ČLÁNOK

Bleskovo rýchle pripojenie, ktoré vás posunie na prvé miesto

V momentoch, keď je každá sekunda dôležitá, EOS R3 naozaj vyniká. Vynikajúce možnosti pripojenia vám umožnia rýchlo odosielať obrázky vášmu klientovi bez ohľadu na to, či pracujete s pripojením Ethernet, Wi-Fi alebo s mobilným telefónom. Nielenže dodržíte termín, vy ho predbehnete o míle.
EOS R3

Odosielajte snímky počas snímania

Pomocou technológie Wi-Fi alebo Ethernet môžete odosielať snímky do vašej agentúry alebo klientovi v reálnom čase, a to vďaka podpore FTP. Podporované sú zabezpečené protokoly SFTP1 a FTPS, takže vaše snímky sú vždy v bezpečí. Fotoaparát EOS R3 podporuje štandard Wi-Fi so štandardom 802.11ac, pričom využíva pásma 2,4 GHz aj 5 GHz2 pre rozšírený rozsah a znížené rušenie. Zavedený je aj bezpečnostný štandard WPA3 Wi-Fi.

Pri snímaní z miest vybavených technológiou Ethernet zaručuje terminál RJ-45 fotoaparátu najrýchlejšie a najstabilnejšie pripojenie (až 1000BASE-T), ktoré vám pomôže čo najrýchlejšie dostať snímky a video tam, kde je to potrebné.

Model EOS R3 využíva množstvo svojich sieťových funkcií z nášho oceneného modelu EOS-1D X Mark III. Tieto dva fotoaparáty si môžu dokonca prostredníctvom pamäťovej karty vymeniť nastavenia siete, takže agentúry môžu vytvoriť konfigurácie ešte pred udalosťou.

Aby bolo nastavenie ešte rýchlejšie, najmä na miestach, na ktorých ste už pracovali, je možné vo fotoaparáte uložiť až 20 skupín sieťových nastavení na okamžité vyvolanie, ktoré môžu byť pre servery ftp, lokálne počítače alebo smartfóny.

Keď fotoaparát EOS R3 prenáša obrazové alebo video súbory, prenášajú sa aj hlasové značky, hviezdičkové hodnotenia a nastavenia orezania vo fotoaparáte, čím sa ušetrí čas pre editorov snímok, aby ste dostali svoju prácu online čo najskôr.

V spolupráci s vaším smartfónom


Vždy zapnuté pripojenie zariadenia Bluetooth Low Energy v5 k vášmu inteligentnému zariadeniu umožňuje automatický prenos snímok do telefónu alebo tabletu počas snímania. Odošlite ich rýchlo klientom alebo ich zdieľajte online pre vašich sledovateľov.

Naša aplikácia Mobile File Transfer umožňuje prenos snímok na servery FTP, keď siete Wi-Fi nie sú dostupné. Bez ohľadu na to, či snímate so zariadeniami so systémom Android alebo iOS, jednoducho sa pripojte pomocou siete Wi-Fi alebo kábla USB a začnite nahrávať. Snímky sa dajú označiť a môžete použiť šablóny metaúdajov – ďalší spôsob, ako vám model EOS R3 pomáha získať náskok pred konkurenciou.

Aplikácia Camera Connect teraz ponúka ďalšiu funkciu na aktualizáciu firmvéru fotoaparátu z aplikácie, takže je ešte jednoduchšie udržiavať fotoaparát aktuálny.

EOS R3

Domovská obrazovka aplikácie MFT

Kontrola, prenos alebo označenie snímok. Použitie šablóny s metaúdajmi pre snímky.
EOS R3

Pripojte smartfón k fotoaparátu EOS R3 na účely integrácie s aplikáciami vrátane aplikácie MFT pre efektívny prenos súborov.

Podpora viacerých GNSS

Zabudovaná funkcia GPS fotoaparátu EOS R3 označí každú fotografiu informáciami o polohe a zaručuje presnosť interných hodín fotoaparátu. Podporuje množstvo satelitných systémov vrátane GPS, GLONASS, ako aj MICHIBIKI kvázi-zenitových satelitov pre univerzálnejšie údaje o polohe.

