KREATÍVNA TLAČ

Ukážte svoj štýl: ako si zorganizovať priestor a prejaviť tak vašu osobnosť

Tvorkyňa obsahu Susannah Arul použila tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 na vytvorenie úchvatnej domácej dekorácie, čím oživila svoj osobný štýl. Tu zdieľa svoje tipy vrátane toho, ako aktualizovať vašu dekoráciu, keď sa vám zmení vkus.
Pohľad zhora nadol na tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 na stole, obklopenú miniatúrnymi fotografiami, kancelárskymi potrebami, malou lampou, vázou kvetov a rastlinou.

Pri rušnom živote a čoraz obmedzenejšom rozpočte môžeme ľahko prehliadnuť dôležitosť priestoru okolo nás. Či už je to obývačka, kde trávime väčšinu večerov, spálňa, v ktorej hľadáme útulné útočisko, alebo miestnosť na univerzite, ktorá predstavuje náš jediný súkromný priestor, naše prostredie môže mať veľký vplyv na to, či sa cítime byť v bezpečí, v pohodlí a sami sebou.

Dizajnérka a tvorkyňa obsahu Susannah Arul vie z prvej ruky, aké je dôležité, aby si človek mohol prispôsobiť priestor rýchlo, za rozumnú cenu a bez kompromisov v oblasti štýlu. „Práve som skončila štúdium na univerzite, počas ktorého som sa neustále presúvala, potom som sa vrátila späť domov a opäť som odišla, takže som stále vytvárala alebo pretvárala nejakú výzdobu,“ vysvetľuje.

Susannah vyštudovala textilný dizajne na Nottingham Trent University a v súčasnosti pracuje ako grafická dizajnérka tlače. Vytvára interiérové dekorácie a obsah týkajúci sa životného štýlu na sociálnych sieťach, kde jej videá na TikToku získali viac ako 1,3 milióna lajkov. Najnovší projekt interiérovej dekorácie Susannah vytvorila pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10. „Táto prenosná tlačiareň je dokonalou príležitosťou, ako si prispôsobiť priestor podľa seba,“ hovorí. „Škoda, že som ju nemala na univerzite, aby som si vytvorila atmosféru domova a známeho priestoru.“

Vďaka tlačiarni SELPHY Square QX10 si mohla Susannah vytlačiť obrázky, ktoré ju zaujali, priamo zo svojho smartfónu prostredníctvom aplikácie Canon SELPHY Photo Layout. Výsledok? Umelecká nástenka vízií na budúci rok, ktorá odráža jej život a štýl a prináša jej inšpiráciu. Tu prezrádza, ako si ju môžete vyrobiť aj vy.

Vyjadrenie vášho štýlu

Zelená tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 tlačí farebný obrázok. Na stole okolo nej je niekoľko ďalších výtlačkov, ako aj stojan na perá, kvety, tri farebné škatuľky a rastlina v kvetináči.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 má kompaktné rozmery – len 14,3 cm x 10,2 cm x 3,1 cm – a dodáva sa v štyroch farbách: čiernej, bielej, ružovej a zelenej. Preto nielenže pomáha vytvárať vzrušujúce domáce dekorácia, ale samotná tlačiareň je dostatočne malá na to, aby sa zmestila do akéhokoľvek priestoru, a dostatočne štýlová na to, aby ladila s každou kombináciou farieb.

Susannah opisuje svoju súčasnú výzdobu ako eklektickú, farebnú a maximalistickú. „Jej súčasťou je množstvo izbových rastlín, vzorov a umeleckých výtlačkov, lesklých diskogúľ a množstvo dekorácií, ktoré som vyrobila alebo namaľovala sama,“ hovorí. „Vždy som mal pocit, že pri dekorovaní je dôležité vydať zo seba všetko, aby som v každej izbe mala pocit, že je skutočne moja. Ak však máte minimalistický štýl, držte sa toho, čo vám vyhovuje.

