KREATÍVNA TLAČ

Vdýchnite svojim kreatívnym umeleckým projektom život pomocou aplikácie SELPHY Photo Layout

Odborníčka v oblasti kreatívnej tvorby a blogerka Emma Jewell ukazuje, ako pomocou aplikácie Canon SELPHY Photo Layout vytvoriť projekty, ktoré zažiaria.
Ruka, ktorá vyberá vytlačený hárok s obrázkami v živých farbách z tlačiarne Canon SELPHY CP1300 obkolesenej korálikmi, náhrdelníkmi a vzorkovnicou farieb.

Odborníčka v oblasti kreatívnej tvorby a umelkyňa Emma Jewell nielen svojím menom, ale aj povahou zhmotňuje všetko, čo sa trblieta. Od jej kanálu na Instagrame ponoreného do dúhových farieb, ktorý je plný inšpirácie na tvorenie, až po jej pravidelný kurz Craft and Cocktail Club, Emma má vášeň pre ručné práce – najmä ak zahŕňajú niečo trblietavé.

„Myslím si, že každý má nejakú zručnosť, len ju musí objaviť,“ hovorí Emma, ktorá má svoju vlastnú značku umeleckých výrobkov Sassy Crafting a pred piatimi rokmi sa stala umelkyňou na voľnej nohe.

Emma, ktorá sa netají tým, že je milovníčka farieb, trblietok a „usporiadania vecí podľa farieb dúhy“, prijala výzvu predviesť, koľko zábavy sa dá užiť s aplikáciou Canon SELPHY Photo Layout. Aplikácia vám umožňuje nielen vytvárať zaujímavé fotografické diela, ale môže slúžiť aj ako kreatívny umelecký a dizajnérsky nástroj s možnosťou pridania filtrov, textu, pečiatok a grafiky, vďaka čomu je ideálna na tvorbu albumov s výstrižkami a zábavné vlastné fotografické projekty. A keď ste už so svojou tvorbou spokojní, na prenosnej fototlačiarni s pripojením Wi-Fi Canon SELPHY CP1300 si môžete tieto inšpiratívne montáže ihneď vytlačiť.

Tu Emma ukazuje, prečo je bezplatná aplikácia na vytváranie koláží Canon SELPHY Photo Layout a mini tlačiareň fotografií Canon SELPHY CP1300 dokonalou dvojicou na kreatívne tvorenie.

1. Zbieranie nápadov

Množstvo korálikov a náhrdelníkov vedľa papiera s obrázkami náhrdelníkov a náramkov z korálikov.

Emma od roku 2014 bloguje a vytvára obsah pre značky ako Hobbycraft, Cricut a Trimcraft. Namiesto nakupovania bežných predmetov v obchodoch si rada vyrába vlastné jedinečné výtvory.

„Milujem vytváranie albumov s výstrižkami, ako aj vlastného dizajnu oblečenia,“ prezrádza Emma, ktorú aplikácia SELPHY Photo Layout inšpirovala k nápadom na rôzne umelecké projekty. „Zozbierala som nápady – rôzne vzory a farby – na džínsy, ktoré som si chcela dotvoriť, niekoľko nápadov na farebné maľby na stenu, vyšívanú kozmetickú taštičku s flitrami a nejaké šperky s plastovými korálikmi v štýle 90. rokov a retiazkou.

„Zbieram nápady zo všetkých zdrojov, medzi ktoré patrí aj Pinterest. Veľmi som chcela vytvoriť niečo s džínsami a kvetinovým motívom, tak mi napadli sedmokrásky. Pomocou aplikácie som to skombinovala s cieľom zistiť, ktoré motívy sa mi hodia najlepšie.“

2. Úprava inšpiratívnych nápadov

Látkové sedmokrásky, papier s obrázkami sedmokrások a obrázok, na ktorom sú džínsy so sedmokráskami na bielom podklade.

Funkcia kombinovaného rozloženia v aplikácii umožňuje usporiadať fotografie rôznych veľkostí a túto možnosť použila Emma na vytvorenie fotokoláže sedmokrások na džínsy, ktoré sa rozhodla si prispôsobiť.

Látkové sedmokrásky, papier s obrázkami sedmokrások a obrázok, na ktorom sú džínsy so sedmokráskami na fialovom podklade vedľa tlačiarne Canon SELPHY CP1300.

Aplikácia SELPHY Photo Layout ponúka množstvo možností na pridávanie filtrov, pečiatok, textu a grafiky, čo vám umožní vytvoriť si vlastnú zábavnú fotokoláž.

Aplikácia SELPHY Photo Layout ponúka na výber šesť možností rozloženia:

Select & Print (Vybrať a vytlačiť): Táto možnosť vytvorí jeden obrázok.

N-up (Viacero záberov na 1 list): Táto možnosť rovnomerne rozdelí papier na dve, štyri alebo osem fotografií na stranu.

Shuffle (Náhodné rozloženie): Táto možnosť automaticky presúva fotografie s rôznymi pomermi strán, čím sa vytvoria z vašich obrázkov hotové koláže.

Bookmark (Záložka): Táto možnosť vytvára dve pozdĺžne rozloženia.

Combination (Kombinácia): Táto možnosť usporiada fotografie rôznych veľkostí, ktoré po vytlačení možno rozdeliť.

Label (Štítok): Táto možnosť umožňuje použiť vaše snímky na vytvorenie štvorcových alebo mini štítkov.


