NÁVOD PRE KUPUJÚCICH

Sprievodca vianočnými darčekmi značky Canon

Nájdite počas tohto obdobia obdarúvania dokonalé darčeky pre rodinu a priateľov!
Model Canon SELPHY CP1500 ovinutý červenou stužkou obklopený rozmazanými rozprávkovými svetlami.

Potrebujete nápady na vianočné darčeky pre kreatívnych ľudí? Spoločnosť Canon sa o vás postará. Či už hľadáte jedinečné darčeky pre fotografa alebo chcete vlogera vo svojom živote prekvapiť novým fotoaparátom, alebo venovať študentovi fotografie plnoformátové vylepšenie jeho výbavy, s naším rozsiahlym sprievodcom darčekmi určite nájdete to pravé.

Niektorým ľuďom sa možno darčeky kupujú ťažko, ale nový technologický kúsok môže byť presne tým, čo váš blízky hľadá. Dali sme dokopy niekoľko odporúčaní na tie najlepšie darčeky od spoločnosti Canon pre každého, kto sa rád kreatívne prejavuje, a to bez ohľadu na rozpočet. Nájdete tu niektoré z najlepších darčekov pre rodinu a priateľov, od vlogovacích súprav a špičkových bezzrkadlových fotoaparátov až po objektívy Canon, ktoré vám umožnia zachytiť svet novými vzrušujúcimi spôsobmi. No majte sa na pozore, pretože možno nájdete niečo z vlastného zoznamu želaní.

Darčeky pre vlogerov, blogerov a tvorcov obsahu

Dve ženy sa natáčajú pomocou vlogovacej kamery Canon PowerShot V10 pred vianočným stromčekom ozdobeným rozprávkovými svetlami.

Jednoduché ovládanie, kompaktný dizajn a plnoautomatické režimy fotoaparátu Canon PowerShot V10 zjednodušujú začiatky vlogovania. Ak poznáte niekoho, kto už vlastní model PowerShot V10, mikrofón Canon DM-E100statív Tripod Grip HG-100TBR sú pre nich ideálnym príslušenstvom.

Žena v ružovej kombinéze, ktorá fotografuje kvetinovú výzdobu pomocou fotoaparátu Canon EOS R50.

Model EOS R50 obsahuje kreatívne funkcie, ktoré len čakajú na preskúmanie. Obsahuje funkciu stupovaňia zaostrenia a kompozíciu hĺbky záberu, ktoré umožňujú napríklad zachytenie záberov zblízka s jemnými detailami a funkciu tvorivého stupovaňia, ktorá poskytuje viacero úprav obrázkov, takže si môžete vybrať svoje obľúbené kúsky.

Ak ste čítali našu príručku k vlogovacím fotoaparátom Canon už viete, že fotoaparát Canon PowerShot V10 je dokonalým darčekom pre všetkých, ktorí chcú vytvárať kvalitné videá a zdieľať ich online.

Fotoaparát je dostatočne kompaktný, aby sa zmestil do vrecka, nech idete kamkoľvek, no je vybavený veľkým snímačom typu 1.0 a dokáže zaznamenať ostré video UHD v rozlíšení 4K. Je vybavený stereofónnym mikrofónom a má dokonca aj 3,5 mm mikrofónový vstup, ktorý vám umožní pripojiť externý mikrofón, napríklad ľahký Canon DM-E100, ktorý zaistí krištáľovo čistý zvuk.

Vďaka jeho ultraširokouhlému objektívu, ktorý sa rovná 19 mm plnoformátovému fotoaparátu môžete toho do záberu zmestiť viac, zatiaľ čo zdokonalená stabilizácia obrazu umožňuje zaznamenávať stabilné zábery aj počas chôdze. Má dokonca aj zabudovanú možnosť živého vysielania a môžete ho ovládať na diaľku pomocou aplikácie Canon Camera Connect.

Vďaka 5 cm intuitívnej dotykovej obrazovke, ktorá sa pri vlogovaní nakloní o 180° nahor je ovládanie modelu PowerShot V10 jednoduché. Jeho zabudovaný stojan možno nastaviť pre snímanie z nízkeho aj vysokého uhla a je vybavený aj štandardným závitom pre statív. Aby sa dal ešte jednoduchšie ovládať jednou rukou, k dispozícii je ľahké držadlo na statív Canon HG-100TBR, ktoré je vybavené bezdrôtovým diaľkovým ovládaním a praktickou svorkou na mikrofón a v prípade, keď je potrebná stabilita navyše, zastúpi pevný statív.

