RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Objektív RF VR

Canon RF 5,2 mm F 2.8L DUAL FISHEYE

Zachyťte svet v úchvatnej virtuálnej realite pomocou prelomového objektívu série L, ktorý bol navrhnutý tak, aby bola vaša cesta virtuálnou realitou čo najjednoduchšia a najhladšia.

Prieskum

Objektív Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Objektív pre virtuálnu realitu, ktorý zjednodušuje snímanie a úpravy profesionálneho obsahu 180° VR. Vychutnajte si video nižšie prostredníctvom súpravy na VR (pre plne pohlcujúci a stereoskopický zážitok), mobilného zariadenia alebo počítača. Inšpiratívny príbeh, ktorý zachytila režisérka VR Mary Mathesonová a kameraman Richard Stegmann.

ZÍSKAŤ INFORMÁCIE

V zákulisí s objektívom Canon RF 5.2 mm F2.8L DUAL FISHEYE

Pozrite sa do zákulisia inšpiratívneho príbehu, ktorý zachytila režisérka VR Mary Mathesonová a kameraman Richard Stegmann.
Canon Camera

ZÍSKAJTE INÝ POHĽAD NA VEC

Spoznajte výhody duálneho objektívu typu rybie oko

VR LENS

Mimoriadne praktický (3D) záznam 180° VR

Kompaktný dizajn s jedným bajonetom urýchľuje nastavenie fotoaparátu pre profesionálne stereoskopické záznamy 180° VR pri použití kompatibilných plnoformátových fotoaparátov s vysokým rozlíšením a s bajonetom RF, ako je napríklad EOS R51 a R5 C.

Efektívny a zjednodušený pracovný postup

So stereoskopickým 190-stupňovým zorným poľom sú dve posunuté okrúhle snímky v tvare rybieho oka dokonale synchronizované a zaznamenané vedľa seba na jeden plnoformátový snímač, výsledkom čoho je záznam pripravený pre výkonný softvér Canon EOS VR Utility2/plug-in2, kde sa bezproblémovo spracuje na konečné úpravy a nevyžaduje žiadne ďalšie korekcie.

EOS VR Utility
EOS VR Utility - RAW controls crop

Pracovný tok videa vo formáte RAW (8K/60P)

Kompatibilné video súbory vo formáte RAW nasnímané podporovanými fotoaparátmi (vrátane 8K/60P súborov vo formáte RAW LT z fotoaparátu EOS R5 C) sa automaticky spracujú v rámci nástroja EOS VR, čím sa ďalej zjednodušuje pracovný postup vo formáte RAW s vyššími snímkovými frekvenciami.

Snímky vysokej kvality

Objektív RF F2.8L DUAL FISHEYE, ktorý je vybavený dokonale zarovnanými duálnymi šošovkami typu Fisheye smerujúcimi vpred, využíva dva prvky UD na šošovku, pomocou ktorých opravuje odchýlky, ako aj špeciálnu vrstvu SWC Canon na zníženie zdvojenia a oslnenia, a to aj pri snímaní v protisvetle.

recording in vr
RF 5,2 mm F 2.8L DUAL FISHEYE

Rýchla uzávierka f/2.8 na snímanie pri slabom osvetlení

Objektív RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE má vynikajúci výkon aj pri slabom osvetlení vďaka rýchlej uzávierke f/2.8 s presne synchronizovanou expozíciou a presnému ovládaniu vďaka prevedeniu s dvojitou elektromagnetickou membránou (EMD).

Vyhotovenie série L s odolnosťou voči poveternostným vplyvom

Keďže objektív RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE patrí do série L, je navrhnutý na profesionálne použitie. Je odolný voči prachu a špliechajúcej vode a jeho povrch pokrýva vrstva fluóru, ktorá od povrchu objektívu odpudzuje vodu a nečistoty.

EOS R5 and RF 5.2mm lens
EOS VR System

Gélový držiak filtra na precízne nastavenie expozície

Objektív RF 5.2 mm F2.8L DUAL FISHEYE má v zadnej časti namontovaný gélový držiak na filter s predrezaným gélom ND, pomocou ktorého možno presne nastaviť úroveň osvetlenia pri videozáznamoch 180° VR.

