Canon EOS R10

Bezzrkadlové fotoaparáty

Canon EOS R10

Fotoaparát, ktorý je taký všestranný, že si dokáže poradiť prakticky so všetkým. Je ideálnym spoločníkom na cestách. Dokonalý nástroj na tvorbu hybridného obsahu. Váš spôsob tvorivého sebavyjadrenia.

Technické parametre

 • Technológia Dual Pixel CMOS AF II

  Automatické zaostrenie, ktoré rozpozná a sleduje ľudí, zvieratá a vozidlá v režime fotografie aj videa1

 • Nepretržité snímanie rýchlosťou 15 snímok/s

  S mechanickou uzávierkou pre najlepšie výsledky pri vysokej rýchlosti a vysokej kvalite

 • 4K/30p

  Vysokokvalitné video prevzorkované zo 6K

 • Zaostrenie -5EV pri slabom svetle

  Presné zaostrenie pri slabých svetelných podmienkach

 • Fotografie až do ISO 32 000 a video až do 12 800

  Možnosť rozšírenia na ISO 51 200 pre fotografie a ISO 25 600 pre video

 • 4K/60p

  Pre plynulejší pohyb na videu

 • Elektronický hľadáčik s 2,36 miliónom bodov

  S voliteľnou obnovovacou frekvenciou 60/120 snímok/s4

 • Nepretržité snímanie rýchlosťou 23 snímok/s8

  S elektronickou uzávierkou pre ešte vyššiu rýchlosť a tiché snímanie

 • Procesor DIGIC X

  Citlivé ovládanie a minimálne oneskorenie elektronického hľadáčika

 • image.canon

  Priame pripojenie k Wi-Fi na nahrávanie do cloudových služieb

 • 7,5 cm dotyková obrazovka typu vari-angle s 1,04 miliónom bodov

  Pozrite sa na svoj objekt z iného uhla

 • Živý prenos na YouTube

  Streamovanie naživo na kanáli YouTube3

Predstavujeme fotoaparát EOS 700D

Objavte fotoaparát, ktorý vám poskytne viac

Pozrite si cestový bloger Diana Millos, pretože využíva EOS R10 na zachytenie 48 hodín v Seville.
Model Canon EOS R10 je uložený na základni keramického lakovaného stĺpika.

S adaptérom Canon Mount Adapter EF-EOS R spustite ponuku

Jednoduchá inovácia z digitálnej zrkadlovky vďaka našej ponuke uvedenia: Súčasťou balenia je adaptér od spoločnosti Canon Mount Adapter EF-EOS R. Používajte svoje súčasné objektívy EF a EF-S z digitálnej zrkadlovky a zachovávajte rovnakú kvalitu, výkon a funkčnosť s technológiou EOS R10. S výhradou dostupnosti počas spúšťania systému Canon EOS R7 a EOS R10.

S adaptérom Canon Mount Adapter EF-EOS R spustite ponuku

Stručný prehľad systému EOS R10

 • Vyššia ostrosť

  EOS R10 obsahuje náš renomovaný systém zaostrovania Dual Pixel CMOS AF II, ktorý bol naprogramovaný pomocou technológie AI s hĺbkovým učením, ktorá umožňuje rozšírené rozpoznávanie snímaného objektu.

 • Vyššia rýchlosť

  Zareagujete inštinktívne a snímajte chvíle s chvíľami pri snímaní s vysokou rýchlosťou – ideálne pre divokú prírodu a športovú fotografiu.

 • Väčšia flexibilita

  Či už snímate fotografie, video alebo ich kombináciu, systém EOS R10 vždy poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu.

 • Jednoduchšie a praktickejšie používanie

  Od chvíle, keď si vyberiete EOS R10, budete mať pocit, že je s ním spojený, ako je rozšírenie vášho kreatívneho samočinného záberu.

