KREATÍVNA TLAČ A ALBUMY S VÝSTRIŽKAMI

Posaď, odfoť, vytlač: 100 dní v záhrade

Zistite, ako milovníčka prírody a TikTokerka Chloe Mckechnie použila tlačiareň Canon Zoemini 2 a 100 mini výtlačkov fotografií na dokumentáciu toho, ako rastie jej záhrada.
Z prenosnej tlačiarne Canon Zoemini 2 umiestnenej na denníku, obklopenej nálepkami, výtlačkami, kancelárskymi potrebami a 100-listovým balením 5 x 7,6 cm fotografického papiera Canon ZINK™, vychádza výtlačok.

Dokumentácia vývoja zeleninového záhonu alebo divokej a pulzujúcej kvetinovej záhrady je nápaditý spôsob, ako si nielen zapamätať postup starostlivosti o rastliny, ale aj zmapovať rast a zrod života vašej záhrady.

Autorka z TikToku Chloe Mckechnie, ktorá žije v Torquay v Spojenom kráľovstve, pritiahla veľké množstvo online fanúšikov vďaka svojim užitočným a inšpirujúcim príspevkom aktualizácie záhrady, príspevkom na záchranu rastlín a videám s návodmi. Aby Chloe zaznamenala svoj pokrok a zachovala si užitočný zdroj pre budúcnosť, rozhodla sa zdokumentovať 100 dní svojho záhradkárčenia pomocou vreckového fotoaparátu Canon Zoemini 2 a 100-listového balením 5 x 7,6 cm fotografického papiera Canon ZINK™ s lepiacou zadnou stranou. Už si viedla záhradnícky denník, ale teraz mohla k svojim rukou písaným poznámkam pridávať minivýtlačky s podrobnosťami o jej pestovateľských metódach a podrobných plánoch.

Rad Canon Zoemini a výdatné balenie papiera sú ideálnym pomocníkom pre transformačné projekty, ako je tento – či už zaznamenávate 100 dní domáceho kutilského alebo dekoračného projektu, 100 vzácnych dní s novorodencom alebo prvých 100 dní s domácim maznáčikom.

„100-dňový projekt je pre tvorcov skutočne vzrušujúcim a zábavným spôsobom, ako vidieť svoj pokrok. Bola som naozaj nadšená, že som mohla preskúmať všetky spôsoby využitia tlačiarne Canon Zoemini 2 v mojich záhradkárskych projektoch,“ hovorí Chloe.

V tomto prípade sa delí o príbeh svojej 100-dňovej záhradkárskej cesty.

Výber toho, čo dokumentovať

Mladá žena drží rastlinu, stojí v črepníku a na stene za ňou visí rýľ, kanva a urna.

„Keď som v záhrade, cítim sa taká šťastná a spokojná,“ hovorí Chloe. „Naozaj je to moje obľúbené miesto – aj keď prší a som celá od blata.“

Mladá žena sa skláňa k radom sadeníc v črepníku na poličke.

Chloe hovorí, že fotenie každého nového výhonku ju inšpirovalo k experimentovaniu s rôznymi rastlinami. „Motivovalo ma to zasadiť novú zeleninu a kvety a sledovať, ako rastú,“ vysvetľuje.

Chloe začala záhradkárčiť pred niekoľkými rokmi, keď sa presťahovala do svojho bytu so svojím partnerom, a úprava vonkajšieho priestoru jej pomohla rozdúchať svoju vášeň pre prácu v záhrade. „Začala som tým, že som len upratala, pretože záhrada bola pokrytá prerastenými rastlinami a burinou,“ vysvetľuje. „Moja vášeň pre ňu rástla každým rokom. Absolútne milujem záhradkárčenie a priestor, ktorý sme vytvorili – tu sa cítim naozaj šťastná.“

Chloe sa rozhodla nafotiť to najdôležitejšie a každý deň to zahrnula do svojho denníka spolu s mesačným prehľadom s podrobnosťami o rastlinách, ktorým sa v tom čase darilo. „Zhotovila som si aj vlastné stránky s pokynmi,“ vysvetľuje. „Pri záhradkárčení sa najlepšie naučíte z toho, čo ste robili v minulosti, takže tvorba týchto stránok bola naozaj zábavná.

„Je to prvý rok, čo som si poriadne vyskúšala pestovanie vlastnej zeleniny,“ dodáva. „V minulosti som pestovala špenát a mrkvu, ale tento rok som vypestovala aj hrášok, zemiaky, paradajky a chilli. Nafotila som svoju zeleninovú a kvetinovú záhradu, aby som ukázala jej premenu z jari na leto,“ hovorí.

Chloe zasadila tulipány, krokusy a cesnak vedľa svojho obľúbeného cukrového hrášku. „Čo som dokumentovala najradšej? Určite to bude cukrový hrášok, pretože rástol naozaj rýchlo a ľahko vyklíčil zo semena,“ hovorí. „Skutočne ma to preverilo aj ako záhradníčku – musela som vytvoriť podpery, aby sa mohli výhonky ťahať nahor.“

Dodajte svojim fotografiám osobitosť

Ruky držia smartfón, na ktorom sa zobrazujú možnosti dizajnu v aplikácii Canon Mini Print.

Aplikácia Canon Mini Print pre zariadenia Canon Zoemini 2 a Canon Zoemini S2 ponúka celú škálu možností vrátane výberu vopred navrhnutých rozložení, koláží a štítkov.

Ruky používajú aplikáciu Canon Mini Print, aby pridali text k fotografii tulipánov na smartfóne.

Aplikácia vám tiež umožňuje použiť kreativitu a na vaše obrázky pridať nálepky, rámiky a text.

Chloe použila bezplatnú aplikáciu Canon Mini Print na pripojenie smartfónu k zariadeniu Canon Zoemini 2. Aplikácia, ktorá je kompatibilná so zariadeniami so systémom iOS a Android, jej umožnila prezentovať svoju tvorivosť a oživiť fotografie.

V aplikácii si môžete fotografie prispôsobiť pomocou nálepiek a rámčekov a k dispozícii je aj výber rozložení vrátane možnosti štítkov s množstvom prispôsobiteľných šablón, ako aj možnosť vytvárania koláží s viacerými obrázkami.

„Aplikácia je mimoriadne jednoduchá a všestranná,“ hovorí Chloe. „Ponúka veľa možností tlače nálepiek a štítkov, o ktorých som nemala ani potuchy.“

Dokumentácia vášho pokroku

Žena píše do svojho denníka o rastlinách, ktoré pestuje. Vedľa sú nalepené fotografie rastlín.

Vo svojom denníku Chloe vytvorila informačné stránky, aby zdokumentovala svoj prvý pokus o pestovanie zemiakov, vrátane výtlačkov rôznych fáz procesu, ktoré budú užitočnou referenciou na budúci rok.

Ruky lepia štítok „Paradajka“ s grafikou malej, červenej paradajky na kvetináč.

Pri tvorbe štítkov môžete byť kreatívni – nemusí to byť len text. Na štítky pre svoje sadeničky paradajok použila Chloe zábavné písmo a pridala ilustráciu paradajok.

Vďaka lepivej zadnej strane všetkých výtlačkov radu Canon Zoemini je zaznamenávanie do denníka hračkou – nepotrebujete žiadne lepidlo, preto sa nemusíte obávať neporiadku, a odpad z obalov je tiež minimálny. Stačí len odlepiť zadnú stranu a výtlačky nalepiť. Výtlačky sú navyše odolné voči roztrhnutiu a vode. Chloe preto mohla aktualizovať svoj denník, keď bola vonku a pracovala v záhrade.

Okrem fotografického papiera Canon ZINK (Zero Ink) s rozmermi 2 x 3 palce (50 x 76 mm), ktorý sa dodáva v baleniach po 20 a 50, ako aj 100 listov, existuje aj možnosť použiť predrezané kruhové nálepky Canon ZINK s rozmermi 1,3 palca na spestrenie rozloženia denníka.

Popri výtlačkoch do denníka Chloe vytvorila štítky na svoje kvetináče – výtlačky rozrezala na viacero pásikov, aby mohla identifikovať rôzne sadenice v skleníku. „Keď naraz vyrastáte veľa semien, môže byť dosť náročné mať v nich prehľad, takže štítky skutočne pomohli,“ vysvetľuje. „Vytlačil som aj niekoľko obrázkov s okrajom, ktorý použijem na označenie vreciek s jarnými cibuľkami počas uskladnenia."

Chloe si myslí, že vizuálny odkaz na sezónu v záhradke bude na budúci rok veľmi nápomocný. „Zdokumentovanie procesu pestovania rôznych druhov zeleniny od semena až po zber mi skutočne pomôže pri mojich zeleninových záhonoch v budúcnosti,“ hovorí Chloe. „Fyzicky vidím, ako by moje rastliny mali vyzerať v každej fáze. 100-dňový projekt bol úžasný zážitok,“ dodáva. „Milujem svoju záhradu a záhradkárčenie, ale tento projekt ma skutočne preveril ako nikdy predtým.“ Mať fyzický denník, do ktorého sa viete pozrieť a prelistovať si ho, namiesto ukladania záberov do telefónu, môže mať skutočný emocionálny význam, najmä po dokončení takéhoto úsilia.

Ruka držiaca výtlačok zobrazujúci rozkvitnuté tulipány nad záhradkárskym časopisom. Na stole vedľa denníka je 100-listové balenie 2 x 3-palcového fotografického papiera Canon ZINK.

„Bavilo ma dokumentovať moje jarné cibuľky, keď rozkvitali“ hovorí Chloe. „Bolo vzrušujúce – a vskutku poučné – vidieť, ako sa moja záhrada za tých 100 dní menila.

Aký projekt by ste zdokumentovali v priebehu 100 dní alebo v 100 obrázkoch? Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, svoje výtlačky môžete prilepiť na stenu, zavesiť na ručne zhotovený fotografický záves alebo dokonca pridať do vlastného albumu. Vreckový fotoaparát Canon Zoemini 2 je dostatočne malý na to, aby ste ho mali vždy poruke a zachytili okamžité výtlačky a postačí vám na to len balenie papiera ZINK.

Autor: Lorna Dockerill

Súvisiace produkty

Súvisiace články