KREATÍVNA TLAČ

Tlačte spomienky v momente, keď ich tvoríte: vyberte si tú najlepšiu prenosnú fotografickú tlačiareň

Spoločnosť Canon vyrába rad kompaktných fotografických tlačiarní, ktoré môžete jednoducho používať doma alebo na cestách. Zistite, ktorá z nich najviac vyhovuje vašim potrebám.
Čierna tlačiareň Canon SELPHY CP1500, zelená Canon SELPHY Square QX10, modrozelená Canon Zoemini S2 a ružovo-zlatá Canon Zoemini 2 sú rozložené na sivom pozadí, obklopené výtlačkami, nálepkami a príslušenstvom.

Prenosné tlačiarne predstavujú zábavný spôsob uchovávania a zdieľania spomienok a oveľa viac. Od tlače nálepiek na prispôsobenie príslušenstva až po výstrižkové albumy, dokumentovanie vášho života alebo tvorbu pohľadníc namierených do celého sveta, prenosné fotografické tlačiarne od spoločnosti Canon možno použiť na najrôznejšie tvorivé aktivity.

V ponuke je celý rad rôznych veľkostí, rozmerov papiera, funkcií a technológií, aby vyhovovali vašim potrebám tlače, v závislosti od toho, čo presne chcete tlačiť a čo chcete urobiť s konečným výsledkom.

Pozrime sa na porovnanie jednotlivých modelov a na to, čo každý z nich ponúka z hľadiska prenosnosti, typu papiera, veľkosti tlače a ďalších atribútov, aby ste mohli nájsť svojho dokonalého tlačového partnera.

Rad Canon Zoemini

Ružovo-zlatá tlačiareň Canon Zoemini 2 na jasnomodrom pozadí vedľa bielej a modrozelenej tlačiarne Canon Zoemini S2.

Fotoaparáty a tlačiarne Canon Zoemini sú dokonale prenosné, ideálne na tvorbu výtlačkov, ktoré možno zdieľať priamo na mieste počas vytvárania spomienok.

Druhá generácia modelov Canon Zoemini je dostatočne malá na to, aby sa zmestila do vrecka, váži menej ako mnohé smartfóny, a je ideálna na tlač za pochodu. Pri stretnutí s priateľmi môžete premeniť digitálne fotografie na fyzické výtlačky v priebehu niekoľkých sekúnd a darovať ich ako spomienku na špeciálnu príležitosť. Sú tiež ideálne na festivaly, večierky a ďalšie príležitosti – všade tam, kde by ste si chceli svoje zábery vytlačiť a potešiť sa z nich okamžite.

Nech ste kdekoľvek, môžete maximálne využiť hárky papiera s lepiacou zadnou stranou, vďaka ktorým ideálne umiestnite vaše obľúbené zábery na všetko od chladničky až po fľaše s nápojmi. Vďaka tlačovej technológii Canon ZINK™ (Zero Ink) od spoločnosti Canon budete tlačiť bez problémov či neporiadku a balenie je tiež obmedzené na minimum, zatiaľ čo aplikácia Canon Mini Print vám ponúka plnú kreatívnu kontrolu a umožňuje dosiahnuť presne taký vzhľad výtlačkov, aký chcete.

Canon Zoemini S2

Jedna ruka drží bielu tlačiareň Canon Zoemini S2 a druhá z nej vyberá výtlačok. V pozadí sa nachádza výber balíkov papiera do tlačiarne a zápisník s hárkom dvoch vytlačených nálepiek na vrchu.

Pomocou aplikácie Canon Mini Print môžete k snímkam pred tlačou.pridávať rámy, filtre a malé kresby. K dispozícii sú aj možnosti ovládania fotoaparátu zariadenia Canon Zoémini S2 z telefónu, doplnené o živý náhľad Live View a možnosti samospúšte v prípade, že chcete byť v zábere aj vy.

Napriek kompaktnej konštrukcii je tlačiareň Canon Zoemini S2 úplne sebestačná. Je napájaná vlastnou internou nabíjateľnou batériou s dostatočnou kapacitou na vytvorenie až 25 výtlačkov fotografií na jedno nabitie a neobsahuje žiadne atramentové kazety ani balenia farbiacej pásky. Vďaka technológii ZINK je všetka chémia na vyvolávanie fotografických výtlačkov zabudovaná do papiera, ktorý má veľkosť 50 x 76 mm a do tlačiarne sa zasúva vo vreckách po 10 kusov.

