať na rôzne hodiny počas celého týždňa. A to sme sa ešte nevenovali mimoškolským krúžkom a aktivitám, od plávania cez spev, flautu až po školu v prírode.

Vytlačením rozvrhov a ich pripnutím na nástenku alebo na chladničku môžete vy a vaše deti na prvý pohľad vidieť, čo si musia pamätať priniesť na ten daný deň. Už žiadne náhlenie na recepciu, aby ste tam nechali pár zabudnutých futbalových tenisiek.

Môžete tiež tlačiť kalendáre cez aplikácie Easy-PhotoPrint Editor, kde môžete pridávať narodeninové oslavy, stretnutia s kamarátmi alebo iné nadchádzajúce rodinné udalosti a zaznačiť si, kto vyzdvihne deti zo školy v určitý deň.

4. Organizujte úschovné boxy a vystavte diela

Mladé dievča v zelených školských šatách odliepa nálepku z lepiaceho papiera. V pozadí sú viditeľné dva farebné pracovné zošity.

Vytlačte štítky na mäkký alebo tvrdý papier a vložte ich na čelnú stranu plastového obalu umeleckých portfólií alebo viazačov s knihami. Pre pracovné zošity môžete vytvárať a tlačiť nálepky s menom, triedou alebo predmetom vášho dieťaťa.

Čierna tlačiareň Canon v procese tlačenia detskej farebnej maľby. Originálne umelecké dielo je možné vidieť vedľa tlačiarne.

Viete tlačiť nádherné a odolné obrázky, ktoré sú bohaté na detaily, aby ste umeleckým dielam svojich ratolestí spravili zadosť. Ak tlačiareň disponuje skenerom, môžete si tiež ich umenie naskenovať a tlačiť.

Deti často prichádzajú domov so zbierkou ručne vyrobených umeleckých diel. Možno si ich budete chcieť odložiť do škatúľ na povale a nálepky s menom alebo chutným portrétom, vekom alebo rokom, sa zídu, aby ste ich mohli usporiadať a opätovne nájsť, keď budú deti o niečo staršie a dostanete chuť na výlet do minulosti.

Skôr než všetko odložíte na bezpečné uschovanie, prečo si nespraviť fotografie obľúbených umeleckých výtvorov a vytlačiť ich s radom fotografických papierov Canon, ako to urobila Elisha, čím ich premeníte na výtlačky, ktoré pretrvajú dlho? (Ak tlačiareň disponuje skenerom, môžete si tiež ich umenie naskenovať a tlačiť.) Potom ich môžete zarámovať a zavesiť ich do detských izieb, alebo by mohli predstavovať krásny darček pre starých rodičov.

Môžete si aj vytlačiť niektoré na magnetický fotografický papier Canon a pripnúť ich na chladničku, a nemusíte sa obávať, že by sa originál zašpinil, roztrhol alebo ošumel. Pri rozmere každého hárku papiera 10 x 15 cm budete môcť naraz vystaviť nejeden umelecký výtvor.

5. Vytlačte záložky

Záber zhora na farebné pracovné zošity, hárky nálepiek a tlačiareň Canon, ktorá tlačí fotografiu mladého dievčaťa v školskej uniforme.

Tlačiarne Canon SELPHY je možné používať s akýmikoľvek inteligentnými zariadeniami bezdrôtovo, štítky tak môžete vytvárať rýchlo a jednoducho, nech ste kdekoľvek, keď máte práve voľnú chvíľku a potom ich neskôr pridať k vašim veciam.

Mladí môžu používať aplikáciu SELPHY Photo Layout na návrh a tlač vlastných záložiek, aby nezabudli, na ktorej strane sú v učebnici, ktorú preberajú.

Vyberte možnosť rozloženie záložiek a papier veľkosti pohľadnice (100 x 148 mm) a potom vyberte, či chcete, aby zvolené obrázky, ktoré môžu byť čokoľvek od obľúbených zvierat po miniatúrne výtlačky, boli zarovnané nahor alebo naspodok záložky.

Používatelia PIXMA na webovej lokalite Creative Park nájdu dopredu navrhnuté záložky s rôznymi typmi zvierat. K dispozícii sú aj milé varianty v tvare domu.

V prípade oboch radov tlačiarní SELPHY aj PIXMA ich stačí len vytlačiť a vystrihnúť.

Možnosť rozloženia záložiek v aplikácii SELPHY Photo Layout je užitočná aj na tlač fotografií na preukazy do autobusu alebo knižnice.

S tlačiarňami a papiermi Canon tieto úlohy nemusia byť nezáživné. Vyberte si projekt a premeňte ho na zábavnú a nápaditú tvorivú činnosť, do ktorej sa môže zapojiť celá rodina v dažďové popoludnie.


* Kompatibilita nažehľovacích fólií na svetlé tkaniny LF-101: PRO-100/PRO-100S, séria TS (okrem série TS31xx/série TS20x), séria TR (okrem série TR45xx), séria MG77xx/séria MG75xx/séria MG68xx/séria MG67xx/séria MG57xx/séria MG56xx/séria MG36xx, séria iX68xx

Kompatibilita nažehľovacích fólií na tmavé tkaniny DF-101: PRO-100/PRO-100S, séria TS (okrem série TS31xx/série TS20x), séria TR (okrem série TR45xx), séria G (okrem série GM40xx/série GM20xx), séria MG77xx/séria MG75xx/séria MG67xx, séria iP87xx/séria iX68xxAutorka Rachel Segal Hamilton

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  Canon SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Séria PIXMA TS7450

  Štýlové multifunkčné zariadenie pre technologický dôvtip so širokou škálou kreatívnych využití tlače, navyše s technológiou ADF na zjednodušenie procesu kopírovania a skenovania viacerých rozličných hárkov.
 • Atramentové tlačiarne

  Magnetický fotografický papier MG-101

  Vneste do svojich výtlačkov fotografií viac kreativity a interaktivity s magnetickým fotografickým papierom Canon MG-101.
 • Súvisiace články