A hand holding a smartphone displaying the Creative Park app. Canon printer paper and Creative Park templates and designs are arranged on the table.

TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o aplikácii Creative park

Aplikácia Creative Park vám prinesie hodiny zábavy a inšpirácie bez ohľadu na váš vek či zručnosti. V ponuke máme širokú škálu kreatívnych projektov vrátane zábavných spôsobov, ako si prispôsobiť svoje veci, modelov, ktoré si môžete vyrobiť, a dokonca aj zábavných hier a vďaka tomu si nájdete svoj projekt, ktorý môžete zrealizovať v pohodlí svojho domova, či už osamote, alebo s rodinou a priateľmi. Aplikácia Creative Park predstavuje jednoduchý spôsob, ako si nájsť a vytlačiť inšpiratívne nápady priamo z mobilného telefónu. K dispozícii je pre operačný systém iOS aj Android v rôznych jazykoch. Na začiatok si jednoducho stiahnite aplikáciu z obchodu App Store alebo Google Play. Tu sa dozviete päť našich obľúbených vecí, ktoré ste o aplikácii Creative Park možno nevedeli, ako aj zopár úvodných tipov.

1. Používanie aplikácie je bezplatné a jednoduché

 A personalised card on the paper tray of a Canon printer.
Používanie aplikácie Creative Park je úplne bezplatné – potrebujete len účet Canon IDpodporovanú tlačiareň Canon.

Aplikácia Creative Park je úplne zadarmo! Jednoducho si ju stiahnite do svojho inteligentného zariadenia. Keď aplikáciu prvýkrát spustíte, mala by sa vám automaticky otvoriť webová stránka, kde dokončíte jednoduchý proces registrácie účtu Canon ID. Zaregistrovať (alebo prihlásiť, ak už máte účet Canon ID) sa môžete aj tak, že prejdete na kartu ponuky v pravom hornom rohu a ťuknete na možnosť Confirm/Create Canon ID (Potvrdiť/vytvoriť účet Canon ID).
Ak chcete z aplikácie Creative Park tlačiť, budete musieť pripojiť kompatibilnú atramentovú tlačiareň Canon PIXMA – pozrite si zoznam podporovaných modelov tlačiarní*. Na pripojenie tlačiarne prejdite do karty ponuky napravo a vyberte položku „Add Printer“ (Pridať tlačiareň) v možnosti „Settings“ (Nastavenia).

2. Inšpiráciu nájdete ľahko

Súvisiace články
A child sat at a table with an adult creating colourful papercrafts using a Canon printer.

TLAČ A ŠIKOVNÉ RUKY

Objavte stovky bezplatných zábavných projektov na prácu s papierom

Využite rad výrobkov z papiera aplikácie Creative Park, od papierových postavičiek po stolové hry, učebné pomôcky a dômyselné bludiská, nech sa deti zapájajú a zabávajú.

A tablet displaying the Creative Park app sits on botanical themed paper, next to custom invitations and colourful bunting.

TLAČ A ŠIKOVNÉ RUKY

Vytlačte si všetko potrebné na svoju párty s aplikáciou Creative Park

Vdýchnite svojim plánom na párty život s výzdobou a rekvizitami, ktoré si môžete vytlačiť doma s aplikáciou Creative Park.

A smartphone displaying the Creative Park app surrounded by Canon printer paper, Creative Park designs and crafting tools.
Či už chcete vytvoriť výzdobu na párty, vyrobiť osobnú pohľadnicu alebo pripraviť hry pre celú rodinu, v aplikácii Creative Park určite nájdete ten správny projekt.

V aplikácii Creative Park je všetko od výrobkov z papiera a návrhov na prispôsobiteľné pohľadnice až po výzdobu na párty a 3D modely. Či už chcete nájsť akúkoľvek tvorivú aktivitu, alebo tematickú šablónu, v aplikácii Creative Park sa zorientujete bez problémov. Hlavná ponuka na domovskej stránke je rozdelená na štyri hlavné časti – „Top“ (To najlepšie), „Featured“ (Vybrané), „Category“ (Kategória), a „New“ (Novinky). Sezónne témy, ktoré sú práve v kurze, sa budú propagovať v časti „Featured“ (Vybrané) a novinky sa vždy objavia v časti „New“ (Novinky). Ak hľadáte niečo konkrétne, v časti „Category“ (Kategória) sú všetky šablóny zoskupené do podkategórií, ku ktorými sa dostanete niekoľkými ťuknutiami. Uložte si šablónu, ktorá sa vám páči – po ťuknutí na hviezdičku sa uloží do záložky „Favourites“ (Obľúbené).