 • Ďalšie pripojenie

  Systém EOS R10 sa bezdrôtovo pripojí k vášmu smartfónu, takže sa môžete podeliť o svoju tvorivosť s priateľmi a nasledovníkmi.

 • Galéria ukážok

  Pozrite si, čo dokáže priniesť EOS R10.

 • Vyššia ostrosť

  EOS R10 obsahuje náš renomovaný systém zaostrovania Dual Pixel CMOS AF II, ktorý bol naprogramovaný pomocou technológie AI s hĺbkovým učením, ktorá umožňuje rozšírené rozpoznávanie snímaného objektu. Je rýchly, presný a neuveriteľne citlivý pri slabom osvetlení – presne v situáciách, ktoré sú v skutočnosti osvetlené len na čierno.

  Canon EOS R10 – Zažite nový druh automatického zaostrenia

  Zažite nový druh automatického zaostrenia

  Systém EOS R10 dokáže rozpoznať ľudí, vozidlá a zvieratá – ako sú mačky, psy a vtáky – a sledovať ich pohyb kdekoľvek v rámci rámca8. Aj rýchlo sa pohybujúce objekty sú ostré.

  Pri fotografovaní ľudí uprednostňuje EOS R10 najprv oči vášho objektu – „okno pre dušu“. Ak tieto nie sú viditeľné, potom sa namiesto toho sleduje tvár. A ak sa váš predmet na chvíľu odmení, potom je hlava v ďalšom rade, za ktorou nasleduje telo.

  Vyššia rýchlosť

  Zareagujete inštinktívne a snímajte chvíle s chvíľami pri snímaní s vysokou rýchlosťou – ideálne pre divokú prírodu a športovú fotografiu. Systém EOS R10 dokáže zachytiť nepretržité zhluky OBRÁZKOV RAW, JPEG alebo HEIF až do 15 snímok1 sekundu (alebo 23 snímok/s5 pomocou elektronickej clony fotoaparátu). A to všetko, kým fotoaparát sleduje objekt v zábere, neustále upravuje zaostrenie a expozíciu ako reakciu na meniacu sa scénu.

  Snímanie momentov za pár sekúnd

  Snímanie momentov za pár sekúnd

  V režime RAW Burst je možné zachytávať fotografie až 30 snímok/s s 75 % orezaním, pričom obrázky sa ukladajú do jedného filmového súboru pre jednoduchú a jednoduchú organizáciu. Jednotlivé snímky potom možno extrahovať, spracovať a upravovať pomocou nášho softvéru Free Digital Photo Professional (DPP). Ak je v ponuke fotoaparátu zapnuté predbežné snímanie, systém EOS R10 zachytí 0.5 sekúnd akcie pred stlačením tlačidla uvoľnenia uzávierky, takže vždy zachytíte ten magický dokonalý moment.

  Rýchla odpoveď

  Fotoaparát rýchlo reaguje aj na vaše príkazy, čím vám poskytuje obrovskú výhodu, pokiaľ ide o zachytenie rozhodujúceho momentu. Procesor DIGIC X poskytuje citlivé ovládanie a minimálne oneskorenie alebo výpadok hľadáčika, takže sa budete cítiť vždy v spojení s vaším objektom.

  Canon EOS R10 - procesor DIGIC X

  Väčšia flexibilita

  Či už snímate fotografie, video alebo ich kombináciu, systém EOS R10 vždy poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu. Je tiež prenosný, s hmotnosťou iba 429g9, takže ho môžete vziať so sebou.

 • Prevezmite kontrolu

  Fotografi si môžu vybrať, či budú snímať súbory vo formáte JPEG alebo HEIF, alebo zachytia SÚBORY VO FORMÁTE RAW, aby sa dosiahla maximálna flexibilita pri následnej produkcii. Naša technológia Dual Pixel RAW dokonca umožňuje vylepšiť obraz pomocou mikroúprav ostrosti a bokeh a znížením duchov.

