KREATÍVNA TLAČ

Prispôsobte si svoje zariadenia pomocou vytlačených nálepiek

Vyjadrite svoju tvorivosť a prispôsobte si svoj smartfón, notebook a iné zariadenia pomocou prenosných tlačiarní Canon.
Zariadenia Canon SELPHY Square QX10, Canon Zoemini 2 a Canon Zoemini S2 položené na bielej látke, obklopené zariadeniami vrátane telefónov, slúchadiel a notebooku, všetky ozdobené fotonálepkami.

V týchto dňoch nie sme nikdy ďaleko od našich zariadení. Či už šúchate prstami po smartfóne, aby ste si skrátili čas na ceste autobusom, pracujete na notebooku v kaviarni, alebo trávite ospalé ráno pozeraním obľúbeného seriálu na tablete, naše zariadenia sa stali našou súčasťou, takže je logické, že vyjadrujú našu osobnosť.

Možno ste len na vysokej škole a chcete sa obklopiť obrázkami priateľov z domova alebo si chcete ozdobiť notebook motivačným citátom, ktorý vás bude inšpirovať pri každom zapnutí. Namiesto nudného sivého prístroja alebo štandardného tabletu, alebo namiesto míňania peňazí na puzdro na telefón, ktoré vás vôbec nevystihuje, môže byť prispôsobenie vašej techniky vynikajúcou možnosťou, ako vyjadriť vašu osobnosť. Použite svoje obľúbené farby, spomienky z ciest, skupinové selfie alebo inšpiratívne citáty. Vaše zariadenie tiež ľahšie rozoznáte a možno bude dôvodom na začatie nejakého rozhovoru.

Rad kompaktných tlačiarní od spoločnosti Canon umožňuje rýchlu a jednoduchú tlač priamo z vášho smartfónu a vďaka ponuke samolepiacich papierov si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd vytvárať nálepky a prispôsobené etikety, ktoré sa dajú nalepiť priamo na vaše zariadenia.

Žena v purpurovom svetri drží smartfón, aby si odfotila selfie, zatiaľ čo žena v tmavomodrom svetri sa vedľa nej usmieva.

Inšpirácia môže prísť v ľubovoľnom okamihu. Vďaka radu prenosných tlačiarní od spoločnosti Canon si môžete odfotiť selfie priamo za pochodu, prispôsobiť si ju v tlačovej aplikácii Canon, v priebehu niekoľkých minút ju vytlačiť na samolepiaci papier a okamžite si ju prilepiť na svoje zariadenie.

1. Zvoľte si tvar

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 položená na stole tlačí dovolenkovú fotografiu. Vedľa nej pár rúk vyhladzuje nálepku na prenosnom počítači a na druhej strane je na smartfóne zobrazená aplikácia SELPHY Print Layout.

Neviete nájsť pre seba kryt smartfónu alebo notebooku? Navrhnite si svoj vlastný vzhľad a rovno si ho vytlačte na prenosnej tlačiarni Canon bez kompromisov v štýle a bez čakania na doručenie.

Vaše tvary sa môžu líšiť v závislosti od toho, aké zariadenie si prispôsobujete. Na notebooku je viac miesta ako na smartfóne, takže si rozmyslite, či si chcete vybrať samostatný obrázok – skupinovú fotografiu z festivalu, fotografiu roztomilého psíka alebo obzvlášť dobrú selfie – alebo niekoľko obrázkov, z ktorých sa dá urobiť koláž. Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 produkuje štvorcové výtlačky s okrajom vhodným pre popis, ktoré by boli ideálne pre väčšie zariadenia, napríklad notebook alebo tablet. Rad Canon Zoemini má dva typy samolepiaceho papiera, jeden obdĺžnikový a menší kruhový variant, ktorý by bol ideálny na prispôsobenie slúchadiel a smartfónov.

2. Upravte si obrázky

Žena v purpurovom svetri upravuje fotografie pomocou tlačovej aplikácie Canon, zatiaľ čo na stole vedľa smartfónu je položené zariadenie Canon Zoemini S2.

Oba typy prenosných tlačiarní sa dodávajú so sprievodnou aplikáciou, ktorá ponúka množstvo možností tvorivej úpravy vašich návrhov, či už ide o koláže alebo dlaždice, kresby alebo pridávanie filtrov a rámčekov. Je to ideálny spôsob, ako si pred tlačou a nalepením ešte prispôsobiť nálepku podľa seba.

Keď už máte rozmyslený tvar, existuje množstvo spôsobov, ako ho ďalej prispôsobiť. S fotografickými a tlačovými aplikáciami od spoločnosti Canon môžete v telefóne vyskúšať rôzne možnosti predtým, ako ich vytlačíte.

Tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 a SELPHY CP1500 sú kompatibilné s aplikáciou Canon SELPHY Photo Layout, ktorá umožňuje experimentovať s rozloženiami a finálnymi úpravami. V aplikácii môžete pomocou šablón na rozloženie viacerých fotografií umiestniť niekoľko obrázkov na jednu nálepku a potom ich vystrihnúť, a tak vytvoriť menšie tvary.

