INFORMÁCIE O PRODUKTE

Najrýchlejšie a najinštinktívnejšie automatické zaostrovanie na svete.¹

Systém EOS R3 uchováva veci zaostrené, takže môžete byť vždy sústredený. Automatické zaostrovanie pohľadom, zdokonalené rozpoznávanie objektu a mimoriadna citlivosť pri slabom osvetlení sa spájajú pre neuveriteľný zážitok zo snímania.

Najrýchlejšie a najinštinktívnejšie automatické zaostrovanie na svete.¹

EOS R3

Fotoaparát EOS R3 bol naprogramovaný tak, aby rozpoznával pretekárske vozidlá a motocykle, od automobilov Formuly až po GT a rally.

© Vladimir Rys / Canon Ambassador

Revolúcia v automatickom zaostrovaní: automatické zaostrovanie pohľadom

EOS R3 ponúka úplne nový a prirodzený spôsob zaostrovania: vyberte bod automatického zaostrenia alebo predmet na sledovanie jednoducho tak, že sa naň pozriete. Polovičným stlačením tlačidla uzávierky fotoaparátu sa potom buď zaostrí na zvolený bod automatického zaostrenia, alebo začne nepretržité sledovanie zvoleného objektu. Tomu sa jednoducho nič nevyrovná.

Kombinácia automatického zaostrovania pohľadom a sledovania zaostrenia robí z modelu EOS R3 impozantný akčný fotoaparát. Snímate atletiku na trati? Stačí vybrať bežca, ktorého chcete sledovať, jednoducho tak, že sa naňho pozriete. Stlačte tlačidlo a systém EOS R3 vyberie tohto športovca z davu a bude ho sledovať. Rovnaké kúzla je možné vykonať na akejkoľvek úrovni od politikov na tlačových konferenciách po motocykle na pretekárskych tratiach a dokonca aj na vtákoch na oblohe.

Systém automatického zaostrovania pohľadom sa jednoducho kalibruje a nastavenia kalibrácie možno uložiť pre okamžité vyvolanie a dokonca aj výmenu medzi zariadeniami prostredníctvom pamäťovej karty. Jeden fotoaparát je možné naprogramovať pre rôznych fotografov alebo pre toho istého fotografa, ktorý nosí okuliare alebo kontaktné šošovky. Samozrejme, výber bodov AF je možný aj pomocou multiovládača fotoaparátu alebo nášho jedinečného inteligentného ovládača.

EOS R3

Pozrite si automatické zaostrovanie pohľadom v akcii, keď fotograf vyberá druhý motocykel očami a fotoaparát sa zameriava na nový objekt.

EOS R3

Systém EOS R3 tiež rozpoznáva oči a sleduje zaostrenie tak, aby oči ostali ostré.

EOS R3

Sledovanie zaostrenia udrží oči basketbalistu ostré, zatiaľ čo on strieľa.

EOS R3

R3 dokáže sledovať prilby motocyklov pri rýchlosti snímania 30 snímok/sek.

Sledovanie objektu novej generácie

S použitím rovnakej UI technológie s automatickým učením, ktorú sme použili v systémoch EOS R5 a R6, sme zaradili AF EOS R3 na vyššiu úroveň. Fotoaparát rozpozná ľudí, zvieratá a teraz aj vozidlá motoristického športu.
Na učenie fotoaparátu, ako presne vyzerá skutočný svet – a ako sa pohybuje, boli použité státisíce obrázkov od rôznych fotografov a agentúr.

EOS R3

• Ľudia. Kamera identifikuje a zaostruje na oči objektu, ktorý sleduje. Ak oči nie sú viditeľné, prednosť má tvár. Ak ani jeden z týchto prvkov nie je viditeľný (napríklad keď sa futbalista náhle odvráti), fotoaparát EOS R3 uprednostňuje hlavu objektu, potom jeho telo. Schopnosti fotoaparátu sledovať ľudí boli optimalizované pre lepšie sledovanie objektov v prilbe alebo maske – ideálne pre mimoriadne športové udalosti.

• Zvieratá. Technológia fotoaparátu pre sledovanie objektu rozpoznáva psy a mačky, ako aj vtáky – dokonca aj počas letu.

• Vozidlá. Fotoaparát EOS R3 bol naprogramovaný tak, aby rozpoznával pretekárske vozidlá a motocykle, od automobilov Formuly až po GT a rally. Dokáže dokonca rozlišovať medzi vozidlami s uzavretým a otvoreným kokpitom a zamerať sa na prilbu vodiča, keď je viditeľná. Tiež rozpoznáva pretekárske motocykle a je možné sledovať jazdca alebo jeho prilbu, vďaka čomu sa počas pretekov udrží zaostrenie.

Sledovanie objektu je teraz podporované pre všetky nastavenia oblasti automatického zaostrenia. A vďaka rýchlosti podsvieteného skladaného snímača EOS R3 sa pri použití elektronickej uzávierky pri 30 snímkach za sekundu odoberá vzorka ohniska až 60-krát za sekundu, čím sa zaistí naše doteraz najdokonalejšie sledovanie automatického zaostrenia vo fotoaparáte značky Canon.

Výhoda technológie Dual Pixel CMOS AF II

Technológia Dual Pixel CMOS AF II tohto fotoaparátu zmení každý z 24 miliónov pixelov na snímač zaostrenia, ktoré sa spájajú pre vytvorenie 4779 voliteľných bodov a oblastí automatického zaostrenia rôznych veľkostí. Tieto môžu byť umiestnené úplne kdekoľvek v rámčeku pre 100 % pokrytie. Dokonca aj pixely, ktoré sa nepoužívajú pre zvolený bod zaostrenia, stále odovzdajú informácie späť do mechanizmu automatického zaostrenia fotoaparátu, aby sa tak dosiahla neuveriteľná presnosť.

Technológia Dual Pixel CMOS AF II v modeli EOS R3 je najrýchlejší a najcitlivejší systém AF na svete pre fotoaparát s plnoformátovým snímačom, schopný zaostriť za 0,03 s1 a pri svetle na úrovni -7,5 EV.2 To je taká tma, že je takmer nemožné čokoľvek vidieť cez optický hľadáčik – no technológia EVF modelu EOS R3 umožňuje snímanie aj v takýchto podmienkach.

Podsvietený snímač

Technológia Dual Pixel CMOS AF II fotoaparátu zmení každý z 24 miliónov pixelov na snímač zaostrenia.
EOS R3

Tento záber bol nasnímaný pri -7,5 EV, čím sa ukazuje, ako systém EOS R3 zaostruje takmer v úplnej tme.

 1. Vypočítané na základe výsledkov testov rýchlosti AF v súlade so smernicami CIPA (výsledky sa môžu líšiť v závislosti od podmienok snímania a použitých šošoviek). Závisí od metódy interného merania. Testovacie podmienky: • Jas v čase merania vzdialenosti: EV12 (bežná teplota, ISO 100) • Režim snímania: M • Použitý objektív: RF24-105mm F4-7.1 IS STM, keď sa snímajú statické snímky s manuálnym tlačidlom uzávierky • Režim AF: jednobodové AF (stredové) • Činnosť automatického zaostrovania: jednoobrázkové AF
 2. Počas snímania statických záberov s objektívom s clonou f/1.2, stredovým bodom AF, jednoobrázkovým AF pri teplote 23 °C/73 °F, ISO100. Okrem objektívov RF s povrchovou vrstvou na vyhladenie rozostrených plôch

Súvisiace články

 • PRO Article

  ČLÁNOK

  Dokáže model Canon EOS R3 držať krok s maličkým a bleskovo rýchlym kulíkom morským?

  Taliansky fotograf divokej prírody Bruno D'Amicis testuje EOS R3, pričom fotografuje vzácneho a neuveriteľne rýchlo sa pohybujúceho vtáka na plážach Abruzza.

 • PRO Article

  ČLÁNOK

  Jazda v teréne s modelom Canon EOS R3

  „Absolútne prekonáva všetko, s čím som v minulosti pracoval!“ Športový fotograf Vladimír Rys skúša model Canon EOS R3 na svojom prvom fotografovaní rally elektrických vozidiel.

 • PRO Article

  ČLÁNOK

  Život v rýchlom jazdnom pruhu pomocou super-telefotografických objektívov od spoločnosti Canon

  Fotograf motošportu Vladimír Rys zrýchľuje pomocou objektívov RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM značky Canon s fotoaparátom Canon EOS R3 pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich rally automobilov.

 • PRO Article

  ČLÁNOK

  Vysvetlenie automatického zaostrovania pohľadom

  Prečítajte si zákulisný príbeh o úžasnom systéme automatického zaostrovania pohľadom od spoločnosti Canon, ktorý nastaví alebo prepne bod automatického zaostrenia rozpoznaním miesta na ktoré sa pozeráte.

 • Zaregistrujte sa teraz

  Buďte medzi prvými, ktorí dostanú najčerstvejšie novinky o modeli EOS R3, a zostaňte v kontakte, keď budú prichádzať ďalšie správy.