EOS R3

Bezzrkadlové fotoaparáty

Canon EOS R3

Prchavé momenty v čase zachytené fotoaparátom spôsobmi, ktoré by ste nikdy nepovažovali za možné. Vitajte vo svete budúcnosti akčnej fotografie

Technické parametre

 • Vrstvený snímač

  Vrstvený, spätne osvietený snímač

 • Rýchlosť hromadného snímania 30 sn./s

  Nepretržité snímanie až do 30 sn./s alebo 12 sn./s s mechanickou uzávierkou, s AF a sledovaním AE

 • Vysokorýchlostné sériové snímanie až 195 sn./s1

  Snímajte s nastaviteľnou rýchlosťou sériového snímania

 • Max. hodnota citlivosti ISO 102 400

  Citlivosť od ISO 100 do ISO 102 400 (s rozšírením až do ISO 204 800)

 • 24-megapixelové rozlíšenie

  Ideálna rovnováha medzi kvalitou obrazu, vysokou citlivosťou ISO a veľkosťou súboru

 • Až 8-krokový stabilizátor obrazu

  Stabilizátor obrazu v tele, ktorý pracuje ruka v ruke so stabilizátorom obrazu objektívu

 • Automatické zaostrenie pohľadom

  Vyberte body zaostrenia alebo predmety, ktoré chcete sledovať, len jednoduchým pohľadom

 • Sledovanie objektov

  Automaticky sleduje ľudí, zvieratá a vozidlá v režime fotografie aj videa

 • Výklopná obrazovka

  Plne otočná, 8,2 cm široká, 4 200 000-bodová dotyková obrazovka

 • Elektronický hľadáčik

  5 760 000-bodový elektronický hľadáčik bez výpadkov s obnovovacou frekvenciou 120 sn./s a 100 % pokrytím

 • WiFi a Bluetooth

  Bezdrôtové pripojenie na diaľkové ovládanie a prenos obrazov

 • 6K RAW

  60 sn./s. s najväčšou flexibilitou pri zmene nastavení, ako je vyváženie bielej v poprodukcii

 • 4K 120p

  Nahrávajte spomalený videozáznam s mimoriadne vysokým detailom

 • Full HD 240p

  Nahrávajte mimoriadne spomalený videozáznam s vysokým detailom

 1. AE a sledovanie AF nie je k dispozícii v režime vysokorýchlostného sériového snímania. Maximálny počet zachytených snímok je možné nastaviť na 50
Vydanie firmvéru 22. júla 2022 prispelo k nepretržitému snímaniu až 195 sn./s, videu v rozlíšení FullHD s frekvenciou 240 p a množstvu ďalších užitočných funkcií. Môžete si ich prevziať zo stránky podpory.
Zistite viac Zobraziť úplné technické parametre Získať podporu

PREHĽAD

Predstavujeme ďalšiu kapitolu EOS

Fotoaparát EOS R3 zmení váš názor na bezzrkadlové fotoaparáty. Podsvietený vrstvený snímač dokáže zastaviť pohyb vďaka uzávierke s rýchlosťou 1/64 000 a umožňuje sériové snímanie pri frekvencii 30 snímok/s, ktoré je možné posunúť až na 195 sn./s1. Automatické zaostrenie pohľadom inteligentne rozpoznáva a sleduje objekty pri snímaní – čo sa vynikajúco hodí pri snímaní športu, správ a voľne žijúcich zvierat.

Pohľad na EOS R3

 • Výbušná rýchlosť pri 30 sn./s

  Vychutnajte si špičkovú rýchlosť uzávierky 1/64 000 s a rýchlosť snímania sérií 30 sn./s pri súčasnom sledovaní AF/AE.

 • Poradí si s pohybom

  Fotoaparát EOS R3 zachytáva prchavé okamihy pri 30 sn./s, čím odhaľuje detaily, ktoré voľným okom nemožno zachytiť.

 • Pohľad. Reakcia. Prispôsobenie.

  Vďaka našej jedinečnej technológii ovládania automatického zaostrovania očami fotoaparát EOS R3 zaostrí na to, čo sledujete.

 • Ako stvorený na snímanie videozáznamov

  Model EOS R3 je profesionálny hybrid, ktorý dokáže zachytiť filmový videozáznam vo vysielacej kvalite a senzačné fotografie.

