TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Vytvorte znovu slávne obrazy pomocou miniatúr z papiera

Vytvorte si svoju miniatúrnu umeleckú galériu pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 a aplikácie SELPHY Photo Layout s tipmi od špecialistov v oblasti diorámy, ktoré vám ponúka Ole Friedrich a Esher Mora Chavarria.
Umelecká galéria mini výtvorov z papiera s dvoma maľbami zavesenými na červených stenách a mini postavou v popredí, ktorá sa pozerá na dané umenie.

Vytvorili ste si niekedy diorámu: model predstavujúci scénu s trojrozmernými figúrkami? Dioráma môže mať formu miniatúrneho alebo veľkého dizajnu a hoci sa môže zdať komplikovaná, nemusíte míňať veľa peňazí, aby ste si vytvorili svoju vlastnú.

Málokto pozná umenie tvorby miniatúrnych diorám lepšie ako Ole Friedrich a Esher Mora Chavarria, ktorí majú na platforme TikTok približne 114 000 sledovateľov. Zaujali svoje publikum tým, že z historického hľadiska sme vytvorili presné a zložité diorámy, od predhistorických kúskov, ktoré obsahujú dinosaurov, až po safari scény s nosorožcami a jeleňmi.

V poslednej časti série Canon SELPHY Craft Club Ole a Esher vytvorili miniatúrnu umeleckú galériu, v ktorej sa nachádzajú dva z najznámejších obrazov v histórii a pridali aj vlastné osobné detaily. Pre tento projekt si vybrali obrazy Dievča s perlovou náušnicou od Johannesa Vermeera a Bozk od Gustava Klimta.

Pozrite sa, ako to urobili – pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 – pretože vás prevedú procesom a ponúkajú svoje tipy, ktoré vám pomôžu vytvoriť si vašu vlastnú.

Koncept

Pred tlačiarňou Canon SELPHY Square QX10 a inými umeleckými materiálmi sú na stole položené výtlačky obrazu Dievča s perlovou náušnicou od Johannesa Vermeera a obrazu Bozk od Gustava Klimta.

Ole a Esher si zvolili obrazy, ktoré boli verejne prístupné – Bozk od Gustava Klimta a Dievča s perlovou náušnicou od Johannesa Vermeera. Je to dôležité, aby ste skontrolovali, či sa pri zdieľaní svojej práce online nestretnete s problémami s autorskými právami. Môže to byť časovo náročný proces, ale môže byť tiež príjemný, pretože získate zábavné fakty o umení, ktoré chcete zdieľať s ostatnými.

Ole a Esher, ktorí bývajú v Barcelone, Španielsku, sa stretli počas štúdia archeológie na Barcelonskej univerzite v roku 2019. Navštívili Minatur Wunderland v Hamburgu v Nemecku a fascinovaní vystavovanými modelmi sa rozhodli pokúsiť sa sami vytvoriť miniatúrne scény. „Bol to zaujímavý spôsob, ako vysvetliť príbeh kostola, napríklad interaktívnym a zábavným spôsobom, aby deti aj dospelí mohli pochopiť jeho históriu,“ hovorí Esher.

Oba majú umelecké skúsenosti, takže chceli prepojiť svoje schopnosti v oblasti kresby a maľby so svojím vedným odborom. Teraz vytvárajú diaorámy, aby vzdelávali ostatných, ale prvýkrát vytvorili miniatúrnu umeleckú galériu.

Proces

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 sa nachádza na doske stola vedľa kúskov tvrdej peny, pravítka a ceruzky.

Svoju vlastnú miniatúrnu umeleckú galériu môžete začať vytvárať so základnými materiálmi, ktoré sa nachádzajú okolo domu vrátane lepidla, nožníc, fotografického papiera značky Canon a ozdôbok, ktoré nemôžete použiť nikde inde. Kľúčom je opätovné použitie a recyklácia, aby žiaden materiál neskončil v odpade.

