KREATÍVNA TLAČ

S dúhovými výtvormi sa hranice tvorivosti nekladú

Naučte sa, ako vytvoriť dúhové diela pomocou tlačiarne Canon PIXMA a služby Canon Creative Park, aby ste vašej domácnosti dodali spektrum živých farieb.
Obrázok dreveného pracovného stola s pestrým veterným mlynom a teplovzdušným balónom z papiera, plus balíček fotografického papiera Canon.

Dúha je mocným symbolom nádeje, šťastia a krásy po búrke. A keď ste ju zahliadli na obzore, priali ste si, aby ste si ju mohli vložiť do fľašky a vziať domov? Tak teraz môžete.

Remeselné výtvory na tému dúhy dokážu rozžiariť akúkoľvek miestnosť a predstavujú dokonalé dekorácie na večierky, ideálne na spoločnú prípravu so skupinou priateľov. Nespoliehajte sa na naše slová, ale radšej na slová odborníčky, ktorá miluje všetky veci jasné a farebné – Helen Cooke, britská tvorivá remeselníčka a klenotníčka, ktorá stojí za @CraftyCooke.

„Milujem farby. Vždy som prekypovala radosťou a entuziazmom, preto som sa podľa svojej osobnosti aj odela," hovorí Helen. „Obľubujem sledovať, čo sa dá dokázať s farbou a keď idete proti pravidlám. Najmä pri remeselnej tvorbe, kde môžete experimentovať s rôznymi farbami a vidieť, ako sa dá zmeniť charakter predmetu podľa toho, ako farby spojíte.“

Aby ste mohli začať, budete potrebovať tlačiareň Canon PIXMA a webovú stránku alebo aplikáciu Canon Creative Park. Tu Helen vysvetľuje, ako používala tlačiareň série Canon PIXMA TS5350a, Creative Park a remeselné nástroje, aby vdýchla magický život dúhovému veternému mlynu a teplovzdušnému balónu.

Výber a tlač šablón

Ruka, ktorá drží smartfón so šablónou veterného mlyna zo služby Canon Creative Park na obrazovke. Na pozadí na stole spočíva tlačiareň Canon PIXMA.

Pomocou aplikácie Canon Creative Park a kompatibilnej tlačiarne Canon PIXMA môžete tlačiť šablónu priamo zo smartfónu.

Kúsok papiera so šablónou farebného veterného mlyna, ktorý sa vynára z tlačiarne Canon PIXMA položenej na drevenom stole.

Helen sa páčila stavová lište LED a OLED displej na modeli série Canon PIXMA TS5350a. Táto tlačiareň je vybavená kazetami FINE s atramentom ChromaLife100 farbami, vďaka čomu sú farby živé, čo ju robí ideálnu na remeselné výtvory.

Služba Canon Creative Park sa neuveriteľne jednoducho používa. Buď si môžete prevziať aplikáciu na svoje zariadenie so systémom iOS alebo Android, alebo môžete prezerať širokú škálu bezplatných šablón na webovej stránke. K dispozícii sú rôzne typy dúhových dizajnov, ako napríklad rozkladací pozdrav a origami. Helen si vybrala dúhový veterný mlyn a teplovzdušný balón. Každá šablóna sa dodáva s vlastnými pokynmi, ktoré sa dajú vytlačiť, a tiež udáva približný čas a obtiažnosť tvorby, ako aj najvhodnejší typ papiera.

Helen ocenila, ako ľahko sa s webovou stránkou pracovalo. „Pokyny boli dobré a webová stránka bola naozaj prívetivá,“ hovorí. „Je pekné mať stiahnuté šablóny pokope na jednom mieste.“

Po výbere šablóny si ju môžete vytlačiť priamo zo smartfónu, pokiaľ máte kompatibilnú tlačiareň Canon PIXMA. Helen použila model série Canon PIXMA TS5350a na tlač svojich návrhov. „Bolo skutočne jednoduché pripojiť sa cez Wi-Fi,“ s nadšením spomína. „Kvalita tlače je veľmi uspokojivá.“

Helen pracovala s matným fotografickým papierom Canon a skonštatovala, že kvalita bola perfektná pre výtvory z papiera. „Farby boli svieže a papier mal správnu hrúbku,“ vysvetľuje. „Nie príliš tenučký, nie príliš neohybný, jednoducho presne ako má byť.“

Zostavenie šablón

Osoba sa nakláňa ponad stôl, aby pomocou orezávacieho noža vyrezala detailnú šablónu.