 • Vytvorený pre profesionálov

  Fotoaparát EOS R3 je navrhnutý tak, aby odolal požiadavkám každodenného profesionálneho používania, nech vám život prinesie čokoľvek.

 • Rozšírená možnosť pripojenia

  Fotoaparát EOS R3 používa zásuvku káblovej siete LAN a 2,4/5 GHz pripojenie na komunikáciu s počítačovými sieťami, notebookmi a mobilnými zariadeniami, čím zaistí rýchle zdieľanie záberov a diaľkové ovládanie fotoaparátu.

Poradí si s pohybom

Fotoaparát EOS R3 zachytáva prchavé okamihy pri 30 sn./s a umožňuje nastaviť až 195 snímok za sekundu1, čím odhaľuje detaily, ktoré voľným okom nemožno zachytiť.

Spätne podsvietený vrstvený snímač fotoaparátu je taký rýchly, že umožňuje fotografom použiť elektronickú uzávierku na zmrazenie rýchleho pohybu bez obáv z narušenia „rolujúcej uzávierky“. Užívajte si špičkovú rýchlosť uzávierky 1/64 000 s v kombinácii so snímaním vo frekvencii 30 sn./s so súčasným AE a sledovaním AF až 420 snímok vo formáte RAW.

Chcete viac? S vlastným vysokorýchlostným sériovým snímaním je možné snímkovú frekvenciu modelu EOS R3 prispôsobiť až na 195 sn./s, vďaka čomu zachytíte úžasné detaily rýchlo sa pohybujúcich objektov. 50 snímok je možné zachytávať v jednej sérii s využitím súborových formátov JPEG, HEIF alebo RAW.

Na pomoc pri vyvážení denného svetla a blesku aj pri jasnom osvetlení alebo pri zmrazení rýchlo sa pohybujúcich objektov je teraz k dispozícii funkcia synchronizácie blesku pri použití elektronickej uzávierky fotoaparátu – v prípade bleskov Canon Speedlite aj štúdiových bleskov tretích strán.

EOS R3

Pokročilé automatické zaostrovanie očami

Už ste niekedy použili taký fotoaparát, že ste mali pocit, akoby vám čítal myšlienky? Vďaka našej technológii ovládania automatického zaostrovania očami novej generácie fotoaparát EOS R3 zaostrí tam, kam sa pozeráte. Toto jedinečné ovládanie automatického zaostrovania umožňuje fotoaparátu reagovať tak rýchlo ako vy čo vám umožňuje bleskovo sa prispôsobiť neustále sa meniacim scénam.

EOS R3

Naše doteraz najlepšie sledovanie objektov

Pomocou umelej inteligencie s hĺbkovým učením a tisícok reálnych záberov sme naučili fotoaparát EOS R3 presne a s istotou rozpoznávať ľudí, zvieratá a vozidlá, pričom nezáleží na tom, kam sa v rámci záberu pohybujú.

Ľudí možno sledovať aj vtedy, keď používajú prilbu s maskou alebo slnečné okuliare. Pri fotografovaní motoristických športov dokáže fotoaparát EOS R3 rozpoznať motocykle a pretekárske autá, pričom dokonca rozlišuje medzi zatvorenými a otvorenými pilotnými kabínami a v prípade, že je to viditeľné, môže presne určiť prilbu vodiča.
EOS R3

Spojenie výkonu snímania viedozáznamu a fotografie

Model EOS R3 je profesionálny hybrid, ktorý dokáže zachytiť filmový videozáznam vo vysielacej kvalite a senzačné fotografie. Fotoaparát disponuje množstvom funkcií, ktoré filmárov posúvajú na novú úroveň kreativity, a dokáže zachytiť prevzorkovaný videozáznam 4K ako aj záznam 6K RAW interne na kartu CFexpress. Funkcia Canon Log 3 poskytuje väčší dynamický rozsah a lepšie možnosti stupňovania farieb.

