TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Premeňte svoje fotografie na slávnostné ozdoby pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10

Remeselná tvorkyňa Duygu Turgut Gokpinar zdieľa svoj podrobný návod na výrobu vianočných ozdôb v druhom zo série článkov Canon SELPHY Craft Club.
Záber zhora na výber vianočných fotografických dekorácií položených vedľa tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

Výroba vlastných vianočných ozdôb môže byť zábavnou aktivitou, aby ste sa naladili na slávnostnú atmosféru, skvelým nápadom na darček na mieru, dômyselným spôsobom, ako si oddýchnuť od hektického vianočného ruchu a cenovo dostupným spôsobom, ako rozjasniť váš domov počas sviatkov. „Tvorenie počas prázdnin je ako keď svoj domov poprášim štipkou mágie,“ hovorí remeselná tvorkyňa, tvorkyňa obsahu a autorka z Londýna Duygu Turgut Gokpinar. „Či už ide o výrobu ozdôb na stromček, zaplnenie miestnosti papierovými snehovými vločkami, stavbu perníkovej chalúpky alebo výrobu darčekov pre ľudí, ktorých milujem, remeselné práce mi pomáhajú naladiť sa na čaro Vianoc.“

Duygu, pôvodom z Turecka, začala s remeselnou výrobou už ako dieťa a jej vášeň sa postupne zmenila na kariéru. „Vďaka mojej mame som sa naučila pliesť a háčkovať vo veľmi mladom veku a potom som sa začala zaujímať o makramé, pletenie košíkov, maľbu vodovými farbami a mnohé ďalšie činnosti,“ vysvetľuje. „Tvorenie je pre mňa kreatívnym únikom. Umožňuje mi riešiť problémy, premýšľať nekonvenčne a nachádzať radosť v procese premeny jednoduchých materiálov na niečo krásne. Praktický proces mi umožňuje vzdialiť sa od stresu každodenného života, podporuje zmysel pre všímavosť a kreativitu.“

Po osemročnej práci učiteľky a tvorkyne obsahu sa Duygu rozhodla ísť za svojimi snami a založila si vlastné kreatívne štúdio, kde odvtedy usporiadala viac ako 200 remeselných workshopov pre ďalších nadšencov. V septembri 2023 vydala svoju druhú knihu o vyšívaní ihlou, ktorej tematika je tiež vianočná.

V prvom článku zo série Canon SELPHY Craft Club sme sa oboznámili s tým, ako vyrobiť vybuchujúcu krabičku. Tu Duygu vysvetľuje, ako zmeniť fotografie na ozdoby vianočných stromčekov pomocou tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

Podrobný návod na výrobu fotografických vianočných dekorácií

Dve vianočné fotografické ozdoby posypané flitrami a vytlačené na tlačiarni Canon SELPHY Square QX10 visia na konároch pri vianočnom stromčeku.

Pre tých, ktorí si chcú vyrobiť vlastné prispôsobené vianočné ozdoby, Duygu odporúča začať jednoduchými dizajnmi: „Pomôže vám to vybudovať si sebadôveru a umožní experimentovať s rôznymi vzormi.“

Postupujte podľa 10 jednoduchých krokov Duygu a vytvorte si vlastné prispôsobené vianočné ozdoby:

 1. Vyberte si fotografie, ktoré chcete použiť.
 2. Upravte ich pomocou aplikácie SELPHY Photo Layout – v tomto štádiu môžete pridávať do fotografií text, filtre, nálepky a ďalšie.
 3. Stlačte tlačidlo „tlač“ na smartfóne alebo inom kompatibilnom zariadení a vytlačte snímky cez Wi-Fi na tlačiarni Canon SELPHY Square QX10.
 4. Vytvorte rám tak, že odrežete dva kusy priehľadných acetátových hárkov na požadovanú veľkosť (o niečo väčšie ako vaše fotografie).
 5. Medzi jednotlivé časti fólie umiestnite svoju vytlačenú fotografiu.
 6. Prežehlite fóliu okolo fotografie na troch okrajoch, aby sa spojili.
 7. Počkajte 30 sekúnd, kým rám vychladne.
 8. Ak chcete o niečo viac lesku, dovnútra vložíte trblietky či flitre.
 9. Zostávajúci okraj prežehlite a navrchu urobte dierku.
 10. Cez otvor prevlečte kúsok slávnostného špagátu na zavesenie dekorácie.

