RODINNÁ FOTOGRAFIA

Zistite, ako čo najlepšie využiť fotoaparát Canon PowerShot PX

Tento univerzálny malý fotoaparát je vybavený funkciami, ktoré využije celá rodina – vylepší domácu kanceláriu, ale tiež natočí videá na sociálne siete.
Skateboardista uprostred skoku na pozadí jasne modrej oblohy. Vpravo od neho je na statíve pripevnený fotoaparát Canon PowerShot PX.

Model Canon PowerShot PX je ako vlastný osobný fotograf a kameraman v jednom. Či už organizujete večierok, alebo ho používate ako webovú kameru, kompaktný fotoaparát PTZ (fotoaparát s otáčaním, naklápaním a zoomom) automaticky zachytáva všetky dôležité okamihy. Stačí ho postaviť na rovný povrch alebo statív, zapnúť, a keď rozpozná tvár, začne sám inteligentne snímať fotografie a videá. Je napájaný z batérie a jeho objektív pokrýva široký rozsah otáčania, naklápania a zoomu.

Môžete si tak slobodne vychutnať daný okamih – nehovoriac o tom, že sa sami stanete súčasťou akcie – bez toho, aby ste museli pôsobiť ako fotograf alebo filmár. Nemusíte stráviť hodiny prezeraním fotografií a videí, aby ste vybrali tie, ktoré chcete. Všetko, čo sa nachádza na pamäťovej karte fotoaparátu PowerShot PX, sa zobrazuje v aplikácii Connect pre Mini PTZ Cam v smartfóne, takže môžete manuálne vybrať obľúbené zábery na prenos a zdieľanie na sociálnych sieťach. Je tiež dostatočne inteligentný na to, aby vám odporučil najlepšie obrázky a klipy, čím vám ušetrí čas a námahu.

Pozrite si nasledujúce video, v ktorom nájdete ďalšie informácie o tom, ako nastaviť a pripraviť fotoaparát Canon PowerShot PX na akciu.

A still showing an illustrated Canon camera on an orange background next to text that reads: PowerShot PX.

Canon PowerShot PX však ponúka oveľa viac než len pohodlie – stačí poznať jeho silné stránky.

Tu nájdete celý rad spôsobov, ako môžete vy a vaši blízki čo najlepšie využiť špeciálne vlastnosti tohto šikovného fotoaparátu, a tipy, ako čo najlepšie využiť jeho funkcie v každej situácii.

1. Rodinné stretnutia a podujatia: zachyťte autentické momenty

Sediaca staršia žena podáva darček nadšenému malému dieťaťu. Na stole vedľa nich je fotoaparát Canon PowerShot PX, ktorý zachytáva usmievajúcu sa skupinu.

Fotoaparát Canon PowerShot PX je malý a diskrétny, takže je ideálny na zachytenie úprimných rodinných momentiek, ktoré môžu byť oveľa pôsobivejšie ako inscenované skupinové portréty.

Canon PowerShot PX umiestnený na bočnom stole na zachytenie štyroch ľudí konzumujúcich jedlo na záhradnej párty.

Canon PowerShot PX je napájaný z batérie, takže ho môžete umiestniť vonku, ak je sucho. Najlepšie funguje, keď je umiestnený na tienistom mieste mimo priameho slnečného svetla.

Plánujete večierok? Canon PowerShot PX je ideálny na dokumentovanie spoločenských udalostí a rodinných stretnutí. Zatiaľ čo dosah selfie tyče siaha len niekoľko metrov od používateľa, fotoaparát PowerShot PX možno umiestniť ešte ďalej, aby zachytil celú scénu.

Pred príchodom hostí nastavte fotoaparát PowerShot PX do výšky očí na rovný, stabilný povrch s výhľadom na miesto, kde sa budú zhromažďovať ľudia, a uistite sa, že scéna je dobre osvetlená a nič nebráni pohľadu na panoramatický oblúk.

Potom môžete nechať fotoaparát pracovať za vás. Pomocou technológie rozpoznávania tvárí sa kamera posúva, nakláňa a približuje, aby sa dosiahli najlepšie kompozície, zabezpečuje, aby boli všetky skupiny účastníkov večierka v zábere, a automaticky koriguje snímky z dôvodu skreslenia.

Chcete mať viac možností kontroly? Aplikácia Connect pre Mini PTZ CAM umožňuje nastaviť fotoaparát tak, aby uprednostnil špecifické tváre, napríklad osobu, pre ktorú organizujete večierok, a potom triediť snímky podľa objektu.

A nemusíte sa obávať, že vám dôjde miesto. Ak sa karta microSD vo fotoaparáte zaplní, je tu možnosť automatického vymazania snímok, ktorá vám umožní pokračovať vo fotografovaní. Najstaršie obrázky sa odstránia ako prvé, ale neodstránia sa žiadne z vašich obľúbených.

2. Tvorba obsahu: zachyťte zábavné aktivity

Matka sa usmieva na svoju dcéru, keď vyťahuje koláč z rúry V popredí je rozmazaný fotoaparát Canon PowerShot PX, ktorý zachytáva tento okamih.

