TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Vytlačte si vlastné pohľadnice a vtlačte týmto Vianociam osobnú pečať

Navrhnite si vlastné sviatočné fotky a potom postupujte podľa nášho jednoduchého a podrobného návodu na vytvorenie vianočných pohľadníc.
Doma vytlačená vianočná pohľadnica spolu s vyrobenou výzdobou a obojstranne matným papierom Canon, všetko naaranžované na látke s motívom vianočného stromčeka.

Zaslanie personalizovanej vianočnej pohľadnice je premysleným gestom, ktoré je navyše zábavnejšie než výlet do obchodov. Vytvoriť si svoju vlastnú pohľadnicu je jednoduché – potrebujete len fotku, o ktorú sa chcete s ostatnými podeliť, tlačiareň Canon PIXMA (napríklad Canon PIXMA TS5350 Series) a balenie obojstranne matného papiera Canon.

Ak vychádzate z existujúcej fotografie, nahrajte ju do aplikácie Easy-PhotoPrint Editor, pridajte ju do šablóny a doplňte textom a grafikou. Ak snímate nový záber, skúste zachytiť priateľov a rodinu vo svetroch so sviatočnými motívmi? Alebo to urobte rovnako ako my a pripravte fotenie vianočného portrétu svojho domáceho miláčika. Bez ohľadu na to, ktorú z možností si zvolíte, týchto sedem jednoduchých krokov uľahčuje vytváranie a tlač vašich vlastných personalizovaných vianočných pohľadníc.

Doma vytlačená vianočná pohľadnica vystavená spolu s vianočnou výzdobou a ornamentom v tvare vianočného stromčeka.

Tlačiareň Canon PIXMA však nemusíte využiť len na tlač vianočných pohľadníc na mieru. Hodí sa aj na výrobu výzdoby a doplnkov na sviatočné fotenie.

1. Navrhnite si vlastnú fotku

Žena nažehľuje aplikáciu na sivý sveter.

Ak sa chystáte zapojiť priateľov a rodinu do svojho slávnostného fotenia, prečo im nevyrobiť vianočný sveter na mieru?

Žena drží sivý sveter so sviatočnou nažehľovačkou s tučniakom.

Nažehľovacie fólie Canon sú dostupné vo formáte A4, takže môžete tvoriť naozaj veľké motívy alebo umiestniť niekoľko menších motívov na rovnaký dokument v dlaždicovom usporiadaní.

Ak sa rozhodnete vytvoriť vlastnú snímku, čo tak vyskúšať aj vlastnú sviatočnú kulisu? Služba Creative Park obsahuje mnoho šablón na vianočné ozdoby, ktoré si môžete stiahnuť – nájdete tu všetko od vencovreťazí až po snehové vločkyfigúrky Santa Clausa. Mnoho nápadov na sviatočné ozdoby nájdete aj v aplikácii Creative Park, ktorá je k dispozícii pre systém iOS i Android – stiahnite si ju jednoducho z obchodu App Store alebo Google Play. Ak chcete z aplikácie Creative Park tlačiť, budete musieť pripojiť kompatibilnú atramentovú tlačiareň Canon PIXMA – pozrite si zoznam podporovaných modelov tlačiarní*.

Ak ste sa rozhodli zapojiť aj priateľov a rodinu, oblečte ich na túto príležitosť do mikiny s vlastnou vianočnou potlačou. Nažehľovačky Canon sú k dispozícii pre svetlé aj tmavé látky. Rozhodnite sa podľa toho, či chcete umiestniť svoj návrh na biele tričko alebo tmavú bundu či mikinu. Obidva varianty najlepšie fungujú na prírodných látkach, ako je bavlna. Jednoducho si vytlačte motív na nažehľovaciu fóliu, vystrihnite ju a nažehlite na látku. Podrobnejšie informácie nájdete v pokynoch.

Keď už ste si premysleli, ako má vyzerať vaša sviatočná snímka, nastal čas na fotografovanie. Najlepšiu kvalitu obrazu dosiahnete pomocou fotoaparátu Canon – ideálny je model Canon EOS 850D alebo Canon EOS M50. Môžete však použiť aj telefón, ak vám vyhovuje viac. Svoju úlohu splní akákoľvek fotografia, ktorá sa vám páči.

2. Vyberte si šablónu pohľadnice

Žena prechádza šablónami na vianočné pohľadnice v aplikácii Easy-PhotoPrint Editor vo svojom smartfóne.

V aplikácii Easy-PhotoPrint Editor nájdete širokú ponuku návrhov vianočných pohľadníc.

Aplikácia Easy-PhotoPrint Editor obsahuje na výber viacero šablón vianočných pohľadníc. Ak si chcete pozrieť dostupné možnosti návrhu, otvorte aplikáciu a na jej hlavnej obrazovke vyberte možnosť Cards (Pohľadnice). Ak chcete výber zúžiť na šablóny navrhnuté špeciálne pre vopred preložený obojstranne matný papier, ťuknite vľavo hore na obrazovke na tlačidlo Filter a potom v časti Card Format (Formát pohľadnice) vyberte možnosť Half-fold (Skladanie na polovicu). Posuňte sa nadol na pohľadnice označené ako Christmas (Vianoce) alebo Season's Greetings (Sviatočné pozdravy). Keď objavíte pohľadnicu, ktorá sa vám páči, ťuknutím na ňu ju stiahnite a ako veľkosť papiera (Paper Size) vyberte možnosť 7"x10".

