KREATÍVNA TLAČ

Sezónne tvorivé projekty z papiera: Ako si vytlačiť veselý Halloween

Papier a nožnice sú pripravené. Pozrite si tieto jednoduché nápady na pohľadnice, masky, dekorácie a iné jesenné projekty na vytlačenie, ktoré si môžete vytvoriť doma.
Halloweenske ornamenty a dekorácie uložené na drevenej polici a visiace z halúzky namaľovanej nabielo.

Halloween je čoraz populárnejší a mení sa na deň žartíkov, odmien a tony sladkostí. To však neznamená, že sa musíte ponáhľať nakúpiť si nové drahé kostýmy alebo plastové dekorácie. Objavte možnosti výroby z papiera, ktoré sú zábavné aj šetrné k našej planéte – vlastnoručne vyrobené dekorácie, halloweenske masky, opakovane použiteľné vrecká na sladkosti a ďalšie výtvory.

Stačí vám na to kreatívny zápal, papier a tlačiareň Canon. Tlačiareň série PIXMA TS7450 je kompatibilná s rôznymi médiami, ako je magnetický fotografický papier, ktorý možno vložiť pomocou automatického podávača dokumentov, takže je ideálna pre celý rad tvorivých projektov. Kompaktný model Canon SELPHY CP1500 tlačí vysokokvalitné obrázky na rôzne druhy papierov od veľkosti pohľadnice až po mini nálepky, takže môžete vytvoriť vlastné dekorácie na sezónnu oslavu.

Vyberte si tvorivé projekty z papiera, ktoré zachytia vašu predstavivosť, stiahnite si šablónu alebo dizajn, ktorý vás upútal, vytlačte ho na odporúčaný papier a postupujte podľa pokynov pre veľkolepú strašidelnú sezónu.

Dekorácie na vytlačenie

Papierové halloweenske ornamenty visia na halúzke namaľovanej nabielo.

V aplikácii Creative Park nájdete celý rad halloweenskych šablón, ako je táto zábavná ornamentová súprava. Nájdete tu aj informácie o čase skladania a odporúčané typy papiera.

Papierová rozosmiata vyrezaná tekvica.

Táto rozosmiata vyrezaná tekvica by vyzerala skvele na okenici. Ak by vám lepšie vyhovovala menej strašidelná jesenná tekvička, môžete si dizajn prispôsobiť.

Halloween, podobne ako mnoho iných sviatkov, symbolizuje striedanie ročných období – noci sa predlžujú a dni sú chladnejšie. Príroda je tiež najfarebnejšia a stromy horia odtieňmi červenej a oranžovej.

Motívy a farby jesene môžete priniesť do svojej domácnosti tlačou malých, ale vysokokvalitných fotografií záhrad alebo parkov v blízkosti miesta, kde žijete, pomocou kompaktnej bezdrôtovej tlačiarne ako Canon SELPHY CP1500 alebo SELPHY Square QX10. Zaveste fotografie na halúzku a vytvorte nádhernú visiacu dekoráciu, ktorou môžete vyzdobiť stenu nad krbom, tak ako interiérová dizajnérka Jasmin Robertson vo svojom sprievodcovi domácimi dekoráciami inšpirovanými prírodou. Alebo si vytvorte vlastný dizajn s lístím. Vytlačte ich na farebný papier – fialový, oranžový a čierny, v halloweenskom štýle – a pomocou dierovača a šnúrky ich premeňte na girlandy.

V aplikácii Creative Park od spoločnosti Canon nájdete množstvo halloweenskych nápadov a bezplatných šablón. Prečo si neskrášliť domov netopierikmi, mačkami a klobúkmi pre bosorky? Alebo si chcete do okna zavesiť plagát Veselý Halloween? Všetky sú vytlačené na papieri, ktorý môžete zložiť a odložiť na budúci rok alebo zrecyklovať.

Halloweenske masky a kostýmy

Rôzne papierové halloweenske masky uložené na stole pod plagátom Veselý Halloween.

V aplikácii Creative Park nájdete čierne mačky aj okaté sovy, ktoré môžu byť skvelými kostýmami. Nájde sa tam dokonca aj klobúk a metla pre bosorku.

Deti s radosťou dajú svoju energiu a predstavivosť do vlastných ručne vyrobených kostýmov. Začnite vlastnoručne vyrobenou halloweenskou maskou. V tlačiarni Canon PIXMA použite matný fotografický papier značky Canon pre skutočne živý výsledok. Jednoduchý a univerzálny model Canon PIXMA G640 so šiestimi farbivovými atramentami ponúka mimoriadnu kvalitu. Vystrihnite masku vrátane otvorov na oči a pripevnite na boky gumičky – či už pomocou dierok, lepidla alebo lepiacej pásky.