Čo je však kľúčové, rovnaké rozpoznávanie objektov, ktoré majú k dispozícii fotografi, je dostupné aj pre filmárov, takže môžete sledovať pohybujúce sa objekty v zábere a udržiavať ich zaostrené aj pri práci.
EOS R3

Prepojený so svetom

Možnosti pripojenia sú dôležité pre fotografov športu i spravodajstva. Fotoaparát EOS R3 používa zásuvku káblovej siete LAN a 2,4/5 GHz pripojenie Wi-Fi na komunikáciu s počítačovými sieťami, notebookmi a mobilnými zariadeniami, čím zaistí rýchle zdieľanie záberov a diaľkové ovládanie fotoaparátu. Fotoaparát EOS R3 je kompatibilný aj s našou aplikáciou Mobile File Transfer, ktorá umožňuje profesionálnym fotografom pridávať metaúdaje a prenášať zábery zo smartfónu prostredníctvom pripojenia Wi-Fi alebo dát mobilného telefónu.

Súčasťou fotoaparátu EOS R3 je aj nová multifunkčná pätica pre príslušenstvo, ktorá poskytuje dátovú komunikáciu a napájanie pre nové príslušenstvo, ako aj funkciu pätice „hotshoe“ pre existujúce modely Speedlite a spúšte.
EOS R3

Navrhnuté a vyrobené pre profesionálov

Fotoaparát EOS R3 je navrhnutý tak, aby odolal požiadavkám každodenného profesionálneho používania, nech vám život prinesie čokoľvek.

Od prachovej búrky po lejak je odolné telo z horčíkovej zliatiny utesnené proti prachu a vode na rovnakej úrovni ako naše legendárne fotoaparáty radu EOS-1D. Môžete mať istotu, že neprestanete fotografovať, nech sú podmienky navôkol akékoľvek.

EOS R3

Zapadne priamo do vášho existujúceho systému

Fotoaparát EOS R3 zapadne priamo do vášho existujúceho systému, pričom spolupracuje s inými bezzrkadlovými fotoaparátmi i s digitálnymi zrkadlovkami.

Je napájaný batériou LP-E19 s vysokou kapacitou – rovnako ako v prípade tiel fotoaparátov série EOS-1DX. Vaše objektívy EF budú fungovať presne tak, ako by mali, vďaka širokej škále vysokokvalitných adaptérov, ktoré môžu tiež pridať ďalšie funkcionality, ako je ovládací prstenec alebo zásuvky na filter

Vďaka intuitívnym ovládacím prvkom a ergonomickej dokonalosti je model EOS R3 výsledkom troch desaťročí vývoja za podpory neustálej informovanosti o požiadavkách profesionálnych fotografov. Vychutnajte si jedinečnú ergonómiu so známym intuitívnym rozhraním.

EOS R3

Reagujúce prispôsobiteľné ovládacie prvky

EOS R3 je profesionálny plnokrvný model. Jeho tvar a forma sú dané našimi fotoaparátmi série EOS-1DX, ale je menší a ľahší, pričom sa vyznačuje konštrukčnými princípmi bezzrkadlového systému EOS R pre dokonalú manipuláciu.

Fotoaparát ponúka výber ovládacích prvkov, pričom združený ovládací prvok aj inteligentné ovládanie sa inštinktívne nachádzajú v dosahu vášho palca. Tri prispôsobiteľné voliče na tele fotoaparátu a ovládací prstenec na každom objektíve s objímkou RF umožňujú nastaviť rýchlosť uzávierky, clonu, ISO a kompenzáciu expozície s fotoaparátom pri oku. Okamžitý 1,6x digitálny telekonvertor je dostupný aj stlačením tlačidla pre rozšírený dosah – je to obzvlášť užitočné na vytváranie výrezov priamo na mieste s menšími požiadavkami na následné spracovanie záberov.

Fotoaparát EOS R3 je vybavený aj výklopnou obrazovkou s vysokým rozlíšením 4 miliónov bodov, ktorá je jasná a brilantná aj v jasných podmienkach. Umožňuje jednoduchú kompozíciu z kreatívnych perspektív. Dve zásuvky na pamäťové karty umožňujú zápis obrazových súborov a videozáznamov na široko dostupné karty SD (s podporou UHS-II) alebo mimoriadne rýchle médiá CFExpress novej generácie.

EOS R3

Používajte elektronickú uzávierku s bleskom

Na pomoc pri vyvážení denného svetla a blesku dokonca aj pri jasnom osvetlení alebo pri zmrazení hlavy rýchlo sa pohybujúcich objektov je teraz k dispozícii funkcia synchronizácie blesku pri použití elektronickej uzávierky fotoaparátu – v prípade bleskov Canon Speedlite aj štúdiových bleskov tretích strán.

