KREATÍVNA TLAČ

Vytlačte si svoju vlastnú tematickú nástenku na tlačiarni SELPHY Square QX10 a posuňte svoje kreatívne projekty na vyššiu úroveň.

Tematické nástenky predstavujú skvelý spôsob, ako svojim kreatívnym nápadom vdýchnuť život. Ukážeme vám, ako si môžete vytlačiť jednu okamžite pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.
Žena, ktorá tlačí fotografiu na tlačiarni Canon SELPHY Square QX10. Na pracovnom stole pred ňou stojí nástenka s inšpiráciami na oblečenie.

Tematické nástenky využívajú dizajnéri, umelci a takmer každý, kto niekedy musel plánovať kreatívny projekt alebo hľadať inšpiráciu pre udalosť či dovolenku. V podstate ide o koláž nápadov, ktorá vám pomôže rozvinúť vašu tvorivú predstavu a vdýchnuť vašim plánom život.

Či už je vašim projektom vymaľovanie miestnosti, alebo záverečná práca z módneho dizajnu, získavanie inšpirácie je kľúčové. Môže vás inšpirovať keramický hrniec v dokonalom odtieni modrej farby v prípade nástenky na tému interiérový dizajn alebo výrazná vzorovaná látka, ktorá môže posunúť vaše návrhy odevov na vyššiu úroveň.

Pozrime sa na to, ako vytvoriť tematickú nástenku, na niekoľko nápadov na jej využitie a na ideálne nástroje na tlač inšpiratívnych snímok.

Ako vytvoriť tematickú nástenku, ktorá vás bude inšpirovať

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10, ktorá tlačí snímky pre dekoračnú tematickú nástenku do domácnosti.

Vyberte si z fotografií uložených vo fotoaparáte a vytlačte ich pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10, ktorá vytvorí štvorcové nálepky snímok s okrajmi, ideálne pre široký okruh tvorivých potrieb.

Osoba, ktorá vytvára modrú tematickú nástenku so snímkami zavesenú na bielej stene za pracovným stolom.

Tematickú nástenku môžete vytvoriť na akejkoľvek voľnej ploche, či už je to prázdna stena, tabuľa alebo stránky albumu.

Možno už vo svojom fotoaparáte alebo mobile máte veľa snímok, ktoré by mohli poslúžiť ako východiskový bod pre vašu tematickú nástenku. Keď ste vonku, nezabudnite nasnímať čokoľvek inšpiratívne, čo uvidíte. Zamyslite sa nad farbami a vzormi a nad tým, ako by ich bolo možné skombinovať. Ak sa chystáte vymaľovať miestnosť, možno máte jeden kľúčový doplnok, ktorý skutočne milujete, ako napríklad vázu vo vašom obľúbenom odtieni modrej farby. Použite snímku tohto doplnku ako východiskový bod, na ktorom následne postavíte svoju tematickú nástenku napríklad pomocou obrázkov so vzorkovnicami farieb, dekoratívnymi alebo inými doplnkami, ktoré by sa mohli hodiť do vášho projektu.

Prečo môžu byť tlačené projekty lepšie ako digitálne?

Osoba odlepujúca zadnú stranu vytlačenej nálepky SELPHY Square QX10.

Pomocou nálepiek Canon SELPHY Square QX10 môžete svoje snímky vytlačiť a nalepiť ich priamo na svoju tematickú nástenku.

Obrázky povedia viac než slová a tematická nástenka vo fyzickej podobe – fotografie prilepené na stene, pripevnené na nástenke alebo uložené v albume – má okamžitý vizuálny efekt (a teda nie je potrebné zakaždým tráviť niekoľko minút prehľadávaním knižnice fotografií na telefóne alebo počítači). Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 je ideálnym nástrojom na tvorbu vysokokvalitnej tlače farieb a štýlov, ktoré vás inšpirujú. Vytvára štvorcové nálepky snímok formátu 6,8 x 6,8 cm s možnosťou napísania poznámky na okraji, takže ku svojim nápadom môžete pridávať poznámky alebo komentáre. Výtlačky sú bohaté na detaily a ponúkajú pôsobivú reprodukciu farieb. Súprava SELPHY Square QX10 obsahuje aj atrament a papier, čo v prípade potreby uľahčuje ich výmenu.

Rozšírenie a zdokonalenie vašej tematickej nástenky

Žena vytvárajúca tematickú nástenku s inšpiráciami na oblečenie, ktorá prilepuje fotografie SELPHY Square QX10 vedľa nákresov a vzoriek materiálov.

Okrem fotografií môžete na tvorbu svojej tematickej nástenky použiť aj vzorky látok, výstrižky z časopisov, listy, kvety a oveľa viac.

Inšpiráciu pre vaše návrhy nemusíte čerpať len z fotografií. Tematická nástenka pre projekt týkajúci sa módneho dizajnu môže obsahovať aj vzorky látok, farebné nitky a gombíky či zipsy. Kombinácia textúr a okamžitých výtlačkov vašich obľúbených tvarov a štýlov vám pomôže sústrediť sa a skutočne sa „vcítiť“ do svojho projektu. Premyslite si, ako na svojej tematickej nástenke vystaviť jednotlivé položky na dosiahnutie čo najlepšieho efektu a ako ich rozmiestniť, aby spolu tvorili celok.

Kreatívna spolupráca s použitím tlačiarne SELPHY Square QX10

Osoba držiaca svoju tlačiareň Canon SELPHY Square QX10, ktorá práve tlačí logo pre projekt.

Tematické nástenky môžu poslúžiť aj ako skvelý spôsob, ako stvárniť svoje nápady pri tvorbe pracovného projektu, keďže kombinácia vizuálnych prvkov môže niekedy vyjadriť vašu myšlienku lepšie ako slová.

Ak na nápade pracujete s ďalšími ľuďmi, pravdepodobne sa budete chcieť podeliť o svoje myšlienky. Možno sa chystáte prísť s novým návrhom loga a potrebujete si vybrať farebnú schému, grafiku a typ písma alebo len chcete prediskutovať témy na oslavu. Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 je malá, prenosná a bezdrôtová, takže si ju môžete vziať so sebou a používať ju kdekoľvek sa vy a vaši priatelia alebo spolupracovníci nachádzate. Nemusíte si robiť starosti ani o šnúry a káble, tlačiareň SELPHY Square QX10 sa nabíja jednoducho cez USB a na jedno nabitie dokáže vytlačiť až 20 výtlačkov. Ak bude chcieť do projektu prispieť svojou snímkou niekto iný, môže ju s vami zdieľať online a vy ju budete môcť okamžite vytlačiť.

Môžete si vybrať z niekoľkých možností rozloženia

Žena držiaca tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 pri svojom smartfóne. Na svojej obrazovke má snímku, ktorú sa chystá vytlačiť.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 je ideálna na tvorbu tematických násteniek všetkých druhov, pretože umožňuje tlač snímok priamo zo smartfónu a pridávanie štítkov, ikon a textu v aplikácii Canon SELPHY Photo Layout.

Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout vám umožňuje prispôsobiť si svoje výtlačky pomocou pečiatok, filtrov, ohraničení, textov a prekrytí. Táto aplikácia, ktorú si môžete bezplatne prevziať z obchodov App Store pre zariadenia so systémom iOS alebo Google Play pre zariadenia so systémom Android, ponúka viacero možností rozloženia. Môžete náhodne rozložiť fotografie s rôznym pomerom strán a vytvoriť koláž alebo rozdeliť papier rovnomerne na umiestnenie dvoch, štyroch alebo ôsmych fotografií na jednu stránku.

Tematické nástenky pre zábavu a motiváciu

Tematická cestovateľská nástenka o Maroku so vzormi kachličiek a cestovnými lístkami vedľa tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

Prečo sa nepohrať so svojou tlačiarňou Canon SELPHY Square QX10 a nespraviť si tematickú nástenku len tak pre zábavu? Môže byť zameraná na vašu obľúbenú farbu, dovolenkovú destináciu alebo jedlo.

Tematické nástenky môžete použiť najrôznejšími zábavnými spôsobmi. Očakávanie dovolenky, ktorá bude na mieste, kde ste ešte nikdy neboli, môže byť často rovnako vzrušujúce ako samotná dovolenka. Môžete zbierať snímky pamiatok, ktoré by ste chceli vidieť, alebo jedál, ktoré by ste chceli ochutnať. Čokoľvek, čo vystihuje hlavnú myšlienku alebo pocit, ako napríklad geometrický vzor na marockej dlaždici alebo snímky bohato zdobenej maurskej architektúry, vám pomôže vytvoriť charakter daného miesta.

Tematické nástenky vytlačené na tlačiarni PIXMA

Aj keď nemáte svoju vlastnú tlačiareň Canon SELPHY Square QX10, stále môžete začleniť výtlačky do svojej tematickej nástenky. Modely tlačiarní Canon PIXMA TS, ako napríklad PIXMA TS5350a Series, TS6350 SeriesTS8350 Series, dokážu vytlačiť štvorcové fotografie pomocou aplikácie Easy-PhotoPrint Editor a štvorcového papiera, napríklad Canon Photo Paper Plus Glossy II, ktorý je dostupný vo formátoch 13 x 13 cm a 8,9 x 8,9 cm. Alebo prečo neskúsiť tlač na magnetický fotografický papier Canon a nevytvoriť tematickú nástenku s nápadmi na kuchynský dizajn na chladničke? Jednoducho pripojte svoje inteligentné zariadenie pomocou aplikácie AirPrint (iOS) alebo Mopria (Android)a tlačte fotografie priamo z telefónu.

Nech už bude vaším ďalším kreatívnym projektom čokoľvek, zostavovanie tematickej nástenky je skvelý spôsob na získavanie nápadov a dolaďovanie svojej predstavy – vyskúšajte to a vydajte sa na cestu za inšpiráciou.

Napísala Andrea Ballová

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Séria PIXMA TS5350a

  Prezentujte svoj vlastný dizajn pomocou tlačiarne PIXMA série TS5350a, ktorá poskytuje všestrannú manipuláciu s médiami a ponúka štýlové a kreatívne aplikácie, ako aj bezproblémové pripojenie k smartfónu
 • Atramentové tlačiarne

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Vneste do svojich výtlačkov fotografií viac kreativity a interaktivity s magnetickým fotografickým papierom Canon MG-101.
 • Súvisiace články