KREATÍVNA TLAČ

Vytvorte módny katalóg pomocou tlačiarne Canon Zoemini S2

Každý z nás vlastní neobľúbené oblečenie – ale možno sa vám k nemu len nepodarilo nájsť tie správne ladiace kúsky. Influencerka v oblasti štýlu Molly Wójcik ukazuje, ako sa dá použiť okamžitý fotoaparát a tlačiareň Canon na zostavenie nových kombinácií oblečenia.
Influencerka v oblasti štýlu Molly Wójcik v bordovej bunde a flitrovanom šále drží ružovo zlatý fotoaparát Canon Zoemini S2, aby si urobila selfie.

Väčšina z nás nosí len asi tri štvrtiny oblečenia, ktoré vlastníme.1 Zvyšok visí v skrini zanedbaný a hromadí sa na ňom prach. Predtým, ako ho však vyhodíte do tašky pripravenej pre miestny charitatívny obchod, pokúste sa dať svojmu nenosenému oblečeniu druhú šancu vytvorením módneho katalógu v štýle pohyblivej animovanej knižky.

Poľská influencerka v oblasti móda a štýlu Monika Wójcik, ktorú jej sledovatelia poznajú pod menom Molly, si na sociálnych sieťach vybudovala 160-tisícové publikum predvádzaním svojich outfitov evokujúcich šmrncovnú atmosféru prvého desaťročia nášho storočia. „Inšpirujem sa estetikou Y2K,“ vysvetľuje Molly. „Milujem atmosféru obdobia okolo roku 2000, ktorú často odzrkadľuje môj vzhľad. V mojom módnom štýle dominujú jasné odtiene, holografické prvky a futuristické tkaniny.“

Jej plynulý prístup k móde sa prejavuje tým, že v ktorýkoľvek deň pred ňou stojí celá škála možností. Preto Molly vytvorila nástroj, ktorý by ju nasmeroval – za pomoci vreckového fotoaparátu a tlačiarne fotografií Canon Zoemini S2. „Svoj katalóg používam na rýchlu kontrolu toho, ako budú spolu vyzerať dva rôzne kúsky oblečenia,“ vysvetľuje. „To mi umožňuje jednoducho si vybrať štýly.“

Ak si chcete vytvoriť svoj vlastný módny katalóg v štýle pohyblivej animovanej knižky, postupujte podľa Mollyinho podrobného sprievodcu – a pozrite si jej video na TikToku, kde uvidíte, ako to celé vzniklo.

Influencerka v oblasti štýlu Molly Wójcik drží fotoaparát Canon Zoemini S2. Má oblečené ružové nohavice, biely top, šatku a chrániče na uši a drží nadrozmernú tašku cez rameno.

Pre niekoho, kto je stále v pohybe, je fotoaparát Canon Zoemini S2 ideálnym pomocníkom – je ľahký, no s výdržou batérie až 25 fotografií. „Na fotoaparáte Canon Zoemini S2 sa mi veľmi páči jeho prenosný dizajn, čo znamená, že ho mám vždy so sebou,“ nadchýna sa Molly. „Pri používaní fotoaparátu a aplikácie Mini Print sa naozaj bavím. Umožňujú mi zachytávať okamihy spôsobom, ktorý vyhovuje môjmu štýlu a vniesť trochu radosti do každodenného života.“

Influencerka v oblasti štýlu Molly Wójcik má na sebe ružovú mikinu a pózuje na selfie držiac fotoaparát Canon Zoemini S2.

Mollyin vzhľad vždy priťahoval pozornosť a prechod na sociálne siete boli prirodzeným vývojom. „Môj štýl od nepamäti vyčnieval z davu, a tak som sa rozhodla, že svoje oblečenie začnem zdieľať tam, kde ho môže vidieť každý – na internete.“ Pokiaľ ide o jej estetické vyjadrenie, viac je viac: „Vraciam ikonickým prvkom z prvého desaťročia nášho storočia – lesklým šatkám, velúrovým teplákovým súpravám, kožuchom a flitrovým opaskom – život. Pri líčení siaham po farebných mihalniciach, lesklých očných tieňoch a samozrejme lesku na pery! A keď si dávam robiť nechty, často ukazujem fotky z roku 2010 ako inšpiráciu.“

1. Pripravte si katalóg a outfity

Počet kombinácií outfitov, ktoré budete môcť zaradiť do svojho módneho katalógu, závisí od toho, koľko strán obsahuje. Môžete použiť hotový zápisník alebo využiť šnúrku na spojenie listov kartónu alebo hrubého papiera. Keď viete, koľko strán bude katalóg mať, môžete začať vyberať rovnaký počet vrchných a spodných dielov.