EOS R3

„POTREBUJEME RÝCHLOSŤ. POTREBUJEME PREKONAŤ OČAKÁVANIA AJ SAMÝCH SEBA. PRÁVE PRETO POUŽÍVAME TENTO FOTOAPARÁT.“

Photographer looking down view finder

Cieľom spoločnosti Canon je do roku 2050 dosiahnuť nulové emisie CO2 vrámci jej obchodných činností

Dosiahneme to prostredníctvom priemerného zlepšenia indexu životného cyklu emisií CO2 na jeden produkt o 3 % ročne, čo by v prípade udržateľnosti znamenalo zníženie úrovne z roku 2008 do roku 2030 zhruba o 50 %. Rozumieme, že to je v súlade s úrovňou zníženia, ktorú požaduje Parížska dohoda.

Naďalej sa podrobíme cielenému prieskumu z dlhodobého hľadiska ako formu kontroly nášho prínosu k realizácii nízkouhlíkovej spoločnosti.

Porovnanie modelu EOS R3

Pozrime sa na porovnanie fotoaparátu EOS R3 s ostatnými profesionálnymi plnoformátovými fotoaparátmi od spoločnosti Canon.

Funkcia

EOS R FF

EOS R3

EOS R FF

EOS R5

Efektívny počet pixelov (pribl. MP)

24,1 megapixela
20,1 megapixela
45,0-megapixelový

Vstavaný stabilizátor obrazu priamo vo fotoaparáte

Áno, až 8-kroková výhoda v závislosti od použitého objektívu 1
Nie je k dispozícii
Áno, až 8-kroková výhoda v závislosti od použitého objektívu 1

Detekcia objektu

Tvár, oko, zviera a vozidlo
Ľudia
Telo, tvár, oko, zviera

Automatické zaostrovanie pri slabom svetle

Citlivosť do –7,5 EV 2
Citlivosť na -4EV alebo -6EV so živým náhľadom Live View 2
Citlivosť do –6 EV 2

Rýchlosť sériového snímania (snímky/s)

12 snímok/s pri režime AF-Servo
30 snímok/s s tichou elektronickou uzávierkou a režimom AF-Servo 3
195 snímok/s AF/pevné AE
20 sn./s s mechanickou uzávierkou, funkcia AF-Servo
20 snímok/s s tichou elektronickou uzávierkou a režimom AF-Servo
12 snímok/s pri režime AF-Servo
20 snímok/s s tichou elektronickou uzávierkou a režimom AF-Servo 3

Videá

6K, 12-bitové snímky vo formáte RAW (RAW/RAW light) pri rýchlosti až 60 snímok/s.
Rozlíšenie 4K s rýchlosťou až 120 snímok/s
Full HD pri rýchlosti až 240 snímok/s.
Canon Log 3/HDR PQ 10-bitový interný záznam s pomerom strán 4 : 2 : 2
Kompresia ALL-I/IPB/IPB light, 10-bitový formát 4 : 2 : 2, nekomprimovaný v rozlíšení 4K so snímkovou frekvenciou 60p na externé nahrávacie zariadenie
5,5K 12 bitov RAW (RAW/RAW light) pri rýchlosti až 60 snímok/s.
4K až do 60 sn./s
Full HD až do 120 sn./s
Canon Log 1/Log 3/HDR PQ [7] 10-bitový interný záznam s pomerom strán 4 : 2 : 2
Kompresia ALL-I/IPB 10-bitový formát 4 : 2 : 2, nekomprimovaný v rozlíšení 4K so snímkovou frekvenciou 60p na externé nahrávacie zariadenie
8K pri rýchlosti až 30 snímok/s
4K pri rýchlosti až 120 snímok/s
Full HD až do 120 snímok/s
Časozberný režim v rozlíšení 4K
Canon Log 1/Log 3 [7]/HDR PQ 10-bitový interný záznam s pomerom strán 4 : 2 : 2
Kompresia ALL-I/IPB/IPB light, 10-bitový formát 4 : 2 : 2, nekomprimovaný v rozlíšení 4K so snímkovou frekvenciou 60p na externé nahrávacie zariadenie
8K plný formát alebo orezaný 5k ProRes
Záznamy RAW zaznamenané externe cez rozhranie HDMI do systému
Atomos Ninja v+

