NÁVOD PRE KUPUJÚCICH

Sprievodca vianočnými darčekmi značky Canon

Nájdite počas tohto obdobia obdarúvania dokonalé darčeky pre rodinu a priateľov!
Rodina oslavuje a spieva karaoke a túto chvíľu zachytáva pomocou fotoaparátu Canon PowerShot PX.

Potrebujete nápady na darčeky pre kreatívnych ľudí? Či už chcete prekvapiť vlogera vo svojom živote novým fotoaparátom, alebo venovať študentovi fotografie plnoformátové vylepšenie jeho výbavy, s naším rozsiahlym sprievodcom darčekmi určite nájdete to pravé.

Niektorým ľuďom sa možno darčeky kupujú ťažko, ale nový technologický kúsok môže byť presne tým, čo váš blízky hľadá. Dali sme dokopy niekoľko odporúčaní na tie najlepšie darčeky od spoločnosti Canon pre každého, kto sa rád kreatívne prejavuje, a to bez ohľadu na rozpočet. Nájdete tu niekoľko vynikajúcich návrhov na darčeky pre rodinu a priateľov od súpravy na vlogovanie až po špičkové bezzrkadlové fotoaparáty.

Darčeky pre vlogerov, blogerov a tvorcov obsahu

Muž kráčajúci po pláži, ktorý sám seba filmuje fotoaparátom PowerShot G7 X Mark III.

Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III je výkonným nástrojom na fotografovanie a zároveň sníma neuveriteľné video s rozlíšením 4K. V režime sériového snímania vo formáte RAW dokáže zachytiť až 70 fotografií s rozlíšením 20,1 Mpx až pri 30 sn./s (snímky za sekundu).

Žena vo vlnenej čiapke s fotoaparátom Canon EOS RP pri oku.

Fotoaparát Canon EOS RP s rozlíšením 26,2 Mpx je najmenším a najľahším plnoformátovým fotoaparátom EOS, ale je plný kreatívnych funkcií vrátane HDR a snímania s viacnásobnou expozíciou, tichého režimu, ako aj stupňovania zaostrovania na zachytenie mimoriadne ostrých záberov zblízka.

Ak ste čítali našu príručku k vlogovacím fotoaparátom Canon, už viete, že fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III je dokonalým darčekom pre všetkých, ktorí chcú vytvárať kvalitné videá a zdieľať ich online.

Je dostatočne kompaktný, aby sa zmestil do vrecka, nech idete kamkoľvek, no je vybavený veľkým snímačom typu 1.0 a dokáže zaznamenať ostré video v rozlíšení 4K. Dokonca má aj 3,5 mm mikrofónový vstup, ktorý vám umožní pripojiť externý stereofónny mikrofón, napríklad ľahký Canon DM-E100, ktorý zaistí krištáľovo čistý zvuk.

Model PowerShot G7 X Mark III vďaka videozáznamu v rozlíšení Full HD s vysokou rýchlosťou a so snímkovou frekvenciou 120 sn./s na dosiahnutie plynulého spomaleného záznamu, ako aj vďaka zvislému prehrávaniu videozáznamu vhodnému pre sociálne médiá otvára tvorcom videí nové kreatívne možnosti. Má dokonca aj zabudovanú funkciu streamovania naživo.

Fotoaparát PowerShot G7 X Mark III sa ľahko ovláda vďaka intuitívnej 3-palcovej dotykovej obrazovke, ktorú na vlogovanie možno otočiť o 180 stupňov. Aby sa dal ešte jednoduchšie ovládať jednou rukou, k dispozícii je ľahké držadlo na statív Canon HG-100TBR, ktoré je vybavené bezdrôtovým diaľkovým ovládaním a praktickou svorkou na mikrofón a v prípade, keď je potrebná stabilita navyše, zastúpi pevný statív.

Ak by osoba, pre ktorú nakupujete, chcela fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi, skvelým tvorivým nástrojom je fotoaparát Canon EOS RP. Takisto ponúka rozlíšenie videa až do 4K a jeho súčasťou je plynulé a presné automatické zaostrovanie Dual Pixel CMOS pri snímaní videa v rozlíšení Full HD.