„Zhromaždila som oblečenie, o ktorom som vedela, že ho budem nosiť v tomto ročnom období,“ hovorí Molly, ktorá svoj katalóg zamerala na sezónu jeseň/zima. Podobne ako Molly, aj vy možno zistíte, že máte prebytok oblečenia: „Všimla som si, koľko vecí z môjho šatníka už nenosím,“ spomína. To podnietilo Molly, aby si šatník pretriedila – ak tak urobíte aj vy, dbajte na to, aby nič neskončilo na skládke. „Chcela by som vás povzbudiť, aby ste oblečenie nevyhadzovali,“ vyzýva Molly. „Môžete ho darovať charitatívnym obchodom, vložiť do kontajnera s použitým tovarom alebo uverejniť v aplikácii na ďalší predaj. Dajme oblečeniu druhý život!“

2. Doplnky

Aj keď Molly uprednostňuje predovšetkým odevy v jasných a výrazných farbách a štýloch, nie vždy sú to šaty samotné, vďaka ktorým outfit vynikne. „Preferujem retro módu, ale niekedy si v obchode všimnem niečo veľmi jednoduché, čo ma zaujme, napríklad klasické džínsy alebo biely top,“ hovorí Molly. „Doplnky sú najdôležitejším prvkom individuálneho štýlu. Keď ich do outfitu pridám, môj vzhľad bude jednoducho „môj“. Obohaťte svoj výzor o trblietavú šatku, farebnú kabelku a baretku a aj obyčajný outfit upúta pozornosť.“ Ak máte odvahu, môžete do svojho katalógu pridať aj tieto osobité aspekty. Skúste ich vystrihnúť z vašich výtlačkov z tlačiarne Canon Zoemini S2 a umiestniť na vrch oblečenia, aby ste videli, ako obohatia jeho vzhľad.

3. Zapózujte

Na zhotovenie záberov pre svoj katalóg použila Molly smartfón, no zariadenie Canon Zoemini S2 je vybavené 8 Mpx fotoaparátom so zrkadlom a kruhovým svetlom, aby ste z vašich záberov mohli vyťažiť čo najviac. „Pri fotení selfie je kľúčové vyhýbať sa silným tieňom a priamemu svetlu,“ hovorí Molly, ktorá ich nafotila naozaj veľa! Pri tejto špecifickej úlohe je však nevyhnutné, aby bol každý obrázok zarovnaný. V opačnom prípade sa outfity nebudú efektívne kombinovať, keď budete listovať stránkami katalógu, aby ste menili vrchné a spodné diely. „Najprv som odfotila hornú polovicu tela a potom spodok,“ hovorí. „Dbajte na to, aby boli vaše fotografie nasnímané z rovnakého uhla a aby ste pózovali podobným spôsobom.“ Ak robíte selfie pomocou fotoaparátu Canon Zoemini S2, môžete svoju polohu skontrolovať pomocou možnosti živého náhľadu Live view v aplikácii Canon Mini Print.

Pár rúk s jasne nalakovanými nechtami drží otvorený módny katalóg s oblečením predeleným na polovicu, aby bolo možné nezávisle otáčať vrch a spodok.

Na správne fungovanie pohyblivej animovanej knižky potrebovala Molly konzistentnú sériu fotografií, ale vo všeobecnosti pri fotení selfie navrhuje experimentovať s rôznymi rámami. „Zobrazenie celého outfitu môže zdôrazniť váš štýl, ale ak sa zameriate na detaily, ako je výraz tváre, doplnky alebo mejkap, vaša fotografia bude ešte krajšia,“ hovorí.

Pár rúk drží otvorený módny katalóg s oblečením predeleným na polovicu, aby bolo možné nezávisle otáčať vrchnú a spodnú časť. Fotoaparát Canon Zoemini S2 je položený na hromade vankúšov vedľa knihy.