Zariadenie Canon Zoemini S2 dva v jednom je vybavené aj vstavaným digitálnym fotoaparátom s rozlíšením 8 MP a dodáva sa so zrkadlom na selfie zábery a kruhovým svetlom pre lepšie osvetlenie. Okrem zabudovanej pamäte je k dispozícii aj zásuvka na kartu microSD, aby ste mohli fotografie nielen tlačiť, ale aj ukladať.

Pripojenie Bluetooth vám umožňuje spárovať tlačiareň so smartfónom. Môžete pritom využiť živý náhľad Live View v aplikácii Canon Mini Print na presnejšiu kompozíciu a možnosť prispôsobiť obrázky pomocou kreatívnych filtrov a povrchových úprav.

Canon Zoemini 2

Ruka drží ružovo-zlatú tlačiareň Canon Zoemini 2, druhá ruka z nej vyberá hárok samolepiaceho papiera s dvoma okrúhlymi samolepkami, na ktorých sú vytlačené fotografie.

Oba modely Canon Zoemini 2 aj Canon Zoemini S2 vám umožňujú tlačiť okrúhle nálepky s možnosťou fotografického papiera Canon ZINK™ ZP-Circle.

Dokonca ľahší ako model Canon Zoemini S2, model Canon Zoemini 2 udržiava váhu na absolútnom minime vďaka absencii zabudovaného fotoaparátu. Kratšie trvá aj nabíjanie a pomocou aplikácie Canon Mini Print môžete naplno využívať fotografie, ktoré nasnímate na svojom smartfóne alebo tablete, ako aj čerpať zo súborov s fotografiami na platformách Facebook, Instagram, Google Photos, Dropbox či iCloud.

Aplikácia Canon Mini Print je zameraná na zábavu a ponúka možnosti pridávania skíc a popisov, ako aj vytvárania koláží s viacerými výtlačkami. Aj tu zabezpečuje technológia ZINK vysokokvalitné fotografické výtlačky na papier s rozmermi 50 x 76 mm s odlepovacím, recyklovateľným podkladom a výtlačky sú odolné voči rozmazaniu, roztrhnutiu a vode.

Ďalšou skvelou možnosťou, ktorú poskytujú obe tlačiarne Canon Zoemini je, že môžete vytvárať kruhové nálepky, ako aj bežné obdĺžnikové výtlačky, ideálne na označovanie predmetov v domácnosti a na použitie v školských projektoch detí.

Technické údaje Canon Zoemini

Veľkosť tlačiarne

121 x 80,3 x 22,4 mm
120 x 84 x 21,5 mm

Hmotnosť

188 g
177 g

Dostupné farby

Modro-zelená, biela, ružovo-zlatá
Námornícka modrá, perleťová biela, ružovo-zlatá

Dĺžka tlače

približne 50 s
približne 50 s

Typ tlače

ZINK
ZINK

Rozlíšenie tlače

314 x 600 dpi
314 x 500 dpi

Fotoaparát

8 MP
Nie je k dispozícii

Doba nabíjania

Až 120 min
Až 50 min

Kapacita na nabitie

25 výtlačkov
20 výtlačkov

Vnútorná pamäť

512 MB
Nie je k dispozícii

Doplnkové úložisko

MicroSD, až 256 GB
Nie je k dispozícii

Aplikácia

Canon Mini Print
Canon Mini Print

Veľkosť papiera

50 x 76 mm
33 mm predrezané kruhové nálepky
50 x 76 mm
33 mm predrezané kruhové nálepky

Rad Canon SELPHY

Dve tlačiarne Canon SELPHY CP1500 sú umiestnené vedľa dvoch tlačiarní Canon SELPHY Square QX10 na svetloružovom pozadí.

Rad kompaktných tlačiarní Canon SELPHY bezproblémovo spolupracuje s vašimi inteligentnými zariadeniami a otvára pre vás svet kreatívnych možností.

Na dosiahnutie vynikajúcej kvality tlače fotografií a archivačnej životnosti približne 100 rokov používajú tlačiarne Canon SELPHY namiesto technológie ZINK tlačovú technológiu sublimácie farbiva. Ako také pracujú s iným druhom špeciálneho fotografického papiera, a vy sa nemusíte obávať žiadneho tekutého atramentu – fungujú s kazetovou páskou. Tlačiarne Canon SELPHY ponúkajú pre vaše fotografie aj možnosť automatickej optimalizácie obrazu, ktorá rozpozná a opraví nedokonalosti obrazu, upraví jas a farbu tváre a zároveň zníži nežiaduci šum.