 • Dokonalá rovnováha

  Snímač s rozlíšením 24.2 megapixelov vám poskytne ideálnu rovnováhu detailov, rýchlosti a nízkej intenzity svetla. Maximálna citlivosť ISO 32000 (rozšíriteľná na ISO 51,200) umožňuje viac detailov a menej šumu pri snímaní v tme. K dispozícii je aj zabudovaný blesk, ktorý poskytuje o niečo viac svetla, keď ho potrebujete.

 • Canon EOS R10 – režimy panoramatického posunu a panoramatického posunu scény

  Režimy panoramatických scén a scén na panoramatický posun sú súčasťou systému EOS R10, čo uľahčuje dosiahnutie vynikajúcich výsledkov pri snímaní pomocou týchto techník.

  Svetlá, kamera, akcia!

  4K to očakávania odporuje

  4K to očakávania odporuje

  Systém EOS R10 zachytáva mimoriadne obrazové záznamy v rozlíšení 4K, ktoré vyzerajú vynikajúco na displejoch UHD, a umožňuje orezanie bez straty kvality pri úpravách pre projekty s vysokým rozlíšením Full HD. Filmári si môžu vybrať medzi rozlíšením 4K/60p3 , aby mohli dokonale plynulý obraz pohyblivých objektov a efektov pomalého pohybu alebo úžasný rozlíšenie 4K/30p s vzorkou vytvorený z 24.2-megapixelového snímača fotoaparátu. Výsledok sa nedá predstaviť, to musíte vidieť.

  Dokonale plynulý pohyb

  Pri snímaní v režime Full HD možno použiť rýchlosti snímok až 120 snímok/s, čím sa odhalí ešte viac rôznorodí pohyb pohybujúcich sa objektov.10 a pre pomalé scény, schopnosť vytvárať úžasné zábery v rozlíšení 4K a s plným vysokým rozlíšením (Full HD), pridáva vášmu tvorivému arzenálu ešte viac.

  Dokonale plynulý pohyb

  Jednoduchšie a praktickejšie používanie

  Od chvíle, keď si vyberiete EOS R10, budete mať pocit, že je s ním spojený, ako je rozšírenie vášho kreatívneho samočinného záberu. Tlačidlá a ukazovatele sú pod prstami a palcami a elektronický hľadáčik fotoaparátu ponúka jasný a presný pohľad na svet.

 • OVF Assist

  K dispozícii je aj režim pomoci OVF, ktorý pomáha tým, ktorí prechádzajú z kamier s optickými zobrazovkami, ako napríklad DSLRS.

 • Elektronický hľadáčik

  2.36 miliónov bodov EOS R10 ukazuje presne, ako sa objaví zachytený obraz, od hĺbky poľa až po vyváženie bielej a štýl obrazu. Je pohodlný, ľahko sa používa a je prispôsobiteľný, takže si môžete pozrieť informácie, ktoré potrebujete.

 • Výklopná dotyková obrazovka 10.

  EVF je doplnený veľkým 7,5 cm 1.04 miliónom bodových displejov s dotykovou obrazovkou vari-angle, ktoré vám umožnia zostaviť a snímať z hornej alebo dolnej polohy, takže si môžete pozrieť iný pohľad na objekt.

 • APS-C sa dodáva do systému EOS R.

 • Systém určený pre budúcnosť už dnes.

  EOS R10 je členom systému EOS R – kolekcia fotoaparátov, objektívov a príslušenstva, navrhnutá od základov, aby zabezpečila skvelú fotografovanie a video teraz aj v budúcnosti. Rýchlejší, širší (54 mm) držiak objektívu umožňuje nové úrovne výkonu, ktoré sa prekladajú novými spôsobmi, aby ste boli kreatívni.

 • Širšie možnosti vďaka integrácii

  Vďaka trojici adaptérov na uchytenie objektívu však môžete aj naďalej používať svoje súčasné objektívy EF a EF-S. Môžu tiež pridať ďalšie funkcie, ako napríklad prispôsobiteľné ovládacie prvky alebo variabilný filter ND.

