TLAČ

Šikovné spôsoby, ako používať bezdrôtovú tlačiareň

Pomocou bezdrôtovej tlačiarne a aplikácií od spoločnosti Canon môžete cez Wi-Fi tlačiť čokoľvek a odkiaľkoľvek. Prácu, štúdium a domáce tlačové úlohy tak zvládnete s prehľadom zo svojho smartfónu. Objavte rôznorodé možnosti.
Osoba používa aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor na tablete na bezdrôtovú tlač snímky rodiny na tlačiarni Canon PIXMA na stole.

Každá kancelária a trieda potrebuje tlačiareň. Časy sa menia, čoraz viac z nás pracuje a študuje na diaľku a tlačiareň sa stáva neodmysliteľnou súčasťou každého domova.

Jedna z najlepších vecí na práci z domu je možnosť vybrať si miesto na prácu, ktoré vám najviac vyhovuje. Ak pridáte medzi svoje zariadenia bezdrôtovú tlačiareň s podporou cloudu, nebudete musieť sedieť vedľa tlačiarne, ale budete môcť tlačiť odkiaľkoľvek sa vám páči. Takže ak ráno chcete pracovať na pohovke a po obede si budete chcieť vyjsť na záhradu dopriať slnka, môžete. Odošlite dokumenty na tlač kedykoľvek si zaumienite a vezmite si ich, keď budete chcieť.

Používateľ drží smartfón s obrazovkou pripájania k tlačiarni Canon PIXMA série G3570 cez Wi-Fi.

Bezdrôtové tlačiarne Canon sa jednoducho nastavujú a používajú. S pripojením Wi-Fi a aplikáciami, ako je Canon PRINT, môžete ovládať funkcie tlačiarne zo smartfónu alebo tabletu (podrobnosti opíšeme neskôr). Nastavenie je jednoduché pomocou aplikácie pre smartfóny alebo online príručky podpory od spoločnosti Canon – jednoducho nájdite číslo modelu tlačiarne a postupujte podľa podrobného návodu krok za krokom.

Bezdrôtová tlač pre inteligentnú domácnosť

Osoba študuje výtlačok, ktorý vychádza z tlačiarne Canon PIXMA na stole.

Kompaktný a zároveň vysoko univerzálny model PIXMA série TR4650 je vynikajúcou voľbou pre bezdrôtovú domácu tlač. Tlačiareň obsahuje úsporné čierne a tri farebné zásobníky s vysokou výťažnosťou, ako aj jednoduché možnosti tlače, skenovania, fotokopírovania a dokonca faxovania.

Tlačiareň Canon MegaTank je položená na bielom stole medzi prenosným počítačom, rastlinou a kancelárskymi potrebami.

Tlačiareň MAXIFY GX6040 radu MegaTank je vhodná pre malé i domáce kancelárie. Ponúka vysokokapacitné atramentové zásobníky, vďaka čomu v porovnaní s bežnými laserovými a atramentovými tlačiarňami poskytuje výnimočne nízke celkové náklady na vlastníctvo. Vďaka fľaštičkám s náhradným atramentom, ktoré nie je potrebné vytláčať a sú označené jednotlivo, je doplnenie rýchle, priamočiare a úplne bez neporiadku.

Život v domácnosti je v súčasnosti prepojený cez Wi-Fi. Jednotlivci, páry a rodiny sa denne spoliehajú na rôzne počítače, laptopy, tablety a smartfóny. Pridajte k domácej sieti Wi-Fi tlačiareň značky Canon a môžete tlačiť bezdrôtovo zo všetkých týchto zariadení a ďalších z ktoréhokoľvek miesta v domácnosti. Okrem toho môžete pomocou aplikácií spoločnosti Canon tlačiť alebo skenovať na diaľku aj väčšej diaľky, kdekoľvek máte pripojenie Wi-Fi, napríklad tlačiť dokumenty alebo fotografie na domácej tlačiarni počas jazdy vo vlaku alebo z kaviarne.

Okrem toho, že je užitočná na tvorbu listov a štítkov na každodennú potrebu, tlačiareň vám tiež môže priniesť vyššiu produktivitu a efektivitu. Čítaním výtlačku redukujete riziko, že vás budú vyrušovať upozornenia na obrazovke alebo nové emaily. Je tiež dobré pamätať na to, že vaše oči potrebujú pravidelný oddych od obrazovky.

Model PIXMA série G3470 s podporou Wi-Fi (pozrite si video vyššie) je ideálny pre rušnú inteligentnú domácnosť. Kombinuje tlač, skenovanie a fotokopírovanie s vysokokapacitnými atramentovými zásobníkmi, ktoré poskytujú až 6 000 čiernobielych a 7 700 farebných dokumentov.1 Systém MegaTank od spoločnosti Canon tiež uľahčuje plnenie vďaka jednoduchým fľašiam s atramentom bez neporiadku a vysoko nákladovo efektívnym atramentom. PIXMA G4470 obsahuje navyše automatický podávač dokumentov na bezproblémové skenovanie a kopírovanie viacerých strán.

Tínedžer sedí na posteli s preloženými nohami a študuje učebnice. Tlačiareň Canon PIXMA je položená na stole vedľa postele.

Bezdrôtová tlačiareň je cenný nástroj pre školy a študentov, či už na tlač zadaní alebo pri finálnej kontrole práce. PIXMA Cloud Link tiež podporuje Učebňu Google, vďaka čomu môžu študenti jednoduchšie komunikovať s učiteľmi počas štúdia z domu.

