KREATÍVNA TLAČ

Papierová výzva 2: letný piknik

V druhom diele v našej sérii sezónnych papierových výziev zistíte, ako mladá rodina vytvorila hry a dekorácie na piknik pomocou tlačiarne Canon PIXMA a služby Creative Park.
Dve ženy držia papierové fotografické rekvizity. Medzi nimi sedí na piknikovej deke malé dieťa s priehrštím pestrofarebných výtvorov zo služby Creative Park.

V rámci našej papierovej výzvy PIXMA sme zadali kreatívnym tvorcom a rodinám úlohu pripraviť nádherné papierové výtvory na rôzne príležitosti počas roka.

Tentokrát sú na rade ilustrátorka Emma Howcuttová-Kellyová, jej manželka Clare a ich malý syn. Úloha rodiny? Pomocou tlačiarne PIXMA a šablón zo služby Creative Park spoločnosti Canon vytvoriť hry, dekorácie a rekvizity na letný piknik.

Výzva 2: letný piknik

Na pestrofarebnej deke sa nachádza piknikový kôš plný papierových výtvorov zo služby Creative Park. Okolo neho je niekoľko ďalších papierových výtvorov vrátane zmrzlín, lietadiel a hry bingo.

Príprava pikniku z papiera je zábavná letná aktivita. Prípravou papierových výtvorov a rôznych pochúťok môžete stráviť celý deň. Na druhý deň v parku si pomocou vychutnáte výsledky svojej tvrdej práce.

Či už sa nachádzate v záhrade alebo miestnom parku, je piknik skvelý spôsob, ako čo najlepšie využiť dlhšie letné dni. Služba Creative Park od spoločnosti Canon vám pomôže zaistiť, aby bol váš zážitok skutočne jedinečný – vytvoríte si všetko od pekných menu až po farebné vlajky na zapichovanie. Vybrať si môžete zo stoviek ďalších letných návrhov.

Tvorba vlastných letných dekorácií predstavuje zároveň cenovo dostupný spôsob, ako pripraviť vzrušujúci deň pre svoje malé ratolesti plný tvorivých výziev. Na rozdiel od plastu, z ktorého je vyrobených mnoho detských ozdôb a hračiek, môžete papierové výtvory následne recyklovať alebo si ich ponechať na budúce udalosti.

Pri práci s motívom leta museli Emma a Clare premýšľať, ako by mal vyzerať piknik ich mladej rodiny. Emma rada tvorí a nedávno rozbehla malú firmu ako ilustrátorka. Ich syn je však na niektoré z náročnejších šablón v službe Creative Park príliš mladý, takže museli nájsť návrhy vhodné pre všetky vekové skupiny.

„Rozhodli sme sa vytvoriť malú škatuľu v tvare fotoaparátu. Pri jej tvorbe sa syn dobre zabavil a navyše sme získali dokonalý priestor na uloženie sladkostí,“ vysvetľuje Emma. „V službe Creative Park sa nachádzajú projekty pre všetky úrovne zručností. Pri pohľade na výsledky cítite hrdosť.“

Tu je postup, ako si vytvoriť vlastné hry a ozdoby na piknik.

Tvorkyňa Emma Howcuttová-Kellyová sa usmieva pri lepení papierovej zmrzliny vytlačenej pomocou služby Canon Creative Park.

Zoznámte sa s tvorcom

Kto: Emma Howcuttová-Kellyová

Čo: matka a ilustrátorka

Ďalší účastníci: Clare Howcuttová-Kellyová a ich syn

Výber letných šablón

Záber zhora na šablóny zo služby Creative Park a čiastočne zostavené papierové modely rozložené na stole.

Emma a Clare sa rozhodli pripraviť niekoľko doplnkov a dekorácií, ako aj množstvo hier a hračiek pre svojho malého syna, s ktorými sa môže hrať.

Pár rúk drží smartfón, v ňom je v aplikácii Creative Park zobrazená papierová zmrzlina.