 • Vysvetlenie rozdielov snímača APS-C a plnoformátového snímača

  Výhody formátu APS-C

  Keďže je model EOS R10 vytvorený okolo snímača veľkosti APS-C, objektívy ponúkajú o 1,6x väčší telefotografický dosah ako ekvivalentné dĺžky zaostrenia na fotoaparáte s úplným rámom. Hneď pri zábere sa dostanete do blízkosti objektu, aby ste mohli zachytiť voľne žijúce zvieratá a akčné zábery plné vplyvu.

  Naučte sa a vyrastajte ako pri fotografovaní

  Pre tých, ktorí sú pre EOS noví alebo pre fotografovanie, vám riadené používateľské rozhranie pomôže rozvíjať vaše zručnosti a zároveň vás naučiť, ako funguje fotoaparát. Keď ste pripravení ísť sami, štandardné rozhranie fotoaparátu je také intuitívne a užívateľsky príjemné, môžete zabudnúť, že je tam.

  Naučte sa a vyrastajte pri snímaní

  „MÁM RÁD, AKO FOTOAPARÁT FUNGOVAL. JE SKUTOČNE, SKUTOČNE RÝCHLY A AUTOMATICKÉ ZAOSTRENIE JE ÚŽASNÉ.“

  Ďalšie pripojenie

  Systém EOS R10 sa bezdrôtovo pripojí k vášmu smartfónu, takže sa môžete podeliť o svoju tvorivosť s priateľmi a nasledovníkmi. Odoslať na sociálne médiá, poslať videoklipy priateľom a odovzdať obrázky na cloudové kontá, aby boli pripravené a čakali, keď sa vrátite domov.

  image-canon_connectivity_diagram
  Canon EOS R10 - výhoda - viac pripojená

  Nestraťte spojenie

  Zabudovaná technológia Bluetooth Low Energy udržuje pripojenie vždy na sieti, čo umožňuje bezproblémovú aktiváciu 2,4 GHz siete Wi-Fi, keď je potrebné prenášať obrázky. Fotoaparát môžete ovládať aj na diaľku z vášho inteligentného zariadenia s aplikáciou Canon Camera Connect: Vidieť, čo vidí, meniť nastavenia a zachytávať fotografie a video. Pre jednoduchšiu vzdialenú prevádzku je k dispozícii aj bezdrôtový ovládač Bluetooth BR-E1.

  Systém EOS R10 obsahuje aj rozhranie USB-C na nabíjanie priamo vo fotoaparáte a naväzovanie na počítačoch PC/Mac pomocou pripájacieho kábla.

 • Ovplyvnenie vašich nasledovníkov

  Vloggéry a tvorcovia obsahu môžu používať systém EOS R10 na prenos videozáznamov v špičkovej kvalite priamo na ich nasledovníkov na YouTube7. Stačí pripojiť fotoaparát k sieti Wi-Fi – nevyžaduje sa počítač. Displej LCD typu vari-angle je možné otáčať, aby ste mali pri prezentácii presný prehľad.

  Systém EOS R10 podporuje aj vertikálne snímanie videa – ideálne na snímanie obsahu pre príbehy zo sociálnych médií.

 • Vaša tvorivosť v cloude

  Naša brána image.canon umožňuje správny prístup k vášmu obsahu. Obrázky a filmy je možné nahrať bez problémov – priamo z fotoaparátu do cloudu image.canon využívajúceho rozhranie Wi-Fi. Odtiaľto ich možno presunúť na dlhodobé ukladanie do iných cloudových platforiem alebo prevziať na PC alebo Mac na úpravu.

