JEDNODUCHŠIE POUŽÍVANIE

Niečo vás zaujme. Nasnímate to.

Bez ohľadu na to, či ste doteraz používali fotoaparát smartfónu alebo digitálnu zrkadlovku, systém EOS R10 dokážete začať rýchlo používať a snímať kreatívne doteraz nepredstaviteľnými spôsobmi.
Canon EOS R10 - výhoda - jednoduchejšia

Technológia novej generácie sa v modeli EOS R snúbi s dizajnom s jednoduchou obsluhou – je to víťazná kombinácia, ktorá vám pomôže objavovať, nech sa vyberiete kamkoľvek.

Pre tých, ktorí s fotografovaním začínajú alebo fotoaparáty Canon EOS doteraz nepoužívali, je k dispozícii používateľské rozhranie s návodmi. Keď sa aktivuje, naučí používateľa nielen to, ako sa fotoaparát používa, ale aj o princípoch fotografie. A keď je používateľ pripravený vypnúť používateľské rozhranie s návodmi, štandardné displeje a ponuky fotoaparátu sú rýchle a intuitívne. Dizajn, ktorý je taký kvalitný, že si ho ani nevšimnete.

Vaše okno do sveta

Elektronický hľadáčik s 2,36 miliónmi bodov na modeli EOS R10 poskytuje jasný a prirodzený pohľad na svet a presne ukazuje, ako bude vyzerať nasnímaný záber alebo videozáznam – so 100 % pokrytím. Umožňuje zobraziť ukážku expozície, hĺbky poľa, vyváženia bielej, štýlu Picture Style a mnoho iného.

Canon EOS R10

Pracuje sa s ním pohodlne, aj keď snímate celý deň, vďaka obnovovacej frekvencii 120 snímok/s1, 0,95x zväčšeniu a bodu oka vo vzdialenosti 22 mm od tela fotoaparátu. K dispozícii je aj režim úspory energie so frekvenciou 60 snímok/s. Zobrazované informácie si môžete prispôsobiť, takže sa dozviete všetko potrebné bez toho, aby vás niečo vyrušovalo. Hľadáčik si takisto môžete nastaviť tak, aby vyhovoval vášmu zraku, od –3 do +1 m-1 dioptrie.

Canon EOS R10 - porovnanie s OVF Assist

Režim OVF Assist pomáha tým, ktorí prechádzajú z fotoaparátov s optickými hľadáčikmi, napríklad z digitálnych zrkadloviek. Vytvára simulovaný dojem optického hľadáčika, pričom používa technológiu HDR na zobrazenie detailov v tmavých tieňoch a na jasných miestach namiesto zobrazenia obrazových efektov.

Displej EVF je doplnený veľkou výklopnou dotykovou obrazovkou Vari-Angle s 1,04 miliónmi bodov, pomocou ktorej môžete určiť kompozíciu a snímať zábery zhora alebo zdola, aby ste si mohli vychutnať iný pohľad na snímaný objekt. Skvele poslúži aj pri snímaní videa.

Canon EOS R10 - dotyková obrazovka s premenlivým uhlom

Snímač APS-C je základom modelu EOS R

Model EOS R10 sme vytvorili okolo snímača APS-C s rozmermi približne 22,3 x 14,9 mm. Objektívom poskytuje 1,6-násobok dosahu teleobjektívu v porovnaní s rovnakou ohniskovou vzdialenosťou na plnoformátovom fotoaparáte a vďaka nemu je model EOS R10 menší a ľahší – ideálny spoločník na cesty. Zachyťte v zábere vzdialené detaily krajiny, priblížte sa k voľne žijúcim živočíchom v parku a vyplňte plochu záber, aby ste dosiahli čo najpôsobivejší výsledok.

Canon EOS R10 - APS-C oproti Full-frame Comparison (porovnanie úplných snímok)

Prispôsobiteľné ovládacie prvky, na ktoré sa môžete spoľahnúť

Tí, ktorí prichádzajú k systému EOS R10 zo sveta digitálnej zrkadlovky, si nebudú na nový fotoaparát musieť dlho zvykať. Ovládacie prvky sú tam, kde ich očakávate, priamo pod vašimi prstami, a pri používaní ponuky sa budete rýchlo cítiť ako doma, a navyše sú v nej viaceré vylepšenia.

Canon EOS R10 - vlastné ovládacie prvky

K dispozícii sú používateľské režimy snímania, ktoré umožňujú okamžitý prístup k predprogramovaným nastaveniam fotoaparátu, ako aj prispôsobiteľná obrazovka My Menu (Moja ponuka), na ktorú môžete umiestniť najčastejšie používané možnosti ponuky. K dispozícii sú aj tlačidlá používateľských funkcií, ktoré umožňujú upraviť nastavenia počas snímania bez toho, aby ste museli prestať sledovať snímaný objekt.

 1. Maximálna snímková frekvencia počas automatického zaostrovania, stlačenia spúšte do polovice alebo sériového snímania je 59,94 sn./s. Upozorňujeme, že snímková frekvencia zobrazenia môže byť nižšia v závislosti od používaného objektívu a podmienok snímania.

Súvisiace články

 • Canon EOS R10 - výhoda - väčšia ostrosť

  VÝHODA

  Zažite nový druh automatického zaostrenia

  Použili sme technológiu umelej inteligencie s hĺbkovým učením a tisíce snímok z reálneho sveta, aby sme naučili systém Canon EOS R10 rozpoznať ľudí, zvieratá a vozidlá, takže pri ich pohybe po snímke zostanú stále presne a správne zaostrené.

 • Canon EOS R10 - výhoda - vyššia rýchlosť

  VÝHODA

  Zachytenie momentov trvajúcich zlomok sekundy

  Život beží pomerne rýchlo, takže budete potrebovať fotoaparát s vysokou rýchlosťou, aby ste zachytili neopakovateľné momenty

 • Canon EOS R10 - výhoda - flexibilnejšia

  VÝHODA

  Je to váš príbeh, povedzte ho po svojom

  Snímajte neuveriteľné videá pomocou rovnakého fotoaparátu, aký používate na snímanie skvelých fotografií. Systém EOS R10 je veľmi schopný tvorca obsahu, ktorý vám umožňuje porozprávať príbeh statickými alebo pohyblivými snímkami.

 • VÝHODA

  Fotoaparát s vynikajúcimi možnosťami pripojenia

  Kvalita systému EOS sa snúbi s pohodlím smartfónu – dokonalá kombinácia pre každého, kto chce snímať obsah pre sociálne médiá, upravovať ho na cestách alebo diaľkovo ovládať fotoaparát. Či už ste bloger, influencer alebo len zdieľate snímky s priateľmi a rodinou, nikdy nebolo jednoduchšie preniesť svoju tvorivosť online.

informačný bulletin

Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.