TLAČ

Najlepšie domáce tlačiarne pre hybridných pracovníkov

Objavte tú najlepšiu tlačiareň Canon pre vašu domácu kanceláriu, ktorá bude úplne vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu.
Žena sedí pri stole a zvýrazňovačom píše na výtlačok. Vedľa nej je tlačiareň Canon MAXIFY a cez veľké okno pred ňou je vidieť záhradu.

Časy sa menia. Viac ľudí než kedykoľvek predtým vykonáva svoju prácu z domu a do kancelárie vchádzajú len vtedy, keď je to skutočne nevyhnutné. Jamie Watson je ukážkovým príkladom. Ako strategický riaditeľ reklamnej agentúry v Bristole spolupracuje s klientmi, výskumným tímom a tímom pre tvorivé nápady a pretransformoval svoju jedáleň na domácu kanceláriu.

„Keď som zavalený prácou, práca z domu je celkom dobrý spôsob, ako sa dostať z dosahu rušivých vplyvov v kancelárii,“ hovorí. „Svoj čas môžete manažovať o niečo lepšie a je to o niečo menej rigidné ako tradičný pracovný čas. Samozrejme, nemusíte ani dochádzať, takže za jeden deň môžete urobiť trochu viac práce. Celkom rád bicyklujem, takže sa môžem ísť bicyklovať bez toho, že by som musel brať do úvahy čas na dochádzanie do práce a naopak.“

Jamie veľmi skoro zistil, že spoľahlivá tlačiareň je nevyhnutná, a rozhodol sa, že model Canon PIXMA série TR4650 je ideálnou tlačiarňou pre domáce kancelárie, ktorá spĺňa jeho konkrétne požiadavky. Určite však nie je jedinou možnosťou. Široká ponuka tlačiarní PIXMA a MAXIFY značky Canon zahŕňa modely ako PIXMA TS7750i, MAXIFY GX1040 a MAXIFY GX2040, dokonalé tlačiarne pre domáce kancelárie pre ľudí, ktorí boli ako Jamie doteraz zvyknutí tlačiť v kancelárskom prostredí. Tieto tlačiarne sa jednoducho nastavujú a intuitívne používajú. Sú tiež navrhnuté tak, aby boli rýchle, efektívne a hospodárne a zároveň aby poskytovali kvalitu tlače profesionálneho štandardu, na ktorú sa môže vaša spoločnosť spoľahnúť.

Jamie sa tu delí o to, ako mu jeho domáca tlačiareň ponúka únik od obrazovky, aby sa mohol úplne ponoriť do projektov, na ktorých pracuje z domu, a my objavujeme ďalšie výhody tlačiarní Canon pre domáce kancelárie.

Muž siaha do prednej časti tlačiarne Canon PIXMA.

Doma nemáte k dispozícii podporný personál ako v kancelárii, takže spoľahlivosť a jednoduchá údržba zariadenia sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Tlačiareň 4 v 1 Canon PIXMA série TR4650 je vybavená 4-farebným hybridným atramentom a vylepšeným spôsobom inštalácie kaziet, vďaka čomu je výmena kazety ešte jednoduchšia.

Jasná myseľ s tlačou

Tlačiareň PIXMA série TR4650 pomáha Jamiemu vzdialiť sa od notebooku, zredukovať čas strávený pred obrazovkou a sústrediť sa na tvrdé kópie dokumentov, ktoré sú potrebné pre jeho prácu. „Radšej si čítam poznámky klientov na papieri,“ hovorí Jamie: „aby som mohol pochopiť viac, aby vás nerušili veci na obrazovke, ako je e-mail alebo upozornenie na tímovú konverzáciu. Je ľahšie sústrediť sa na to, čo čítate, zvýrazniť to a pridať otázky. Jednoducho sa cítim trochu viac zahĺbený do toho, čo robím a čo čítam.

„Keď dostávam výsledky prieskumu od prieskumných agentúr s množstvom rôznych tabuliek a grafov, považujem za jednoduchšie mať pred sebou niekoľko listov papiera a porovnávať ich, než rolovať snímkami,“ dodáva.

Pri práci v kancelárii sa nikdy nemusíte starať o nastavenie tlačiarne a zásoby papiera a atramentu. Doma by to nemalo byť inak. Vďaka upozorneniu na odstránenie dokumentu, vylepšenému prednému zásobníku na papier, ktorý uľahčuje vkladanie papiera a rýchlejšej a jednoduchej inštalácii kazety je táto tlačiareň priateľská pre používateľov a efektívna pre profesionálov ako je Jamie.