„Dokonca môžete použiť oblečenie, o ktorom si myslíte, že sa nebude hodiť k ničomu inému ako obyčajnej bielej blúzke,“ hovorí Molly. „Možno budete príjemne prekvapení!“

4. Vytlačte fotografie a usporiadajte album

Teraz máte svoje outfity nafotené, je čas pustiť sa do tvorivého procesu! Ak uprednostníte tvorbu katalógu po etapách, obrázky sa uložia na kartu Micro SD zariadenia Canon Zoemini S2. Keď si vyberiete zábery, ktoré budú predelené, vytlačte si ich prostredníctvom jednoducho použiteľnej aplikácie Canon Mini Print. „S aplikáciou je tlač fotografií zábavným dobrodružstvom a možnosti prispôsobenia mu pridávajú štipku kreativity,“ poznamenáva Molly, ktorá nálepky použila aj na ozdobenie fotorámikov vo výstrižkovom albume. „Výber bol obrovský!

„Nezabudnite, že obe fotografie by sa mali spojiť v strede knižky,“ hovorí Molly. „Vytlačila som všetky fotografie a potom som presne zmerala, kde by mali byť výtlačky umiestnené, a prerezala som papier. Bol to určite časovo najnáročnejší prvok, ale nakoniec to dopadlo perfektne.“ Tlačiareň Canon Zoemini S2 tlačí na 5 x 7,6 cm fotografický papier ZINKTM s lepiacou zadnou stranou, takže lepenie obrázkov do katalógu je rýchle a jednoduché. „Pokiaľ ide o poradie fotografií, to moje bolo úplne náhodné. Myslím si však, že najlepšie je usporiadať výtlačky tak, aby bolo na začiatku oblečenie, ktoré nosíte najčastejšie.“

Tento projekt podnietil tvorivosť Molly aj inými spôsobmi. „V súčasnosti v mojom byte visí veľa zarámovaných fotografií nasnímaných fotoaparátom Canon Zoemini S2“ hovorí. „Vytvorenie albumu fotografií mojich priateľov bude skvelým darčekom. Preferujem vlastnoručne zhotovené darčeky a myslím si, že moji priatelia budú nadšení.“

Šírte štýlové inšpirácie

Mollyin katalóg je dielom, ktoré bude jej klenotom po celé roky. „V budúcnosti sa budem môcť pozrieť na to, ako sa zmenil môj štýl a vzhľad,“ hovorí. Pre Molly je móda nielen médiom na vyjadrenie samej seba, ale aj formou sociálneho spojenia. „Chcela by som podporiť sebadôveru ľudí tým, že iných inšpirujem, aby experimentovali s módou a objavovali svoj vlastný štýl. Každý outfit je pre mňa nielen outfitom, ale aj príbehom o tom, kto som a ako chcem byť vnímaná. Móda je viac ako len oblečenie.“

Teraz je to už iba na vás! Vezmite do rúk fotoaparát Canon Zoemini S2, vyberajte, štylizujte, fotografujte a zdieľajte!

Napísala Rachel Segal Hamilton

Súvisiace produkty

 • Instantné fotoaparáty a vreckové tlačiarne

  Canon Zoemini S2

  Vylepšite si svoje selfie pomocou vreckovej tlačiarne s fotoaparátom, spolu so zrkadlom, kruhovým osvetlením, diaľkovou spúšťou a živým náhľadom.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Canon Zoemini 2

  Získajte instantné výtlačky zo svojho smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek s vreckovou tlačiarňou Zoemini 2 na batérie.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Zobrazte si svoj dovolenkový štýl

  Zjednodušte si balenie kufra a zariaďte sa s tlačiarňou Canon Zoemini 2.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tvorivé nápady s radom Canon Zoemini

  Popusť uzdu svojej tvorivosti na cestách s okamžitým fotoaparátom a vreckovou tlačiarňou.

 • PORTRÉTNA FOTOGRAFIA

  Vylepšite svoje selfie

  TikTokerka Nina Collins vysvetľuje, ako doma snímať kreatívne autoportréty.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Dajte svojim predstavám reálnu formu

  Prispôsobte si priestor podľa vášho štýlu pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.