Ak ste si prevzali najnovšiu verziu aplikácie, budete môcť vytvoriť rozloženie Záložka s dvoma odlišnými návrhmi, a nie s rovnakým návrhom, ktorý sa opakuje. Kreatívni tvorcovia tiež získajú možnosť výberu z rozšírenej škály farieb pre text a grafiku, ako aj exkluzívnu funkciu vytvárajúcu jedinečný efekt bodového UV žiarenia, ktorý spôsobí, že niektoré oblasti obrázka sa budú javiť žiarivejšie ako iné, čo ponúka niekoľko zaujímavých tvorivých možností.

Emma použila niekoľko rozložení na usporiadanie svojich nápadov. „K niektorým som pridala text a nálepky,“ hovorí. „Na džínsy som pridala nálepky s kvetmi, aby som videla, ako by vyzerali. Aplikácia mi tiež poskytla možnosť pridať na jednu časť bodkované pozadie,“ vysvetľuje Emma. „Použila som tri obrázky a bodkovanú oblasť, čo znamená, že by som mohla v prípade potreby doplniť poznámky.“

3. Tlač vlastných návrhov

Výber farebných materiálov na tvorenie a výtlačkov okolo tlačiarne Canon SELPHY CP1300.

Emma miluje farby a trblietky a jej farebné návrhy dokonale dopĺňa model Canon SELPHY CP1300, ktorý vytvára výtlačky vo veľkosti pohľadnice s bohatým výberom povrchových úprav.

Tlačiareň Canon SELPHY CP1300, ktorá tlačí hárok papiera so štyrmi rôznymi trblietavými vzormi.

Model Canon SELPHY CP1300, ktorý je kompatibilný s aplikáciou Apple AirPrint, umožňuje jednoducho vytvárať zábavné snímky, ktoré si môžete vystaviť na nástenke alebo na stene.

Emmine výtlačky, ktoré boli vďaka prenosnej fototlačiarni Canon SELPHY CP1300 hotové rýchlo a jednoducho, zapadli do jej obchodnej značky a živého štýlu. „Farby boli naozaj jasné a zreteľne sa vykreslili všetky odtiene, ktoré som chcela ukázať. Dokonca som pre jeden projekt vytlačila malú vzorkovnicu farieb, na ktorej farby ukázali presne tak, ako sa zobrazovali na obrazovke,“ hovorí Emma.

„Páčilo sa mi, ako rýchlo SELPHY CP1300 tlačí. Odoslanie obrázka z aplikácie priamo do tlačiarne je hladký, rýchly a jednoduchý proces. Tiež bolo jednoduché prehadzovať obrázky, ak niečo nebolo celkom správne alebo som zmenila názor – jednoducho som mohla vytlačiť inú verziu. Veľmi sa mi páči papier veľkosti 6 x 4, pretože na jeden hárok môžete umiestniť viacero obrázkov.“

Aplikácia SELPHY Photo Layout je kompatibilná aj s prenosnou tlačiarňou Canon SELPHY Square QX10.

4. Hľadanie inšpirácie pre váš vlastný kreatívny projekt

Kozmetická taštička, na ktorej je položený trblietavý papier, šnúrka a flitre, vedľa obrázka páru bielych čižiem s lesklým, holografickým efektom.

Začať jedným inšpiratívnym obrázkom, ako je napríklad tento pár holografických čižiem, je skvelý spôsob, ako rozbehnúť váš kreatívny projekt. „Topánky s holografickým prvkom boli dobrým začiatkom,“ vysvetľuje Emma. „Sú príkladom doplnku, s ktorým by mohla táto kozmetická taštička ladiť.“

Základnou Emminou radou pre začínajúcich tvorcov je použiť zábavný motív na naštartovanie svojho projektu a sledovať, ako sa vyvinie. „Zozbierajte čo najviac inšpirácie,“ radí. „Potom vyberte jeden obrázok, ktorým začnete, či už je to farba, predmet, ktorý si chcete dotvoriť, alebo len fotografia topánok, a použite ho ako východiskový bod.“

Emmine nápady zvyčajne prichádzajú vtedy, keď rieši nejaký problém a namiesto kupovania riešenia v obchode si ho chce vlastnoručne vytvoriť. „Nosím notebook, do ktorého si zaznamenávam veci, ktoré mi pri prechádzkach prídu na um,“ hovorí. „Premýšľam o veciach, ktoré by som mohla sama nosiť alebo využiť v domácnosti. Namiesto toho, aby som niečo kupovala, si pomyslím, ‚Ako by sa tá vec dala vyrobiť?‘“

Bez ohľadu na to, či objavujete svoje nápady na kreatívne tvorenie pomocou prenosnej tlačiarne Canon SELPHY CP1300 alebo SELPHY Square QX10, aplikácia SELPHY Photo Layout vám môže pomôcť vyjadriť vašu tvorivosť prostredníctvom koláží fotografií.

Ak chcete získať viac inšpirácie na kreatívne tvorenie, od papierových motýľov až po tematické nástenky, kliknite sem.

Autor: Lorna Dockerill

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tvorte po celý rok

  Pozrite si inšpiratívne nápady pre svoju tlačiareň SELPHY Square QX10 od influencerky Jesus Sauvage.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vytvorte si vybuchujúcu krabičku

  Lini Trinh zdieľa svoju papierovú „vybuchujúcu krabičku“ vyrobenú pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Nalaďte sa na slávnostnú atmosféru s fotografickými dekoráciami

  V druhom projekte SELPHY Craft Club sa Duygu Turgut Gokpinar delí o svoje skúsenosti s používaním tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Dajte svojim predstavám reálnu formu

  Prispôsobte si priestor podľa vášho štýlu pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.