Tvorenie z papiera je dostupný spôsob, ako sa zabaviť, uvoľniť a trénovať vaše tvorivé svaly. „Nemusíte si kupovať štýlové nástroje, hlavne nezabudnite na ostrý nôž,“ hovorí Helen. „Nenáhlite sa. Ak chcete, aby niečo vyzeralo k svetu, doprajte si čas a užite si to.“

Žena s úsmevom na perách sedí za stolom vo farebnom pruhovanom tope a dokončuje pestrý dúhový veterný mlyn z papiera.

Svoje dúhové diela môžete darovať aj priateľom. Helen hovorí, že pociťuje hrdosť na svoju prácu, keď dostane spätnú väzbu od ľudí, ktorým sa jej výtvory páčia.

Helen použila orezávací nôž na vyrezanie svojich šablón. „Tento teplovzdušný balón je relatívne komplexný, preto je najlepšie použiť orezávací nôž,“ radí. „Nožnice sú vhodnejšie na veterný mlyn.“

Pred začatím skladania je dôležité, aby ste svoje časti šablóny zalomili. „Potrebujete si papier zalomiť pomocou kovového pravítka, v opačnom prípade budú diely príliš ťažké na zloženie, najmä pri použití hrubšieho papiera,“ vysvetľuje. „Všetko stojí na vytvorení týchto úhľadných ohybov. Neodporúčala by som tento krok preskočiť.“

Po zalomení papiera použite lepiacu tyčinku na spojenie dielov. Teplovzdušný balón je komplexný dizajn s množstvom malých častí, takže jeho tvorba si vyžaduje veľkú trpezlivosť, ale časť zábavy pri práci s papierom je zabudnúť na všetko ostatné a sústrediť sa len na projekt.

„Pre mňa predstavuje tvorba z papiera aktivitu plného vnímania,“ hovorí Helen. „Niektorí ľudia to nachádzajú v knihách alebo športoch, ale pre mňa je to takáto tvorba. Nemám inú možnosť, ako vypnúť, pretože sa musím sústrediť. V tej chvíli ste to len vy.

„So záľubou sledujem, ako sa veci spájajú a dostávajú tvar,“ pokračuje. „Začnete so všetkými týmito kúsočkami a spájate ich, aby ste vytvorili emóciu alebo niečo, s čím sa ľudia môžu spojiť, alebo niečo, čo máte radi.“

Predstavenie vašich dúhových výtvorov

Žena vo farebnom pruhovanom svetri s úsmevom na perách vešia teplovzdušný balón z papiera zo žltého svietidla.
Obrázok dreveného pracovného stola s pestrým veterným mlynom a teplovzdušným balónom z papiera, plus niekoľko misiek sladkostí a ovocia.

Tento veterný mlyn nájdete aj s odlišnými stredovými časťami, napríklad kvetinou a hviezdou, takže si ho môžete prispôsobiť podľa svojej chuti.

Pokiaľ ide o vaše dúhové výtvory, jediným obmedzením je vaša predstavivosť. Helen zavesila teplovzdušný balón pomocou drôtu a zavesila ho synovi do spálne. „Je to veselý kúsok, ktorý pridá farebnú sviežosť akejkoľvek miestnosti,“ hovorí.

A dúhové výtvory nemajú len jedno použitie. „Môžete ich umiestniť kamkoľvek chcete a môžete sa s nimi hrať aj vy, tento veterný mlyn sa dokonca otáča!“ dodáva Helen.

„Farba nemusí byť len pre deti,“ pokračuje. „Len preto, že ste starší, neznamená to, že musíte uberať na farbe. Farby vedia ovplyvniť vašu náladu, takže keď si do svojho okolia nejaké pridáte, môžete sa cítiť šťastnejší.“

Ak hľadáte inšpiráciu, sledujte nás na stránke Pinterest a nezabudnite zdieľať svoje výtvory na sociálnych médiách s použitím hashtagu #MadeWithPIXMA.

Nikita Achanta

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Najlepšie tipy na premyslené papierové darčeky

  Zistite, ako môžete vyrábať zmysluplné darčeky pomocou aplikácie Creative Park od spoločnosti Canon a tlačiarne PIXMA.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Pamiatky z papiera

  Oslávte špeciálne miesta s tlačiarňou Canon PIXMA a platformou Creative Park.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Vytvorte si vlastnú fotobúdku Canon Zoemini

  Doprajte svojej ďalšej párty nový rozmer zábavy so spomienkami v štýle fotobúdky. Postačí vám na to fotoaparát Canon Zoemini S2 a aplikácia Mini Print.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Vytvorte si vďaka službe Creative Park dekoráciu s motívom dinosaura

  Pri zdobení detskej izby netreba veľa míňať: vyskúšajte papierové výtvory s pravekými motívmi.