Rad Canon Zoemini je kompatibilný s aplikáciou Canon Mini Print, ktorá vám umožňuje tvorivú prácu s filtrami, rámčekmi, nálepkami a kresbami, ako aj nástrojmi na vytváranie koláží a dlaždíc.

Canon Zoemini S2 je fotoaparát a tlačiareň okamžitých snímok v jednom. Vďaka zabudovanému zrkadlu na selfie a kruhovému svetlu by mali vaše fotografie už vyzerať skvele, no stále sa s nimi môžete vyhrať v aplikácii Canon Mini Print.

3. Vyberte si samolepiace fotografické papiere Canon a tlačte

Dve ruky držiace malý hárok s dvomi kruhovými nálepkami, pričom jednu z nich odlepujú. Za nimi je na stole položený Canon Zoemini S2 obklopený ďalšími vytlačenými fotografiami.

Cez rozhranie Bluetooth si môžete pripojiť smartfón k tlačiarni radu Canon Zoemini a hneď si vytlačiť rôzne vzory, aj keď ste niekde vonku.

Dvojica rúk drží smartfón s fotografiou s bielym okrajom na obrazovke, zatiaľ čo na stole v pozadí je položená tlačiareň Canon SELPHY Square QX10.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 sa pripojí k telefónu cez Wi-Fi a tlač sa môže spustiť už do 43 sekúnd, takže vaše zábery si môžete okamžite preniesť z profilu sociálnych médií na veko prenosného počítača.

V ďalšom kroku je nutné sa rozhodnúť, ktorý papier alebo nálepky použijete, a vložiť ich do prenosnej tlačiarne. Rad Canon Zoemini používa fotografický papier Canon ZINK™, ktorý umožňuje bezokrajové samolepiace výtlačky, ktoré sú odolné voči vode a roztrhnutiu a môžu sa strihať na ľubovoľný tvar alebo veľkosť. Alebo prečo nevyskúšať predrezané kruhové nálepky? Je to bezproblémový spôsob, ako tlačiť mini nálepky, aby ste si mohli urobiť selfie s najlepším priateľom alebo priateľkou a o niekoľko sekúnd mať túto spomienku na kryte smartfónu.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 používa lepiaci papier so širokým okrajom na popis, kde môžete pridávať dátumy, mená alebo inšpiratívne citáty. Väčšia tlačiareň Canon SELPHY CP1500, ktorá ponúka ešte viac možností, dokáže tlačiť rôzne veľkosti, vrátane mini nálepiek a nálepiek vo veľkosti kreditnej karty. Tlačiareň SELPHY CP1500 sa dokáže pripojiť aj cez USB, ak chcete tlačiť z iného zariadenia. Stačí vložiť papier a o niekoľko sekúnd máte výtlačok pred sebou.

Okrem toho, fotografický papier ZINK™ a rad lepiacich papierov SELPHY sa dá odstrániť bez zanechania stôp, takže keď vás vaše obrázky omrzia, môžete ich jednoducho odlepiť a začať znovu.

4. Nalepte si svoje dielko a tešte sa z neho

Žena s čiernymi kučeravými vlasmi, ktorá sa usmieva, keď prilepuje fotografie vytlačené na tlačiarni Canon SELPHY Square QX10 na veko svojho notebooku.

Prispôsobenie notebooku fotografiou vám pomôže mať svoje obľúbené spomienky pri sebe – či už je to triumfálna fotka z vrcholu hory, chaotická vysokoškolská stretávka alebo selfie s milovanou osobou. Mať pri sebe fotografiu, ktorá vám vyčarí úsmev, je skvelý spôsob, ako udržať spomienku nažive.

Žena v purpurovom svetri sa usmieva a pokladá si ruky na slúchadlá na hlave, ktoré majú mušle ozdobené kruhovými fotonálepkami.

Vaše prispôsobené zariadenia môžu poukazovať na váš štýl alebo aj obľúbené oblečenie. Predstavujú spôsob, ako vyjadriť, kto ste, a odlíšiť sa od davu.

Teraz je načase odlepiť zadnú vrstvu od výtlačku a nalepiť ho na zariadenie. Je dobré povrch najprv očistiť, aby bol hladký a bez rôznych zvyškov. Opatrne odlepte zadnú stranu a nalepte nálepku jedným pomalým pohybom. Môže sa vám pritom hodiť pravítko, pomocou ktorého môžete nálepku odlepiť a nalepiť v rovnej línii, pričom postupne plynule prejdete cez nálepku.

Keď už vaše zariadenia budú vyzerať dobre, možno si všimnete ďalšie veci, ktoré by sa dali trochu prispôsobiť. Ak ste trochu osviežili svoj smartfón, čo tak zladiť s ním aj slúchadlá? Môžete si dokonca prispôsobiť techniku špeciálne na nejakú oslavu alebo podujatie – napríklad narodeniny alebo festival. Zlaďte sa s priateľmi alebo si urobte veci po svojom. Proces je rýchly a jednoduchý a možnosti sú nekonečné.

Autori: Kat Halstead a Angela Nicholson

Súvisiace produkty

Súvisiace články