Pár rúk namaľuje dva kusy tvrdej peny červenou, aby sa vytvorili steny galérie.

Tvorenie miniatúr z papiera môže byť veľmi relaxačné a môže slúžiť na odpútanie sa od vašich problémov. Ole a Esher zvyčajne zapnú podcast na pozadí, ktorý počúvajú počas svojich individuálnych úloh. „Môžete sa doň jednoducho pohrúžiť a ani si neuvedomíte, koľko času uplynulo,“ hovorí Ole.

Miniatúrne umelecké galérie môžu byť jednoduché alebo aj komplikované podľa vášho želania a v závislosti od toho, čo chcete dosiahnuť. Môžete vytvoriť galériu s množstvom malieb a ľudských postáv, alebo môžete si vybrať malý projekt a vytvoriť niekoľko figurín okolo jedného obrazu. Nemusíte míňať veľa peňazí na materiály. Ole a Esher našli doma pár veci a opätovne použili veci z predchádzajúcich projektov, ako aj náhodne predmety zozbierané v priebehu rokov.

 • Výskum: „Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je, či je obraz verejne dostupný, aby ste ho mohli použiť na akúkoľvek činnosť,“ hovorí Esher. „Vytvárame realistické diorámy, preto hľadáme známe obrazy v rámci projektu Google Art, ale môžete tiež niečo nakresliť rukou.“
 • Zbieranie materiálov: „Pre tento projekt sme použili tvrdú penu na vytvorenie stien a podlahy,“ hovorí Ole. „Podlaha je mimoriadne dôležitá, pretože chcete vytvoriť textúru, preto sme ju namaľovali prírodnou farbou, aby vyzerala ako drevená podlaha galérie.“
 • Návrh a rozloženie: „Popremýšľajte o tom, ako chcete, aby obrazy vyzerali – či už ich chcete tradične zobrazovať v obdĺžnikovom formáte alebo chcete experimentovať s niečím iným,“ hovorí Esher. „Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout vám ponúka množstvo možností, s ktorými sa môžete vyhrávať, a možnosti sú nekonečné. Potom premýšľajte o ráme. V aplikácii ho môžete upraviť, takže si môžete vybrať, či chcete tradičný rám, v ktorom ho naozaj nevidíte, alebo ho môžete urobiť extravagantnejším s rôznymi dizajnmi.“
 • Tlač: „Skvelá vec pri používaní tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 je, že keďže je taká malá, môžeme ju so sebou prenášať po pracovnom priestore,“ hovorí Esher. „Rýchlosť tlače bola tiež vysoká, takže sme mohli pokračovať v experimentovaní.“ Výtlačky z tlačiarne SELPHY Square QX10 majú lepkavú zadnú stranu, vďaka čomu sa ešte ľahšie pridajú k vašej dioráme.
 • Ľudský prvok: „Potom musíte nájsť alebo vytvoriť figurínu,“ hovorí Ole. „Figurína sa musí umiestniť tak, ako by interagovala s priestorom s cieľom naznačiť mierny pohybu, aby bol dojem podmanivý.“
 • Veľkonočné vajcia: „Vo všetkých našich prácach vždy pridávame náhodné predmety, na ktoré môžu diváci naraziť a zasmiať sa,“ uviedla Esher. „V rámci tohto projektu sme položili zlomený stĺp – z iného projektu – a položili naň maličkú veveričku. To bola spontánna myšlienka a robíme to na konci, aby sme sa trochu zabavili. Pridáte mu osobný prvok a tento nápad dostanete až po dokončení projektu, keď si všimnete prázdny priestor.“
 • Lepenie: „Všetky prvky vytvoríte samostatne a potom z ničoho vytvoríme niečo skutočne krásne,“ uviedla Esher. „Prepojenie všetkých prvkov ho skutočne oživí.“

Tlačiareň

Ruka drží smartfón s aplikáciou Canon SELPHY Photo Layout na obrazovke a zobrazuje obraz Bozk od Gustava Klimta s vytlačeným obrazom a obraz Dievča s perlovou náušnicou od Johannesa Vermeera, ako aj Canon SELPHY Square QX10 na stole dole.

Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout je vaším všestranným nástrojom na úpravu a tlač vlastných výtlačkov. Môžete si vybrať požadované rozloženie a môžete dokonca pridať text, okraje aj pečiatky. Je to užitočné, ak chcete napríklad k miniatúrnej maľbe pridať pár informácií o maliarovi.

Materiály pre projekty sú rozložené na stole vrátane lakovanej tvrdej peny, tlačiarne Canon SELPHY Square QX10, dvoch minvýtlačkov obrazov, ceruzky, pravítka, vreckového noža a nadbytočnej peny.

„Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10Y bola veľmi praktická, pretože nechceme vždy maľovať a vytvárať maľbu od začiatku,“ uviedla Esher. „Používanie tejto tlačiarne nás skutočne inšpirovalo a myslíme si, že ju budeme používať aj pri budúcich projektoch.“

Ole a Esher počas svojej spolupráce nikdy nepoužívali tlačiareň. Vždy nakreslili a namaľovali každú zložku všetkých svojich projektov ručne. „To môže byť veľmi časovo náročné,“ poznamenal Ole. Vďaka tlačiarni Canon SELPHY Square QX10 došlo k zmene aj v ich pracovnom postupe. „Tlačiareň SELPHY Square QX10 je úplne odlišná od typickej tradičnej tlačiarne, ktorú by sme mohli mať,“ uviedla Esher. „Až do tejto chvíle sme nevyužívali tlačiareň pre naše umelecké diela, pretože sme pre ňu nevideli potenciál, ale táto tlačiareň to zmenila.“

Jedna z najlepších vecí na tlačiarni je podľa Esther kvalita výtlačkov. „Je veľmi dôležité vytvoriť miniatúru, ktorá je realistická a výtlačky boli vysokej kvality a farby vyzerali tak sýto,“ dodáva. Výtlačky tiež vydržia až 100 rokov1, takže táto kompaktná tlačiareň je ideálnym partnerom pre takýto projekt.

Pár sa tiež tešil z aplikácie Canon SELPHY Photo Layout. „Náš hlavný pracovný nástroj je náš telefón, pretože ho používame na nahrávanie videí na sociálnych médiách,“ uviedla Esher. „Používanie tejto aplikácie bolo úžasné, pretože sme mohli tlačiť kedykoľvek sme chceli, bez toho, aby sme museli otvoriť svoj počítač a vyhľadať aplikáciu.“ Vďaka aplikácia, kompatibilnej so systémami iOS a Android, mohol Ole a Esther rýchlo upraviť svoje fotografie a vybrať rozloženie a tlač na tlačiarni SELPHY Square QX10 trvala približne 43 sekúnd, čím uľahčila tlač ich úloh. „Bolo tiež jednoduché pripojiť aplikáciu k tlačiarni, jediné, čo sme museli urobiť, bolo naskenovať kód QR,“ uviedol Ole. „Nemohlo to byť jednoduchšie!“

Milovníci umenia majú tri tipy na to, aby vaša miniatúrna umeleckej galérie bola úspešná:

 • Nájdite inšpiráciu. Môže to byť z televíznej relácie alebo stránky Pinterest – potrebujete vizuálne referencie.
 • Experimentujte s materiálmi, nezoberte hneď prvú vec, ktorú vidíte. Niekedy je veľa vecí, ktoré môžete nájsť vo svojom dome alebo v prírode, takže experimentujte a uvidíte, ako to funguje.
 • Použite všetko. Väčšina materiálov, ktoré používajú Ole a Esher sa recykluje, napríklad staré obaly z vajíčok. Takto sa môžete zabávať bez toho, aby to malo škodlivý vplyv na životné prostredie.

Výsledky

Na doske stola vedľa tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 sa nachádza dioráma miniatúrnej umeleckej galérie.

