INFORMÁCIE O PRODUKTE

Navrhnuté a vyrobené pre profesionálov

Od prašnej búrky až po prietrž mračien je fotoaparát EOS R3 skonštruovaný tak, aby odolal tvrdým požiadavkám pri profesionálnom používaní
EOS R3

Od prašnej búrky až po prietrž mračien – fotoaparát EOS R3 je skonštruovaný tak, aby odolal náročným požiadavkám pri profesionálnom používaní. Hoci je vyrobený podľa rovnakých prísnych noriem ako naše renomované fotoaparáty radu EOS-1D X, telo EOS R3 z magnéziovej zliatiny je prenosnejšie – menšie, ľahšie a ideálne na prácu na mieste.

Tesnenia z gumy chránia fotoaparát pred prachom a vlhkosťou a poskytujú vám istotu, že budete snímať aj v náročných podmienkach.

Hoci je vyrobený podľa rovnakých prísnych noriem ako naše renomované fotoaparáty radu EOS-1D X, telo EOS R3 z magnéziovej zliatiny je prenosnejšie – menšie, ľahšie a ideálne na prácu na mieste.

Tesnenia z gumy chránia fotoaparát pred prachom a vlhkosťou a poskytujú vám istotu, že budete snímať aj v náročných podmienkach.

Od prašnej búrky až po prietrž mračien – fotoaparát EOS R3 je skonštruovaný tak, aby odolal náročným požiadavkám pri profesionálnom používaní.

Stabilizácia obrazu svetovej triedy

Model EOS R3 je vybavený päťosovým stabilizátorom obrazu v tele pre statické snímky a video. Ten funguje ruka v ruke s optickými stabilizátormi obrazu v mnohých objektívoch RF, čo má za následok ohromujúcich osem krokov ochrany pred chvením fotoaparátu. Toto umožňuje kreatívne využitie dlhých rýchlostí uzávierky dokonca aj pri snímaní z ruky, čím otvára nové spôsoby vyjadrenia pohybu vo vašich snímkach.

Je možné kompenzovať vyššiu úroveň vibrácií v porovnaní s mnohými inými systémami stabilizácie obrazu, čo má za následok ešte lepšiu ostrosť.

EOS R3

Pri snímaní videa je možné stabilizátor obrazu v tele fotoaparátu a optický IS systém objektívu rozšíriť o tretí systém: Movie Digital IS. Tieto systémy spolu poskytujú zábery také plynulé, že vyzerajú, akoby boli nasnímané pomocou gimbalu alebo fotovozíka.

EOS R3

Náš doteraz najlepší hľadáčik?

Zapnite systém EOS R3 a jeho špičkový elektronický hľadáčik s rozlíšením 5,76 milióna bodov je pripravený snímať hneď, ako sa dostane k vášmu oku. Naším cieľom pri vývoji tohto úplne nového elektronického hľadáčika bolo poskytnúť fotografom schopnosť reagovať a čistotu, ktorú by očakávali od optického hľadáčika, v kombinácii s výhodou ukážky obrazu pri bezzrkadlovom fotografovaní.

EOS R3

Použili sme displej UXGA s vysokým rozlíšením s obnovovacou frekvenciou 120 snímok/s pre prekvapujúce výsledky plné života. Vďaka extrémnej rýchlosti podsvieteného skladaného snímača EOS R3 je hľadáčik pri snímaní prakticky bez oneskorenia a bez prerušenia zobrazenia pri snímaní.

Model EOS R3 používa nové vymeniteľné očnice, ktoré zabraňujú vstupu rozptýleného svetla do hľadáčika. K fotoaparátu sa dodáva štandardná očnica ER-h, zatiaľ čo k dispozícii je aj voliteľná väčšia očnica ER-hE, ktorá sa odporúča fotografom používajúcim okuliare, ktorí chcú používať automatické zaostrovanie pohľadom.

EOS R3

Asistent optického hľadáčika ZAPNUTÝ

Asistent optického hľadáčika VYPNUTÝ

Dostanete to, čo vidíte

Ako vaše okno do sveta by vás hľadáčik fotoaparátu mal neustále informovať bez toho, aby vás rušil. Preto je možné elektronický hľadáčik fotoaparátu EOS R3 úplne prispôsobiť. Režim simulácie zobrazenia zobrazuje jas snímky, ktorá sa má zaznamenať s aktuálne vybratými nastaveniami, zatiaľ čo nastavenie hĺbky poľa, vyváženia bielej a množstvo ďalších úprav je možné zobraziť v reálnom čase bez ďalšieho oneskorenia.

Pri dlhšom snímaní alebo pri snímaní RAW súborov, ktoré budú spracované neskôr, vyskúšajte simuláciu optického hľadáčika EOS R3. Tým sa vypnú ukážky štýlu snímky, vyváženia bielej a pod. a pomocou technológie Canon HDR sa zobrazuje prirodzene vyzerajúci displej podobný displeju digitálnej zrkadlovky.

Ak potrebujete snímať z alternatívnych uhlov, 3,2-palcový dotykový displej Vari-Angle vám to umožní ľahko urobiť. Vďaka 4,15 milióna bodov je to obrazovka s najvyšším rozlíšením, aká kedy bola namontovaná do bezzrkadlového fotoaparátu, a je veľmi dobre viditeľná, a to aj v exteriéri pri jasnom svetle.

Vyklopte ju z tela fotoaparátu a bude sa otáčať o 270˚, čo umožní jednoduché snímanie z výšky alebo zdola.