 • Cieľom spoločnosti Canon je do roku 2050 dosiahnuť nulové emisie CO2 vrámci jej obchodných činností

  Dosiahneme to prostredníctvom priemerného zlepšenia indexu životného cyklu emisií CO2 na jeden produkt o 3 % ročne, čo by v prípade udržateľnosti znamenalo zníženie úrovne z roku 2008 do roku 2030 zhruba o 50 %. Rozumieme, že to je v súlade s úrovňou zníženia, ktorú požaduje Parížska dohoda.

  Naďalej sa podrobíme cielenému prieskumu z dlhodobého hľadiska ako formu kontroly nášho prínosu k realizácii nízkouhlíkovej spoločnosti.

  Photographer looking down view finder
  Canon EOS C70, obsah balenia

  Obsah balenia

  Všetko, čo potrebujete na ďalšej ceste v oblasti fotografovania a natáčania videí.

  • Telo kamery EOS R10

  • Kryt fotoaparátu R-F-5

  • ER-R10 popruhu kamery

  • Kryt pätky ER-SC2

  • Nabíjačka batérií LC-E17E

  • Batéria LP-E17

  • Kryt napájacieho akumulátora

  • Sieťový kábel

  • Súprava používateľských príručiek

  Objektívy a príslušenstvo

 • Objektívy RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Štandardný objektív APS-C so zoomom pre rad EOS R, ktorý sa ideálne hodí na snímanie každodenných situácií, ako sú rodina, životný štýl, portréty a sviatky.
 • Objektívy RF-S

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Objektív APS-C série EOS-R so zoomom, v ktorom sa spája širokouhlý a telefotografický objektív, je ideálny na snímanie cestovateľských záberov, divokej prírody, športu a životného štýlu.
 • Objektívy RF

  RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

  Malý ľahký ultraširokouhlý objektív s všestrannou ohniskovou vzdialenosťou 10 – 18 mm, ideálny na cesty, vlogovanie a fotografovanie krajiny.
 • Statív Tripod Grip HG-100TBR od spoločnosti Canon

  Statív

  Tripod Grip HG-100TBR

  Držadlo na statív HG-100TBR je malé, ľahké a vysoko univerzálne držadlo na statív, ktoré ponúka bezdrôtové diaľkové ovládanie.
 • Príslušenstvo

  Smerový stereofónny mikrofón DM-E1D

  Pre čistý a jasný digitálny zvuk si vyberte smerový stereofónny mikrofón DM-E1D s multifunkčnou pätkou, a získate tak spoľahlivosť a rýchly prístup k nastaveniam pomocou LCD displeja kompatibilného fotoaparátu.
 • Upevňovací adaptér EF-EOS M

  Objektívy pre EOS R

  Mount Adapter EF-EOS R

  Štandardný upevňovací adaptér EF-EOS R umožňuje bezproblémové používanie objektívov EF-S a EF na fotoaparátoch so systémom EOS R.
 • Upevňovací adaptér EF-EOS R s ovládacím prstencom

  Príslušenstvo pre EOS

  Control Ring Mount Adapter EF-EOS R

  Upevňovací adaptér EF-EOS R s ovládacím prstencom ponúka rovnakú konverziu bajonetu pre objektív ako upevňovací adaptér EF-EOS R, no rozširuje ju o ovládací prstenec objektívu.
 • Príslušenstvo

  Adaptér Smartphone Link AD-P1 pre Android pre multifunkčnú päticu

  Pripojte smartfón a fotoaparát pomocou tohto multifunkčného adaptéra a získate nové možnosti pracovných postupov

  • Navrhnuté pre fotoaparát EOS R3
  • Spojenie medzi smartfónom so systémom Android a fotoaparát
  • Malý, kompaktný, ľahký
 • Súvisiace články

 • CESTOPISNÁ FOTOGRAFIA

  10 tipov na fotografovanie na cestách

  Fotografka a blogerka Diana Millos sa podelí so svojimi špičkovými tipmi na dosiahnutie úžasných cestopisných fotografií.