Technické parametre

 • Objektív typu Dual Fisheye

  Zachytenie dokonale zarovnanej stereoskopickej snímky na jednom plnoformátovom snímači

 • 190-stupňové zorné pole

  Snímanie ultraširokého uhla zobrazenia pre ešte intenzívnejší zážitok

 • Bázová vzdialenosť 60 mm

  Poskytuje prirodzený stereoskopický zážitok

 • Clona F2.8

  Výnimočný výkon pri zlých svetelných podmienkach

 • Prvky UD a vrstvy SWC

  Profesionálna kvalita obrazu pre ostrý obraz s vysokým kontrastom na obmedzenie zdvojenia a oslnenia

 • Duálne jednotky EMD

  Precízne ovládanie a synchronizácia clony zaisťuje rovnomernú expozíciu ľavej aj pravej snímky

 • Kvalita série L

  Navrhnuté a vyrobené pre výnimočný výkon aj v náročných podmienkach

 • Vstavaný gélový držiak na filter

  Pre väčšiu flexibilitu pri snímaní v jasných podmienkach

Vypočujte si podcast

Naučte sa objavovať a zachytávať virtuálnu realitu do najmenšieho detailu s našimi profesionálnymi filmármi.

Galéria

Canon RF 5,2 mm F 2.8L DUAL FISHEYE
Hodnotenia a recenzie

EOS VR Lens

Obsah balenia

Objektív RF 5,2mm F2,8L DUAL FISHEYE sa dodáva so všetkým, čo potrebujete na prípravu a použitie na kompatibilnom fotoaparáte.

 • RF 5,2 mm F 2.8L DUAL FISHEYE

 • Kryt objektívu 5.2

 • Mäkké puzdro objektívu LS1014

 • Šesťhranný/imbusový kľúč

 • Kryt objektívu proti prachu RF

Súvisiaci softvér a aplikácie

 • Pomocný program EOS VR

  SOFTVÉR

  EOS VR Utility

  Výkonná a efektívna, napriek tomu ľahko použiteľná aplikácia, potrebná na konverziu kruhových snímok VR typu rybie oko spoločnosti Canon z kompatibilných fotoaparátov na štandardné ekvirektangulárne snímky na zobrazovanie a postprodukciu VR.

 • Doplnok EOS VR adobe premiere pro

  SOFTVÉR

  EOS VR Plug-in pre Adobe Premiere Pro

  Tento doplnok môžete použiť namiesto pomôcky EOS VR Utility na automatickú konverziu súborov kruhových snímok VR typu rybie oko spoločnosti Canon a ich import do známej aplikácie od spoločnosti Adobe.

 • Pomocný program EOS Utility

  SOFTVÉR

  EOS Utility

  Ovládajte svoj fotoaparát na diaľku z počítača cez USB, so živým náhľadom.

 • Camera Connect

  SOFTVÉR

  Camera connect

  Pripojte svoj fotoaparát k zariadeniu Apple či Android a snímajte pomocou neho na diaľku či jednoducho preberajte fotografie a podeľte sa o ne so svetom.

 • Súvisiace produkty

  AKTUALIZÁCIA FIRMVÉRU

  Aktualizácia firmvéru Canon EOS R5

  Firmvér je permanentný softvér nainštalovaný vo vašom výrobku, ktorý je potrebný na jeho správne fungovanie. Spoločnosť Canon pravidelne vydáva aktualizácie tohto firmvéru, ktoré si v prípade dostupnosti budete môcť prevziať kliknutím tu.

  Tiež by vás mohlo zaujímať…

  1. Môže sa vyžadovať aktualizácia firmvéru.
  2. Nástroj EOS VR Utility a doplnok EOS VR Plug-in pre Adobe Premiere Pro sú potrebné na vykonanie ekvidistančného konvertovania zaznamenaných snímok 180° VR z kompatibilného fotoaparátu Canon. Verzia 1.2 alebo novšia nástroja EOS VR Utility umožní konverziu podporovaných súborov Canon vo formáte RAW vrátane 8K RAW LT/60P z EOS R5 C (kompatibilné formáty RAW sa môžu líšiť v závislosti od fotoaparátu) a navyše podporí zrýchlenie Apple Silicon a GPU. Na konverziu videí dlhších ako 2 minúty sa môže vyžadovať platená služba predplatenia, ktorá si vyžaduje identifikáciu od spoločnosti Canon. Bude potrebná aj inštalácia konkrétnej aplikácie „HEVC Activator“ pre použitý fotoaparát.
  3. UPOZORŇUJEME: TENTO SOFTVÉR SYSTÉMU VR SA MÔŽE LÍŠIŤ OD KOMERČNÉHO PRODUKTU.