A child sat at a table with a parent creating colourful papercrafts using a Canon printer.

TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Vzdelávajte a zabávajte deti výtvormi z aplikácie Creative Park

Či už potrebujete zabaviť deti v daždivý deň alebo sedíte už príliš dlho doma a hľadáte spôsob, ako sa umelecky vyventilovať, zamestnať myseľ a rozvíjať sa, výrobky z papiera vám určite pomôžu. Je to skvelá zábava pre celú rodinu, ktorá blahodárne pôsobí na psychiku a zvyšuje všímavosť. Aplikácia Creative Park od spoločnosti Canon je bezplatný rozmanitý internetový zdroj, z ktorého si každý vlastník tlačiarne značky Canon môže preberať stovky existujúcich nápadov na prácu s papierom. Najmä v časti Rodinná zábava nájdete množstvo podnetných možností vrátane rôznych hier, hodnotiacich tabuliek, bludísk, matematických pomôcok, viacjazyčných abecied a ďalších námetov ‒ tak zapnite tlačiareň a poďme na to!

Čo budete potrebovať:

Stolové hry

A colourful, customisable printed board game, with papercrafted characters on a tabletop.
Popustite uzdu fantázii svojich detí s touto dobrodružnou stolovou hrou, do ktorej môžete doplniť vlastné otázky a výzvy.

Všetci milujeme Stolové hry a vďaka Sugoroku máte príležitosť vytvoriť si svoju vlastnú. V tejto dobrodružnej stolovej hre prechádza osem zvieracích cestovateľov rôznymi prostrediami, pričom na konci ich čaká truhlica s pokladom. Desiatky prázdnych políčok umožňujú rodičom (alebo deťom) doplniť vlastné kroky a pokyny, a vytvoriť si tak jedinečnú personalizovanú zábavu. Môžete pridať napríklad kvízové otázky alebo matematické úlohy, a použiť tak hru zároveň na vzdelávacie účely.

Tip na výrobu: na tlač hry môžete použiť obyčajný papier alebo vyskúšať matný fotografický papier s odolnejšou povrchovou úpravou.

Výroba postavičiek

Paper fortune tellers puppets that resemble fictional characters.
Tieto rozprávkové papierové postavičky doplnené o kvízy a šifry dovolia detskej fantázii pracovať naplno.

Milovníkov rozprávok určite poteší táto papierová trojica postavičiek, ktorá zahŕňa Červenú čiapočku, jej babičku a zlého vlka. Stačí ich vystrihnúť a poskladať podľa jednoduchých pokynov. Postavičky si môžete prispôsobiť pomocou vlastných otázok, hádaniek alebo vtipov.

Výrobný tip: Pri skladaní a lepení drobných častí nechajte deti používať pinzetu ‒ dosiahnete tak nielen krajší výsledok, ale zároveň im umožníte rozvíjať jemnú motoriku.

Dúhový veterník

A papercraft colourful windmill.
Vyskúšajte zabaviť deti jednoduchými výrobkami, ako je tento dúhový veterník.

Okrem skvelej zábavy ponúkajú papierové výrobky z aplikácie Creative Park taktiež príležitosť na interaktívne zdieľanie vedomostí s vašimi deťmi. Napríklad tento dúhový veterník neslúži len na hru s vetrom, ale môžete ho použiť aj ako učebnú pomôcku a vysvetliť deťom, ako funguje veterná energia a základné princípy premeny energie.

Výrobný tip: veterník najskôr preložte a ohnite na vyznačených miestach, aby získal požadovaný tvar a až potom použite lepidlo.

Nažehľovačky

A white t-shirt with cacti iron on transfers (left). Two pages of different cacti images to be used as iron on transfers (right).
Objavte v sebe módneho návrhára a využite svoju kreativitu naplno pri vylepšovaní svojich tričiek, tašiek cez plece a ďalších kúskov.

Milovníci umenia a módy sa môžu nechať inšpirovať a vyrobiť si vlastné tričko či tašku cez plece s využitím bohatej zbierky nažehľovačiek s motívmi zvierat, rastlín, piktogramov a iných obrázkov z aplikácie Creative Park. Ak nenájdete nič, čo by vyhovovalo vášmu vkusu, skúste si navrhnúť vlastnú originálnu nažehľovačku. Vytvorte obrázok, ktorý vytlačíte na nažehľovaciu fóliu na bledé alebo tmavé tkaniny od spoločnosti Canon, a nažehlite ho na vybratý kus odevu alebo doplnku.

Výrobný tip: nemíňajte peniaze na nové látky, ale skúste najprv vylepšiť kúsky vo svojom šatníku.

Šikovné škatule

Papercraft boxes folded to resemble sweet treats.
Myslite nekonvenčne s farebnými škatuľami aplikácie Creative Park, do ktorých môžete bezpečne uložiť svoje poklady.

Získajte priestor na odkladanie najrôznejších predmetov vďaka týmto praktickým úložným škatuliam. Môžete si vybrať z radu pútavých motívov, napríklad cupcaky, zmrzlina, ovocie, či dokonca autá. Keď vaše dieťa takúto škatuľu vyrobí a naplní, navrhnite mu, či ju chce venovať ako darček osobe, na ktorej mu záleží, alebo si ju nechá pre seba.

Výrobný tip: pomocou vypísaného guľôčkového pera alebo iného ostrého predmetu a pravítka obtiahnite skladacie čiary, aby ste dosiahli ostrejšie a čistejšie ohyby.

Upokojujúce maľovanky

A printed colouring in page showing spot the difference.
Vyfarbovanie pomáha rozvíjať fantáziu a podporuje koncentráciu. Hry na hľadanie rozdielov sú zas zábavným spôsobom na skrátenie dlhej chvíle.

Vyfarbovanie je jednou z najupokojujúcejších a najtvorivejších činností pre deti. Svoju myseľ pri ňom upriamujú na prítomnosť, čo im pomáha zbaviť sa úzkosti a stresu. Okrem množstva úžasných maľovaniek, vrátane tohto dinosaura pre mladšie deti, nájdete v aplikácii Creative Park najrôznejšie veselé kolekcie obrázkov na hľadanie rozdielov, bludískspájania bodov, ktoré vaše deti zabavia a podporia ich všímavosť.

Výrobný tip: v aplikácii Creative Park si v časti Vzdelávanie otvorte priečinok Hra, v ktorom nájdete bohatý výber možností na tlač.

Autor: Natalie Denton

Súvisiace články
Create a papercraft safari

KREATÍVNA TLAČ

Vytvorte si papierové safari

Vytlačte si vlastnú rodinnú aktivitu so zvieratami so službou Creative Park spoločnosti Canon a nechajte sa inšpirovať prírodou.

Print family life story

KREATÍVNA TLAČ

Vytlačte si príbeh zo života svojej rodiny

Vytlačte si fotografie vzácnych rodinných okamihov a vyhrajte sa pri ich tvorbe.

Create your own family treasure hunt

KREATÍVNA TLAČ

Vytvorte si vlastnú rodinnú honbu za pokladom

Zistite, ako môžete pomocou svojej tlačiarne PIXMA a štipky predstavivosti vytvoriť vzrušujúce dobrodružstvo.

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Odporúčané aplikácie

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky