Kompatibilita objektívov

Žena upevňujúca objektív RF na fotoaparát systému R.

Objímky objektívov Canon

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, ktoré objektívy sú vhodné pre váš fotoaparát, je pozrieť si značky pre nasadenie objektívu na prednej strane fotoaparátu EOS. Jednoducho odpojte objektív od fotoaparátu stlačením tlačidla na uvoľnenie objektívu a otočením objektívu proti smeru hodinových ručičiek. Fotoaparáty Canon disponujú štyrmi typmi objímok.

 • Obrázok fotoaparátu EOS R so zameraním na červenú čiarku v strede hornej časti objímky.

  RF a RF-S

  Ak je na objímke objektívu červená čiara, máte bezzrkadlový fotoaparát systému R, ktorý je plne kompatibilný s objektívmi RF a RF-S. Objektívy EF, EF-S, TS-E a MP-E je možné použiť aj s ktorýmkoľvek adaptérom EF-EOS R.

 • Obrázok fotoaparátu EOS 6D Mark II so zameraním na červený krúžok v strede hornej časti objímky.

  Objektívy EF

  Ak je na objímke pre objektív iba červený krúžok, fotoaparát je plnoformátová digitálna zrkadlovka a je kompatibilný s objektívmi EF a špeciálnymi objektívmi TS-E a MP-E.

 • Obrázok fotoaparátu EOS 200D so zameraním na červený krúžok v strede hornej časti objímky a biely štvorček v pravej hornej časti objímky.

  EF-S

  Ak je na objímke pre objektív červený krúžok a biely štvorček, fotoaparát je digitálna zrkadlovka so snímačom APS-C a je kompatibilný s objektívmi EF-S, EF, TS-E a MP-E.

 • Obrázok fotoaparátu EOS M50 so zameraním na biely krúžok v ľavej hornej časti objímky.

  Objektívy EF-M

  Ak je na objímke objektívu biely kruh, váš fotoaparát je zrkadlový fotoaparát radu EOS M APS-C a je plne kompatibilný s objektívmi EF-M. Objektívy EF, EF-S, TS-E a MP-E je možné použiť aj s adaptérom EF-EOS M.

 • Tabuľka kompatibility objektívov značky Canon

  Pre spotrebiteľské fotoaparáty Canon s vymeniteľnými objektívmi existuje päť rôznych typov objektívov: RF, RF-S, EF, EF-S a EF-M. Keď si vyberáte objektív, musíte sa uistiť, že vybraný model bude s vaším fotoaparátom fungovať.

  Objektív \ Fotoaparát

  Systém EOS APS-C R

  Plnoformátový systém EOS R

  Digitálna zrkadlovka EOS APS-C

  Plnoformátové digitálne zrkadlovky EOS

  Séria EOS M

  RF


  Plne kompatibilný{pätka}


  Plne kompatibilný


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné

  RF-S


  Plne kompatibilný{pätka}


  Kompatibilný{Foot} {Foot}


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné

  EF, TS-E, MP-E


  Kompatibilný s adaptérom EF-EOS R{pätka}


  Kompatibilný s adaptérom EF-EOS R


  Plne kompatibilný{pätka}


  Plne kompatibilný


  Kompatibilný s adaptérom EF-EOS M{pätka}

  EF-S


  Kompatibilný s adaptérom EF-EOS R{pätka}


  Kompatibilný s adaptérom EF-EOS R 1 2


  Plne kompatibilný{pätka}


  Nekompatibilné


  Kompatibilný s adaptérom EF-EOS M{pätka}

  Objektívy EF-M


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné


  Nekompatibilné


  Plne kompatibilný{pätka}

  1. Kombinácia takéhoto objektívu a fotoaparátu bude mať faktor orezania 1,6.
  2. Na použitie vyhradených objektívov APS-C na plnoformátových fotoaparátoch EOS R sa môžu vzťahovať ďalšie obmedzenia. Ďalšie podrobnosti nájdete v návode na používanie fotoaparátu.

  Adaptéry na objektívy Canon

  Adaptéry na objektívy značky Canon ponúkajú plnú kompatibilitu s objektívmi Canon EF, EF-S, TS-E a MP-E, čím umožňujú majiteľom fotoaparátov Canon systému EOS R a série EOS M úplnú zlučiteľnosť s objektívmi, ktoré vlastnia.*

 • Upevňovací adaptér EF-EOS R ukázaný z bočného uhla.

  Upevňovací adaptér EF-EOS R

  Štandardný upevňovací adaptér EF-EOS R umožňuje používanie objektívov EF, EF-S, TS-E a MP-E na fotoaparátoch so systémom EOS R.

 • Upevňovací adaptér EF-EOS R s ovládacím prstencom ukázaný z bočného uhla.

  Upevňovací adaptér EF-EOS R s ovládacím prstencom

  Upevňovací adaptér EF-EOS R s ovládacím prstencom ponúka rovnakú konverziu bajonetu pre objektív ako upevňovací adaptér EF-EOS R, no rozširuje ju o ovládací prstenec objektívu.

 • Upevňovací adaptér EF-EOS R so zásuvkou na filter ukázaný z bočného uhla.

  Upevňovací adaptér EF-EOS R so zásuvkou na filter

  Upevňovací adaptér EF-EOS R so zásuvkou na filter využíva funkčnosť upevňovacieho adaptéra EF-EOS R, no pridáva možnosť používania zásuviek na filter.

