VYŠŠIA FLEXIBILITA

Je to váš príbeh, povedzte ho po svojom

Snímajte neuveriteľné videá pomocou rovnakého fotoaparátu, aký používate na snímanie skvelých fotografií. Systém EOS R10 je veľmi schopný tvorca obsahu, ktorý vám umožňuje porozprávať príbeh statickými alebo pohyblivými snímkami.
Canon EOS R10 - výhoda - flexibilnejšia

Jednoducho neuveriteľné: rozlíšenie 4K, ktoré predčí všetky očakávania

Zdokumentujte svoje akčné cestovateľské dobrodružstvá pomocou úžasného videa s rozlíšením 4K/30p, ktoré sa vytvára prevzorkovaním výstupu s rozlíšením 6K z 24,2-megapixelového snímača modelu EOS R10. Výsledky sú jednoducho vynikajúce: pôsobivá ostrosť a zreteľnosť s výraznými a prirodzenými farbami. Záznam vyzerá skvele na televízore s rozlíšením 4K a počas úprav ho môžete orezať bez straty kvality, ak máte v úmysle použiť ho ako výstup v rozlíšení Full HD.

K dispozícii je aj snímanie v rozlíšení 4K/60p1 pre dokonale plynulú reprodukciu pohyblivých objektov a záznam, ktorý možno pri úprave spomaliť, aby ste dosiahli nádherné efekty pomalého pohybu, ktoré na vaše publikum nepochybne spravia skvelý dojem. Pri snímaní v rozlíšení Full HD je v skutočnosti možné použiť snímkové frekvencie až 120p, čím sa ukážu ešte detailnejšie aspekty pohybu. Je to skvelá voľba pre akcie s rýchlym pohybom, či už je to školský športový deň alebo futbalový zápas vášho tímu.

Systém EOS R10 je vybavený časozbernými režimami 4K a Full HD, ktoré prinášajú pôsobivé výsledky pri snímaní pomaly sa pohybujúcich objektov a plynule sa meniacich scén. K dispozícii je aj kompatibilita s formátom HDR PQ pre ešte väčšiu flexibilitu pri postprodukcii.

Canon EOS R10

Prevezmite kontrolu

Pri zázname životných momentov pomocou videa môže model EOS R10 fungovať buď automaticky, alebo manuálne, podľa si vyberiete. Ak máte radi veci pod kontrolou, budú sa vám páčiť vlastnosti ako zvýraznenie obrysov pri zaostrení, pomocou ktorého sa identifikuje dokonalá ostrosť, a tzv. „zebry“ – oblasti scény, ktoré sú preexponované, sú označené charakteristickým šrafovaným vzorom.

S modelom EOS R10 môžete nahrávať dlhšie ako s inými hybridnými fotoaparátmi – v skutočnosti až dve hodiny2. To je skvelé pri snímaní živých podujatí, ako sú koncerty a divadelné predstavenia, alebo pri zázname rozhovorov, keď potrebujete nechať fotoaparát nahrávať, zatiaľ čo kladiete otázky.

Dokonale vyvážený systém

Jednou z vecí, ktoré robia model EOS R10 skutočne všestranným, je jeho ideálny pomer rýchlosti, rozlíšenia a výkonu pri slabom osvetlení. Od pôsobivých krajiniek ponorených v zlatistom svetle až po spontánne pouličné portréty za súmraku – je to fotoaparát, ktorý môžete použiť na čokoľvek.

Snímač s rozlíšením 24,2 megapixela a procesor DIGIC X umožňujú, aby fotoaparát pri všetkých druhoch svetelných podmienok podával vynikajúci výkon vďaka štandardnej citlivosti ISO v rozsahu od ISO 100 do ISO 32 000 (s možnosťou rozšírenia po ISO 52 100). K dispozícii je aj zabudovaný blesk, ktorý v prípade potreby pridá svetlo navyše.