„Vytlačila som zbery chvíľ z minulého roka, na ktoré spomínam s najväčšou radosťou alebo hrdosťou, a urobila som si z nich galériu na stene, aby vo mne vždy vyvolali pozitívnu náladu,“ pokračuje. „Vytlačila som si aj ‚estetické‛ fotografie z Pinterestu a katalógu môjho fotoaparátu a pekné farebné palety a vzory, aby mi pomohli zachovať si tvorivú inšpiráciu pri mojej dizajnérskej práci. Vďaka tomu vznikla galéria obrázkov, ktorá je pre mňa nielen inšpiratívna, ale zároveň moju izbu aj esteticky dopĺňa.

„Keď sa objaví inšpirácia, využite ju čo najskôr a zhromaždite absolútne všetko, čo vám prináša radosť,“ odporúča Susannah začínajúcim tvorcom a dizajnérom. „Keď ho všetko spojíte dokopy, dostanete výsledok plný života.“

„Farebné palety a štýly začnú vznikať samé od seba,“ dodáva Susannah. „Potom ho môžete preniesť do reálneho života pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.“

Rýchle zmeny

Detailný záber osoby upravajúcej fotografiu v aplikácii Canon SELPHY Photo Layout.

Po prevzatí je používanie aplikácie Canon SELPHY Photo Layout naozaj jednoduché. Než stlačíte tlačidlo tlače, môžete prispôsobiť rozloženia a vybrať si zo šiestich prekryvných vrstiev. Aplikácia sa navyše prostredníctvom rozhrania Wi-Fi pripája priamo k tlačiarni Canon SELPHY Square QX10, takže vám priestor nezahltia žiadne spletité káble.

Osoba lepí miniatúrnu fotografiu na krémovú stenu vedľa farebného plagátu. Na stole pred stenou je tlačiareň Canon SELPHY Square QX10, spolu s kancelárskymi potrebami a rastlinou v kvetináči.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 je skvelý spôsob, ako experimentovať a nájsť svoj štýl, ktorý môžete upravovať podľa svojho meniaceho sa vkusu a záujmov. „Neriadim sa v podstate žiadnymi štýlmi či pravidlami interiérového dizajnu ani feng šuej,“ konštatuje Susannah. „Jednoducho sa obklopujem vecami, ktoré milujem a ktoré mi prinášajú radosť.“

Ako vznikajú nové spomienky a prichádzajú nové nápady, môžete pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 obrázky jednoducho meniť podľa nálady či ročného obdobia. Môžete začať pozitívnym prístupom a inšpiráciou ako Susannah, a neskôr prípadne prejsť k energickej letnej atmosfére, po ktorej s príchodom zimy nasleduje teplé nostalgické rozjímanie. Zabudovaná batéria tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 dokáže a jedno nabitie vyprodukovať až 20 výtlačkov, takže vytvorenie vlastnej výzdoby pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 je rýchly a nákladovo efektívny spôsob, ako zasiahnuť do vášho priestoru, a to bez dlhých nákupov a priveľkej finančnej investície.

„Páči sa mi, že tlačiareň sa používa tak jednoducho a vo chvíli, keď získate inšpiráciu, môžete okamžite konať a vytvoriť čo len chcete,“ hovorí Susannah.

Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout zároveň ponúka množstvo spôsobov, ako si prispôsobiť svoje výtvory, ako sú pečiatky, okraje, text, prekrytie a rozloženie. Vďaka tlačiarni SELPHY Square QX10 môžete vytlačiť fotografie s poznámkami na okraji a dodať im tak špeciálny vzhľad, ktorý určite oceníte. „Tento text som použila na zaznamenanie veselých spomienok, a pomocou pečiatok som na obrázky doplnila malé kresby. Na niektoré som napísala aj dátum," vraví Susannah.

Zdieľanie svojej cesty

Stena pokrytá umeleckými plagátmi, miniatúrnymi fotografiami zabávajúcich sa ľudí a inšpiratívnymi pohľadnicami.

