Vyššia rýchlosť

Zachytenie momentov trvajúcich zlomok sekundy

Život beží pomerne rýchlo, takže budete potrebovať fotoaparát s vysokou rýchlosťou, aby ste zachytili neopakovateľné momenty.
Na nádvorí sa nachádzajú dvaja flamenco tanečníci v tradičnom oblečením so zdvihnutými rukami.

Preto sme vytvorili model EOS R10, ktorý dokáže snímať až 15 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou a až do 23 snímok za sekundu1 s tichou elektronickou uzávierkou2 – so súčasným sledovaním automatického zaostrenia a automatickou expozíciou. Vďaka tomu je systém EOS R10 skvelou voľbou pre akčné zábery, či už ste na leteckom dni, jachtárskych pretekoch alebo v divadle.

Prepnite sa do režimu sériového snímania vo formáte RAW a budete môcť fotografovať rýchlosťou až 30 snímok za sekundu s orezaním 75 %3. Výsledky sa ukladajú ako jeden filmový súbor, vďaka čomu je vo všetkom poriadok, a jednotlivé snímky je možné extrahovať a uložiť ako súbory vo formáte RAW, JPEG alebo HEIF. Keď je zapnuté snímanie s predstihom, fotoaparát zaznamená aj 0,5 sekundy pred začiatkom snímania, takže máte vždy istotu, že vám neunikne rozhodujúci okamih.

Canon EOS R10 - snímanie s nespracovanými nárazmi

Rýchle reakcie

Srdcom systému EOS R10 je procesor DIGIC X, ktorý sa stará o jeho pohotový výkon. Fotoaparát sa spustí v zlomku sekundy a je pripravený snímať, len čo si všimnete niečo, čo stojí za záber. Ovládacie prvky reagujú rýchlo a možno ich ľahko nájsť, keď sa dívate cez hľadáčik. A keď už hovoríme o hľadáčiku, okolitý svet sa v ňom zobrazuje s minimálnym oneskorením a so zanedbateľným výpadkom obrazu počas sériového snímania.

Canon EOS R10 - procesor DIGIC X

Procesor DIGIC X

 1. Rýchlosť nepretržitého snímania sa môže líšiť v závislosti od rôznych podmienok. Podrobnosti nájdete v časti Technické údaje.
 2. Môžu sa generovať iné zvuky ako uzávierka (clona, zvuk pohonu zaostrovania objektívu a zvuk elektroniky atď.).
 3. Odporúča sa používanie kariet UHS-II, pričom platia tieto podmienky:
  * Pri snímaní v režime sériového snímania vo formáte RAW používajte kartu SD s triedou rýchlosti 10 alebo vyššou.
  * Ak používate kartu s nízkou rýchlosťou zápisu a zostávajúca úroveň nabitia batérie je nízka, zaznamenané snímky sa nemusia správne uložiť.
  * Počet záberov, ktoré je možné zaznamenať, sa líši v závislosti od snímky.
  * Môžu sa zobraziť svetelné pásy a zaznamenané snímky môžu byť ovplyvnené svetelným a tmavým pásmi pri snímaní v režime sériového snímania vo formáte RAW, keď sa v blízkosti spustia blesky iných fotoaparátov alebo keď snímate pri osvetlení žiarivkami alebo inými zdrojmi blikajúceho svetla.

Súvisiace články

 • VÝHODA

  Zažite nový druh automatického zaostrenia

  Použili sme technológiu umelej inteligencie s hĺbkovým učením a tisíce snímok z reálneho sveta, aby sme naučili systém Canon EOS R10 rozpoznať ľudí, zvieratá a vozidlá, takže pri ich pohybe po snímke zostanú stále presne a správne zaostrené.

 • VÝHODA

  Je to váš príbeh, povedzte ho po svojom

  Snímajte neuveriteľné videá pomocou rovnakého fotoaparátu, aký používate na snímanie skvelých fotografií. Systém EOS R10 je veľmi schopný tvorca obsahu, ktorý vám umožňuje porozprávať príbeh statickými alebo pohyblivými snímkami.

 • VÝHODA

  Niečo vás zaujme. Nasnímate to.

  Bez ohľadu na to, či ste doteraz používali fotoaparát smartfónu alebo digitálnu zrkadlovku, systém EOS R10 od spoločnosti Canon dokážete začať rýchlo používať a snímať kreatívne doteraz nepredstaviteľnými spôsobmi.

 • VÝHODA

  Fotoaparát s vynikajúcimi možnosťami pripojenia

  Kvalita systému EOS sa snúbi s pohodlím smartfónu – dokonalá kombinácia pre každého, kto chce snímať obsah pre sociálne médiá, upravovať ho na cestách alebo diaľkovo ovládať fotoaparát. Či už ste bloger, influencer alebo len zdieľate snímky s priateľmi a rodinou, nikdy nebolo jednoduchšie preniesť svoju tvorivosť online.

 • informačný bulletin

  Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

  Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.