INFORMÁCIE O PRODUKTE

Zvládanie pohybu pri 30 sn./s.

V srdci systému EOS R3 je podsvietený skladaný snímač – vyvinutý výlučne spoločnosťou Canon. Je rýchlejší a citlivejší ako čokoľvek, čo sme vo fotoaparátoch používali doteraz, a prináša lepší výkon pri snímaní pod tlakom.
EOS R3

Nový snímač je vybavený obvodmi v zadnej časti namiesto prednej, takže dokáže získať viac svetla, čo znižuje šum. Dve vrstvy obvodov sú navzájom „spojené“, čím sa mení rýchlosť, ktorou dokáže snímač odoslať obrazové údaje do svojho procesora DIGIC X. Táto rýchlosť nielen umožňuje nepretržité snímanie 30 snímok za sekundu (s nepretržitými funkciami AF a AE), ale umožňuje aj kontrolu zaostrenia fotoaparátu 60-krát za sekundu. Elektronický hľadáčik bez prerušenia zobrazenia pri snímaní sa obnovuje rýchlosťou 120 snímok/s pre prekvapivo prirodzený zážitok, dokonca aj pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Špecifikácia snímača bola optimalizovaná tak, aby sa dosiahla dokonalá rovnováha medzi rozlíšením, výkonom pri slabom osvetlení a veľkosťou súboru vhodnou pre prenos a aby spĺňala požiadavky profesionálnych spravodajských a športových fotografov. Digitálny optimalizátor objektívu maximalizuje detaily, ktoré je možné dosiahnuť pomocou objektívu v kombinácii so snímačom, čím ponúka kvalitu obrazu, ktorá ďaleko prekračuje očakávania.

EOS R3

Nasnímané rýchlosťou 1/64 000 sekundy na zmrazenie pohybu prasknutia balóna.

EOS R3
EOS R3

Elektronický hľadáčik bez prerušenia zobrazenia pri snímaní sa obnovuje rýchlosťou 120 snímok/s pre prekvapivo prirodzený zážitok, dokonca aj pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

EOS R3

Najmodernejšia elektronická uzávierka

Ohromujúca rýchlosť senzora EOS R3 zmení spôsob, akým premýšľate o elektronických uzávierkach. Doteraz tvorili efekty posuvnej uzávierky skreslenie pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov a nenechali fotografom inú možnosť než prejsť do režimu mechanickej uzávierky. V systéme EOS R3 je to však inak.

 • Skreslenie efektu posuvnej uzávierky

  Efekt posuvnej uzávierky skresľuje rúčku golfovej palice: vyzerá mierne zakrivená.

 • Znížené skreslenie

  Uzávierka v modeli EOS R3 výrazne znižuje toto skreslenie.

 • Keďže snímač dokáže vymazať obrazové údaje tak rýchlo, efekty posuvnej uzávierky sú úplne odstránené. Fotografi teraz môžu použiť elektronickú uzávierku na zmrazenie pohybu pri prelomových rýchlostiach až 1/64 000 sekundy a v úplnom tichu. Okrem toho je možná aj synchronizácia blesku s elektronickou uzávierkou pri rýchlostiach do 1/180 sekundy s bleskami Speedlite od spoločnosti Canon alebo bleskami od tretích strán.

  Elektronická uzávierka v EOS R3 je taká tichá, ako by ste očakávali – okrem toho, že tentoraz dokáže snímať pri neuveriteľných 30 snímkach za sekundu, pri úplnom sledovaní AE a AF a s akýmkoľvek RF objektívom. K dispozícii je aj vlastný vysokorýchlostný sériový režim snímania, ktorý umožňuje prispôsobiť rýchlosť obrázkov až na 195 sn./s pri sériách až 50 snímok1. V prípade rýchlo sa pohybujúcich objektov je možné vidieť aj detaily pohybu, ktoré sú inak neviditeľné pri normálnom časovom rámci.

  Okamžitá reakcia je predpokladom pre každého fotografa, či už ide o skrátený čas spustenia alebo oneskorenie uzávierky skrátené na 0,02 sekundy cez možnosť ponuky. Ako by ste od spoločnosti Canon očakávali, snímanie pri rýchlosti 30 snímok za sekundu je dostupné vo všetkých režimoch snímania vrátane 14-bitového formátu RAW.

  EOS R3

  Málo svetla? Žiadny problém

  S rozsahom citlivosti ISO 100 až ISO 102 400 (rozšíriteľným na ISO 50 až ISO 204 800) dokáže model EOS R3 zvládnuť prakticky všetky svetelné podmienky, ktorým ho vystavíte. Nový podsvietený dizajn snímača prináša nové úrovne dynamického rozsahu a zníženie digitálneho šumu. V kombinácii so schopnosťou modelu EOS R3 zaostriť pri veľmi slabom osvetlení získate zariadenie, ktoré je skutočne kráľom fotografovania pri slabom osvetlení.

  Detekcia blikania s elektronickou uzávierkou

  Pokrok v technológii snímačov od spoločnosti Canon znamená, že model EOS R3 je prvým bezzrkadlovým fotoaparátom EOS, ktorý ponúka detekciu blikania pri použití elektronickej uzávierky. Detekcia vysokofrekvenčného blikania dokáže odstrániť pásy pri snímaní pod zdrojmi LED svetla, čím sa zvyšuje počet použiteľných snímok nasnímaných v náročných podmienkach.

  Súvisiace články

 • ČLÁNOK

  Dokáže model Canon EOS R3 držať krok s maličkým a bleskovo rýchlym kulíkom morským?

  Taliansky fotograf divokej prírody Bruno D'Amicis testuje EOS R3, pričom fotografuje vzácneho a neuveriteľne rýchlo sa pohybujúceho vtáka na plážach Abruzza.

 • ČLÁNOK

  Jazda v teréne s modelom Canon EOS R3

  „Absolútne prekonáva všetko, s čím som v minulosti pracoval!“ Športový fotograf Vladimír Rys skúša model Canon EOS R3 na svojom prvom fotografovaní rally elektrických vozidiel.

 • ČLÁNOK

  Život v rýchlom jazdnom pruhu pomocou super-telefotografických objektívov od spoločnosti Canon

  Fotograf motošportu Vladimír Rys zrýchľuje pomocou objektívov RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM značky Canon s fotoaparátom Canon EOS R3 pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich rally automobilov.

 • ČLÁNOK

  Vysvetlenie automatického zaostrovania pohľadom

  Prečítajte si zákulisný príbeh o úžasnom systéme automatického zaostrovania pohľadom od spoločnosti Canon, ktorý nastaví alebo prepne bod automatického zaostrenia rozpoznaním miesta na ktoré sa pozeráte.

 • Zaregistrujte sa teraz

  Buďte medzi prvými, ktorí dostanú najčerstvejšie novinky o modeli EOS R3, a zostaňte v kontakte, keď budú prichádzať ďalšie správy.
  1. AE a sledovanie AF nie je k dispozícii v režime vysokorýchlostného sériového snímania. Maximálny počet zachytených snímok je možné nastaviť na 50