Pri vlogovaní pomocou fotoaparátu EOS RP je dobrou voľbou objektív Canon RF 16mm F2.8 STM. Vďaka mimoriadne širokému zornému poľu zachytí množstvo detailov, zatiaľ čo jeho veľká clona f/2,8 umožní dosiahnuť filmový vzhľad. Vybavený je aj mimoriadne tichým motorčekom zaostrovania, v prípade ktorého existuje menšia pravdepodobnosť, že ho mikrofón zachytí vo videu.

Darčeky pre fotografov, ktorí chcú prejsť na plnoformátový fotoaparát

Žena v sivom svetríku drží fotoaparát Canon EOS 6D Mark III.

Model Canon EOS 6D Mark II vám pomôže pri ďalších krokoch na vašej tvorivej ceste a dokonale sa hodí na snímanie portrétov, krajiniek a dokonca aj videa.

Muž drží fotoaparát Canon EOS R6 a upravuje nastavenia na obrazovke.

Fotoaparát Canon EOS R6 prináša špičkovú technológiu, napríklad tiché snímanie s rýchlosťou 20 sn./s a zabudovaný stabilizátor obrazu, ktorý s celým radom objektívov poskytuje až 8-krokovú stabilizáciu. Obsahuje aj pokročilé zaostrovanie Dual Pixel CMOS AF II, ktoré dokáže automaticky sledovať oči osôb.

Vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú prejsť na plný formát, je fotoaparát Canon EOS 6D Mark II. Táto klasická digitálna zrkadlovka je podporovaná rozsiahlym radom objektívov EF od spoločnosti Canon a je vybavená užitočnými technológiami vrátane 45 bodov AF krížového typu na presné automatické zaostrovanie, zabudovanej funkcie GPS a výklopnej dotykovej obrazovky LCD. Keď sa model EOS 6D Mark II skombinuje s univerzálnym objektívom, ako je Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, ktorý disponuje optickou stabilizáciou obrazu a všestranným rozsahom ohniskovej vzdialenosti, predstavuje ideálny vstup do sveta fotografovania plnoformátovými digitálnymi zrkadlovkami.

Canon EOS RP je bezzrkadlový fotoaparát, ktorý je vhodný pre začiatočníkov, no má množstvo tvorivých funkcií a umožní vám posunúť fotografovanie na novú úroveň. Vďaka plnoformátovému snímaču fotoaparátu ľahko dosiahnete profesionálne pôsobiaci efekt plytkého zaostrenia pri portrétochzáberoch zblízka a revolučná objímka RF prinesie novú úroveň plnoformátovej kvality snímok.

EOS RP je cenovo najdostupnejším fotoaparátom v sérii bezzrkadlových fotoaparátov so systémom Canon EOS R, vďaka čomu je skvelým vstupom do sveta vysokovýkonných objektívov Canon RF. Najlepšie objektívy od spoločnosti Canon prinášajú jedinečnú kvalitu snímok a funkcie, ktoré doteraz neboli možné – pozrite si ľahký superteleobjektív Canon RF 800mm F11 IS STM, ktorý je ideálny pre nádejných fotografov divokej prírody, alebo univerzálny objektív Canon RF 50mm F1.8 STM na snímanie úžasných záberov so širokou clonou.

Objektív Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM skvele dopĺňa fotoaparát EOS RP a dokáže zachytiť všetko od širokouhlých krajiniek po portréty hlavy s plecami bez potreby výmeny objektívu.

Ak chcete zvýšiť výkonnosť, model Canon RF 24-105mm F4L IS USM disponuje kvalitou profesionálnej konštrukcie série L a konštantnou maximálnou clonou f/4, ktorá zaistí stálu expozíciu, aj keď použijete zoom objektívu. Dá sa vynikajúco skombinovať s fotoaparátom Canon EOS R6, ktorý je plnoformátovým bezzrkadlovým fotoaparátom určeným na snímanie náročnejších objektov. Vďaka fotoaparátu EOS R6 s najvyššou rýchlosťou sériového snímania 20 snímok za sekundu a inteligentným systémom automatického zaostrovania, ktorý dokáže rozoznať a sledovať oči, tváre a zvieratá, bude zachytenie vzrušujúcich akčných záberov jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Darčeky značky Canon na zachytenie chvíľ v kruhu rodiny – v interiéri aj exteriéri!