Široká ponuka v službe Creative Park prináša šablóny vhodné pre malé deti aj zložitejšie šablóny pre dospelých, takže sa zapojiť môže každý vo vašej rodine alebo skupine priateľov.

Clare si obľúbila množstvo šablón zo služby Creative Park. Sú podľa nej dobre usporiadané a ľahko nájdete to, čo hľadáte. „Strávila som niekoľko príjemných hodín prehliadaním obrovského množstva projektov,“ hovorí.

Po preskúmaní webovej lokality Creative Park sa Emma a Clare rozhodli začať s výzvou vytvorením škatule v tvare fotoaparátu, koruny, zmrzliny a papierového lietadla. Ak tieto konkrétne nie sú celkom vhodné pre vašu oslavu, máte k dispozícii stovky ďalších šablón, z ktorých si môžete vybrať. Zaujímajú vaše malé ratolesti dinosaura alebo antistresové hračky? Prečo si nepripraviť vzrušujúci piknik?

Creative Park vám poskytne aj informáciu o tom, ako dlho môže trvať príprava podľa šablóny, aby ste si mohli naplánovať svoje aktivity a zaistiť, že sa nudiť nebudú ani malé deti.

„Vybrali sme si položky, s ktorými je piknik skutočne nádherný a jedinečný,“ hovorí Clare o ich výbere.

Tlač a vystrihovanie šablón

Z tlačiarne Canon PIXMA vychádza farebná šablóna zmrzliny vytlačená pomocou služby Creative Park od spoločnosti Canon.

Emma a Clare pripojili svoj smartfón k tlačiarni PIXMA a vytlačili si šablóny priamo z aplikácie Creative Park. Môžete použiť aj webovú verziu služby Creative Park. „Zistili sme, že je to skutočne pohodlné. Na prípravu výtvorov nepotrebujete veľa výbavy. Vytlačiť sa dajú skutočne rýchlo,“ hovorí Emma.

Pár rúk pomocou nožníc vystrihuje šablónu zmrzliny vytlačenú zo služby Creative Park.

Príprava pikniku podľa šablón bola pre Emmu zábavou i meditáciou. „Musíte sa sústrediť, aby ste nedopatrením neodstrihli kúsky. Môj mozog bol tak sústredený, že som nemohla premýšľať o ničom inom,“ vraví.

Po výbere šablón môžete tlačiť priamo zo smartfónu pomocou webovej lokality Creative Park alebo aplikácie a tlačiarne Canon, ako je PIXMA série TS5350a.

Po vytlačení šablón je čas na vyrezávanie – môžete použiť nožnice, prípadne orezávací nôž a podložku pri zložitejších dizajnoch.

Tvorba papierových ozdôb

Malé dieťa sedí za stolom medzi dvoma ženami a lepí k sebe diely papierovej zmrzliny.

Rodina spoznala užitočnosť lepiacej pištole na spájanie náročnejších kúskov, ale pre deti naďalej odporúča používať lepiacu tyčinku alebo lepiace kolieska.

Žena sedí za malým modrým stolom a opatrne k sebe pripája dva diely papierovej zmrzliny.

Medzi najlepšie tipy Clare patrí ohýbať papier a dopriať si dostatok času. „Neponáhľajte sa a zistíte, že je to veľmi terapeutické!“ dodáva Emma.

Pred skladaním a lepením nezabudnite na ohnutie čiar pomocou pravítka, čím zaistíte lepší tvar dokončených šablón. Emma vraví, že to bola tá najzložitejšia časť tvorby ozdôb. „Musíte to urobiť ešte pred zložením predmetov, pretože odporúčaný papier je pomerne hrubý,“ hovorí. „Ak to urobíte správne, prilepiť všetko k sebe bude jednoduchšie.“

Je vhodné pripraviť si všetko deň pred piknikom, aby lepidlo malo dosť času na vysušenie.

Hostenie letného pikniku

Malé dieťa sedí v záhrade medzi dvoma ženami, ktoré sú z veľkej časti mimo záberu, a drží si pred tvárou pestrý papierový fotoaparát.

Emma a Clare pripravili pre svojho syna množstvo hier a hračiek vrátane škatule v tvare fotoaparátu. Tá priniesla zábavu pri hre a poslúžila i ako praktické miesto na uloženie niektorých pochúťok.

Tlačiareň Canon PIXMA, na ktorej sú štyri papierové výtvory s motívom pikniku, je položená na pracovnom stole v malej miestnosti.

Rodina si zamilovala papierové výtvory na piknik. Pri ich tvorbe sa nechali natoľko uniesť, že ich vytvorili oveľa viac, než potrebovali. Svoje návrhy môžete využiť aj pri narodeninových oslavách alebo ako pomôcky pri hrách pre deti.

Keď máte hotové všetky letné ozdoby, nastal čas pripraviť piknik. Môžete si položiť deku vonku na dvore alebo navštíviť najbližší park. Ak vám počasie nepraje alebo sa nemáte prístup k záhrade, môžete si piknik pripraviť aj doma – jednoducho si položte v obývačke prikrývku na podlahu a miestnosť rozžiarte pomocou obľúbených letných piesní.

Emma a Clare objavili v službe Creative Park rad rekvizít pre fotobúdku s motívom pikniku, ktoré tejto príležitosti dodali ešte viac zábavy. V službe nájdete rekvizity pre fotobúdku určené pre narodeninové oslavy, športové podujatia, Halloween alebo Vianoce.

Rodina si pripravila aj hru bingo, aby im ušiel čas vonku na slnku rýchlejšie. Môžete sa pokúsiť aj o niečo zložitejšie a bez šablóny, ako je napríklad papierový drak.

Clare po dokončení tejto výzvy vraví, že tvorbu z papiera určite skúsi znova. „Páči sa mi, že v službe nájdem niečo na každé obdobie. Je tam množstvo pekných vecičiek s motívom Vianoc. Chceme si nájsť čas aj na komplikovanejšie projekty, ako sú miniatúrna trúba a polygonálne zvieratá.“

Okrem toho, že ide o zábavnú remeselnú činnosť, sú papierové hračky a doplnky lepšie pre životné prostredie než ich verzie z plastu. Ich tvorba je zároveň relatívne lacná. A keď deti vyrastú a prestanú ich baviť, dajú sa veľmi jednoducho zlikvidovať. Matný fotografický papier značky Canon je možné recyklovať spolu v rámci bežnej recyklácie papiera/kartónu. Ak však ozdobíte svoje návrhy inými materiálmi alebo použijete lepidlo, nemusí to byť možné (vždy si pozrite miestne usmernenia o recyklácii).

„Plasty sú všade,“ pokračuje Clare, „najmä pokiaľ ide o veci určené pre deti. Radšej používam niečo, čo je recyklovateľné.“

Pozrite si našu ďalšiu výzvu s motívom jesennej narodeninovej oslavy. Zatiaľ si pozrite, čo ďalšie môžete vytvoriť pomocou šablón zo služby Creative Park, a nezabudnite zdieľať svoje výtvory s hashtagom #MadeWithPixma. Množstvo inšpirácie nájdete aj na našej stránke v službe Pinterest. Veľa šťastia!

Záber zhora nadol na fotoaparát Canon položený na tlačiarni Canon PIXMA s kolážou fotografií na pozadí.

KLUBU CANON

Exkluzívna komunita pre tvorcov ako si ty. Nasleduj svoju vášeň s podporou, inšpiráciou, výhodami a získaj ešte oveľa viac. Registrácia je jednoduchá. Zakúpiť produkt. Registrovať. Staňte sa členom klubu Canon.
Tamzin Wilks

Súvisiace produkty

Súvisiace články