Pri tvorbe každého výtlačku papier prechádza tlačiarňou štyrikrát, pričom sa postupne pridávajú vrstvy azúrového, purpurového a žltého farbiva, po ktorých nasleduje ochranný lesklý náter. Na rozdiel od atramentových tlačiarní je možné rôzne farby farbiva ukladať na seba, namiesto umiestňovania kvapôčiek atramentu vedľa seba, takže je možné zachovať veľmi jemné detaily.

Canon SELPHY Square QX10

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 položená na ružovom pozadí, obklopená výtlačkami, albumom a príslušenstvom. Ruka vyberá výtlačok z tlačiarne.

Plne prenosné zariadenie SELPHY Square QX10 od spoločnosti Canon je ideálne na mobilnú tlač na svadbách, večierkoch a iných podujatiach.

Pár rúk sa zasúva atramentové kazety na boku tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

Model SELPHY Square QX10 od spoločnosti Canon má včlenený sublimačný atrament a kazety na papier, takže sa na ňom nenachádzajú prečnievajúce časti. Z plne nabitej batérie dokáže vytlačiť až 20 výtlačkov.

Plne prenosná tlačiareň SELPHY Square QX10 od spoločnosti Canon má vnútornú nabíjateľnú batériu, ako aj vnútorné kazety na papier a pásku na sublimáciu farbiva. Ideálne ju preto prenesiete kamkoľvek a vysokokvalitné 68 mm štvorcové fotografie vytlačíte, kdekoľvek chcete. A hoci sú samotné obrázky štvorcové, fotopapier má o niečo väčšie rozmery 72 x 85 mm, vďaka čomu máte možnosť napísať pod obrázok popis.

Rovnako ako fotografický papier ZINK od spoločnosti Canon, aj hárky určené pre tlačiareň SELPHY QX10 majú odlepovaciu zadnú stranu, ktorá odhaľuje samolepiaci povrch. Výtlačky preto môžete nalepiť na takmer akýkoľvek povrch, vďaka čomu sú ideálne na tvorbu vystrižkových albumov. Vďaka integrovanej sieti Wi-Fi môžete rýchlo a jednoducho bezdrôtovo tlačiť z inteligentného zariadenia na akomkoľvek mieste bez toho, aby ste museli byť v dosahu prístupového bodu Wi-Fi. Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout zabezpečuje podobnú rýchlosť a jednoduchosť z hľadiska kreativity a umožňuje vám použiť širokú škálu možností rozloženia, pečiatok a okrajov.

Canon SELPHY CP1500

Tlačiareň Canon SELPHY CP1500 s rodinnou fotografiou na tlačovom zásobníku. Vedľa nej je výber výtlačkov fotografií, balík papiera do tlačiarne a ruka držiaca smartfón, na ktorom je zobrazená aplikácia SELPHY Photo Layout.

Model SELPHY CP1500 od spoločnosti Canon umožňuje mimoriadne jednoduché pripojenie vašich inteligentných zariadení a kompatibilných fotoaparátov cez rozhranie Wi-Fi Direct s možnosťou zobrazenia QR kódu na jeho vstavanej farebnej LCD obrazovke, ktorý je možné naskenovať inteligentnými zariadeniami pre rýchle pripojenie.

S veľkosťou tlače až 100 x 148 mm je model Canon SELPHY CP1500 stále kompaktný a ľahko sa prenáša. Rýchlo a bezproblémovo vám pomôže vytvárať výtlačky vo veľkosti pohľadnice s možnosťou zapisovania na opačnú stranu, ktorá obsahuje polia s adresou, a je dvakrát rýchlejší pri vytváraní výtlačkov vo veľkosti kreditnej karty.

Podobne ako model SELPHY Square QX10 je vybavený rozhraním Wi-Fi Direct pre bezdrôtovú tlač z inteligentných zariadení, no disponuje navyše portom USB-C na jednoduché pripojenie počítačov, fotoaparátov a jednotiek USB flash, ako aj slotom SD/SDHC/SDXC na priamu tlač z pamäťových kariet. Je tiež vybavený 8,9 cm farebným LCD displejom pre jednoduchšie používanie. Opäť platí, že tlač sublimáciou farbiva zaisťuje výstup v laboratórnej kvalite so životnosťou tlače až 100 rokov1.

Na rozdiel od modelu SELPHY Square QX10 však SELPHY CP1500 dokáže tlačiť v rôznych veľkostiach vrátane pohľadníc, kreditných kariet a hárkov mini nálepiek, a to vďaka použitiu rôznych kaziet na papier. Napríklad na tlač fotografií a štítkov vo veľkosti kreditnej karty (54 x 86 mm) budete potrebovať kazetu na papier PCC-CP400.

Aplikácia SELPHY Photo Layout uľahčuje vytváranie prispôsobených fotografií, pohľadníc, mini nálepiek a záložiek priamo z vášho mobilného telefónu alebo tabletu vďaka širokej škále doplnkových papierových a sublimačných kaziet dostupných pre zariadenie SELPHY CP1500. V prípade tohto modelu môžete k výtlačkom pridať aj QR kód, čo umožní príjemcom naskenovať ho pomocou inteligentného zariadenia a okamžite sa dostať do online albumu, videa alebo na webovú stránku.

Technické údaje Canon SELPHY

Veľkosť tlačiarne

102 x 143 x 31 mm
182 x 58 x 133 mm

Hmotnosť

445 g
850 g

Dostupné farby

Čierna, biela, ružová, zelená
Čierna, biela, ružová

Dĺžka tlače

43 s
23 s (54 x 85 mm)
41 s (100 x 148 mm)

Typ tlače

Sublimácia farbiva
Sublimácia farbiva

Rozlíšenie tlače

287 x 287 dpi
300 x 300 dpi

Batéria

Vnútorne nabíjateľná
Voliteľné doplnky

Možnosti pripojenia

Wi-Fi
Wi-Fi, USB, karta SD/SDHC

LCD displej

Nie je k dispozícii
8,9 cm

Aplikácia

SELPHY Photo Layout
SELPHY Photo Layout

Veľkosť papiera

72 x 85 mm, 68 x 68 mm potlačiteľná plocha
100 x 148 mm
54 x 86 mm
54 x 54 mm
22 x 17,3 mm

Tlačiarne Canon SELPHY CP1500, SELPHY Square QX10 a Canon Zoemini 2 sú položené na sivom povrchu, pričom pod každou tlačiarňou je výtlačok z každej z nich.

Nech sa chcete pochváliť svojimi fotografiami akýmkoľvek spôsobom, pre každý z nich je tu pre vás kompaktná tlačiareň Canon.

Rozložený výber papierov do tlačiarní pre tlačiarne Canon SELPHY a Canon Zoemini, pod ktorými je usporiadaná vytlačená verzia každého papiera.

Model Canon SELPHY CP1500 ponúka štyri veľkosti papiera vrátane výtlačkov vo veľkosti pohľadnice a kreditnej karty, nálepiek vo veľkosti kreditnej karty, štvorcových nálepiek a mini nálepiek, zatiaľ čo model SELPHY Square QX10 ponúka veľkosť papiera 72 x 85 mm s plochou tlače 68 x 68 mm. Model Canon Zoemini S2 aj model Canon Zoemini 2 tlačia nálepky s rozmermi 50 x 76 mm, ako aj predrezané kruhové nálepky s rozmermi 33 mm.

Obľúbené fotografie sa často poľahky stratia v obrovskej zbierke digitálnych záberov uložených v našich telefónoch a iných inteligentných zariadeniach, a pravdepodobne ich už nikdy neuvidíte. Rad prenosných tlačiarní od spoločnosti Canon umožňuje rýchle, jednoduché, efektívne a zábavné vytváranie fyzických fotografických výtlačkov, nálepiek, pohľadníc a podobne, takže budete mať istotu, že sa im dostane pozornosti, ktorá im prináleží.

Matthew Richards
 1. Pri uložení do albumu. Na základe zrýchleného testovania pri teplote 23 °C a vlhkosti 50 %.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Môj prvý rok v tlačenej podobe

  Portrétna fotografka Jemella Ukaegbuová zdieľa svoje najužitočnejšie tipy, ako zachytiť a uchovať prvý rok vášho dieťatka.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vytvorte si vybuchujúcu krabičku

  Lini Trinh zdieľa svoju papierovú „vybuchujúcu krabičku“ vyrobenú pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Vytvorte si vlastnú fotobúdku Canon Zoemini

  Doprajte svojej ďalšej párty nový rozmer zábavy so spomienkami v štýle fotobúdky. Postačí vám na to fotoaparát Canon Zoemini S2 a aplikácia Mini Print.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tvorivé nápady s radom Canon Zoemini

  Popusť uzdu svojej tvorivosti na cestách s okamžitým fotoaparátom a vreckovou tlačiarňou.