Bezdrôtová tlačiareň neprináša výhody len profesionálom. PIXMA Cloud Link tiež podporuje Učebňu Google, vďaka čomu je užitočná pre školy a študentov. Učebňa Google je navrhnutá za účelom pomáhať študentom a učiteľom komunikovať. Spojenie funkcie PIXMA Cloud Link a Učebne Google umožňuje študentom vytlačiť si zoznam kurzov, ktoré navštevujú, a tlačiť zadania priamo z obrazovky tlačiarne alebo inteligentného zariadenia prostredníctvom aplikácie Canon PRINT. Ďalšou výhodou pre učiteľov je možnosť jednoduchej tlače zoznamu študentov pre vybranú hodinu.

S aplikáciami Canon sa posuniete ešte ďalej

Osoba berie do rúk výtlačok vychádzajúci z tlačiarne Canon PIXMA. Na stole vedľa tlačiarne je niekoľko ďalších výtlačkov.

Aplikácia Canon PRINT je dokonalým spoločníkom pre tlač v rodinách aj v kanceláriách. Môžete skenovať, tlačiť, kopírovať a dokonca sa pripojiť ku cloudu.

Osoba drží tablet s fotografiou skupiny priateľov na obrazovke. Na pozadí tlačiareň Canon PIXMA tlačí ten istý obrázok.

Rad aplikácií od spoločnosti Canon vrátane aplikácii Easy-PhotoPrint Editor a webového softvéru PosterArtist zjednodušuje tlač a umožňuje vám popustiť uzdu kreativite.

Canon ponúka širokú škálu bezplatných aplikácií a softvéru na zdokonalenie bezdrôtovej tlače a dosiahnutie vynikajúcej jednoduchosti, všestrannosti, účinnosti a podporu tvorivosti. Aplikácia Canon PRINT umožňuje tlačiť, kopírovať a skenovať bezdrôtovo z inteligentných zariadení, ako aj meniť nastavenia tlače, kontrolovať úroveň atramentu a vykonávať údržbu.

Ako sme videli, aplikácie Canon zjednodušujú tlač v bezdrôtovej tlačiarni priamo z telefónu. Pri práci z domu alebo mimo pracoviska vám používanie aplikácie Canon PRINA s funkciou PIXMA Cloud Link umožňuje bezdrôtové prepojenie s kancelárskou tlačiarňou, aby ste mohli zdieľať dokumenty s inými zamestnancami. Dokumenty môžete takisto skenovať na diaľku pomocou fotoaparátu svojho smartfónu a vytlačiť ich v kancelárii, prípadne skenovať dokumenty pomocou tlačiarne a odoslať ich do smartfónu. Funguje to oboma smermi.

Aplikácia Easy-PhotoPrint Editor prináša ďalšie kreatívne možnosti a umožňuje vám premeniť digitálne fotografie na štýlové výtlačky a jedinečné darčeky pomocou šablón kalendárov, pohľadníc, plagátov a iných.

K dispozícii je aj online služba PosterArtist na vytváranie vlastných plagátov, bannerov a letákov. Tlačiarne MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 MegaTank sú obzvlášť vhodné na tento účel vďaka zadnému plochému zásobníku, ktorý umožňuje tvorbu bannerov s dĺžkou až 1,2 m a hrúbkou lepenkových médií až 0,7 mm.

Pre počítače so systémom Windows je určený Easy-Layout Editor, ktorý je užitočným rozširujúcim modulom ovládačov tlačiarne a poskytuje náhľad na úpravu rozloženia a tlač viacerých obrázkov. Aj bez stiahnutia aplikácie vám tlačiarne Canon, ktoré sú kompatibilné so zariadeniami Chromebook, technológiami Apple AirPrint a Mopria® pre Android, umožňujú jednoducho bezdrôtovo sa pripojiť a tlačiť prostredníctvom zabudovaného tlačového protokolu smartfónu alebo tabletu.

Bezproblémové používanie

Tlačiareň Canon PIXMA na stole tlačí šablónu slnečnice, zatiaľ čo na pozadí otec a dcéra spolu tvoria rovnakú slnečnicu.

S bezdrôtovou tlačou nemusíte sedieť vedľa tlačiarne, nemusíte mať vyčlenený priestor na kanceláriu a môžete pracovať (alebo sa len hrať) presne tam, kde chcete.

V neposlednom rade sú tlačiarne s podporou pripojenia Wi-Fi a aplikácie od spoločnosti Canon navrhnuté na bezproblémovú spoluprácu. Od fyzických ovládacích panelov tlačiarní až po funkcie a rozhrania aplikácií je všetko navrhnuté tak, aby používanie bolo jednoduché a intuitívne, pričom vám poskytuje slobodu dokončovať všetky druhy skenovacích a tlačových úloh čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. S tlačiarňou Canon v rohu miestnosti je bezdrôtová tlač taká jednoduchá, ako sa len dá.


Autori: Angela Nicholsonová a Matthew Richards

  1. Hodnota výťažnosti predstavuje odhad založený na individuálnej skúšobnej metóde spoločnosti Canon využívajúcej vzor podľa normy ISO/IEC 24712 a simuláciu nepretržitej tlače s náhradnými atramentmi po počiatočnom nastavení.

Súvisiace produkty

Súvisiace články