Canon SELPHY Square QX10 je pre nás veľkým prínosom v našom ateliéri a chceme ho predstaviť tým, ktorí sa zúčastňujú na našich workshopoch,“ hovorí Esher. „Otvára nové možnosti nielen pre nás, ale aj pre účastníkov. Nemôžete stráviť dve hodiny maľovaním obrázka, takže táto tlačiareň dokáže ušetriť veľa času a možno aj pritiahnuť viac ľudí k vytváraniu miniatúrnych scén.“

Detailný pohľad na malú postavu, ktorá sa pozerá na malé výtlačky obrazu Dievča s perlovou náušnicou od Johannesa Vermeera a obrazu Bozk od Gustava Klimta v dioráme mini galérie.

„Naša normálna tlačiareň je vhodná na mnohé účely, ale nie na výrobu malých výtlačkov s vysokým rozlíšením,“ uviedol Ole. „Doteraz sme neboli schopní urobiť veľa vecí, pretože napríklad ručné maľovanie na malé označenie ulice sa realizuje skutočne ťažko. Zariadenie Canon SELPHY Square QX10 robí skvelé výtlačky, dokonca aj na malom formáte, takže zmení spôsob našej práce.“

„Sme zvyknutí na vytváranie archeologických diorám, takže miniatúrna umelecká galéria bola mimo našej komfortnej zóny,“ uviedol Ole. „Bolo to však veľmi zábavné. Prácu s materiálmi, ktoré poznáme, ale ktoré premeníme na niečo, čo nepoznáme, sme považovali za veľký úspech.“

Ole a Esther trávia veľa času spoločne, preto hovoria, že je dôležité rozdeliť si úlohy tak, aby ste si navzájom neprekážali. „Keď sme začali projekt, pohrúžili sme sa doň, ale čoskoro sme si všimli, že jeden z nás vedel o farbách viac a druhý vedel viac o štruktúre,“ dodal Ole. „Zistite, kto sa cíti komfortnejšie, v ktorej oblasti. Je dobré mať svoju vlastnú špecializáciu a rozdelenie úloh umožňuje mať pocit, že pracujete spoločne, ale samostatne. Verte si navzájom a verte, že výsledok bude fantastický.“

Teraz, keď ste vyzbrojení nástrojmi a sprievodcom na vytvorenie vlastnej miniatúrnej umeleckej galérie, prečo sa do nej nepustiť? Nie je to iba príjemný, ale aj vzdelávací projekt – kto vie, aké zábavné fakty sa môžete naučiť o expanzívnom a krásnom svete umenia. Alebo, ak chcete, môžete ísť na osobnejší tém – ako napríklad vytvorenie galérie zobrazujúcej najlepšie umelecké diela vášho dieťaťa, aby ste ukázali, ako veľa pre vás znamenajú? Alebo prečo nevytvoriť osobný dar s displejom dovolenkových fotografií? Možnosti sú nekonečné!

Autorkou je Nikita Achanta

 1. Pri uložení do albumu. Na základe zrýchleného testovania sa predpokladá teplota pri teplote 23 °C/73,4 °F a vlhkosti 50 %.

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Canon Zoemini 2

  Získajte instantné výtlačky zo svojho smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek s vreckovou tlačiarňou Zoemini 2 na batérie.
 • Súvisiace články

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vytvorte si vybuchujúcu krabičku

  Lini Trinh zdieľa svoju papierovú „vybuchujúcu krabičku“ vyrobenú pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Umelecké výtvory z papiera

  Umelec Zack McLaughlin sa inšpiruje šablónou rybárika z aplikácie Creative Park od spoločnosti Canon.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Vytvorte si vlastnú rozprávkovú knižku

  Nechajte svoju predstavivosť pracovať na plné obrátky v rozprávkovej knižke použitím tlačiarne Canon SELPHY CP1500.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Najlepšie prenosné tlačiarne značky Canon

  Preskúmajte rad kompaktných tlačiarní od spoločnosti Canon a zistite, ktorá je pre vás tá pravá.