Inšpirácia môže prísť kedykoľvek, takže buďte otvorení novým tvorivým vplyvom, odporúča Susannah. „Či už si ukladáte obrázky, ktoré nájdete na sociálnych sieťach, náhodné pohľadnice s peknou tlačou alebo farebnú paletu, ktorá vás inšpiruje,“ dodáva.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 a aplikácia Canon SELPHY Photo Layout ponúkajú veľký potenciál pre obsah zo sociálnych médií, čo sa Susannah skvele hodilo pre jej projekt. „Myslím si, že tlačiareň je dokonalým nástrojom na oživovanie sociálnych médií,“ hovorí. „Namiesto zhromažďovania inšpiratívnych obrázkov na virtuálnej nástenke si môžete vytvoriť skutočnú nástenku. Potom sa môžem podeliť o inšpiráciu s mojimi sledovateľmi, a vďaka krásnym kolážam, ktoré som vytvorila, vyzerá moja izba na fotografiách vždy skvelo.“

Každá tlačiareň SELPHY Square QX10 sa dodáva s balíkom štvorcového fotografického papiera XS-20L s lepiacou zadnou stranou, vďaka ktorej môžete obrázky jednoducho pripevniť na steny, prenosné počítače alebo do poznámkových blokov, a rovnako jednoducho ich odstrániť, keď dostanete chuť na zmenu alebo nájdete novú inšpiráciu, o ktorú sa chcete podeliť so svojimi sledovateľmi, ako to urobila Susannah vo svojom videou na TikToku. „Tým, že ide o nálepky, je to ešte jednoduchšie a môžete sa o svoje fotografie podeliť ihneď,“ nadšene opisuje Susannah.

Konečný výsledok

Ružové zrkadlo pokryté miniatúrnymi fotografiami je opreté o krémovú stenu, ktorá je tiež pokrytá výtlačkami a je na nej niekoľko plagátov jasných farieb.

„Ako dizajnérka som vždy zbierala drobnosti, ktoré ma inšpirujú, a tento projekt bol pre mňa dokonalou príležitosťou na to, aby som ich zhromaždila, vytlačila a vystavila všetky na jednom mieste,“ hovorí Susannah.

Zelená tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 stojí na stole pred lampou a zrkadlom. Stena nad ňou je pokrytá farebnými plagátmi a výtlačkami.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 tlačí obrázky v živých farbách s rozmerom 68 x 68 mm na vysokokvalitný fotografický papier s vodeodolnou ochrannou vrstvou a možnosťou poznámky na okraji.

„Výsledné dielo už vyzerá ako súčasť nábytku – tie farby, výtlačky a celý „maximalistický“ dizajn moju izbu dokonale dopĺňajú. Veľmi sa mi páči, že táto nástenka vízií zároveň funguje aj ako dekoračné umelecké dielo,“ konštatuje Susannah. „Vybrala som si priestor, o ktorom som vedela, že ho budem používať každý deň. Galéria sa nachádza na stene okolo môjho stola, pri ktorom pracujem na dizajnoch, ako aj na obsahu pre sociálne médiá, a takisto sa tu ráno chystám do práce. Obrázky prechádzajú zo steny až na rám spätného zrkadla na toaletnom stolíku – takže ak sa ráno necítim príliš sebavedomá alebo motivovaná, pozriem sa na obrázky z predchádzajúceho roka zachytávajúce momenty, na ktoré som najviac hrdá. Každý deň, keď sedím pri stole, sú pre mňa inšpiráciou, bez ohľadu na to, čo práve robím.“

Zábavná a štýlová nástenka vízií sa nádherne hodí k ostatnej výzdobe a je inšpiráciou nielen pre Susannah, ale aj pre jej sledovateľov. A či už ste profesionálnym dizajnérom alebo ešte len začínate a hľadáte jednoduchý spôsob, ako objavovať svoju umeleckú stránku, s možnosťou robiť zmeny, keď sa objavia nové nápady, tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 ponúka skvelý spôsob, ako uchopiť a okamžite prezentovať vašu tvorivosť.

Kat Halstead

Súvisiace produkty

Súvisiace články