Pre vybrané tlačiarne Canon vo vybraných oblastiach sú k dispozícii predplatiteľské služby dopĺňania atramentu. Služba automatického doručenia atramentu Canon vám uberá jednu administratívnu úlohu, pretože hladiny atramentu vašej tlačiarne sa automaticky monitorujú a náhradné kazety alebo fľaše s atramentom sa doručia k vašim dverám skôr, ako ich budete potrebovať. Do tejto služby sa môžete bezplatne prihlásiť a môžete ju kedykoľvek zrušiť. S plánom tlače PIXMA si môžete vybrať plán tlače šitý na mieru, za ktorý zaplatíte pevnú mesačnú sumu na základe spotreby, a keď vám začne dochádzať atrament, bude vám doručený.

Používateľ stláča tlačidlo na ovládacom paneli tlačiarne Canon PIXMA, ktorá je položená na kancelárskom stole.

Aj keď sú to cenovo nenáročné tlačiarne, modely Canon PIXMA TS7650iPIXMA TS7750i sú mimoriadne univerzálne. Ich pigmentový čierny atrament zaručuje precízny vzhľad čiernobielych dokumentov, ktoré sú mimoriadne odolné voči rozmazaniu, a to aj vtedy, keď používate zvýrazňovače, zatiaľ čo farbivové farebné atramenty sa postarajú o vysokokvalitnú tlač fotografií na lesklý fotografický papier.

Multifunkčné tlačiarne na hybridnú prácu

Podobne ako Jamieho tlačiareň Canon PIXMA série TR4650, aj PIXMA TS7650i je cenovo výhodná tlačiareň typu všetko v jednom, ktorá je vhodná na tlač fotografií a kreatívne tvorenie, ako aj na tvorbu obchodných dokumentov. Vďaka kompaktným rozmerom je ideálna tam, kde je málo miesta, zatiaľ čo tlačové hlavy novej generácie umožňujú vysokú rýchlosť tlače približne 15 výtlačkov za minútu pri čiernobielych a 10 výtlačkov za minútu pri farebných dokumentoch. Je tiež prvou domácou tlačiarňou Canon s čiernym atramentom odolným voči zvýrazňovačom, porovnateľným s tými, ktoré používajú podnikateľské modely GX, takže môžete použiť zvýrazňovače bez rizika rozmazania textu. Má dokonca výklopnú farebnú dotykovú obrazovku s alternatívnymi rozhraniami pre prácu, štúdium a životný štýl. Kvalita tlače je vynikajúca a pokročilé funkcie tlače prostredníctvom rozhrania Wi-Fi vám umožňujú skenovať priamo do smartfónu alebo tabletu. Model PIXMA TS7750i má aj automatický podávač dokumentov na jednoduchšie skenovanie a kopírovanie viacstranových dokumentov, ideálny pre domáce kancelárie.

Canon MAXIFY GX1040 je univerzálna tlačiareň zameraná viac na podnikanie, ktorá je navrhnutá na bezproblémovú integráciu medzi domácnosťou a kanceláriou. Jeho prispôsobiteľné rozhranie farebnej dotykovej obrazovky vám dáva možnosť nahradiť zložité, ale často sa opakujúce úlohy, ako je tlač a skenovanie v cloude, jedným alebo dvoma ťuknutiami. Vďaka doplniteľným atramentovým zásobníkom MegaTank môžete z jednej súpravy atramentových fľaštičiek očakávať tisíce čiernobielych a farebných dokumentov, čím ušetríte čas i peniaze v porovnaní s typickými tlačiarňami pre domácu kanceláriu s kazetami. Všetky atramenty sú pigmentové a odolné voči rozmazaniu, tak na farebné, ako aj čiernobiele dokumenty. Rovnako ako PIXMA TS7650i je rýchla, s rýchlosťou tlače približne 15 výtlačkov za minútu pri čiernobielej tlači a 10 výtlačkov za minútu pri farebnej tlači, a model MAXIFY GX2040 navyše ponúka pohodlie automatického podávača dokumentov pre skener, ako aj možnosť faxovania.

Osoba používajúca smartfón na tlač na domácej tlačiarni Canon.

Pomocou aplikácie Canon PRINT môžete tlačiarne Canon s rozhraním Wi-Fi ovládať výhradne zo svojho smartfónu alebo tabletu, a to od nastavenia, tlače, kopírovania a skenovania až po údržbu, kontrolu hladiny atramentu, a dokonca aj nákup náhradných atramentov. Pre Jamieho to znamená, že môže od svojho notebooku odísť, kedy chce. „Napriek tomu, že pracujete na diaľku,“ hovorí, „ľudia vám neustále volajú a posielajú správy. Odchodom od notebooku sa vyhnete vyrušovaniu. Vytlačím niečo, potom si to prečítam dolu v kuchyni a to umožňuje lepšie sústredenie.“

Osoba, ktorá píše na vytlačenú snímku z prezentácie, s tlačiarňou Canon vedľa seba na stole.