Ovládacie voliče

Hlavný volič
Volič rýchleho ovládania 1
Volič rýchleho ovládania 2
Združený ovládací prvok automatického zaostrovania
Inteligentné ovládanie
Displej na hornom paneli
Hlavný volič
Volič rýchleho ovládania
Združený ovládací prvok automatického zaostrovania
Inteligentné ovládanie
Displej na hornom paneli
Hlavný volič
Volič rýchleho ovládania 1
Volič rýchleho ovládania 2
Združený ovládací prvok automatického zaostrovania
Displej na hornom paneli

LCD displej

8 cm/3,2 palca
LCD displej s 4,15 milióna bodmi
Dotyková výklopná obrazovka
8 cm/3,15 palca
LCD displej s 2,1 milióna bodmi
Fixné
8 cm/3,15 palca
LCD displej s 2,1 milióna bodmi
Dotyková výklopná obrazovka

Hľadáčik

Elektronický hľadáčik typu 0,5
Typ 0,5
Displej OLED s 5,76 milióna bodmi
23 mm očný bod/0,76-násobné 4 zväčšenie až do 120 sn./s
Optický hľadáčik
20 mm očný bod/0,76-násobné zväčšenie
Elektronický hľadáčik typu 0,5
Displej OLED s 5,76 milióna bodmi
23 mm očný bod/0,76-násobné zväčšenie
Až 120 snímok/s

Sieť

5 Ghz / 2,4 GHz a Bluetooth™
Podporované funkcie s podporou 5.0 – EOS Utility, smartfón, nahrávanie na lokalitu image.canon, bezdrôtová tlač, ethernetový port
2.4 GHz Wi-Fi a Bluetooth™, zabudované
Voliteľný 5 Ghz bezdrôtový vysielač WFT-E9 (príslušenstvo)
Ethernetový port
5 GHz a 2.4 GHz zabudované Wi-Fi a Bluetooth™ [9]
Voliteľný bezdrôtový vysielač WFT-R10 (príslušenstvo)

Hmotnosť tela (vrátane batérie a pamäťovej karty)

1015 g
1 440 g
738 g

pamäťovú kartu SD

1x CFexpress typu B
1x SD/SDHC/SDXC a UHS-II
2x CFexpress
1x CFexpress
1x UHS-II SD

Batéria

LP-E19
Nabíjanie prostredníctvom rozhrania USB cez adaptér PD-E1
LP-E19
LP-E6NH
Nabíjanie prostredníctvom rozhrania USB cez adaptér PD-E1

Výdrž batérie

620 snímok (režim úspory energie EVF displeja)
860 snímok (režim úspory energie LCD displeja)
2850 snímok pri snímaní cez hľadáčik
610 snímok s náhľadom Live View
320 snímok (režim úspory energie elektronického hľadáčika)
490 snímok (režim úspory energie LCD displeja)

 1. 8 krokov na základe normy CIPA s objektívom RF 24-105mm F4 L IS USM pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm.
 2. Automatické zaostrovanie pri najslabšom svetle je k dispozícii pri objektíve s clonou f/1,2, strednom bode AF, jednoobrázkovom AF, pri teplote 23°C/73°F, ISO 100) S výnimkou objektívov RF s povrchovou vrstvou na vyhladenie rozostrených plôch (DS).
 3. Pri používaní servo AF možno na sériové snímanie pri maximálnej rýchlosti použiť iba objektívy RF a niektoré objektívy EF. Podrobnosti o podporovaných objektívoch nájdete na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Canon.
  Rýchlosť sériového snímania môže byť znížená v závislosti od objektívu, rýchlosti uzávierky, clony, blesku, spracovania s redukciou blikania, podmienok na snímanie a jasu (napríklad pri snímaní na tmavom mieste).
 4. S 50 mm objektívom na nekonečno, -1m-1 dpt.
 5. Podľa normy CIPA a pri použití batérie dodanej s fotoaparátom okrem označených prípadov V režime úspory energie.
EOS R3

Obsah balenia

 • Telo modelu EOS R3

 • Očnica ER-h malá

 • Kryt pätice pre príslušenstvo ER-SC1 (odolný voči prachu a vode)

