KREATÍVNA TLAČ

Tvorivé nápady na každé obdobie

Dajte svojej tvorivosti voľný priechod po celý rok vďaka tlačiarni SELPHY Square QX10 a týmto návodom od kreatívnej influencerky Jesus Sauvage.
Four images printed on SELPHY Square QX10 laying on the patterned surface.

Tlačiareň SELPHY Square QX10 vytvára kvalitné štvorcové výtlačky, ktoré sú ideálne v prípade fotografií zo smartfónu. Navyše vám môže pomôcť s vašimi vlastnými originálnymi výtvormi.

Či už ide o Veľkú noc, letné prázdniny, Halloween, alebo Vianoce, prekvapte svojich milovaných ozdobami a výtlačkami, ktoré pre vás veľa znamenajú.

Tvorivá influencerka @JesusSauvage dala dokopy niekoľko rád, ktoré vám pomôžu potešiť rodinu a priateľov. Tieto návody vám v niekoľkých jednoduchých krokoch pomôžu vytvoriť ozdoby a darčeky, ktorými jednoznačne ohúrite.

Otvorte svoju galériu fotografií, spustite smartfónovú tlačiareň SELPHY Square QX10, zásobte sa štvorcovým lepiacim papierom a inšpirujte sa!

 1. Pošlite svoje vlastné pohľadnice z dovolenky
 2. Zaspomínajte si na obľúbené chvíle
 3. Užite si halloweensku zábavu
 4. Vlastnoručne si vyrobte vianočné ozdoby
 5. Vytvorte veľkonočnú honbu za pokladom
 6. Darujte osobnú kyticu

1. Pošlite svoje vlastné pohľadnice z dovolenky

Sviatky sú na dosah. Nezbierajte si spomienky len v galérii fotografií – podeľte sa o svoje cesty s blízkymi a pošlite im odkaz s osobným nádychom. Tento nápad by ste mohli použiť aj na svadobné ďakovné karty alebo oznámenia o narodení dieťaťa. Influencerka @JesusSauvage vám ukáže, ako si môžete vyrobiť vlastné jedinečné a kreatívne pohľadnice:

 1. Vytlačte svoje fotografie pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10. Prispôsobte ich pridaním textu a rámov v aplikácii SELPHY Photo Layout, čím ich ešte viac ozvláštnite.
 2. Hárok štvorcového papiera poskladajte do tvaru obálky. Pridajte adresu a známku.
 3. Do obálky vložte listy, miestne kvety alebo iné predmety, ktoré vám pripomínajú vašu dovolenku či oslavu, a potom ich doplňte fotografiami.
 4. Zalepte obálku pomocou jednej z vytlačených fotografií – pamätajte, že má lepiacu zadnú stranu, takže to vybavíte jednoducho a bez neporiadku.

Vhoďte ju do poštovej schránky a pošlite svojim priateľom a rodine trochu slnka!

2. Zaspomínajte si na obľúbené chvíle

Spomienky znamenajú oveľa viac, keď sú vytlačené. Využite naplno dni, ktoré strávite na konci roka vnútri, a chopte sa príležitosti vytvoriť si fotoalbum plný dobrodružstiev. @JesusSauvage využíva tlačiareň SELPHY Square QX10, aby si uchovala svoje obľúbené zábery z predchádzajúceho roka vo vysokej kvalite. Postupujte podľa jej návodu a zaspomínajte si na staré časy:

 1. Vytlačte si fotografie pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10 a kreatívne ich dotvorte pomocou aplikácie SELPHY Photo Layout.
 2. Odstrihnite si list pauzovacieho papiera, ktorým prekryjete a oddelíte jednotlivé snímky.
 3. Zakryte hornú fotografiu na kôpke a napíšte dopredu názov fotoalbumu.
 4. Vo vrchnom rohu kôpky urobte dierku a pomocou otváracieho krúžka fotografie spojte dokopy.

Nedovoľte, aby vám upršaný deň pokazil náladu!

3. Užite si halloweensku zábavu

Halloween je obdobím roka, keď môžete popustiť uzdu svojej kreatívnej duši a vytvárať všetko možné od kostýmov až po ozdoby. Vyrobte si vlastné halloweenske dekorácie a podeľte sa o svoju tvorivosť s rodinou a priateľmi. @JesusSauvage nám ukáže, ako vytvoriť personalizovanú halloweensku girlandu:

 1. Vyberte fotografie svojich blízkych, zmeňte ich na čiernobiele v aplikácii a vytlačte ich pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10.
 2. Z čierneho alebo farebného papiera vystrihnite tvary s halloweenskou tematikou (napríklad netopiere a čarodejnícke klobúky). Inšpiráciu nájdete v aplikácii Creative Park.
 3. Nalepte tvary na fotografie svojich priateľov a rodiny a vytvorte si zábavné dekorácie.
 4. V hornom rohu fotografií urobte dierky a prevlečte cez ne stužky, čím vytvoríte zábavnú girlandu.
Vychutnajte si strašidelný Halloween!

