Samostatné atramenty alebo kazety FINE?

Niektoré fotografické a dokumentové tlačiarne PIXMA sú vybavené systémom samostatných atramentov Canon, zatiaľ čo iné využívajú kazetu FINE. Ktorá je tá pravá pre vás?

Prečo samostatné atramenty?

Tento koncept je úžasný z pohľadu minimalizácie odpadu. Systém samostatných atramentov využíva až 10 samostatných atramentových nádržiek pre zložkové farby - preto v prípade, ak sa farba vyčerpá, vymeníte len príslušnú jednu nádržku.  Vzhľadom na to, že stačí vymieňať samostatné nádržky pre jednotlivé farby, systém samostatných atramentov vám dokáže znížiť náklady na tlač!

Prečo kazety FINE

Systém kaziet FINE od spoločnosti Canon vám poskytuje maximálne pohodlie. Atramenty a tlačová hlava sú integrované v jednej pohodlnej jednotke, ktorú je možné poľahky vymeniť v priebehu niekoľkých sekúnd. Systém kaziet FINE vám tiež ponúka vysokú rýchlosť tlače, čo je ideálne do situácií, keď sa každá sekunda počíta!

Upozornenia na vyčerpanie atramentu

Nech si zvolíte ktorýkoľvek z uvedených systémov, už nikdy sa nebudete musieť obávať toho, že sa vyčerpá atrament - kontextové upozornenie sa automaticky zobrazí na obrazovke pri dosiahnutí nízkej hladiny atramentu alebo jeho úplnom vyčerpaní.

Každá samostatná nádržka s atramentom je tiež vybavená integrovanou diódou LED, ktorá blikaním rôznej intenzity poukazuje na stav kapacity atramentu v nádržke. To znamená, že úroveň atramentu môžete skontrolovať aj bez použitia počítača – ideálne pri tlači priamo z fotoaparátu, pamäťovej karty alebo mobilného telefónu.