 • Upevňovací adaptér EF-EOS M ukázaný z bočného uhla.

  Upevňovací adaptér EF-EOS M

  Pomocou tohto malého a ľahkého upevňovacieho adaptéra EF-M môžete k fotoaparátu série EOS M pripojiť akýkoľvek objektív zo širokej škály objektívov EF, EF-S, TS-E a MP-E od spoločnosti Canon.

 • Aké sú vlastnosti typov objektívov, ktoré sú k dispozícii?

  Objavte široký sortiment vymeniteľných objektívov pre digitálne zrkadlovky a bezzrkadlové fotoaparáty EOS od spoločnosti Canon.

  RF a RF-S

  Objektívy RF, navrhnuté pre fotoaparáty systému R, ponúkajú vyššiu kvalitu, rýchlosť a ovládanie vďaka vynikajúcej optickej technológii a dizajnu. Špeciálne 12-kolíkové pripojenie systému EOS R radikálne zlepšuje komunikáciu medzi objektívom fotoaparátu a telom, ktorá je teraz rýchlejšia ako predtým. Objímka pre objektív RS je 54 mm široká, s malou hĺbkou od objímky k snímaču. Konštrukcia umožňuje bližšie umiestnenie objektívu k snímaču, čím vytvára priestor pre rýchlejšie, jasnejšie a kvalitnejšie optické prvky s neprekonateľným výkonom. Objektívy RF majú vylepšené možnosti videa, navyše elegantné prvky, ako je ovládací prstenec, a kompaktnejšie rozmery.

  Objektív RF100 mm F2,8 L MACRO IS USM na drevenom stole, na ktorom sedí motýľ.

  EF, TS-E, MP-E

  Pôvodný systém fotoaparátov EOS bol predstavený v roku 1987. Hlavným prvkom bola objímka pre objektív Canon EF, ktorá po prvýkrát spájala objektív s telom fotoaparátu čisto elektronickým spôsobom. Okrem fyzického spojenia medzi týmito dvoma komponentmi je všetka komunikácia elektronická, čo umožňuje maximálne presný prenos údajov v reálnom čase. Spoločnosť Canon ako prvá vytvorila motorček zaostrovania vnútri objektívov namiesto motorčeka v tele fotoaparátu. Aj s pokračujúcim vývojom systémov zaostrenia, technológií stabilizátora obrazu, špeciálnych prvkov objektívov a tesnenia proti poveternostným vplyvom zostal pôvodný dizajn upevnenia EF bez zmien. Špeciálne objektívy TS-E a MP-E majú bajonet EF. Všetky objektívy radu EF sú kompatibilné s každým vyrobeným fotoaparátom EOS, vrátane nového systému EOS R a série EOS M, keď sa používajú s príslušným adaptérom objektívu.

  Objektív Canon EF 24 – 105 mm f4L IS II USM položený v snehu, s modrou oblohou v pozadí.

  EF-S

  Objektívy EF–S sú špeciálne navrhnuté pre modely digitálnych zrkadloviek EOS s kompaktnejšími rozmermi snímača, vďaka čomu sú objektívy ľahké, všestranné a mimoriadne dobre prenosné. V prípade série EF–S inžinieri spoločnosti Canon využili veľkosť snímača APS–C na vytvorenie objektívov, ktoré sú nielen ľahšie a menšie, ale ponúkajú fotografom aj oveľa viac širokouhlých modelov. Ľahké objektívy EF–s sú k dispozícii v širokej škále ohniskových vzdialeností v rozsahu od 10 mm do 250 mm (16 mm až 400 mm s ohľadom na faktor orezania 1,6 x).

  Osoba snímajúca makro-obrázok fotoaparátom Canon s objektívom EF-S 35MM F2.8 IS STM MACRO so zapnutým makrobleskom.

  Objektívy EF-M

  Objektívy s upevnením EF-M boli predstavené spolu s pôvodnou sériou fotoaparátov EOS M v roku 2012. Sú ešte kompaktnejšie ako série EF a EF-S a sú určené výhradne pre fotoaparáty série EOS M. Ponúkajú všetko od ultra širokouhlých objektívov cez teleobjektívy po makroobjektívy a sú dostatočne prenosné, aby ste ich mohli zobrať kdekoľvek. Predstavujú skvelú voľbu pre tých, ktorí ku každodennému fotografovaniu pristupujú kreatívnejšie. Kompaktné objektívy EF–M sú k dispozícii v ohniskových vzdialenostiach od 11 mm do 200 mm (17,6 mm až 320 mm s ohľadom na faktor orezania 1,6 x).

  Ruka držiaca objektív EF-M 32MM F1.4 STM na ulici, v ktorom je táto ulica obrátene.

  Prehliadať podľa typu objektívu

  Opticky si izolujte športovca z diaľky. Vtesnajte prostredie krajiny a mesta do širokouhlého záberu. Objavte obrovské množstvo detailov na makro fotografiách divokej prírody. Ponúkame široký sortiment objektívov, ktoré sú pripravené posunúť všetky typy fotografie na vyššiu úroveň a vdýchnuť vašim príbehom život.
  VYHĽADÁVAŤ
  Sortiment objektívov RF na čiernom pozadí.