Výtlačky majú mnoho výhod – môžete ich rozložiť a pozrieť si niekoľko naraz, vďaka čomu ich môžete porovnať, napísať na ne poznámky a vziať ich kamkoľvek so sebou. Jamie niekedy začína robiť úlohu na papier a využíva možnosti skenovania na svojej tlačiarni. „Ak robím projekty stratégie značky alebo musím vypracovať rámec pre značku, radšej to nakreslím rukou,“ hovorí. „Potom to naskenujem a pošlem zvyšku tímu e-mailom ako pracovný návrh namiesto toho, aby som strávil množstvo času pri jeho vytváraní v programe na tvorbu prezentácií.“

Zlúčenie pera na papier s digitálnym formátom

Tlačiarne Canon s rozhraním Wi-Fi vám uľahčia tlač, kopírovanie a skenovanie zo smartfónu alebo tabletu pomocou aplikácie Canon PRINT a tiež kontrolu stavu tlačiarne a hladiny atramentu, nech ste kdekoľvek v rámci siete Wi-Fi.

Jamie zistil, že používanie aplikácie Canon PRINT má mnoho výhod. „Bolo veľmi jednoduché tlačiareň nastaviť, čo bolo pre mňa to hlavné, pretože sa mi zdá, akoby som pri každej svojej bývalej tlačiarni potreboval asi päť dní na to, aby som ju skutočne nastavil a mohol začať pracovať. Proste sa to urobilo samo," hovorí nadšene.

Takisto poskytuje užitočné pripojenie k programu Easy-Layout Editor, ktorý umožňuje pred tlačou zmeniť usporiadanie dokumentov, ako sú súbory PDF a obrázkové súbory na jednu stranu – ideálne pre druh práce, akú vykonáva Jamie.

Žena vkladá hromadu dokumentov do podávača dokumentov na vrchu tlačiarne Canon PIXMA, ktorá je veľa nej na stole.

Priestor je v domácej kancelárii často stiesnený, ale model PIXMA TS7650i disponuje vnútornou kazetou na podávanie papiera, ktorá šetrí miesto, ako aj zadný podávač s praktickým priehľadným krytom pre špeciálne médiá a fotografický papier. Model PIXMA TS7750i (na obrázku) navyše obsahuje automatický podávač dokumentov na jednoduché skenovanie a kopírovanie viacerých strán.

Výhoda aplikácií Canon pre hybridnú prácu

Pomocou aplikácie Canon PRINT môžete skenovať a tlačiť do cloudu a z cloudu.1 Je to veľká výhoda pre hybridných pracovníkov, ktorí potrebujú zdieľať dokumenty s kolegami v kancelárii alebo na iných vzdialených miestach.

Funkcia PIXMA Cloud Link sa dokonale hodí pre malé podniky, ktoré zdieľajú a ukladajú obsah v zdieľaných cloudových službách, ako je napríklad Google Drive™, Dropbox™ alebo Evernote®,2 čo znamená, že k týmto súborom máte prístup na účely tlače bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Keď sa tímy podelia o svoj dizajn, Jamie hovorí, že tlač dokumentov a výkresov pred ich zavesením na stenu alebo ich vystavovaním mu pomáha zvažovať kreatívne nápady počas jeho práce.

„Keď dostávame od našich tímov pre koncepty kreatívne nápady, ktoré môžu byť kresbami návrhov, často stačí, aby ste trochu pokračovali s prácou a takmer to mali v pozadí mysle,“ hovorí. „Takže si to celkom rád vytlačím, pretože mi to umožňuje dumať nad tým na pozadí, keď je to vytlačené a pripnuté na stene alebo stole. Je o niečo jednoduchšie sa vrátiť k tomu späť a podvedome na to myslieť.“

Ďalším obchodným prínosom pre hybridných pracovníkov je bezplatný softvér Canon PosterArtist. Obsahuje tisícky plne prispôsobiteľných rozložení, ktoré sú podložené kvalitným umeleckými dielami, na tvorbu letákov, banerov a plagátov. Ak vytvárate marketingové materiály vo veľkých objemoch, je veľmi úsporným doplnkom k veľkej kapacite atramentu a nízkym prevádzkovým nákladom tlačiarne MAXIFY GX1040 a ďalších tlačiarní Canon MegaTank.

Tlačiareň značky Canon vedľa izbovej rastliny, telefónu a nejakých výtlačkov.

Jamie je nadšený fotograf a rád chodí von so svojím fotoaparátom – a pomocou tlačiarne Canon PIXMA série TR4650 si môže vytvoriť vysokokvalitné výtlačky, ktoré si môže doma vystaviť.

Muž si prezerá výtlačky fotografií a na svojom domácom pracovnom stole v pozadí má tlačiareň Canon PIXMA.