4. Vlastnoručne si vyrobte vianočné ozdoby

Neexistuje nič lepšie ako rodinná aktivita, ktorou odštartujete vianočné obdobie. @JesusSauvage nám ukáže, ako s tlačiarňou SELPHY Square QX10 vytvoriť neprehliadnuteľné ozdoby na vianočný stromček:

 1. Vyberte si obľúbené fotografie a vytlačte ich pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10.
 2. Vystrihnite štvorce farebného papiera o kúsok väčšie ako vaše fotografie, potom ich omotajte dvoma kúskami stužky kontrastnej farby, ktoré prilepíte doprostred štvorca.
 3. Oddeľte zadnú stranu samolepiaceho fotografického papiera a prilepte fotografiu do stredu na stužky.
 4. Urobte dierku v jednom z horných rohov, pomocou šnúrky urobte slučku, prevlečte ju cez dierku a uviažte.
 5. Odstrihnite dlhý kus stužky, uviažte z neho mašličku a prilepte ju našikmo, aby ste zakryli dierku/pútko.
 6. Otočte a prilepte oba konce stužky k zadnej strane hárka, čím vytvoríte pekný efekt orámovania.
 7. Pridajte niekoľko zlatých korálikov alebo iné záverečné detaily, aby boli vaše výtvory ešte výnimočnejšie. Zaveste ich na vianočný stromček alebo veniec.
Veselé Vianoce!

5. Vytvorte veľkonočnú honbu za pokladom

Príprava jedinečného veľkonočného zážitku nikdy nebola jednoduchšia. Zaspomínajte si na detstvo a zorganizujte lov na veľkonočné vajíčka pre svojich najmenších.

Ozdobte vajíčka a podľa témy, ktorú ste vybrali, vytvorte štyri scény vedúce k pokladu. Postupujte podľa videonávodu, kde uvidíte ukážku pirátskej témy, a pozrite si podrobný návod nižšie:

 1. Ozdobte vajíčka (môžete použiť nápady z aplikácie Creative Park, ktoré sa hodia k vašej téme) a tesne pred lovom ich ukryte v záhrade či miestnom parku.
 2. Urobte fotografiu každého miesta s pokladom.
 3. Vytlačte fotografie pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10.
 4. Na papier formátu A4 nakreslite mapu a nalepte na ňu vytlačené fotografie znázorňujúce miesta s pokladom.
Vaše deti si lov zamilujú!

6. Darujte osobnú kyticu

Kytice sú dokonalým doplnkom vlastnoručne vyrobených darčekov vašich detí, či už sú určené na Deň matiek, návštevu u starých rodičov, alebo narodeninovú oslavu. Kreatívna influencerka @JesusSauvage nám ukáže, ako im za pár minút dodať osobný nádych:

 1. Vytvorte si niekoľko držiakov na fotografie tak, že nastriháte drôtik a zviniete jeden koniec do slučiek. Uistite sa, že je dlhý ako kvety v kytici.
 2. Vytlačte svoje obľúbené rodinné fotografie zo smartfónu pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10 a aplikácie SELPHY Photo Layout.
 3. Vložte fotografie medzi slučky drôtika a zasuňte ich do kytice.
 4. Aby ste sa uistili, že sa kytica nerozpadne, vytlačte ďalšiu fotografiu a nalepte ju na papier alebo fóliu, ktorá drží kvety spolu. V aplikácii môžete dokonca pridať osobný odkaz!
Prekvapte svojich milovaných špeciálnym darčekom.

Nestrácajte inšpiráciu po celý rok a dajte svojej tvorivosti voľný priechod vďaka tlačiarni SELPHY Square QX10 a týmto návodom od kreatívnej influencerky Jesus Sauvage.


Napísali Jesus Sauvage, Bouchra Ghermoul, Claire Kaleta.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Nápady na halloweensku tlač

  Sezónne nápady na zábavné a strašidelné dekorácie, kostýmy, odmeny a ešte oveľa viac.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Nalaďte sa na slávnostnú atmosféru s fotografickými dekoráciami

  V druhom projekte SELPHY Craft Club sa Duygu Turgut Gokpinar delí o svoje skúsenosti s používaním tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vytvorte si vybuchujúcu krabičku

  Lini Trinh zdieľa svoju papierovú „vybuchujúcu krabičku“ vyrobenú pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Zimná papierová výzva

  Od ozdôb na vianočný stromček až po snehové vločky a všakovaké okrasy, vytvorte sviatočné papierové dekorácie pomocou tlačiarne PIXMA a aplikácie Creative Park.