Canon EOS R10 - dokonalá rovnováha

Pri fotografovaní môžu používatelia ukladať svoje snímky ako súbory vo formáte JPEG alebo HEIF. A na dosiahnutie najvyššej kvality snímok možno zaznamenať aj súbory RAW, ktoré poskytujú množstvo možností pre ešte väčšiu kreativitu pri postprodukcii.

 • Štandardný formát RAW je 14-bitový súbor, ktorý obsahuje všetky údaje zaznamenané snímačom, – všetko, čo potrebujete, aby ste pomocou úprav vytvorili úžasné umelecké diela.
 • Formát CRAW (alebo kompaktný formát RAW) zaberá menej miesta na pamäťovej karte fotoaparátu, pričom pokles kvality obrazu je zanedbateľný.
 • Sériové snímanie vo formáte RAW umožňuje nepretržité snímanie rýchlosťou až 30 snímok/s so 75 % orezaním, pričom výsledky sa uložia do jedného súboru. Jednotlivé snímky možno neskôr extrahovať pomocou softvéru Digital Photo Professional (DPP).
 • Funkcia Dual Pixel RAW umožňuje po snímaní upraviť niektoré vlastnosti obrázka, ako napríklad bokeh, zdvojenie obrazu a bod zaostrenia.

Súbory vo formáte RAW z modelu EOS R10 je možné upraviť a spracovať pomocou počítačového softvéru, napríklad DPP, vo fotoaparáte s použitím procesora DIGIC X alebo v cloude image.canon3, 4 ktorý využíva neurónový mechanizmus na dosiahnutie špičkovej obrazovej kvality.

Aplikácia Digital Photo Professional od spoločnosti Canon

Digital Photo Professional

 1. Režim snímania 4K 60p sa oreže na 64 % horizontálnej oblasti.
 2. Maximálny čas trvania videozáznamu: Normálny: 2 hod. Videozáznam s vysokou snímkovou frekvenciou (Full HD 120/100 snímok/s): 30 min. Ak je vnútorná teplota fotoaparátu príliš vysoká, čas záznamu sa môže skrátiť. 4K 30p HQ: Približne 50 min., ak sa začína pri teplote +23°C.
 3. Služba sa spustí koncom júla 2022 a bude sa vyžadovať aktualizácia firmvéru fotoaparátu.
 4. V prípade snímok RAW nasnímaných v režime sériového snímania vo formáte RAW nemožno vykonať ich „vyvolanie“. Spracovanie snímok RAW v cloude je platená služba. Vyžaduje sa nákup plánu prostredníctvom plánov služby Canon Imaging App. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke:https://sas.image.canon

Súvisiace články

 • VÝHODA

  Zažite nový druh automatického zaostrenia

  Použili sme technológiu umelej inteligencie s hĺbkovým učením a tisíce snímok z reálneho sveta, aby sme naučili systém Canon EOS R10 rozpoznať ľudí, zvieratá a vozidlá, takže pri ich pohybe po snímke zostanú stále presne a správne zaostrené.

 • VÝHODA

  Zachytenie momentov trvajúcich zlomok sekundy

  Život beží pomerne rýchlo, takže budete potrebovať fotoaparát s vysokou rýchlosťou, aby ste zachytili neopakovateľné momenty

 • VÝHODA

  Niečo vás zaujme. Nasnímate to.

  Bez ohľadu na to, či ste doteraz používali fotoaparát smartfónu alebo digitálnu zrkadlovku, systém EOS R10 od spoločnosti Canon dokážete začať rýchlo používať a snímať kreatívne doteraz nepredstaviteľnými spôsobmi.

 • VÝHODA

  Fotoaparát s vynikajúcimi možnosťami pripojenia

  Kvalita systému EOS sa snúbi s pohodlím smartfónu – dokonalá kombinácia pre každého, kto chce snímať obsah pre sociálne médiá, upravovať ho na cestách alebo diaľkovo ovládať fotoaparát. Či už ste bloger, influencer alebo len zdieľate snímky s priateľmi a rodinou, nikdy nebolo jednoduchšie preniesť svoju tvorivosť online.

 • informačný bulletin

  Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

  Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.