3. Aplikácia ponúka široké spektrum výtvorov

A Creative Park template emerging from a Canon printer.
Vďaka veľkému výberu kreatívnych projektov v aplikácii Creative Park vrátane 3D modelov a mnohého ďalšieho máte svet na dosah ruky.

Vytlačte si a vyrobte origami rodinku tučniakov, prispôsobte si štýlovú listovú súpravu s plameniakmi alebo si dokonca vytlačte nažehľovačku s kaktusom a vytvorte si jedinečné tričko. Prechádzajte aplikáciou Creative Park – nájdete v nej dosť zábavy na celé hodiny. Na všetky aktivity, pri ktorých pracujete s papierom, ako je napríklad výroba origami bábky, odporúčame papier MP-101 od spoločnosti Canon, ostré nožnice a silné lepidlo na papier. Pre deti a rodičov sa v aplikácii nachádza časť „Kids“ (Deti), ktorú možno nájsť v ponuke „Category“ (Kategória) a obsahuje aktivity od tabuliek na nálepky a plagáty s číslami a písmenami po tlač a výrobu 3D vozidiel, zvieratiek a jedla. S aplikáciou Creative Park máte nekonečné možnosti a môžete sa inšpirovať bez ohľadu na svoj vek a záujmy.

4. Prispôsobiť môžete takmer všetko

A hand holding a smartphone displaying the Creative Park app. A personalised card is on the table.
Jednoducho pridajte vlastný text a obrázky z inteligentného zariadenia a vytvorte personalizované pohľadnice a darčeky.

Jednou z výhod aplikácie Creative Park je možnosť prispôsobiť si takmer všetky šablóny a spraviť ich jedinečné a vaše. Keď si otvoríte vybranú šablónu, ťuknite na tlačidlo „Edit“ (Upraviť) a začne sa sťahovať. Po stiahnutí môžete ťuknúť na tlačidlá + a pridať vlastný text alebo obrázky zo svojho inteligentného zariadenia. Potom ide už len o to, aby ste si šablónu upravili podľa svojich predstáv. Šablónu môžete aj približovať a odďaľovať a pomocou nástroja ruky sa môžete jednoducho pohybovať.

5. Aplikáciu ani nemusíte zatvoriť

A personalised card created with the Creative Park app next to a Canon printer.
Prispôsobte si svoje návrhy, pridajte vlastný text a obrázky a tlačte rovno zo svojho inteligentného zariadenia prostredníctvom kompatibilnej tlačiarne Canon – to všetko ľahko zvládnete s aplikáciou Creative Park.

Aplikácia Creative Park nie je len inštinktívna a ľahko ovládateľná, ale umožňuje vám navyše pridávať obrázky a návrhy priamo z vášho inteligentného zariadenia. Keď ste so svojím návrhom spokojní, jednoducho ťuknite na možnosť „Print“ (Tlačiť) priamo v aplikácii a nechajte svoju tlačiareň Canon PIXMA urobiť zvyšok. Ak sa chcete neskôr k šablóne vrátiť a ďalej ju upravovať, jednoducho ťuknite na možnosť „Save“ (Uložiť) a vaša šablóna sa uloží do ponuky „Your Items“ (Vaše položky).

Keď teraz viete, ako aplikácia Creative Park funguje, už vás nič nezastaví! Užite si to, buďte kreatívni a hneď sa dajte do práce s kôpkou papiera a svojou atramentovou tlačiarňou Canon. Stiahnite si aplikáciu a začnite už dnes!

Autorka: Claire Gillo

*Ak vaša tlačiareň nie je podporovaná, pozrite si webovú stránku Creative Park.

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky