INFORMÁCIE O PRODUKTE

Perfektná fúzia statických snímok a videa

Nech potrebujete snímať akokoľvek, EOS R3 je dokonalý nástroj na rozprávanie vizuálnych príbehov. Dokáže zachytávať video v kvalite 6K RAW so stabilizovaným obrazom v rôznych formátoch, pričom je rovnako dobrý pri tvorbe dokumentárnych, akčných filmov ako pri snímaní statických snímok pri rýchlych akciách.
EOS R3

Interne nahrávajte vynikajúce video v kvalite 6K RAW na pamäťovú kartu CFExpress s rýchlosťou snímania do 60p. Takéto bohaté a detailné zábery vyzerajú vynikajúco na veľkých displejoch a dajú sa orezať bez straty kvality ako súčasť práce s úpravou v rozlíšení 4K.

Chcete snímať v rozlíšení 4K? S možnosťami 4K DCI a 4K UHD to bude jednoduché – obe tieto možnosti sa vytvárajú prevzorkovaním pôvodných 6K výstupov snímača. Výsledky sú jednoducho úžasné.

Ale rozlíšenie je len časť príbehu: úžasných 13,3 úrovní dynamického rozsahu a rozsiahly 12-bitový farebný rozsah Canon Cinema robia zábery EOS R3 lákavo dobrými. Náš známy systém Dual Pixel CMOS AF udržuje ostrosť snímok, zatiaľ čo výkonný stabilizátor obrazu vyhladí pohyby fotoaparátu pri snímaní z ruky.

EOS R3

Správny formát pre vás

Vďaka kombinácii rôznych rozlíšení, rýchlostí snímania, kodekov a kompresných metód dokáže EOS R3 ponúknuť množstvo formátov snímania. Spolu s 12-bitovým formátom 6K RAW je k dispozícii 8-bitový kodek H.264 aj 10-bitový kodek H.265, plus výber ALL-I a kompresie 6K RAW light IPB alebo IPB Light. Rýchlosti snímania od 24p do 120p sú k dispozícii pri snímaní v rozlíšení 4K a k dispozícii je aj nastavenie 4K Crop (4K orezanie), vďaka čomu je veľkosť snímača podobná ako pri Super-35 mm.

V závislosti od použitého formátu je možné uložiť záznam na kartu CFExpress fotoaparátu i na kartu SD – čo je skvelé, keď váš klient potrebuje „rýchlovky“, zatiaľ čo vy pokračujete s úpravou. Okrem toho platí, že zatiaľ čo sa na kartu CFExpress nahráva obsah vo formáte RAW, na kartu SD je možné nahrať prevzorkovanú verziu 4K IPB na použitie ako náhľadové súbory.

Filmy s vysokou rýchlosťou snímok (bez zvuku) s vylepšenou kvalitou obrazu možno zachytávať pri 120p/100p pri rozlíšení 4K a HD – vynikajúce pre akčné sekvencie a spomalené efekty.

Model EOS R3 tiež ponúka protokol Canon Log 3, ktorý poskytuje skvelých 13,3 úrovní dynamického rozsahu a ľahšie sa farebne stupňuje, takže bude bez problémov kompatibilný s vaším pracovným postupom úprav. A pre tých, ktorí hľadajú ešte viac detailov svetla a tieňa bez potreby stupňovať zábery, je k dispozícii aj 10-bitový HDR PQ.

Pri snímaní v Canon Log 3 je k dispozícii farebný priestor Canon Cinema Gamut. Ten poskytuje nielen najširšiu škálu farieb EOS R3, ale umožňuje aj jednoduchú konverziu na množstvo farebných priestorov štandardných v odvetví, ako napríklad BT2020 alebo Academy Color Encoding System (ACES).

EOS R3

Technológia Dual Pixel CMOS AF II

Náš známy systém Dual Pixel CMOS AF II zabezpečuje plynulé a presné nepretržité zaostrovanie pri snímaní videa. Obsahuje rozpoznávanie tváre, očí, hlavy a tela (v uvedenom poradí priority)
– ideálne pre nahrávanie dokumentárnych filmov v pohybe. Dokáže rozpoznať aj mačky, psy, vtáky, či dokonca vozidlá a motocykle motoristického športu, pričom udržiava zaostrenie na ne pri pohybe – rovnako ako pri fotografovaní.

Ľahko sa vytvárajú efekty, ktoré presúvajú pozornosť vašich divákov z jedného miesta na druhé. Stačí klepnúť na dotykovú obrazovku a fotoaparát EOS R3 plynule presunie zaostrenie z jedného bodu na druhý rýchlosťou, ktorú ste si zvolili.

Chcete zaostriť manuálne? Model EOS R3 ponúka mnoho nástrojov, ktoré vám pomôžu. Zaostrenie so zvýraznením obrysov zvýrazňuje okraje zaostrených objektov farbou podľa vášho výberu. Aplikácia Dual Pixel Focus Guide používa grafický indikátor na zobrazenie toho, či je objekt zaostrený spredu/zozadu, a po dosiahnutí správneho zaostrenia sa farba zmení na zelenú.

EOS R3

Mimoriadne stabilné zábery pri snímaní z ruky

Stabilizátor obrazu systému EOS R3 si pri snímaní videozáznamu z ruky skutočne získa uznanie. Pri kombinácii s vlastným stabilizátorom obrazu objektívu a elektronickým stabilizátorom obrazu fotoaparátu Movie Digital IS sa neúmyselné pohyby fotoaparátu vyhladia na prakticky nepostrehnuteľnú úroveň – veľmi užitočné pri filmovaní pri chôdzi alebo snímaní dokumentov z ruky alebo záznamu ilustračného obsahu. Výsledky sú jednoducho vynikajúce a vyzerajú tak, akoby boli nasnímané pomocou gimbalu alebo fotovozíka.

EOS R3

Intuitívne funkcie na tvorbu filmu

Chceli sme, aby model EOS R3 pri snímaní videa vzbudzoval pocit, že je rovnako inštinktívny ako pri snímaní statických snímok. Obrazovka Vari-Angle s vysokým rozlíšením 4,1 milióna bodov sa otáča smerom od tela fotoaparátu, pričom sa otáča o 270˚, čím vám pomôže pohodlne snímať z ťažkých uhlov. Šrafované značky zvýrazňujú nadmernú expozíciu a do záznamu je zabudovaný štandardný časový kód HH:MM:SS:FF, čím sa veľmi zjednodušuje úprava z viacerých fotoaparátov. Výstup HDMI prenáša prevzorkovaný obsah s rozlíšením 4K 60p do vášho preferovaného vstupu, či už ide o monitor alebo externý rekordér.

EOS R3

Dlhšie časy snímania

Pri snímaní videozáznamu môže tvorba a hromadenie tepla obmedziť čas snímania, pričom pamäťová karta a telo fotoaparátu sa zahrejú na dotyk. Model EOS R3 je navrhnutý s vylepšenými vlastnosťami rozptylu tepla pre zlepšenie záznamového výkonu a sú aktívne bezpečnostné limity, ktoré vypnú fotoaparát, ak by jeho vnútorná teplota bola príliš vysoká. Tieto funkcie však možno vypnúť pre dlhší čas snímania, keď sa fotoaparát nepoužíva z ruky.

Približné doby snímania pre dostupné hodnoty rozlíšenia a rýchlosti snímania v prostrediach s teplotou 23 °C/73 °F zo studeného štartu sú podrobne uvedené nižšie 1.
6K 60P RAW
- Teplota automatického vypnutia – štandardná: 25 minút
- Teplota automatického vypnutia – vysoká2, 3: 60 minút alebo viac

4K 120P
- Teplota automatického vypnutia – štandardná/vysoká2, 3: 12 minút alebo viac

4K 60P (prevzorkovanie 6K) All-I
- Teplota automatického vypnutia – štandardná: 25 minút
- Teplota automatického vypnutia – vysoká2, 3: 60 minút alebo viac

4K 30P (prevzorkovanie 6K) All-I
– nie je obmedzené teplom

Keď fotoaparát dosiahne teplotný limit, odporúčame ho vypnúť, aby sa vytvorené teplo rozptýlilo.

Približné doby obnovy pre prostredia s teplotou 23°C / 73°F sú uvedené nižšie, ale ovplyvňujú ich viaceré faktory, ako napríklad teplota prostredia, pretrvávajúca prevádzka fotoaparátu a vybrané rozlíšenie pri snímaní. Zostávajúci čas do dostupnosti úplného času nahrávania sa bude líšiť v závislosti od teploty prostredia.