Mladé dievča vo vlnenej čiapke sa díva cez hľadáčik fotoaparátu Canon PowerShot ZOOM.

Jednoduchosť fotoaparátu Canon PowerShot ZOOM umožňuje jednoducho zamieriť a zachytiť záber za pár sekúnd.

Dva fotoaparáty Canon PowerShot PX, jeden čierny a jeden biely, na sviatočne vyzdobenom stole.

Vďaka objektívu so zoomom s ohniskovou vzdialenosťou 19 – 57 mm, ktorý sa vie posúvať o 340° a nakláňať o 110°, dokáže model Canon PowerShot PX automaticky vytvárať kompozíciu fotografií a videí za pochodu. Ďalšou výhodou je, že disponuje aktiváciou pomocou hlasu a rozpoznávaním objektu, ako aj zabudovaným rozhraním Wi-Fi a jednoduchým nabíjaním cez USB-C.

Model Canon EOS 850D je skvelý všestranný fotoaparát na snímanie neopakovateľných rodinných momentov v podobe neuveriteľne detailných fotografií s rozlíšením 24,1 Mpx alebo úchvatných videozáznamov s rozlíšením 4K. Sofistikovaný systém automatického zaostrovania so 45 bodmi AF krížového typu zabezpečuje zaostrenie rýchlo sa pohybujúcich objektov, zatiaľ čo spojenie fotoaparátu s objektívom so stabilizáciou obrazu, ako je Canon EF 16-35mm F4L IS USM, uľahčuje snímanie ostrých záberov na rodinnom výlete pod holým nebom.

Ak chcete dosiahnuť ešte lepší výkon, zvážte model Canon EOS 90D. Ide o vysokošpecializovanú digitálnu zrkadlovku, ktorá dokáže nasnímať fotografie vo vysokom rozlíšení 32,5 Mpx, a to až pri 10 snímkach za sekundu. Podobne ako fotoaparát EOS 850D dokáže nahrávať video v rozlíšení 4K a je vybavený zabudovaným rozhraním Bluetooth a Wi-Fi, čo uľahčuje zdieľanie snímok v správach a na sociálnych médiách a umožňuje ovládať fotoaparát na diaľku, vďaka čomu môžete nasnímať fantastické rodinné selfies prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect vo svojom smartfóne.

Modely EOS 850D a EOS 90D sú dostatočne ľahké na to, aby ste ich mohli vziať kamkoľvek, ale ako možnosť vhodnú na domáce snímanie rodiny zvážte Canon PowerShot PX. Tento šikovný kompaktný fotoaparát dokáže automaticky sledovať akciu a vytvárať kompozíciu fotografií a videí pomocou špeciálneho objektívu s možnosťou posúvania a nakláňania. Fotoaparát takisto dokáže uprednostniť niektoré tváre na scéne a možno ho aktivovať hlasom, vďaka čomu sa mimoriadne jednoducho používa.

Pre nadšencov videa vo vašom živote máme model Canon PowerShot ZOOM, ktorý sa zmestí do dlane. Tento osobitý monokulár je vybavený zoomom, ktorý sa rýchlo prepína zo 100 mm na 400 mm, a môže sa pochváliť digitálne vylepšenou 800 mm možnosťou na snímanie záberov vzdialených objektov vypĺňajúcich záber. Je to skvelá voľba na zachytávanie videí a fotografií v exteriéri, najmä v prípade pozorovania divokej prírody.

Venujte v tomto sviatočnom období svojim blízkym niečo, čo podporí ich tvorivú stránku.Autor: Marcus Hawkins

Súvisiace produkty

Súvisiace články