Potom sa pustite do návrhov jesenných tričiek. Oslávte toto ročné obdobie tekvicami alebo šálkou horúcej čokolády. Ak chcete ukázať svoju strašidelnú stránku, vyberte si čierne mačky alebo kostičky, ktoré vyzerajú skvelo vytlačené biele na čiernej. Ešte osobitejšie budú, ak ich vytvoríte pre všetky deti, na každé dáte meno dieťaťa a rok. Môžete ich vytvoriť aj pre celú rodinu.

Opakovane použiteľné magnetky na chladničku

Ruka umiestňuje magnetku s čiernou mačkou na prednú stranu sporáka.

Tieto šablóny s čiernou mačkou sú ideálne na dekoráciu kuchyne na sezónny večierok. Tvorivé projekty z papiera môžu tiež spojiť rodinu a poskytnúť súrodencom možnosť vytvoriť si puto pri spoločných tvorivých úspechoch.

Môžete si dokonca vytvoriť dekorácie na mnoho rokov, či už ich dáte na chladničku alebo na rám okna – vlastnoručne vyrobené magnetky vyniknú na každom kovovom povrchu. Stačí vám tlačiareň Canon PIXMA a magnetický fotografický papier značky Canon.

Nezabudnite mať počas osláv a večierkov poruke fotoaparát Canon alebo smartfón, aby ste mohli zvečniť všetky výnimočné chvíle. Následne ich môžete vytlačiť cez Wi-Fi na tlačiarni Canon PIXMA pomocou aplikácie Canon PRINT a tvoriť albumy, obrázky na steny alebo magnetky, o ktoré sa môžete podeliť aj s priateľmi a rodinou, a v spomienkach sa tak vracať do týchto okamihov ešte po dlhé roky. Prípadne môžete jednoducho vytvárať koláže, kalendáre a plagáty zo smartfónu pomocou aplikácie Canon Easy-PhotoPrint Editor. Popustite uzdu svojej kreativite a tento Halloween si budete ešte dlho pamätať.

Večierkové tašky, nálepky a darčeky

Dva koláčiky s polevou ozdobené halloweenskymi vlajočkami na koláčiky.

Tieto jednoduché tematické vlajočky na koláčiky sú ideálnym projektom na začiatok. Vystrihovanie šablón je skvelou príležitosťou na cibrenie detských jemných motorických zručností. Na menšie deti nezabudnite dohliadať.

Hárok jesenných tematických obrázkov, ktorý vychádza z kompaktnej tlačiarne Canon.

Na mieru šité jesenné záložky sú ideálnymi darčekmi do halloweenskych darčekových tašiek. Jednoducho ich vytvoríte cez aplikáciu Canon SELPHY Photo Layout.

Dom vyzerá skvele a skutočne sviatočne a celá rodina je vyobliekaná. Večierok môže začať! V aplikácii Creative Park nájdete prispôsobiteľné pozvánky, obálky a halloweenske pohľadnice. Môžete si ich vytlačiť na tlačiarni PIXMA na obojstranné matné papiere veľkosti pohľadnice, ktoré sa dodávajú so stredovým záhybom a obálkami na vlastnoručne vyrobené pohľadnice. Ak chcete použiť vlastný obrázok, na papieri veľkosti pohľadnice pre model Canon SELPHY CP1500 sú predtlačené riadky na pečiatku a adresu.

Papierové halloweenske vedierka sú ideálne na servírovanie pochúťok na večierku a halloweenske vrecká sú skvelým darčekom pre vašich hostí. Spolu so sladkosťami a kúskom tekvicového koláča ich môžete naplniť prispôsobenými drobnosťami na pamiatku. Čo tak vytlačiť hárky tematických nálepiek na tlačiarni Canon SELPHY CP1500 na ozdobu peračníkov, zrkadiel a telefónov? Cez možnosť Bookmark Layout (Rozloženie záložiek) v aplikácii SELPHY Photo Layout môžete dokonca vytvoriť záložky s obľúbenými fotografiami z večierka. Výber, prispôsobenie a tlač priamo z aplikácie na tlačiarni SELPHY CP1500 je skutočne jednoduchá.

Nech už túto jeseň robíte čokoľvek, dodajte jej kúzlo a štipku kreativity s tlačiarňou PIXMA alebo SELPHY.

Autorka Rachel Segal Hamilton

Súvisiace produkty

Súvisiace články