SÚPRAVA

4 dôvody, prečo vám vhodný fotoaparát pomôže snímať lepšie fotografie

Významné príležitosti si zaslúžia, aby sme si ich pripomínali krásnymi fotografiami a videami. Fotoaparát EOS R100 s jednoduchým používaním a vynikajúcou kvalitou obrazu verne zachytí vaše výnimočné okamihy.
Fotoaparát Canon EOS R100 leží na fotoalbume na drevenom stole obklopený rodinnými fotografiami.

Či už je to vzrušenie zo stretnutia s priateľmi a rodinou, významné životné jubileum alebo prvé krôčiky vašej ratolesti, niektoré príležitosti si zaslúžia viac než len snímku zhotovenú smartfónom.

Čo však nechcete, je celý čas sa znepokojovať nad tým, ako kvalitnú fotografiu alebo video nasnímať. Fotoaparát, akým je napríklad model Canon EOS R100, dokáže urobiť všetku namáhavú ​​prácu za vás s automatickými funkciami, kreatívnymi filtrami a užitočným režimom Creative Assist. Vy sa tak budete môcť sústrediť na udalosť, ktorú chcete zachytiť, a mať istotu, že výsledky budú fantastické.

Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí chcú používateľskú prívetivosť, ktorú ponúka smartfón, no vynikajúcu kvalitu obrazu a kreatívnu flexibilitu, ktorú ponúka špecializovaný fotoaparát. Tu sú hlavné dôvody, prečo by ste mali prejsť na „poriadny“ fotoaparát, ktorý vám pomôže zachytiť tie okamihy, ktoré si zaslúžia ostať v pamäti.

1. Pôsobivá kvalita snímok

Osoba nastavuje fotoaparát Canon EOS R100 na statív Canon Tripod Grip, aby odfotografovala dieťa s narodeninovou tortou.

Model Canon EOS R100 je ideálny na zachytenie príležitostí, na ktorých skutočne záleží, a poskytuje vám ostré rozlíšenie a ohromujúce detaily, ktoré potrebujete pre na tlač veľkých, vysokokvalitných výtlačkov. © Gary Morrisroe

Usmievavá rodinka zoskupená okolo torty k 65. narodeninám osvetlenej sviečkami. Nasnímané fotoaparátom Canon EOS R100.

Väčší snímač umožňuje lepšie snímanie pri slabom osvetlení. Nasnímané fotoaparátom Canon EOS R100 s objektívom Canon RF 16 mm F2.8 STM pri nastavení na 1/64 s, f/3,5 a ISO 1600. © Gary Morrisroe

V konečnom dôsledku záleží na kvalite obrazu. 24,1 MP snímač APS-C vo fotoaparáte Canon EOS R100 je oveľa väčší ako snímač vo fotoaparáte smartfónu, pričom vytvára ostrejšie zábery s menším šumom a zároveň poskytuje dostatok detailov, takže máte možnosť fotografie orezávať alebo tlačiť veľké výtlačky.

Dodatočné svetlo, ktoré dokáže sústrediť väčší snímač, poskytuje vyššiu kvalitu záberov pri snímaní pri slabom osvetlení. Poskytuje vám tiež väčšiu kontrolu nad hĺbkou poľa (aká časť scény bude presne zaostrená) a umožňuje fotografovať skutočný bokeh (rozmazané pozadie).

Fotoaparáty v telefónoch dokážu digitálne obnoviť efekt plytkej hĺbky ostrosti, ale výpočtové spracovanie často zápasí so zložitými scénami, rozmazanými prameňmi vlasov alebo okrajmi okuliarov spolu s pozadím. Od nemotorných výrezov až po rozmazané detaily, snímače smartfónov jednoducho nemôžu konkurovať väčšiemu snímaču, ktorý je hlavným prvkom fotoaparátu EOS R100.