Ak potrebujete univerzálnu tlačiareň na každodenné úlohy aj prácu, modely PIXMA TS7650iPIXMA TS7750i sa sú pre vás ako stvorené. Sú nabité funkciami, ktoré sú ľahko dostupné prostredníctvom farebných dotykových obrazoviek a sú ideálne na celý rad úloh týkajúcich sa tlače dokumentov, fotografií a kreatívneho tvorenia.

Univerzálnosť pre domácu tlač

Rady tlačiarní Canon PIXMAMAXIFY sú skvelé nielen na hybridnú prácu, ale sú dostatočne univerzálne aj na domáce štúdium, školské úlohy pre deti a rodinné fotografie. Program Easy-PhotoPrint Editor od spoločnosti Canon zjednodušuje vytváranie rôznych originálnych fotografických položiek, ako sú výtlačky vlastnej veľkosti, kalendáre a štvorcové rozloženia fotografií, ideálne pre osobné projekty doma i v práci.

Nadšený amatérsky fotograf Jamie používa tlačiareň PIXMA série TR4650 na tvorbu výtlačkov na zarámovanie, pretože 4 x 6-palcové fotografie bez okrajov je možné vytlačiť už za pár sekúnd. To isté platí pre modely PIXMA TS7650i a PIXMA TS7750i, ktoré tiež používajú farbivové farebné atramenty na tlač prvotriednej kvality na lesklý fotografický papier.

Tlačiareň je v konečnom dôsledku veľmi dôležitá, keď pracujete z domu. Či už je vašou prioritou nájsť kompaktnú tlačiareň, ktorá sa zmestí do priestoru vašej domácej kancelárie, vysokorýchlostnú tlačiareň, ktorá maximalizuje vašu produktivitu, alebo tlačiareň s podporou cloudu, ktorá bezproblémovo integruje prácu z domu s kanceláriou, v ponuke je tlačiareň Canon, ktorá splní vaše potreby. Získajte viac informácií o rade tlačiarní Canon pre domácnosti a malé podniky a vyskúšajte online vyhľadávač tlačiarní Canon s cieľom nájsť tú správnu tlačiareň pre svoje potreby.


Autori: Lorna Dockerill a Matthew Richards

 1. Možnosť skenovania do cloudu a e-mailu je dostupná iba pre používateľov originálnych atramentov Canon.
 2. Google a Google Drive sú ochranné známky spoločnosti Google LLC a spoločnosť Google túto lokalitu žiadnym spôsobom nepodporuje, ani s ňou nie je spojená. Dropbox je ochranná známka spoločnosti Dropbox, Inc. Evernote je registrovaná ochranná známka spoločnosti Evernote Corporation a používa sa na základe licencie.

Súvisiace produkty

 • PIXMA TR4650 Series

  Atramentové tlačiarne

  PIXMA TR4650 Series

  Tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie sú s týmto kompaktným a jednoducho používateľným všestranným zariadením pre všetkých, ktorí pracujú z domu, skutočne jednoduché.
 • PIXMA TS7650i

  Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7650i

  Rýchla a vysokokvalitná tlačiareň, ktorá vďaka kompaktnej veľkosti a efektívnejšiemu používaniu bezproblémovo zapadne do života vašej domácnosti.
 • PIXMA TS7750i

  Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7750i

  Rýchla a vysokokvalitná tlačiareň, ktorá vďaka kompaktnej veľkosti a efektívnejšiemu používaniu bezproblémovo zapadne do života vašej domácnosti.
 • Tlačiarne pre malé kancelárie

  MAXIFY GX1040

  Zostaňte produktívni aj doma s rýchlou, kompaktnou, praktickou a úspornou tlačiarňou 3 v 1 s doplniteľnými atramentovými kazetami.
 • Tlačiarne pre malé kancelárie

  MAXIFY GX2040

  Zostaňte produktívni aj doma s rýchlou, kompaktnou a úspornou tlačiarňou 4 v 1 s automatickým podávačom dokumentov na 35 hárkov.
 • Súvisiace články

 • TIPY NA TLAČ

  Ako tlačiť bezpečne

  8 spôsobov, ako používať bezpečnostné funkcie tlačiarne Canon na zaistenie bezpečnej tlače.

 • TLAČ

  Ako používať bezdrôtovú tlačiareň

  Šikovné spôsoby, ako využiť bezdrôtovú tlačiareň naplno.

 • TLAČ

  Ako vybrať správnu tlačovú aplikáciu Canon pre vás

  Buďte kreatívni a efektívni s tlačovými aplikáciami Canon – máme aplikáciu pre každý projekt.

 • TLAČ

  Atramentová tlač alebo laserová: ktorá je pre vás tá pravá?

  Spoznajte rozdiely medzi atramentovými a laserovými tlačiarňami Canon a zistite, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám.