Vyššia ostrosť

Zažite nový druh automatického zaostrenia

Použili sme technológiu umelej inteligencie s hĺbkovým učením a tisíce snímok z reálneho sveta, aby sme naučili systém EOS R10 rozpoznať ľudí, zvieratá a vozidlá, takže pri ich pohybe po snímke zostanú stále presne a správne zaostrené.
Canon EOS R10 - výhoda - väčšia ostrosť

ĽUDIA

Či už snímate portréty, dokumentujete výlety alebo fotografujete rodinné udalosti, napríklad svadby, model EOS R10 sa postará o to, aby snímané objekty boli správne zaostrené. Fotoaparát najprv uprednostňuje oči osoby, a ak nie sú viditeľné, potom namiesto nich sleduje tvár. A ak sa snímaná osoba na chvíľu otočí (napríklad futbalista, ktorý sa odvráti od fotoaparátu), ďalšou v poradí je hlava, za ktorou nasleduje telo.

ZVIERATÁ

Systém EOS R10 dokáže rozpoznať a sledovať mačky, psy a vtáky, pričom zaistí, aby boli ostré aj v prípade ich nepravidelného pohybu. Nezabudne sa ani na psích a mačacích členov vašej rodiny. Nadšenci voľne žijúcich živočíchov ocenia schopnosť zaostriť na vtáky počas letu – čo je jedna z najťažších vecí pri fotografovaní života v prírode.

Canon EOS R10 – detekcia zvierat

VOZIDLÁ

Pri fotografovaní motošportu dokáže model s ľahkosťou sledovať rýchlo sa pohybujúce pretekárske autá a motocykle. Fotoaparát dokáže dokonca rozlišovať medzi vozidlami s uzavretým a otvoreným kokpitom a zamerať sa na prilbu vodiča, keď je viditeľná.

Nepretržité automatické zaostrovanie si možno prispôsobiť aj výberom jedného zo štyroch prípadov automatického zaostrenia.
 • Prípad 1 – Všeobecné použitie. Ideálne pre väčšinu pohybujúcich sa objektov.
 • Prípad 2 – Ignoruje prekážky a pokračuje v sledovaní snímaných predmetov. Je vhodný na snímanie športu a voľne žijúcich živočíchoch, keď snímané objekty môžu byť nakrátko prekryté predmetmi v popredí.
 • Prípad 3 – Reaguje rýchlo. Používa sa, keď čakáte na to, že sa na snímke objaví snímaný objekt – napríklad skateboardista náhle vletí do záberu.
 • Prípad 4 – pre objekty, ktoré rýchlo zrýchľujú alebo spomaľujú, ako je pes, ktorý beží k fotoaparátu, alebo športovci bežiaci na trati.
 • Prípad A – fotoaparát automaticky vyberie najvhodnejší z vyššie uvedených prípadov pre príslušný snímaný objekt.
Každý prípad je možné ďalej jemne doladiť nastavením citlivosti sledovania a zrýchľovania/spomaľovania tak, aby vyhovoval typu akciu, ktorú snímate.

Citlivosť pri slabom osvetlení

Aj keď sa ocitnete v podmienkach so slabým osvetlením, model EOS R10 sa postará, aby bolo všetko správne zaostrené. Naša špičková technológia Dual Pixel CMOS AF II je rýchla, presná a citlivá, aj v podmienkach so slabým osvetlením na úrovni –4 EV1. To približne zodpovedá svetlu mesiaca.

Takáto citlivosť je skvelá na večierkoch a oslavách, ktoré sú večer osvetlené umelým svetlom, alebo pri fotografovaní na interiérových podujatiach, ako sú svadby. Nadšenci fotografovania voľne žijúcich živočíchov a športu budú milovať schopnosť automatického zaostrovania systému EOS R10 pri používaní objektívov s malou maximálnou clonou (napríklad nášho ľahko prenosného objektívu RF 600 mm f/11 IS STM). Automatické zaostrenie je v skutočnosti možné dokonca aj s maximálnou clonou len f/22, čo umožňuje aj používanie telekonvertorov.

Canon EOS R10 – citlivé pri slabom osvetlení

AUTO *25600

100 % pokrytie

Na rozdiel od digitálnych zrkadloviek bezzrkadlový systém EOS R10 pokrýva 100 % plochy hľadáčika2 vysokocitlivými zónami AF, takže na snímané objekty môžete zaostriť, nech sa nachádzajú na scéne kdekoľvek. Skvele sa to hodí pri snímaní portrétov, pri ktorých je snímaná osoba mimo stredu záberu, a scén, ktoré sa nepredvídateľne menia. Tieto zóny zaostrenia sa môžu používať jednotlivo, v skupinách alebo spoločne, takže môžete pracovať vysoko selektívne alebo využiť rozpoznávanie objektov kdekoľvek na snímke.

Aktívny bod alebo oblasť zaostrenia posúvate pomocou intuitívneho a ľahko dostupného krížového ovládača, ktorý sa nachádza priamo pod palcom, keď fotoaparát držíte pri oku. Prípadne môžete aktívny bod automatického zaostrenia presunúť tak, že sa dotknete dotykovej obrazovky fotoaparátu a bod potiahnete prstom.

Stupňovanie zaostrovania

Pri snímaní zblízka môže byť hĺbka poľa veľmi obmedzená, takže funkcia stupňovania zaostrovania na modeli EOS R10 je skvelým prínosom pre makro fotografov. Jedným stlačením tlačidla spúšte sa spustí sériové snímanie, zatiaľ čo zaostrenie sa automaticky mení z pôvodnej polohy až po nekonečno.

Výslednú sériu záberov, z ktorých každý má mierne odlišný bod zaostrenia, možno zlúčiť do jednej snímky pomocou nášho softvéru Digital Photo Professional, čím sa dosiahne dokonalá hĺbka poľa v celom priestorovom rozsahu. Okrem toho funkcia kompozície hĺbky na modeli EOS R10 teraz umožňuje, aby sa tento proces uskutočnil priamo vo fotoaparáte, s orezaním hĺbky poľa, čo umožňuje fotografom určiť, kde sa zaostrenie začína znižovať.

Canon EOS R10 - Konfocus konzola

Focus bracketing

 1. Počas snímania statických záberov s objektívom s clonou f/1.2, stredovým bodom AF, jednoobrázkovým AF pri teplote 23 °C/73 °F, ISO100. Okrem objektívov RF s povrchovou vrstvou na vyhladenie rozostrených plôch.
 2. Platí, keď sa počas sledovania zobrazuje rámček objektu a k fotoaparátu je pripojený kompatibilný objektív, pričom je aktívne automatické zaostrovanie s plným rozsahom alebo je objekt úspešne rozpoznaný v inom režime oblasti. Podrobné informácie o podporovaných objektívoch nájdete v časti [Supplemental Information/Doplnkové informácie] pre [EOS R7/EOS R10] na lokalite „cam.start.canon“.

Súvisiace články

 • VÝHODA

  Zachytenie momentov trvajúcich zlomok sekundy

  Život beží pomerne rýchlo, takže budete potrebovať fotoaparát s vysokou rýchlosťou, aby ste zachytili neopakovateľné momenty

 • VÝHODA

  Je to váš príbeh, povedzte ho po svojom

  Snímajte neuveriteľné videá pomocou rovnakého fotoaparátu, aký používate na snímanie skvelých fotografií. Systém EOS R10 je veľmi schopný tvorca obsahu, ktorý vám umožňuje porozprávať príbeh statickými alebo pohyblivými snímkami.

 • VÝHODA

  Niečo vás zaujme. Nasnímate to.

  Bez ohľadu na to, či ste doteraz používali fotoaparát smartfónu alebo digitálnu zrkadlovku, systém EOS R10 od spoločnosti Canon dokážete začať rýchlo používať a snímať kreatívne doteraz nepredstaviteľnými spôsobmi.

 • VÝHODA

  Fotoaparát s vynikajúcimi možnosťami pripojenia

  Kvalita systému EOS sa snúbi s pohodlím smartfónu – dokonalá kombinácia pre každého, kto chce snímať obsah pre sociálne médiá, upravovať ho na cestách alebo diaľkovo ovládať fotoaparát. Či už ste bloger, influencer alebo len zdieľate snímky s priateľmi a rodinou, nikdy nebolo jednoduchšie preniesť svoju tvorivosť online.

 • informačný bulletin

  Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

  Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.