RF 5,2 mm F 2.8L DUAL FISHEYE

VIRTUÁLNA REALITA

Nový spôsob videnia. Vitajte v EOS VR SYSTEM spoločnosti Canon

Zistite niečo o tom, ako vytvoriť pôsobivý trojrozmerný obsah pomocou kompatibilného plnoformátového modelu fotoaparátu EOS a objektívu RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, a zároveň si so systémom EOS VR osvojiť efektívnejší a jednoduchší pracovný postup.

Chcete, aby vás kontaktoval zástupca spoločnosti Canon?

Vyplňte krátky formulár a požiadajte o to, aby vás kontaktoval produktový špecialista zo spoločnosti Canon.

Snímajte stereoskopické 180° VR s EOS

Inovatívne riešenie spoločnosti Canon pre snímanie 180° VR zjednodušuje a urýchľuje celý tento proces. Využíva výhody systému upevnenia RF, ktorý umožňuje navrhnúť kompaktný objektív s dvojitým rybím okom, ktorý premieta stereoskopické snímky ľavého a pravého oka na jeden snímač Full Frame. Tento inovatívny dizajn efektívne eliminuje problémy so zarovnaním objektívu a synchronizáciou obrazu, pričom zachytáva duálny obraz rybieho oka vedľa seba priamo do jedného súboru. Takže postup konverzie a exportu do konečnej ekvirektangulárnej VR snímky je jednoduchší a robustnejší.
RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Zhotovte záber.

S kompatibilnými plnoformátovými fotoaparátmi s bajonetom RF, ako je napríklad EOS R5/R5 C s jeho ohromujúcim snímačom s vysokým rozlíšením, je teraz jednoduchšie nastaviť a snímať stereoskopické 180° VR. Jednoducho pripevnite objektív RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE na podporovaný fotoaparát s príslušným firmvérom, zvoľte požadované nastavenia fotoaparátu a ponorte sa do úplne nového sveta tvorby virtuálneho obsahu.

Diaľkové snímanie

Na diaľkové nastavenie a ovládanie fotoaparátu môžete použiť najnovšie verzie softvéru Canon EOS Utility (pre káblové pripojenie) alebo Camera Connect (pre mobilné bezdrôtové pripojenie) a súčasne budete môcť vidieť vedľa seba dvojité rybie oko alebo ekvirektangulárny živý náhľad.

Camera Connect
EOS VR Utility

Konverzia

Čo bolo kedysi komplexným procesom zarovnávania, synchronizácie a spájania s viacerými systémami fotoaparátu/súborov, je teraz nekonečne jednoduchšie vďaka nástroju EOS VR Utility1 od spoločnosti Canon (podpora Canon RAW s podporovanými fotoaparátmi vrátane 8K RAW LT/60P z EOS R5 C). Tento nástroj výrazne zefektívňuje proces konverzie stereoskopických záberov a statických snímok na úpravu a prehrávanie. Pomocou doplnku EOS VR Plug-in od spoločnosti Canon môžete dokonca importovať a automaticky konvertovať zábery VR Canon (MP4) priamo do programu Adobe Premiere Pro1.

Upraviť

Pomôcka EOS VR Utility od spoločnosti Canon dokáže pred konverziou vykonať základné orezanie vašich videosúborov Canon VR. Avšak pre väčšiu kontrolu nad stupňovaním a úpravami, v prípade profesionálnejších produkcií, použite program Adobe Premier Pro importovaním skonvertovaných súborov z pomôcky EOS VR Utility alebo jednoducho použite doplnok EOS VR pre Adobe Premier Pro a importujte a konvertujte svoje súbory EOS VR v jednom procese.

Doplnok pre adobe premiere pro vr

Výhody Canon EOS VR SYSTEM

Systém EOS VR SYSTEM od spoločnosti Canon ponúka rýchlejšiu a efektívnejšiu cestu od vstupu po výstup na tvorbu ohromujúceho, profesionálneho stereoskopického 180° VR obsahu.

 • TECHNOLÓGIA

  Dva objektívy, jeden snímač

  Umožňuje kompatibilným fotoaparátom s vysokým rozlíšením s úchytkou na pripojenie objektívu RF, ako je model EOS R5/R5 C2, zaznamenať dve snímky na jeden plnoformátový snímač Full Frame, čo umožňuje rýchlejšie, jednoduchšie a robustnejšie nastavenie fotoaparátu, bez potreby nastavovania a synchronizácie fotoaparátu alebo objektívu. Navyše, použitie systému jedného snímača na jednom fotoaparáte znamená, že obe snímky vykazujú rovnaké charakteristiky farebnej odozvy a expozície a v predvolenom nastavení budú všetky nastavenia fotoaparátu úplne rovnaké, čo znamená, že v postprodukcii bude potrebného menej času na úpravu pravých a ľavých snímok tak, aby sa zhodovali.

 • TECHNOLÓGIA

  Efektívne spravovanie a konverzia jednotlivých súborov

  Nasnímanie snímok pravého a ľavého oka na jeden snímač umožňuje zaznamenať už zarovnané a synchronizované snímky do jedného súboru. Tým sa zjednodušuje spravovanie súborov pre ekvirektangulárnu konverziu (nevyžadujú sa žiadne ďalšie procesy na spájanie viacerých snímok/súborov) a export do rôznych profesionálnych kodekov, pripravených na prehrávanie alebo ďalšie úpravy na časovej osi NLE.

 • TECHNOLÓGIA

  Systém fotoaparátu EOS

  Využitie fotoaparátu EOS, ako je napríklad EOS R5/R5 C so snímačom 8K, umožňuje operátorom snímať známejším a flexibilnejším systémom fotoaparátu, pričom majú možnosť snímať protokol Canon Log/Log3 a poskytovať snímky s vysokým rozlíšením a širokým dynamickým rozsahom pre zábery s väčším zmyslom pre ponorenie a realizmus v konečnom výstupe.

Súvisiaci softvér

Súvisiace produkty

POTREBUJETE POMOC?

Chcete sa dozvedieť viac o systéme EOS VR od spoločnosti Canon?

 1. Nástroj EOS VR Utility a doplnok EOS VR Plug-in pre Adobe Premiere Pro sú potrebné na vykonanie ekvidistančného konvertovania zaznamenaných snímok 180° VR z kompatibilného fotoaparátu Canon. Verzia 1.2 alebo novšia nástroja EOS VR Utility umožní konverziu podporovaných súborov Canon vo formáte RAW vrátane 8K RAW LT/60P z EOS R5 C (kompatibilné formáty RAW sa môžu líšiť v závislosti od fotoaparátu) a navyše podporí zrýchlenie Apple Silicon a GPU. Na konverziu videí dlhších ako 2 minúty sa môže vyžadovať platená služba predplatenia, ktorá si vyžaduje identifikáciu od spoločnosti Canon. Bude potrebná aj inštalácia konkrétnej aplikácie „HEVC Activator“ pre použitý fotoaparát.
 2. Môže vyžadovať najnovšiu aktualizáciu firmvéru pre kompatibilitu s VR.

  UPOZORŇUJEME: TENTO SOFTVÉR SYSTÉMU VR SA MÔŽE LÍŠIŤ OD KOMERČNÉHO PRODUKTU.