Ak sa chcete vyhnúť použitiu plastu, môžete ozdoby vyrobiť aj bez rámu, vytlačiť obrázky tak, aby bol okraj pre dierovačku navrchu, a nalepiť trblietky, pozlátka alebo flitre rovno na povrch.

„A máte to,“ hovorí Duygu, „krásne prispôsobené fotografické ozdoby pripravené visieť na vašom vianočnom stromčeku!"

Duygu začala svoju tvorivú cestu zdieľať online pred 10 rokmi a v rámci tohto projektu vytvorila video, ktoré pomôže tento proces sledovať. „Na kontakte so sledovateľmi sa mi najviac páči zmysel pre komunitu. Je neuveriteľne obohacujúce zdieľať nápady, inšpirovať ostatných a byť svedkom kolektívneho nadšenia pre umenie remeselnej výroby,“ hovorí.

Práca s tlačiarňou Canon SELPHY Square QX10

Záber zhora na výber vianočných fotografických výtlačkov, tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 a slávnostné dekorácie.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 sa jednoducho používa a bezproblémovo pripája k inteligentným zariadeniam prostredníctvom siete Wi-Fi. To znamená, že fotografie môžete upravovať a tlačiť v priebehu niekoľkých minút, vyrábať individuálne dekorácie a zavesiť ich na stromček ešte predtým, ako dohrá váš zoznam vianočných skladieb!

„Práca s tlačiarňou SELPHY bola pre mňa prelomová,“ hovorí Duygu. „Osobne ma neuveriteľne uspokojovalo, keď som videla, ako moje fotografie ožívajú neuveriteľnou čistotou a žiarivými farbami. Kvalita tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 prekonala moje očakávania a premenila moje remeselné projekty na vysokokvalitné kúsky, o ktoré sa s hrdosťou delím.“

Model SELPHY Square QX10 sa jednoducho používa – jednoducho si stiahnite bezplatnú aplikáciu SELPHY Photo Layout, pripojte ho a môžete tlačiť bezdrôtovo priamo zo svojho smartfónu. „Aplikácia sa veľmi jednoducho používa,“ vysvetľuje Duygu. „Nainštalovala som ju z obchodu s aplikáciami môjho telefónu a potom som si vybrala rozloženie, ktoré najlepšie vyhovovalo môjmu dizajnu. Aplikácia ponúka rôzne možnosti, ako napríklad rozloženie koláží alebo šablóny špeciálne navrhnuté pre ozdoby. V ďalšom kroku som importovala fotografie z galérie môjho telefónu a upravila som veľkosť, polohu a orientáciu tých, ktoré sa mi páčili. Aplikácia tiež ponúka možnosti na pridávanie textu, nálepiek alebo iných dekoratívnych prvkov. Keď som bola s rozložením spokojná, vytlačila som fotografie na tlačiarni SELPHY Square QX10.“

Výtlačky z tlačiarne SELPHY Square QX10 môžu vydržať až 100 rokov1, vďaka čomu sa ideálne hodí na výrobu dekorácií, ktoré možno darovať a tešiť sa z nich mnoho budúcich Vianoc. „Fotopapier XS-20L je zárukou živých, hladkých a bohatých výtlačkov,“ hovorí Duygu. Vďaka špeciálnemu náteru sú odolné voči vode, prachu, oleju a odtlačkom prstov. Dekorácie by tak boli stále pevné a odolné bez rámu z čírej fólie.

Konečný výsledok

Záber zhora na výber vianočných fotografických dekorácií spolu s tlačiarňou Canon SELPHY Square QX10, flitrami a sviatočnými doplnkami.

„Pokúste sa do výtvorov zakomponovať prvky, ktoré sú pre vás alebo príjemcu ozdoby zmysluplné,“ radí Duygu. „Môže to byť obľúbená farba, vzácna spomienka alebo symbol, ktorý v sebe nesie určitý význam."

Tri vianočné fotografické ozdoby posiaté flitrami a vytlačené na tlačiarni Canon SELPHY Square QX10 visia na konároch pri vianočnom stromčeku a sviatočnej makete domu.

„Sama seba nazývam remeselným dobrodruhom,“ hovorí Duygu. „Vychutnávam si možnosti neznámych, ale vzrušujúcich nových skúseností a remeselnej výroby.“ Duygu povzbudzuje ostatných, aby pristupovali k tvorbe s podobnou vášňou, bavili sa ňou a užívali si nielen výsledok, ale aj samotný proces. „Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 vám umožňuje pridať výtvorom ten najdôležitejší dotyk vášho ja,“ dodáva.