Ak by osoba, pre ktorú nakupujete, chcela fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi, skvelým tvorivým nástrojom je fotoaparát Canon EOS RP. Takisto ponúka rozlíšenie videa až do 4K a jeho súčasťou je plynulé a presné automatické zaostrovanie Dual Pixel CMOS pri snímaní videa v rozlíšení Full HD.

Pri vlogovaní pomocou fotoaparátu EOS RP je dobrou voľbou objektív Canon RF 16mm F2.8 STM. Vďaka mimoriadne širokému zornému poľu zachytí množstvo detailov, zatiaľ čo jeho veľká clona f/2,8 umožní dosiahnuť filmový vzhľad. Vybavený je aj mimoriadne tichým motorčekom zaostrovania, v prípade ktorého existuje menšia pravdepodobnosť, že ho mikrofón zachytí vo videu.

Model Canon EOS R50 je pravdepodobne dokonalý bezzrkadlový fotoaparát pre serióznych tvorcov obsahu a môže sa pochváliť funkciami, aké môžete nájsť na pokročilejších fotoaparátoch Canon so systémom EOS R. Je však kompaktný, ľahký a má jednoduché používanie pre tých, ktorí sú zvyknutí fotografovať pomocou smartfónu.

Videozáznamy nasnímané na modeli EOS R50 vyzerajú fantasticky. Záznam UHD v rozlíšení 4K je prevzorkovaný zo 6K, aby sa tak zlepšila kvalita ako pri štandardnom videu v rozlíšení 4K, zatiaľ čo technológia Dual Pixel CMOS AF všetko dokonale zaostrí. Fotoaparát sa dá použiť aj ako webová kamera pre videohovory alebo streamovanie v neuveriteľne reálnom rozlíšení pomocou výklopnej dotykovej obrazovky, ktorá umožňuje snímanie z kreatívnych uhlov.

Darčeky pre milovníkov fotografie, ktorí chcú prejsť na plnoformátový fotoaparát

Žena, ktorá stojí na mostíku, drží fotoaparát Canon EOS R8 a pozerá sa na displej na zadnej strane.

Okrem toho, že model Canon EOS R8 zaznamenáva videozáznamy vo filmovom rozlíšení 4K, nahráva aj prepychový spomalený záznam vo vysokom rozlíšení Full HD pri frekvencii až do 180p.

Ruky, ktoré držia fotoaparát Canon EOS RP, pričom dotyková výklopná obrazovka je vyklopená a zobrazuje osobu stojacu pred oknom a tehlovou stenou.

Fotoaparát Canon EOS RP s rozlíšením 26,2 Mpx je malý a ľahký plnoformátový fotoaparát EOS, ale je plný kreatívnych možností vrátane HDR a snímania s viacnásobnou expozíciou, tichého režimu, ako aj stupňovania zaostrenia na zachytenie mimoriadne ostrých záberov zblízka.

Vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú prejsť na plný formát, je fotoaparát Canon EOS R8. Tento ľahký 24,2 Mpx bezzrkadlový fotoaparát podporovaný širokým sortimentom objektívov RF od spoločnosti Canon je vybavený užitočnými technológiami vrátane revolučného zaostrovania technológiou Dual Pixel CMOS AF II a s inteligentným rozpoznaním a sledovaním objektu. Dokáže automaticky vyhľadať a sledovať rôzne objekty priamo na okraji rámu vrátane ľudí, psov, vtákov, automobilov a lietadiel.

Model EOS R8 obsahuje množstvo pokročilých funkcií videozáznamu vrátane zebier, zaostrenia so zvýraznením obrysov a upozornenia na nepravé farby, ktoré vám pomôžu dosiahnuť profesionálnejšie výsledky.

Canon EOS RP je bezzrkadlový fotoaparát, ktorý je vhodný pre začiatočníkov, no má množstvo tvorivých funkcií a umožní vám posunúť fotografovanie na novú úroveň. Vďaka plnoformátovému snímaču fotoaparátu ľahko dosiahnete profesionálne pôsobiaci efekt plytkého zaostrenia pri portrétochzáberoch zblízka a revolučná objímka RF prinesie novú úroveň plnoformátovej kvality snímok.

EOS RP je cenovo najdostupnejším plnoformátovým fotoaparátom v sérii bezzrkadlových fotoaparátov so systémom Canon EOS R, vďaka čomu je skvelým vstupom do sveta vysokovýkonných objektívov Canon RF. Najlepšie objektívy od spoločnosti Canon prinášajú jedinečnú kvalitu snímok a funkcie, ktoré doteraz neboli možné – pozrite si ľahký superteleobjektív Canon RF 800mm F11 IS STM, ktorý je ideálny pre nádejných fotografov divokej prírody, alebo univerzálny objektív Canon RF 50mm F1.8 STM na snímanie úžasných záberov so širokou clonou.

