Bezzrkadlové a DSLR fotoaparáty APS-C

Pôsobivá kvalita, kompaktné rozmery
eos r10 – porovnanie snímača aps-c – vzorka

PREHĽAD

Čo je APS-C?

Snímač vo fotoaparáte APS-C je menší ako snímač v plnoformátovom fotoaparáte. Fotoaparát APS-C nezachytí celú šírku obrazu, ktorú by vytvoril rovnaký objektív na plnoformátovom fotoaparáte – treba vziať do úvahy „faktor orezania“ približne 1,6x, čo má za následok zväčšenie scény, pretože váš objekt je v zábere o to väčší. To znamená, že pri použití 200 mm objektívu na fotoaparáte APS-C získate zorné pole ekvivalentné 320 mm objektívu na plnoformátovom fotoaparáte – inými slovami, „efektívna ohnisková vzdialenosť“ je 1,6x väčšia.

Pomôžeme vám nájsť dokonalý fotoaparát Canon

Náš vyhľadávač fotoaparátov vás prevedie celým sortimentom a pomôže vám nájsť ten najvhodnejší pre vás.

Fotoaparáty APS-C so systémom EOS R

Rad bezzrkadlových fotoaparátov APS-C ponúka to najlepšie z technológie série EOS R a prináša kreativitu úplne každému.

Fotoaparáty zo série APS-C EOS M

Buďte vždy pripravený s kompaktným a ľahkým fotoaparátom APS-C s malými rozmermi, vymeniteľným objektívom a kvalitou obrazu na úrovni digitálnej zrkadlovky.

DSLR fotoaparáty APS-C EOS

Digitálne zrkadlovky EOS so snímačom APS-C ponúkajú tradičný spôsob snímania s väčším telom, vymeniteľnými objektívmi a optickým hľadáčikom, aby ste priamo cez objektív presne videli, čo snímate.

 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 90D

  Plne vybavená zrkadlovka, ktorá vás dostane bližšie, umožní vám rýchlejšie snímanie a zachytáva špičkové 32,5-megapixelové zábery.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 850D

  Dosiahnite novú úroveň kreatívneho ovládania a snímajte nádherne detailné fotografie a úchvatné videá v rozlíšení 4K pomocou ľahkej zrkadlovky s možnosťou pripojenia, ktorá prináša inšpiráciu aj odmenu.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 250D

  Najľahšia zrkadlovka na svete s výklopným displejom1, disponuje procesorom Canon DIGIC 8, videozáznamom v rozlíšení 4K a režimom Creative Assist.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 2000D

  Objavte vynikajúce 24,1-megapixelové fotografie a filmové videozáznamy v rozlíšení Full HD. Rozviňte svoju tvorivosť vďaka tejto zábavnej a jednoduchej digitálnej zrkadlovke.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 4000D

  Vychutnajte si kreatívne fotografie v kvalite digitálnej zrkadlovky a filmové videozáznamy v rozlíšení Full HD vďaka tomuto jednoduchému a intuitívnemu 18-megapixelovému modelu EOS.

Prečo si vybrať snímač APS-C?

EOS R10 – porovnanie plnoformátového snímača a snímača aps-c

Priblížte sa

Faktor orezania snímača APS-C spôsobuje, že menšie alebo vzdialenejšie objekty sú na políčku väčšie, čo v skutočnosti zvyšuje efektívnu ohniskovú vzdialenosť každého objektívu 1,6 x. Toto môže byť veľkou výhodou v žánroch, ako je fotografovanie divokej prírody, akčná a športová fotografia. S použitím vysokovýkonného, ale cenovo dostupného objektívu, ako je Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM na fotoaparáte APS-C, získate efektívny rozsah zoomovania 112 – 480 mm, ktorý je doménou supertelefotografie.

Udržujte kvalitu

Snímky z plnoformátového fotoaparátu môžete orezať, aby ste dosiahli rovnaký efekt, ale počet megapixelov by sa znížil, takže výsledné snímky by boli pri opätovnom zväčšení menšie, a teda menej ostré. Pri fotografovaní s fotoaparátom vo formáte APS-C sa tiež šetrí čas a prácnosť pri manuálnom orezávaní snímok v štádiu úprav.

eos r7 – porovnanie plnoformátového snímača a snímača aps-c
EOS 850D

Kompaktný a ľahký

Snímače APS-C sú menšie, fotoaparáty preto môžu byť kompaktnejšie a ľahšie, čo je ideálne pre fotografovanie na uliciach alebo na cestách. Na objektíve navrhnutom pre fotoaparáty APS-C je potrebný menší obrazový kruh, objektív môže byť menší a ľahší a následne môže cenovo dostupnejší.

Kompatibilita objektívov

Zistite viac o jednotlivých typoch objektívov pre fotoaparáty Canon a naučte sa rozpoznať, či sú vhodné pre váš fotoaparát.

201211 150 miliónov objektívov RF/EF – plagát bez loga