Aplikácia Connect pre Mini PTZ Cam vám umožňuje snímať na diaľku prostredníctvom smartfónu. Fotoaparát môžete otáčať, nakláňať a zoomovať s ňou tak, aby ste získali presnú požadovanú kompozíciu, a potom stlačením tlačidla nahrávania alebo spúšte nasnímať video alebo fotografiu.

Ak ste začínajúci pekár, umelec alebo iný tvorca, ktorý hľadá lepší spôsob dokumentovania svojich šikovných úspechov, Canon PowerShot PX je presne pre vás.

Jeho autonómne snímanie z neho robí ideálneho spoločníka, ktorý vás zachytí, keď sú vaše ruky zaneprázdnené alebo špinavé – ak máte zápästie ponorené v cestíčku na koláč alebo v ruke štetec a paletu, ovládanie fotoaparátu je to posledné, o čo sa chcete starať. Pomocou hlasových príkazov ste režisérom vy: stačí povedať „Hello, Pixie“ na prebudenie fotoaparátu, „Start recording“ na začatie snímania klipu alebo „Take a picture“ na zhotovenie fotografie a potom „Stop“ na ukončenie automatického snímania*.

3. Filmovanie: staňte sa hviezdou sociálnych sietí

PowerShot PX namontovaný na statíve na filmovanie dospievajúceho chlapca na skateboarde.

Funkcia asistenta sledovania, ktorá je k dispozícii prostredníctvom aktualizácie firmvéru, je ideálna na natáčanie pohybov, napríklad skokov a trikov na skateboarde.

Malý pes naháňa chlapca s loptou. Fotoaparát PowerShot PX je upevnený na statíve v popredí.

Jednoducho zapnite asistenciu sledovania v aplikácii Connect pre Mini PTZ Cam. Všetky vaše videá budú okamžite pripravené na prezeranie v telefóne, takže si môžete vybrať svoje obľúbené, upraviť ich a rovno nahrať na svoje sociálne siete.

Pre nadšené hviezdy sociálnych médií, ktoré chcú dostať svoje filmy na internet s minimom starostí, by mohol byť fotoaparát Canon PowerShot PX kľúčom k úspechu na sociálnych sieťach, ako je YouTube.

Pri používaní funkcie automatického snímania fotoaparátu môžu jeho možnosti otáčania, nakláňania a priblíženia dodať vašim záberom pútavé efekty. V závislosti od podmienok bude fotoaparát automaticky vykonávať širokouhlé náhľady, viacnásobné náhľady (vyhľadávanie ľudí stojacich vedľa seba – ideálne, keď vystupujete s jednou alebo dvomi osobami) alebo jednoduché priblíženie a oddialenie smerom dovnútra a práca s okolím objektu (pohyb, ktorý zachytí ľudí mimo záberu).

Ak snímate na diaľku, aktualizácia firmvéru, ktorú si môžete stiahnuť prostredníctvom aplikácie Connect pre Mini PTZ Cam, pridáva funkciu Tracking assist, ktorá umožňuje zachytiť pohybujúci sa objekt, aj keď nie je otočený tvárou ku kamere. Filmovanie môžete spustiť prostredníctvom obrazovky snímania aplikácie alebo priradením funkcie snímania tlačidlu bezdrôtovej komunikácie.

Malá a ľahká veľkosť fotoaparátu PowerShot PX znamená, že ho možno umiestniť takmer na akékoľvek miesto. Ak chcete dosiahnuť najlepší uhol, zvážte použitie statívu. Na základni kamery je štandardný držiak, takže s ňou môžete manipulovať do ideálnej polohy a pokračovať v skokoch a trikoch s vedomím, že je stabilná a zachytáva všetky udalosti v zábere.

4. Práca z domu: vylepšite si webovú kameru

Biely fotoaparát Canon PowerShot PX leží na malej kope kníh na drevenom stole.

Používanie fotoaparátu Canon PowerShot PX ako bezdrôtovej webovej kamery vás udrží v zábere, aj keď sa pohybujete po miestnosti. Funguje z batérie, ale na dlhšie stretnutia sa odporúča použiť kompatibilnú nabíjačku/napájací zdroj USB-C PD.

Pevné webové kamery, ktoré vyžadujú, aby ste počas stretnutia nehybne sedeli, sú (pomerne nudným) štandardom, ale pridanie fotoaparátu Canon PowerShot PX do vašej zostavy na prácu z domu prinesie do vašich virtuálnych stretnutí a online prezentácií nový dynamický rozmer. PowerShot PX pracuje bez kábla prostredníctvom Wi-Fi a nástroja Wireless Webcam Utility pre Mini PTZ Cam od spoločnosti Canon (k dispozícii zadarmo pre počítače so systémom Windows 10) a pomocou svojich sledovacích schopností vás bude sprevádzať pri pohybe po domácej kancelárii. Túto novonadobudnutú slobodu vám budú kolegovia od stola rýchlo závidieť.

Či už teda plánujete stretnutie pre priateľov a rodinu, chcete nahrávať dynamické videoklipy na svoje sociálne siete alebo jednoducho oživiť pracovné stretnutia, malý, ale šikovný fotoaparát Canon PowerShot PX urobí všetku ťažkú prácu za vás.Napísal Sam Kielsden

Súvisiace produkty

Súvisiace články