„Jedným z najlepších spôsobov, ako pozdvihnúť výrobu slávnostnej výzdoby, je dávka osobitosti – a nič nie je osobnejšie ako šťastné chvíle,“ hovorí Duygu. „Je to fantastický spôsob, ako osláviť obľúbené vianočné spomienky alebo míľniky, napríklad vaše prvorodené dieťatko ako rozkošné batoľa alebo záber žiadosti o ruku. Vianoce sú tiež obdobím, kedy premýšľame o vzácnych spomienkach a o ľuďoch, ktorí sú nám drahí. Môže to byť spôsob, ako si uctiť svojich blízkych, ktorí s nami nemusia počas sviatkov byť, alebo si pripomenúť výnimočné chvíle v kruhu rodiny a priateľov.“

Podľa Duygu je výroba ozdôb „rýchla a jednoduchá“. Myslí si, že by to bola skvelá aktivita, ktorú by ste si mohli spoločne užiť, aby ste sa naladili na vianočnú atmosféru. „Vianoce sú časom, keď sa tradície dedia z generácie na generáciu,“ uvažuje. „Ozdobovanie dekorácií fotografiami sa môže stať samo osebe tradíciou, ktorá vytvára pocit kontinuity a vizuálnu podobu rodinnej histórie.

„Prispôsobené dekorácie majú osobitný význam a sentimentálnu hodnotu,“ pokračuje. „Ak ich prispôsobíte menami, fotografiami alebo odkazmi, môžete vytvoriť jedinečný darček. Tento osobný dotyk je prejavom úcty a starostlivosti, vďaka čomu má darček hlbší zmysel.“

Ďalšie nápady na slávnostné dekorácie z papiera

Duygu nachádza obrovskú radosť vo sviatočnom duchu, ktorý sa spája s týmto ročným obdobím. „Rezonuje vo mne teplo, láskavosť a pocit spolupatričnosti,“ hovorí. „S príchodom Nového roku som plná vzrušenia, využívam príležitosť na nové začiatky a uvažujem o pozitívnych okamihoch, ktoré so sebou sviatočné obdobie prináša."

Duygu každoročne vyrába nejakú formu dekorácie – najmä vyšívané ozdoby na stromček, zlaté vence a nanovo zušľachtené predmety na sviatky. „Použitie tlačiarne SELPHY od spoločnosti Canon otvára nekonečné množstvo možností na tvorbu jedinečných a prispôsobených vianočných ozdôb a dekorácií,“ uvažuje. Čo plánuje do budúcnosti? Myslí si, že tlačiareň by sa dala skvele využiť na vytváranie prispôsobených darčekových menoviek. Pridaním mien, slávnostných návrhov a fotografií sa zmenia na skutočne výnimočné. Ďalším nápadom, ktorý by sa podľa nej mohol podariť, je adventný kalendár, najmä ak môžete odlepiť zadné strany a výtlačky premeniť na nálepky: „Mohli by ste si vytlačiť malé fotografie alebo čísla na označenie každého dňa pred Vianocami a pripevniť ich na šnúrku alebo tabuľu.“

Duygu povzbudzuje každého, kto vyrába vianočné ozdoby po prvýkrát – vychutnajte si kreatívny proces a bavte sa ním. „Výroba ozdôb môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoj osobný štýl a dodať vašim sviatočným dekoráciám dávku osobnosti,“ hovorí. „Pamätajte, že radosť z výroby ozdôb spočíva v samotnom procese, nielen v konečnom výsledku. Netrápte sa nedostatkami a užívajte si pocit uspokojenia z toho, že ste vytvorili niečo jedinečné.“

Napísala Kat Halstead

 1. Pri uložení do albumu. Na základe zrýchleného testovania pri teplote 23 °C a vlhkosti 50 %.

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Canon Zoemini 2

  Získajte instantné výtlačky zo svojho smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek s vreckovou tlačiarňou Zoemini 2 na batérie.
 • Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Papierové ozdoby na stôl

  Využite našu službu Creative Park a vytvorte nádhernú výzdobu stola na všetky príležitosti.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Tlač vianočných pohľadníc

  Navrhnite si vlastné sviatočné fotky a vytlačte si na mieru prispôsobené vianočné pohľadnice.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Najlepšie prenosné tlačiarne značky Canon

  Preskúmajte rad kompaktných tlačiarní od spoločnosti Canon a zistite, ktorá je pre vás tá pravá.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vytvorte si vybuchujúcu krabičku

  Lini Trinh zdieľa svoju papierovú „vybuchujúcu krabičku“ vyrobenú pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.