lines_hero-1680x1120
alt text goes here

#MYCANONLINES

Línie a tvary sú všade okolo nás. Pokúste sa prísť na kĺb pravidlám správnej perspektívy a práce so svetlom. Zapojte do hry farby a harmóniu. Ak sa vám to podarí, ukážu sa vám úžasné kompozície! Zapojte sa do súťaže #mycanonlines a hľadajte uhly, priamky a obrazce aj na miestach, kde by ste ich nečakali!

Súťažte

1. Horizont a perspektiva

Perfektné vyrovnanie línií, horizont v priamke a vyladené uhly? Na to budete potrebovať viac, než len statív. Poskladajte všetky prvky tak, aby bol celok logický a zároveň harmonický. Dbajte na správny formát fotografie. Štvorec, štandard, či panoráma? Symetria je evergreen, ale nebojte sa experimentovať!

Sledovať či nesledovať

2. Rovnosť a pravý uhol

Rovné línie, ktoré nepadajú a nezbiehajú sa do seba a zároveň zvierajú s východzím bodom pravý uhol, sú alfou a omegou tejto témy. Či už fotografujete čelom k objektu alebo pod rôznymi uhlami, vždy si dajte pozor na to, aby boli všetky línie zarovnané. Pokiaľ chcete svojej snímke dodať dynamiku a šmrnc, skúste skôr netradičné snímanie pod výraznými uhlami. Ale ani klasika nikdy nesklame.

Rovnosť a pravý uhol

3. Radšej ďalej, než bližšie

Línie a uhly najlepšie vyniknú s odstupom. Aby ste svoju snímku netrápili skreslením reality, je dôležité nechať si priestor pre rôznorodú kompozíciu a nebáť sa ísť o kúsok ďalej. Pokiaľ chcete zaznamenať línie klasickým spôsobom, skúste stredné ohnisko. Zaujímavý a netradičný pohľad vám však ponúknu aj extrémne široké ohniská, ktoré môžu realitu naopak pokriviť zámerne a atraktívne.

Radšej ďalej, než bližšie

4. Schodiská

Schody a schodiská sú nielen zaujímavým umeleckým námetom, ale aj silným symbolom. Zachyťte ich harmóniu a pravidelný rytmus, ktoré je možné vďaka správnej perspektíve povýšiť až na abstraktné dielo. Dajte si záležať na jednoduchej a čistej štylizácii. Chcete do snímky zakomponovať figúry alebo hru svetiel a tieňov? Kreativite sa medze nekladú.

Schodiská

5. Farby a svetlo

Chcete zdôrazniť línie a krivky, alebo dávate prednosť zachyteniu presnej reality? Odpovedzte si na túto zásadnú otázku a rozhodnite sa – farba alebo monochróm? Monochróm vám skôr dovolí podtrhnúť technickú stránku, farebné prevedenie zase dokumentárnu vernosť. Čo sa týka svetla, zlatá hodinka vás nesklame, ale aj nočné fotenie môže snímke dodať jedinečnú atmosféru.

Farby a svetlo

#MYCANONLINES

Zaznamenajte tie najlepšie snímky, ktoré budú mať tie najlepšie línie, svojimi výtvormi sa nezabudnite pochváliť na Instagrame pod označením #MYCANONLINES a @canonczsk a vyhrajte úžasné ceny Canon! Súťažiť môžete od 4. 10. do 30. 11. 2021. Naša porota v čele s Canon fotografmi vyberie po skončení súťaže 5 výhercov, ktorých snímky budú zodpovedať kreatívnemu zadaniu súťaže #mycanonlines.

  1. Horizont a perspektiva
  2. Rovnosť a pravý uhol
  1. Radšej ďalej, než bližšie
  2. Schodiská
  3. Farby a svetlo

Medzi výhercov budú rozdelené nasledujúce ceny:

  1. Workshop Canon akadémia podľa vlastného výberu + Canon Powershot ZOOM
  2. Workshop Canon akadémia podľa vlastného výberu + Canon Powershot ZOOM
  3. Workshop Canon akadémia podľa vlastného výberu + Canon Powershot ZOOM
  4. Workshop Canon akadémia podľa vlastného výberu + Canon Powershot ZOOM
  5. Workshop Canon akadémia podľa vlastného výberu + Canon Powershot ZOOM

SÚŤAŽTE

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE

Príbehy

Vyhľadajte si rozhovory a inšpirujúce príbehy ľudí zapálených pre fotografovanie a naučte sa všetko o rôznych tvorivých žánroch.

Všetky príbehy

Rady a techniky

S pomocou našich tipov a návodov získate základné zručnosti potrebné na fotografovanie, vyskúšate nové tvorivé techniky alebo zdokonalíte svoje výsledky.

Všetky rady a techniky

Najnovšie články

Zaregistrujte sa a dostávajte náš informačný leták

Získajte všetky najčerstvejšie novinky a informácie o produktoch

ZAREGISTRUJTE SA TERAZ