3. Importujte svoj obrázok

Aplikácia Easy-PhotoPrint Editor vám umožňuje vybrať obrázok z rôznych umiestnení vrátane fotiek uložených v telefóne, lokality image.canon, služieb Dropbox, Facebook, Disk Google, Instagram, OneDrive a Fotky Google. Určite nájdete svoju obľúbenú možnosť. Ak sa pomocou tejto aplikácie pripájate k službe online úložiska prvýkrát, budete musieť zadať svoje prihlasovacie údaje. Prehliadajte svoje obrázky a vyberte si jeden alebo viacero, ktoré chcete použiť. Potom ťuknutím na tlačidlo Next (Ďalej) ich vložte do zvoleného rozloženia pohľadnice.

4. Upravte svoju pohľadnicu

Osoba používa smartfón na úpravu návrhu vianočnej pohľadnice v aplikácii Easy-PhotoPrint Editor.

Pohľadnicu si môžete prispôsobiť v aplikácii Easy-PhotoPrint Editor – jednoducho pridať vtipné známky, ďalšie obrázky alebo osobnú správu.

V spodnej časti obrazovky sa zobrazí zbierka nástrojov s jednoduchým používaním, pomocou ktorých môžete pridať ďalšie obrázky alebo prepnúť na inú šablónu. Môžete tiež použiť pečiatky, napríklad rečové bubliny alebo hviezdy, či doplniť sviatočný motív o snehové vločky či vetvičku cezmíny. Môžete pridať aj ďalší text s osobnou správou pre svojich priateľov a rodinu.

5. Do tlačiarne vložte médium

Žena vo svetri s vianočným motívom vkladá papier do tlačiarne Canon PIXMA.

Keď ste pripravení vytlačiť svoj návrh, vložte do tlačiarne obojstranne matný papier.

Keď už bude návrh pohľadnice spĺňať vaše predstavy, vložte do tlačiarne obojstranne matný papier. Všimnite si, že hárky majú vopred pripravený ohyb, takže pohľadnice budú dokonale zložené. Balenie papiera obsahuje aj obálky pre vaše hotové pohľadnice.

6. Vytlačte si pohľadnicu

Doma vytvorená vianočná pohľadnica vychádza z tlačiarne Canon PIXMA TS5350 Series.

Tlačiareň Canon PIXMA TS5350 Series predstavuje ideálny tvorivý nástroj, ktorý vám navyše umožňuje tlačiť priamo zo smartfónu.

Žena skladá doma vytvorenú vianočnú pohľadnicu.

Vďaka obojstranne matnému papieru Canon získa vaša pohľadnica úpravu s vopred pripraveným ohybom na dokonalé zloženie.

Keď ste pripravení vytlačiť svoj výtvor, ťuknite na tlačidlo „Ďalej“ v pravom hornom rohu displeja. Ak používate aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor spolu s tlačiarňou Canon PIXMA TS5350 Series po prvý raz, riaďte sa pokynmi na displeji a prepojte aplikáciu s tlačiarňou. Keď aplikácia lokalizuje vašu tlačiareň a prepojí sa s ňou, vyberte možnosť „Tlačiť“.

7. Zložte ju a odošlite

Žena vkladá doma vytlačenú pohľadnicu do bielej obálky.

Balenie obojstranne matného papiera obsahuje aj obálky, aby boli doma vytlačené pohľadnice pripravené na odoslanie.

Pohľadnice opatrne zložte pozdĺž záhybu, potom dovnútra napíšte pozdrav, zalepte ju v dodanej obálke a hoďte ju do schránky. Teraz sa môžete pohodlne usadiť a zamyslieť sa nad svojím ďalším sviatočným kreatívnym projektom.

Napísala Angela Nicholsonová

* Ak vaša tlačiareň nie je podporovaná, pozrite si webovú stránku Creative Park.

Súvisiace články

 • PORTRÉTY DOMÁCICH ZVIERAT

  Zábavné a slávnostné portréty domácich zvierat

  Jednoduché tipy, triky a techniky na zachytenie úžasných záberov domácich zvierat počas Vianoc.

 • Vystavte svoje rodinné momenty vo fotokalendári

  KREATÍVNA TLAČ

  Vytvorte si fotokalendár

  Prispôsobte si a vytvorte fotokalendár plný cenných spomienok.

 • TVORIVÁ TLAČ

  Vianoce s kreatívnymi projektmi a vlastnými výtlačkami

  Vyrobte si tohto roku vlastné vianočné darčeky, ozdoby a hry.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Papierové ozdoby na stôl

  Využite našu službu Creative Park a vytvorte nádhernú výzdobu stola na všetky príležitosti.