UMELECKÁ GRAFIKA

Predstavujeme revolúciu vo svete digitálnej tlače tapiet

Ukážte dizajnérom, čo dokáže digitálna tlač, a otvorte si nový svet možností tlače

STIAHNUŤ PREHĽAD

Globálne trendy a revolučné možnosti

Očakáva sa, že svetový trh s dekoráciami do domácnosti do roku 2020 zarobí 644 miliard dolárov – ste pripravení na digitálnu revolúciu tlače?

Stiahnuť prehľad

Bright green plastic chair in front of a wall covered with digitally printed wallpaper in bright green with a fine-lined geometric print.

Posúvame tradície do budúcnosti

Výrobu tapiet, na rozdiel od iných oblastí, úplne neovládali digitálne technológie tlače. So silnejúcim nástupom zásadných zmien je však iba otázkou času, než aj zvyšok výrobcov objaví nové možnosti tlače.

Vzhľadom na rozsiahle bohatstvo a tradíciu tvorby tapiet je prechod na digitálne technológie možné považovať za odvážny krok. Prečítajte si, ako sa dvaja tlačiari vysporiadali s výzvou v podobe digitálnej tlače tapiet a dnes už postupne formujú budúcnosť tohto odvetvia.

Graphicarts Wallpaper Video Still

Vďaka digitálnej tlači môžu byť tapety čímkoľvek, čo si len zmyslíte – nič vám nestojí v ceste. Oživte nudné steny svojej spálne neskutočnými vlastnými motívmi vďaka tlačiarni ColorWave a pochváľte sa nimi pod označením #UNLEASHPRINT.

Pozrieť video

Spotrebitelia chcú naplno precítiť krásu inovatívneho dizajnu

Spoločnosť Wall Vision Group vznikla v roku 1905 vo švédskom meste Boras a dnes pod ňu spadajú značky ako Cole & Son, Mr Perswall (švédska značka využívajúca výlučne digitálnu tlač) a Wall and Deco (exkluzívna talianska značka digitálne tlačených tapiet).

Fredrik Larsson, generálny riaditeľ spoločnosti WallVision, hovorí: „Naše značky pokrývajú veľký kus histórie tvorby tapiet, pričom však nepretržite vyvíjame stále nové návrhy a možnosti. Dokážeme tlačiť takmer všetkými technikami, aké v tapetárskom priemysle existujú – od povrchovej tlače z 19. storočia po najnovšie digitálne tlačiarenské stroje.Digitálna výroba má pozitívny dopad na starý trh, keďže prináša nových dizajnérov, kupcov a celkom novú éru!

Richard Capp, spoluzakladateľ spoločnosti Milton & King
Image of a room with one wall exposed brick, and one covered with digitally printed wallpaper in multi-coloured chevrons, a round table, two chairs and a white sofa.

Digitálna tlač je výzvou pre naše tradičné zručnosti

Spoločnosť Mr Perswall vznikla na základe túžby tlačiť tapety v malých nákladoch. Keď už bola výroba úspešne rozbehnutá, značka nemala problém s hľadaním nových dizajnérov pre svoje zákazkové tapety – pre mnohých z nich bola možnosť prejaviť svoju tvorivosť prostredníctvom veľkoformátových návrhov namiesto drobných, opakujúcich sa motívov nesmierne atraktívna.

„Digitálna tlač je a naďalej bude výzvou pre naše tradičné tlačiarenské zručnosti aj naše vnímanie toho, ako tapety predávať,“ hovorí Fredrik.

„Myslím, že spotrebitelia chcú naplno precítiť krásu inovatívneho dizajnu. Digitálna tlač ponúka úžasnú príležitosť vytvárať návrhy presahujúce obmedzené hranice analógových tlačových valcov, vďaka čomu zvyšuje záujem o pôvodne staromódny produkt.“

Dnešok je v oblasti tapiet vzrušujúcim časom.

Spoločnosť Milton & King nadšene prijíma nové technológie a tvrdí, že „rozbieha odvážnu novú éru vo svete tapiet“. Ich moderné výrobné metódy využívajú digitálne technológie na tvorbu návrhov aj samotnú výrobu, profily na sociálnych médiách, ako aj ponuku vzoriek online.

Richard Capp, spoluzakladateľ spoločnosti Milton & King, hovorí: „Napriek tomu, že klasický romantický pohľad na tapety je nám vlastný, všetky produkty spoločnosti Milton & King vznikajú digitálnou tlačou.

„Digitalizácia umožňuje novým dizajnérom vstúpiť na trh, obísť rozsiahle počiatočné náklady a prezentovať sa svetu ako tlačiareň tapiet. Dopad digitalizácie na trh sa ešte naplno neprejavil, no […] keď spoločnosti viac investujú do komerčne uplatniteľných strojov na tapety, budeme svedkami zásadného prerodu trhu s tapetami.“

Spoločnosť Milton & King s nadšením objavuje nové trendy v oblasti dizajnu a skúša nové technológie. Keďže je na tomto trhu tak trochu nováčikom, jej zápal pre všetko nové slúži ako zdroj inšpirácie pre dizajnérov aj spotrebiteľov. Richard verí, že digitálnu tlač tapiet čaká jasná budúcnosť: „Som presvedčený, že digitálna výroba má pozitívny dopad na starý trh – prináša totiž novú éru! Dnešok je v oblasti tapiet vzrušujúcim časom!“

Staňte sa poslom moderného interiérového dizajnu vďaka digitálnej tlači a dosiahnite nemysliteľné

Súvisiace riešenia

Zistite viac


Viac informácií o riešeniach na digitálnu tvorbu tapiet na mieru


OZVITE SA NÁŠMU TÍMU