 • CESTOPISNÁ FOTOGRAFIA

  Prehliadka Sevilly s fotoaparátom EOS R10

  Blogerka Diana Millos uvádza dôvody, pre ktoré je tento kreatívny fotoaparát dokonalým spoločníkom na cesty.

 • SÚPRAVA

  EOS R7 alebo EOS R10: Ktorý sa hodí pre vás?

  Objavte kľúčové podobnosti a rozdiely medzi fotoaparátmi APS-C novej generácie v bezzrkadlovom rade EOS R.

 • TECHNOLÓGIA

  Vysvetlenie rozdielov snímača APS-C a plnoformátového snímača

  Aký je rozdiel medzi fotoaparátom APS-C a plnoformátovým fotoaparátom a ktorý je pre vás vhodný?

 • Súvisiace produkty

  Canon EOS R10
  Hodnotenia a recenzie

  1. Rýchlosť nepretržitého snímania môže byť pomalšia v závislosti od podmienok snímania/snímania, stavu batérie alebo nastavenia fotoaparátu alebo použitého objektívu atď. Podrobné informácie nájdete v rozšírenej používateľskej príručke. Informácie o objektívoch, ktoré podporujú maximálnu rýchlosť nepretržitého snímania so servomechanizmom AF, nájdete v časti doplnkové informácie EOS R10 na webovej lokalite „cam.start.canon“.
  2. Počas snímania statických záberov s objektívom s clonou f/1.2, stredovým bodom AF, jednoobrázkovým AF pri teplote 23 °C/73 °F, ISO100. Okrem objektívov RF s povrchovou vrstvou na vyhladenie rozostrených plôch.
  3. Režim snímania 4K 60p sa oreže na 64 % horizontálnej oblasti.
  4. Maximálna snímková frekvencia počas automatického zaostrovania, stlačenia spúšte do polovice alebo sériového snímania je 59,94 sn./s. Upozorňujeme, že snímková frekvencia zobrazenia môže byť nižšia v závislosti od používaného objektívu a podmienok snímania.
  5. Rýchlosť nepretržitého snímania môže byť pomalšia v závislosti od podmienok snímania, nastavenia fotoaparátu alebo použitého objektívu atď. Podrobné informácie nájdete v rozšírenej používateľskej príručke. Informácie o objektívoch, ktoré podporujú maximálnu rýchlosť nepretržitého snímania so servomechanizmom AF, nájdete v časti doplnkové informácie EOS R10 na webovej lokalite „cam.start.canon“. V závislosti od povahy objektu alebo podmienok snímania sa môže vyskytnúť skreslenie obrazu posuvnej uzávierky.
  6. Môžu sa generovať iné zvuky ako uzávierka (clona, ​zvuk pohonu zaostrovania objektívu a zvuk elektroniky, atď.).
  7. Služba dobystream fotoaparátu podporuje len funkciu yDatastream na YouTube. Pred použitím služby Datastream je potrebné vykonať registráciu v roku image.canon. Najnovšie požiadavky nájdete na lokalite YouTube. Prehrávanie naživo na kanáli YouTube sa môže zmeniť, pozastaviť alebo ukončiť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Canon nepreberá žiadnu zodpovednosť za žiadne služby poskytované tretími stranami vrátane ich živej distribúcie na portáli YouTube.
  8. Platí, keď sa počas sledovania zobrazuje rámček objektu a k fotoaparátu je pripojený kompatibilný objektív, pričom je aktívne automatické zaostrovanie s plným rozsahom alebo je objekt úspešne rozpoznaný v inom režime oblasti. Podrobnosti o podporovaných šošovkách nájdete v časti [doplnkové informácie] pre EOS R10 v “cam.start.canon”.
  9. S pamäťovou kartou a batériou podľa pokynov CIPA.
  10. V režime videozáznamu s vysokou snímkovou frekvenciou sa nenahráva zvuk