Digitálne zrkadlovky

Canon EOS 5DS R

50,6-megapixelový súrodenec modelu EOS 5DS. Vysoká ostrosť detailov s kompenzačným filtrom nízkopásmového filtra.

Výhody

 • Tá najvyššia čistota a rozlíšenie v segmente digitálnych zrkadloviek

 • Reagujte na aktuálny vývoj situácie

 • Mimoriadna ostrosť vždy, keď na nej záleží

 • Stvorený na váš spôsob práce

 • Funkcie fotoaparátu podporujú vašu tvorivosť

Detailnosť

 • Spoznajte viac detailov a novú úroveň obrazovej kvality

  Zachyťte výnimočné detaily50,6-megapixelový plnoformátový snímač CMOS dokáže zaznamenať neuveriteľnú úroveň detailov. Toto mimoriadne vysoké rozlíšenie umožňuje rozsiahle orezávanie pri zachovaní úžasnej obrazovej kvality. Dokonca aj integrované režimy snímania s orezaním 1,3x a 1,6x poskytujú 30,5 resp. 19,6-megapixelové súbory.Vyššia čistota Negujúci nízkopásmový filter zvyšuje čistotu a ostrosť snímok s vysokým rozlíšením s minimálnym rizikom vzniku artefaktov, vďaka čomu je fotoaparát EOS 5DS Rdobrou voľbou na snímanie v exteriéri alebo v kontrolovaných štúdiových podmienkach. Tlačte snímky v umeleckej kvalite vo formáte A0 a väčšom Tlačte snímky s vysokým rozlíšením vo veľkom formáte – A0 a väčšom – s nízkou úrovňou šumu, vernými odtieňmi pleti a výnimočne presnou reprodukciou farieb vďaka výkonným duálnym procesorom DIGIC 6.Znížené vibrácie zrkadla na dosiahnutie maximálnej ostrostiFotoaparát EOS 5DS R využíva Systém tlmenia vibrácií zrkadla od spoločnosti Canon na zníženie vibrácií spôsobených pohybmi zrkadla vo vnútri fotoaparátu, ktoré môžu znížiť ostrosť snímok a ich rozlíšenie. Vačky sa starajú o kontrolovanejší pohyb zrkadla, čím sa zabraňuje náhlym otrasom a dosahuje sa tichší zvuk uzávierky.

 • Reagujte na aktuálny vývoj situácie

  Vychutnajte si rýchle spracovanie obrazu a odozvu fotoaparátu – dokonca aj pri veľkom objeme údajov zaznamenaných 50,6-MP snímačom – vďaka dvojici procesorov DIGIC 6. Vďaka bezkonkurenčnej schopnosti zaznamenať 50,6-megapixelové snímky zachytíte všetko dianie pri frekvencii snímania 5 sn./s, zatiaľ čo pripojenie USB 3.0 umožní výkonné viazané snímanie a diaľkové ovládanie fotoaparátu.

 • Mimoriadna ostrosť vždy, keď na nej záleží

  Širokouhlé 61-bodové automatické zaostrenieVďaka 61-bodovému systému automatického zaostrovania dokážete zaostriť rýchlo a presne, dokonca aj pri slabom svetle. 41 zaostrovacích bodov krížového typu, vrátane piatich extra citlivých bodov dvojitého krížového typu, poskytuje dokonalú presnosť. Pokročilé sledovanie a rozpoznávanie objektov Technológia AF EOS Intelligent Tracking and Recognition (iTR) využíva informácie o farbách a tvárach na rozpoznanie a sledovanie objektov pohybujúcich sa v zábere. Citlivosť automatického zaostrovania možno prispôsobiť pomocou jednoduchého nástroja, ktorým sa upravuje sledovanie zaostrenia podľa prostredia a objektu snímania, takže ak popred objekt prejdú iné objekty, nemá to na zaostrovanie žiadny vplyv.Výber bodu automatického zaostreniaVyužívajte všetkých 61 bodov AF naraz alebo ich zoskupujte do pohyblivých zón, ktoré pokryjú objekty mimo stredu. Prípadne môžete vybrať len jeden bod AF na presné zaostrenie na konkrétnu časť scény.

 • Stvorený na váš spôsob práce

  Prispôsobiteľné ovládacie prvky Prispôsobte nastavenia fotoaparátu aktuálnej úlohe a uložte si obľúbené funkcie do budúcna.Inteligentný hľadáčik II Vychutnajte si jasný hľadáčik s pokrytím približne 100 % záberu s prispôsobiteľným informačným prekrytím. 1,6x a 1,3x výrez možno maskovať priamo v hľadáčiku a zaznamenať ako súbory formátu JPEG.Prispôsobiteľná obrazovka Na vlastnej obrazovke s rýchlou obsluhou môžete flexibilne meniť typ, veľkosť a polohu ikon, aby ste jednoduchšie našli obľúbené nastavenia.Odolnosť voči poveternostným vplyvomVďaka ovládacím prvkom chráneným pred vodou a prachom a odolnej konštrukcii z horčíkovej zliatiny môžete snímať s istotou za každých podmienok.Dve zásuvky na pamäťové kartyZásuvky na karty CompactFlash a SD umožňujú automatické zálohovanie súborov priamo počas snímania na jednoduché zdieľanie s klientmi a rozšírenie ukladacej kapacity.

 • Funkcie fotoaparátu podporujú vašu tvorivosť

  Zobrazovanie v režime vysokého dynamického rozsahu (HDR) Zachovajte detaily v jasných tónoch i tieňoch vďaka snímaniu HDR. Je ideálne na fotografovanie krajiniek a zátiší, pričom spája tri snímky s rôznou expozíciou: štandardná, podexponovaná a preexponovaná.Viacnásobná expozíciaVytvárajte úžasné kompozitné snímky priamo vo fotoaparáte pomocou režimu viacnásobnej expozície, ktorý vrství viacero snímok na seba s celou škálou automatických možností nastavenia viacnásobnej expozície. Videá Full HD EOSZaznamenávajte videá EOS v rozlíšení Full HD s tvorivou manuálnou kontrolou nad obrazom a zvukom.Štýl Picture Style Jemné detaily Pomocou štýlu Picture Style Jemné detaily môžete uprednostňovať postupné tóny a detaily zachytené snímačom s vysokým rozlíšením. Zároveň poskytuje parametre priostrenia nastaviteľné priamo vo fotoaparáte, ako je prah a jemnosť pre súbory JPEG – aby ste mohli dodávať pôsobivé zábery priamo z fotoaparátu. Snímanie s časovačomVytvárajte úžasné časozberné videá so vstavaným predprogramovateľným intervalovým časovačom. Uzávierku možno dokonca na určitý čas uzamknúť v režime dlhodobej expozície (Bulb) pre zábery s výnimočne dlhou expozíciou.

Technické parametre

 • 50,6 MP snímač CMOS

 • Duálny procesor DIGIC 6

 • 150k + IR metering sensor

 • Do 5,0 snímky za sekundu

 • 61-bodové automatické zaostrenie

 • Snímanie s orezaním 1,3x, 1,6x, 1:1

 • USB 3.0

 • Systém tlmenia vibrácií zrkadla

 • Intervalové snímanie s časovačom

Canon EOS 5DS R
Hodnotenia a recenzie