6K 60P RAW
– 5-minútová doba na vychladnutie poskytuje pribl. 9 minút doby nahrávania

4K 120P
– 5-minútová doba na vychladnutie poskytuje pribl. 5 minút doby nahrávania

Pri fotoaparáte EOS4 boli po prvýkrát odstránené obmedzenia času snímania, čo umožňuje nasnímať až šesť hodín bežného videa alebo 90 minút záznamu v rozlíšení Full HD pri vysokej rýchlosti snímania.5

EOS R3

Profesionálny záznam časozberných videosekvencií

Výborná možnosť pre pomaly sa vyvíjajúce sekvencie v režime snímania časozberných videozáznamov. Systém EOS R3 je možné nastaviť na snímanie snímok v intervaloch od 2 sekúnd do 99 hodín 59 minút 59 sekúnd v počte až 3 600 snímok, ktoré sú následne spojené do videa v rozlíšení Full HD bez potreby použitia ďalšieho softvéru. Môžete sa tiež spoľahnúť, že vaša príprava nevyjde nazmar: v prípade výpadku sieťového napájania alebo vybitia batérie môžete pokračovať v nahrávaní od miesta, kde sa došlo k prerušeniu záznamu, len čo je napájanie obnovená.

Príslušenstvo

Okrem toho bol vydaný rad nových doplnkov, ktoré prinášajú fotoaparátu EOS R3 dodatočnú univerzálnosť pre produkciu videa. Nový smerový stereofónny mikrofón DM-ED1 bez káblov pre čistejší a presnejší zvuk a XLR adaptér pre profesionálne možnosti pripojenia.

 1. Maximálne trvanie snímania môže byť za určitých okolností kratšie aj vtedy, ak sa zaznamenávanie začne po „studenom spustení“, kvôli zvýšeniu teploty vo vnútri fotoaparátu v dôsledku operácií nastavenia fotoaparátu pred snímaním alebo predĺženého používania režimu Live View. Keď je karta plná, nahrávanie videa sa automaticky zastaví. V takom prípade čas trvania, keď vymažete údaje a znova spustíte snímanie.
 2. Pri nastavení teploty automatického vypnutia na hodnotu Vysoká môže byť karta veľmi horúca. Dávajte pozor, aby ste sa pri vyberaní karty z otvoru nepopálili.
 3. Trvanie snímania sa nemusí meniť medzi nastaveniami [Standard] (Štandardné) a [High] (Vysoké) v závislosti od typov kariet.
 4. nekinematografický fotoaparát EOS
 5. v závislosti od vhodnej kapacity pamäťovej karty, napájania a teplôt

Súvisiace články

 • ČLÁNOK

  Dokáže model Canon EOS R3 držať krok s maličkým a bleskovo rýchlym kulíkom morským?

  Taliansky fotograf divokej prírody Bruno D'Amicis testuje EOS R3, pričom fotografuje vzácneho a neuveriteľne rýchlo sa pohybujúceho vtáka na plážach Abruzza.

 • ČLÁNOK

  Jazda v teréne s modelom Canon EOS R3

  „Absolútne prekonáva všetko, s čím som v minulosti pracoval!“ Športový fotograf Vladimír Rys skúša model Canon EOS R3 na svojom prvom fotografovaní rally elektrických vozidiel.

 • ČLÁNOK

  Život v rýchlom jazdnom pruhu pomocou super-telefotografických objektívov od spoločnosti Canon

  Fotograf motošportu Vladimír Rys zrýchľuje pomocou objektívov RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM značky Canon s fotoaparátom Canon EOS R3 pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich rally automobilov.

 • ČLÁNOK

  Vysvetlenie automatického zaostrovania pohľadom

  Prečítajte si zákulisný príbeh o úžasnom systéme automatického zaostrovania pohľadom od spoločnosti Canon, ktorý nastaví alebo prepne bod automatického zaostrenia rozpoznaním miesta na ktoré sa pozeráte.

 • Zaregistrujte sa teraz

  Buďte medzi prvými, ktorí dostanú najčerstvejšie novinky o modeli EOS R3, a zostaňte v kontakte, keď budú prichádzať ďalšie správy.