Ovládanie fotoaparátu na diaľku

Vaše inteligentné zariadenie môžete použiť aj na diaľkové ovládanie systému EOS R3, čím vám pomôže snímať z tých vzrušujúcich, ťažko dostupných uhlov pohľadu. Budete môcť upraviť nastavenia, vidieť, čo fotoaparát zobrazuje, a snímať snímky a videá z obrazovky telefónu alebo tabletu. EOS R3 je certifikovaný aj pre službu Apple MFI, takže sa môže pripojiť priamo k zariadeniu iPhone pomocou kábla USB-Lightning. Zariadenia so systémom Android je možné pripojiť prostredníctvom rozhrania USB 3.

Náš bezplatný softvér EOS Utility tiež umožňuje diaľkové ovládanie fotoaparátu z počítača Mac alebo PC – stačí sa pripojiť pomocou rozhrania USB 3.2, Wi-Fi alebo Ethernet. Obrázky je možné uložiť na pamäťovú kartu, počítač alebo oboje – ideálne na prácu v kontrolovaných podmienkach.

Potrebujete ešte väčší sortiment? Funkcia vzdialeného prehliadača fotoaparátu EOS R3 (k dispozícii pri pripojení prostredníctvom siete Ethernet) umožňuje jeho ovládanie v rôznych sieťach. Snímky je možné nasnímať na diaľku a prevziať súbory. Nastavenia (vrátane podrobností FTP) možno upraviť aj v prípade, že sa fotoaparát používa.

Ochráňte prenos snímok

Pre mnohých novinárskych a športových fotografov je užitočná možnosť automaticky „chrániť“ snímky, ktoré boli odoslané na server FTP. Ochrana snímok znamená, že sú zamknuté a nedajú sa omylom odstrániť a ľahko sa identifikuje, ktoré snímky boli odoslané klientovi, keď sa všetky prenesú do počítača po snímaní.

EOS R3

Podpora cloudu

Systém EOS R3 podporuje aj platformy cloudového úložného priestoru vďaka našej inovatívnej bráne image.canon. Fotoaparát dokonca automaticky nahrá súbory so snímkami a videami, takže sú pri vašom návrate z fotenia pripravené vo vašom pracovnom postupe zobrazovania.

Uložte neobmedzené množstvo fotografií (vrátane súborov RAW) online na lokalite
image.canon až na 30 dní, kým sa rozhodnete, ktorý presuniete na inú cloudovú službu, napríklad na Google Drive alebo Adobe Cloud.

EOS R3

Spracovanie súborov formátu RAW v cloude

Najvyššiu kvalitu zobrazenia je možné dosiahnuť nahratím súborov vo formáte RAW do cloudovej služby image.canon, kde môžu byť spracované s využitím algoritmov hĺbkového učenia na redukciu šumu pri vysokej citlivosti ISO a rekonštrukciu farieb. Výsledky sú vynikajúce s menším počtom artefaktov a nižším šumom.

 1. Podpora 5 GHz nie je dostupná vo všetkých oblastiach
 2. Protokol SFTP je k dispozícii iba prostredníctvom siete Ethernet

Súvisiace články

 • ČLÁNOK

  Dokáže model Canon EOS R3 držať krok s maličkým a bleskovo rýchlym kulíkom morským?

  Taliansky fotograf divokej prírody Bruno D'Amicis testuje EOS R3, pričom fotografuje vzácneho a neuveriteľne rýchlo sa pohybujúceho vtáka na plážach Abruzza.

 • ČLÁNOK

  Jazda v teréne s modelom Canon EOS R3

  „Absolútne prekonáva všetko, s čím som v minulosti pracoval!“ Športový fotograf Vladimír Rys skúša model Canon EOS R3 na svojom prvom fotografovaní rally elektrických vozidiel.

 • ČLÁNOK

  Život v rýchlom jazdnom pruhu pomocou super-telefotografických objektívov od spoločnosti Canon

  Fotograf motošportu Vladimír Rys zrýchľuje pomocou objektívov RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM značky Canon s fotoaparátom Canon EOS R3 pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich rally automobilov.

 • ČLÁNOK

  Vysvetlenie automatického zaostrovania pohľadom

  Prečítajte si zákulisný príbeh o úžasnom systéme automatického zaostrovania pohľadom od spoločnosti Canon, ktorý nastaví alebo prepne bod automatického zaostrenia rozpoznaním miesta na ktoré sa pozeráte.

 • Zaregistrujte sa teraz

  Buďte medzi prvými, ktorí dostanú najčerstvejšie novinky o modeli EOS R3, a zostaňte v kontakte, keď budú prichádzať ďalšie správy.