Ako fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi je model EOS R100 kompatibilný s rozsiahlym sortimentom objektívov RF and RF-S vrátane základných možností pre portréty. Optický zoom, ktorý využíva objektív na fyzické zväčšovanie obrazu namiesto jeho elektronického zväčšovania, vám tiež poskytne oveľa kvalitnejšie zábery, keď potrebujete bližšie zábery pri príležitostiach, ako sú svadby, promócie alebo športové zápasy.

2. Užitočné technické a automatické režimy

Osoba drží fotoaparát Canon EOS R100 a fotografuje dvoch členov rodiny pri pohľade zozadu.

Režim Creative Assist od spoločnosti Canon vám umožňuje vykonávať rýchle úpravy rozmazania pozadia, jasu a kontrastu jednoduchým posunutím posúvača. © Gary Morrisroe

Aj keď vám špecializovaný fotoaparát ponúka pri snímaní väčšiu kontrolu, niekedy je fajn nechať všetko na techniku, a ak si chcete daný okamih užiť naplno, automatické režimy umožnia prenechať tvrdú prácu na samotný fotoaparát EOS R100.

Medzi špeciálne režimy scény patria portrét, krajina a nočná scéna a tiež tichý režim na fotografovanie detí počas spánku alebo školských hier. Môžete tiež použiť kreatívne filtre, aby ste svojim fotografiám dodali rôznorodosť vrátane čiernobielych efektov, efektov rybieho oka a miniatúry.

Na pomoc pri snímaní lepších záberov je fotoaparát EOS R100 vybavený aj mriežkou a elektronickými úrovňami pre dokonalú kompozíciu, ako aj režimom Creative Assist s celou škálou efektov, filtrov a nástrojov na úpravu farieb. Fotografie teda môžete upraviť tak, aby vyhovovali vášmu štýlu a dosiahnuť skvelé výsledky bez nutnosti ovládania zložitých nastavení fotoaparátu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o fotografovaní, model EOS R100 je prvým fotoaparátom systému EOS R System, ktorý má ponuku so sprievodcom režimami a sprievodcom funkciami, ktorý zobrazuje užitočné informácie o zvolenom režime alebo funkcii.

3. Dokonale presné zaostrenie a spomalené videá

Usmievajúce dieťa jazdí na trojkolke medzi vysmiatymi starými rodičmi, ktorí sedia pri vonkajšom bazéne. Nasnímané fotoaparátom Canon EOS R100.

Je to procesor Canon DIGIC 8, ktorý umožňuje fotoaparátu EOS R100 dosiahnuť čokoľvek od nahrávania videa v rozlíšení 4K až po sériové snímanie rýchlosťou 6,5 sn./s a tak ďalej. Nasnímané fotoaparátom Canon EOS R100 s objektívom Canon RF 50 mm F1.8 STM pri nastavení na 1/1300 s, f/3,5 a ISO 400. © Gary Morrisroe

Ruky držia fotoaparát Canon EOS R100 zameraný na batoľa, ktoré k nim kráča.

Keď je zvolený režim rozpoznanie a sledovanie tváre, fotoaparát automaticky zaostrí na oko, ktoré je najbližšie k fotoaparátu. Vďaka systému automatického zaostrovania, ktorý dokáže tak ľahko rozpoznať a sledovať ľudí, môžete fotografovať voľne s vedomím, že nikdy nezmeškáte zaostrenie v kľúčovom momente. © Gary Morrisroe

Procesor DIGIC 8 spoločnosti Canon stojí za mnohými pôsobivými funkciami modelu EOS R100. Technológia Dual Pixel CMOS AF poskytuje presné zaostrenie a režimy AF s detekciou očí a detekciou tváre + sledovaním dokážu inteligentne rozpoznať tvár alebo oko najbližšie k fotoaparátu a uzamknúť zaostrenie za menej ako sekundu. Model EOS R100 to všetko dokáže pri úrovni osvetlenia až do -4 EV – v podstate pri mesačnom svetle.

Okrem schopnosti natáčať 4K video dokáže fotoaparát EOS R100 zachytávať aj Full HD zábery s frekvenciou 60 sn./s (HD s frekvenciou 120 sn.s). Možnosť nahrávať pri týchto vyšších snímkových frekvenciách znamená, že môžete spomaliť záznam a vytvoriť spomalené videozáznami, ktorými tieto výnimočné okamihy zvýraznite.

4. Prepojenie so smartfónom a s cloudom

Postava drží fotoaparát Canon EOS R100 vedľa smartfónu, rovnaký obrázok sa zobrazuje na obrazovke fotoaparátu a v aplikácii Canon Camera Connect v telefóne.

Aplikácia Canon Camera Connect umožňuje rýchly a jednoduchý prenos fotografií a videí do smartfónu alebo tabletu na zdieľanie s rodinou a priateľmi.

Keď sa vám fotoaparát dostane do rúk po prvýkrát, nezabudnite si stiahnuť aplikáciu Canon Photo Companion, ktorá vás prevedie nastavením fotoaparátu, jeho funkciami a možnosťami.

Krása fotoaparátu Canon EOS R100 spočíva v tom, že dokáže symbioticky spolupracovať s vaším smartfónom, čo vám umožňuje využívať to najlepšie z oboch zariadení. S fotoaparátom EOS R100 môžete snímať profesionálnejšie vyzerajúce snímky a videá a potom ich pomocou bezplatnej aplikácie Canon Camera Connect stiahnuť do smartfónu a zdieľať s priateľmi a rodinou či na sociálnych sieťach.

Funkcia Canon Camera Connect vám tiež umožňuje ovládať model EOS R100 diaľkovo prostredníctvom vášho inteligentného telefónu, čo je užitočné, keď chcete dať dokopy ľudí na zachytenie skupinového záberu.

Model EOS R100 je kompatibilný aj s webovou úložnou platformou image.canon od spoločnosti Canon – vďaka vstavanému pripojeniu Wi-Fi vo fotoaparáte môžete svoje snímky nahrať do cloudu a bezpečne ich uložiť a zdieľať na sociálnych sieťach.

S hmotnosťou iba 356 g je model Canon EOS R100 jedným z najľahších fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi – stačí ho jednoducho vziať a vyraziť a je dostatočne malý na to, aby bol vašim spoločníkom kdekoľvek. Výrazným krokom vpred v porovnaní so smartfónom je jednoduché a intuitívne používanie, čo vám umožňuje zaznamenávať dokonalé životné okamihy vo vynikajúcej kvalite. Ak teda chcete zachytiť špeciálne spomienky, namiesto snímky na smartfóne zhotovte radšej fotografiu.


Autori: Jeff Meyer a Sarah Bakkland

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • Osoba drží fotoaparát Canon EOS R100 a fotografuje dvoch členov rodiny pri pohľade zozadu.

  ZÁKLADY FOTOGRAFOVANIA

  Ako začať fotografovať

  Chcete prejsť zo smartfónu na fotoaparát? Náš sprievodca fotografovaním pre začiatočníkov obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať.

 • Tri objektívy Canon RF – RF 35 mm F1.8 MACRO IS STM, RF 50 mm F1.8 STM a RF 85 mm F2 MACRO IS STM – na drevenom povrchu s oranžovou stenou vzadu.

  ZÁKLADY FOTOGRAFOVANIA

  Ako si vybrať objektív

  Všetko, čo potrebujete vedieť o objektívoch, od typov objektívov až po funkcie, na ktoré sa treba zamerať.

 • RF 135 mm F1.8L IS USM

  ZÁKLADY FOTOGRAFOVANIA

  Ako vytvoriť ohromujúci efekt bokeh

  Ak chcete vytvoriť nádherne rozmazané pozadie, vyskúšajte tieto rady a triky.

 • ZÁKLADY

  Snímanie za účelom tlače

  Sedem najužitočnejších tipov na zachytenie spomienok, ktoré chceme uchovať v tlačenej podobe.