EOS R3

Hodí sa presne do vášho existujúceho systému


Model EOS R3 môžete pohodlne používať spolu s vašou existujúcou súpravou SLR. Podobne ako u všetkých fotoaparátov série EOS R, objektívy EF fungujú presne tak, ako by mali, vďaka trom vysoko kvalitným objímkovým adaptérom. Model EOS R3 je napájaný batériou LP-E19 s vysokou kapacitou – rovnakou ako v našich fotoaparátoch série EOS-1DX – ktorú je možné nabíjať v tele fotoaparátu aj mimo neho vďaka nabíjaniu pomocou portu USB. Fotoaparát je možné pre dlhšie snímanie napájať aj z externého akumulátora cez port USB.

Model EOS R3 je výsledkom troch desaťročí vývoja neustále formovaného požiadavkami profesionálnych fotografov. Vychutnajte si jedinečnú ergonómiu so známym intuitívnym rozhraním, intuitívnymi ovládacími prvkami a ergonomickou dokonalosťou.

EOS R3
EOS R3

Prispôsobiteľné ovládacie prvky

Či už snímate horizontálne alebo vertikálne, ovládacie prvky EOS R3 sa budú prirodzene ovládať prstami a palcami. Vďaka zabudovanému vertikálnemu snímaciemu držadlu sa fotoaparát ľahko drží a multiovládač a inteligentný ovládač máte inštinktívne na dosah palca.

Tri prispôsobiteľné voliče na tele fotoaparátu a ovládací prstenec na väčšine objektívov s objímkou RF umožňujú nastaviť rýchlosť uzávierky, clonu, ISO a kompenzáciu expozície s fotoaparátom pri oku.

Model R3 má viac prispôsobiteľných tlačidiel ako kedykoľvek predtým vrátane možnosti použiť prepínač výberu režimu filmu na aktiváciu úplne tichého režimu statických snímok. Je to ideálne pre fotografov, ktorí často vyžadujú absolútne ticho a pre ktorých je mimoriadne dôležitá diskrétnosť.

Pomôcky na vytváranie fotografií pomocou posúvania

Ak sa režim [Panning Assist] (Pomôcky na vytváranie fotografií pomocou posúvania) používa s kompatibilným objektívom s optickou stabilizíciou IS na vytváranie fotografií pomocou posúvania, počas expozície sa aplikuje stabilizácia obrazu a korekcia rozmazaného objektu, čím sa vytvárajú úžasné panoramatické zábery, pričom detaily hlavného objektu ostávajú ostré. Režim Pomôcky na vytváranie fotografií pomocou posúvania umožňuje rýchlosť uzávierky o 1-2 kroky pomalšiu než bežne s cieľom použiť ju na posun. Alebo na zlepšenie úspešnosti záberov vytvorených posúvaním pomocou vyššej rýchlosti uzávierky.

Panning Assist


Dve zásuvky na karty umožňujú zápis obrazových súborov na široko dostupné karty SD (s podporou štandardu UHS-II) alebo super rýchle médiá novej generácie CFExpress. Pamäťové karty sa môžu použiť aj na ukladanie nastavení fotoaparátu, od sieťových konfigurácií až po kalibrácie automatického zaostrovania pohľadom a dokonca aj aktualizácie firmvéru.
Nastavenie viacerých fotoaparátov je ešte oveľa jednoduchšie.

EOS R3

Skladanie zaostrenia vo fotoaparáte

Keď je hĺbka poľa obmedzená, režim spájania zaostrení modelu EOS R3 poskytuje obrázky s dokonalou ostrosťou naprieč hĺbkou záberu – vynikajúce pre snímanie v režime makro alebo pri zachytávaní krajiny.

Fotoaparát sníma viacero snímok a súčasne automaticky mení zaostrenie z blízka na ďalej. Tieto snímky sa potom vo fotoaparáte zlúčia do jedného obrázku, ktorý má oveľa väčšiu hĺbku poľa a zaostrené na objekt v celom zábere. Je to skvelý spôsob, ako prekročiť prirodzené hranice objektívu a vytvárať zábery, ktoré sú mimoriadne podrobné.

Okrem toho, že je vytváraný konečný obrázok vo fotoaparáte, čiastkové snímky sú tiež uložené, čo znamená, že v postprodukcii je tiež možné pracovať so zábermi využívajúcimi skladanie zaostrenia.

Súvisiace články

 • ČLÁNOK

  Dokáže model Canon EOS R3 držať krok s maličkým a bleskovo rýchlym kulíkom morským?

  Taliansky fotograf divokej prírody Bruno D'Amicis testuje EOS R3, pričom fotografuje vzácneho a neuveriteľne rýchlo sa pohybujúceho vtáka na plážach Abruzza.

 • ČLÁNOK

  Jazda v teréne s modelom Canon EOS R3

  „Absolútne prekonáva všetko, s čím som v minulosti pracoval!“ Športový fotograf Vladimír Rys skúša model Canon EOS R3 na svojom prvom fotografovaní rally elektrických vozidiel.

 • ČLÁNOK

  Život v rýchlom jazdnom pruhu pomocou super-telefotografických objektívov od spoločnosti Canon

  Fotograf motošportu Vladimír Rys zrýchľuje pomocou objektívov RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM značky Canon s fotoaparátom Canon EOS R3 pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich rally automobilov.

 • ČLÁNOK

  Vysvetlenie automatického zaostrovania pohľadom

  Prečítajte si zákulisný príbeh o úžasnom systéme automatického zaostrovania pohľadom od spoločnosti Canon, ktorý nastaví alebo prepne bod automatického zaostrenia rozpoznaním miesta na ktoré sa pozeráte.

 • Zaregistrujte sa teraz

  Buďte medzi prvými, ktorí dostanú najčerstvejšie novinky o modeli EOS R3, a zostaňte v kontakte, keď budú prichádzať ďalšie správy.