 • Kryt fotoaparátu R-F-5

 • Popruh ER-L1

 • Nabíjačka batérie LC-E19

 • Batéria LP-E19

 • Kryt napájacieho akumulátora

 • Napájací kábel (EU)

 • Prepojovací kábel IFC-100U (bez jadra)

 • Chránič prepojovacieho kábla IFC-100U

 • Používateľská príručka (EU1)

Príslušenstvo

 • Blesk Speedlite

  Speedlite EL-5

  Výkonný, zdokonalený blesk s rýchlou obnovou, skvelým kreatívnym ovládaním a vynikajúcim výkonom vo všetkých situáciách.
 • DM-E1D
  Pre čistý a jasný digitálny zvuk si vyberte smerový stereofónny mikrofón DM-E1D s multifunkčnou pätkou, a získate tak spoľahlivosť a rýchly prístup k nastaveniam pomocou LCD displeja kompatibilného fotoaparátu.
 • Multi-Function Shoe Adapter AD-E1
  Tento adaptér zachováva odolnosť voči poveternostným vplyvom a zároveň konvertuje blesky Speedlite s klasickou 5-kolíkovou päticou tak, aby sa dali použiť s fotoaparátmi s multifunkčnou päticou.
 • Speedlite ST-E10
  Mimoriadne kompaktný vysielač pre blesk Speedlite ponúka pokročilé bezdrôtové funkcie a ovládanie až 15 kompatibilných bleskov.
 • ER-He

  Očnica ER-hE

  Veľká otočná očnica, ktorá je vhodná pri snímaní ľavým aj pravým okom, umožňuje tým, ktorí nosia okuliare, plne si vychutnať zaostrovanie pohľadom na fotoaparáte EOS R3.
 • EOS R3
  Pripojte smartfón prostredníctvom tejto multifunkčnej pätice a vychutnajte si dokonalú integráciu medzi fotoaparátom a aplikáciami, ktorá otvára dvere novým možnostiam pracovného toku.
 • V rukách profesionálov

 • ČLÁNOK

  Dokáže model Canon EOS R3 držať krok s maličkým a bleskovo rýchlym kulíkom morským?

  Taliansky fotograf divokej prírody Bruno D'Amicis testuje EOS R3, pričom fotografuje vzácneho a neuveriteľne rýchlo sa pohybujúceho vtáka na plážach Abruzza.

 • ČLÁNOK

  Jazda v teréne s modelom Canon EOS R3

  „Absolútne prekonáva všetko, s čím som v minulosti pracoval!“ Športový fotograf Vladimír Rys skúša model Canon EOS R3 na svojom prvom fotografovaní rally elektrických vozidiel.

 • ČLÁNOK

  Život v rýchlom jazdnom pruhu pomocou super-telefotografických objektívov od spoločnosti Canon

  Fotograf motošportu Vladimír Rys zrýchľuje pomocou objektívov RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM značky Canon s fotoaparátom Canon EOS R3 pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich rally automobilov.

 • ČLÁNOK

  Vysvetlenie automatického zaostrovania pohľadom

  Prečítajte si zákulisný príbeh o úžasnom systéme automatického zaostrovania pohľadom od spoločnosti Canon, ktorý nastaví alebo prepne bod automatického zaostrenia rozpoznaním miesta na ktoré sa pozeráte.

 • Súvisiace produkty

 • Bezzrkadlové fotoaparáty

  EOS R5

  Zabudnite na to, čo viete o bezzrkadlových fotoaparátoch. Nekompromisný výkon modelu EOS R5 prináša revolúciu v oblasti fotografovania a tvorby filmov.
  Zobraziť podrobnosti EOS R5
 • Bezzrkadlové fotoaparáty

  EOS R6

  Bez ohľadu na to, čo a ako snímate, s fotoaparátom EOS R6 môžete svoju tvorivosť prejaviť tak, ako ste si to doteraz ani nevedeli predstaviť.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS-1D X Mark III

  Život je plný neopakovateľných okamihov. Zachyťte ich čo najviac s fotoaparátom EOS-1D X Mark III a vyrozprávajte svetu svoj vizuálny príbeh.
  Zobraziť podrobnosti EOS-1D X Mark III