Objektív Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM skvele dopĺňa fotoaparát EOS RP a dokáže zachytiť všetko od širokouhlých krajiniek po portréty hlavy s plecami bez potreby výmeny objektívu.

Ak chcete zvýšiť výkonnosť, model Canon RF 24-105mm F4L IS USM disponuje kvalitou profesionálnej konštrukcie série L a konštantnou maximálnou clonou f/4, ktorá zaistí stálu expozíciu, aj keď použijete zoom objektívu.

Darčeky značky Canon na zachytenie chvíľ v kruhu rodiny – v interiéri aj exteriéri!

Usmievajúca sa žena drží pri tvári fotoaparát Canon EOS R100, aby v záhrade odfotografovala rodinu.

Vďaka užitočným navádzacím ponukám a funkcii Creative Assist stačí fotoaparát Canon EOS R100 vziať a snímať. Ak pripojíte telefón ku fotoaparátu, môžete si vybrať, či sa vaše fotografie a videá počas snímania automaticky odošlú do knižnice telefónu.

Dva fotoaparáty Canon PowerShot PX, jeden čierny a jeden biely, na sviatočne vyzdobenom stole.

Vďaka objektívu so zoomom s ohniskovou vzdialenosťou 19 – 57 mm, ktorý sa vie posúvať o 340° a nakláňať o 110°, dokáže model Canon PowerShot PX automaticky vytvárať kompozíciu fotografií a videí za pochodu. Ďalšou výhodou je, že disponuje aktiváciou pomocou hlasu a rozpoznávaním objektu, ako aj zabudovaným rozhraním Wi-Fi a jednoduchým nabíjaním cez USB-C.

Model Canon EOS R100 je skvelý všestranný fotoaparát na snímanie neopakovateľných rodinných momentov v podobe neuveriteľne detailných fotografií s rozlíšením 24,1 Mpx alebo úchvatných filmových videoklipov UHD s rozlíšením 4K. Sofistikovaný systém technológie automatického zaostrovania Dual Pixel CMOS zabezpečuje zaostrenie rýchlo sa pohybujúcich objektov, zatiaľ čo spojenie fotoaparátu s objektívom so stabilizáciou obrazu, ako je Canon RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM, uľahčuje snímanie ostrých záberov na rodinnom výlete pod holým nebom.

Tieto spomienky môžete aj jednoducho zdieľať. Fotoaparát má pripojenie Wi-Fi, vďaka ktorému môžete obrázky jednoducho pridávať do správ alebo uverejniť na sociálnych sieťach, ako aj diaľkovo ovládať fotoaparát pomocou svojho smartfónu pre fantastické rodinné selfie pomocou aplikácie Canon Camera Connect.

Ďalšou možnosťou na domáce snímanie je model Canon PowerShot PX. Tento šikovný kompaktný fotoaparát dokáže automaticky sledovať akciu a vytvárať kompozíciu fotografií a videí pomocou špeciálneho objektívu s možnosťou posúvania a nakláňania. Fotoaparát takisto dokáže uprednostniť niektoré tváre na scéne a možno ho aktivovať hlasom, vďaka čomu sa mimoriadne jednoducho používa.

Pre nadšencov videa vo vašom živote máme model Canon PowerShot ZOOM, ktorý sa zmestí do dlane. Tento osobitý monokulár je vybavený zoomom, ktorý sa rýchlo prepína zo 100 mm na 400 mm, a môže sa pochváliť digitálne vylepšenou 800 mm možnosťou na snímanie záberov vzdialených objektov vypĺňajúcich záber. Je to skvelá voľba na zachytávanie videí a fotografií v exteriéri, najmä v prípade pozorovania divokej prírody.

Kompaktná tlačiareň, ako je model Canon SELPHY CP1500, dopĺňa kreatívny vianočný fotografický balík. Tento bezdrôtový model dokáže vytvoriť živé výtlačky vo formáte pohľadnice už za 41 sekúnd, vďaka čomu je ideálny na rozdávanie rodinných spomienok počas toho, ako sa odohrávajú. Po uložení do albumu výtlačky vydržia až 100 rokov1, takže si tieto okamihy budú môcť pripomenúť aj budúce generácie.

Venujte v tomto sviatočnom období svojim blízkym niečo, čo podporí ich tvorivú stránku.

Marcus Hawkins
  1. Pri uložení do albumu. Na základe zrýchleného testovania pri teplote 23 °C a vlhkosti 50 %.

Súvisiace produkty

Súvisiace články