PRECHOD NA BEZZRKADLOVÚ TECHNOLÓGIU

Nikdy neprerušujte svoj tvorivý tok

Aj keď je model EOS R7 plný nových technológií, bude pôsobiť známo a pohodlne pre každého, kto už predtým používal digitálnu zrkadlovku EOS od spoločnosti Canon. A rovnako sa vám bude páčiť, aj keď ste digitálnu zrkadlovku nepoužívali.
Canon EOS R7 – presun na MirrorLess nikdy nezlomte váš tok.

Prechod na bezzrkadlový systém EOS R prináša veľké tvorivé výhody a umožní vás snímať spôsobmi, ktoré doteraz neboli možné. Je to veľká zmena, ale nemajte obavy: vaše existujúce vybavenie bude správneho fungovať aj s modelom EOS R7.

Vaše okno do sveta

Elektronický hľadáčik fotoaparátu s 2,36 milióna bodmi je veľký, jasný a detailný, ponúka 100 % pokrytie a náhľad, ako bude fotografia vyzerať po nasnímaní, – vrátane expozície, vyváženia bielej, štýlu Picture Style a hĺbky poľa. Oneskorenie hľadáčika a výpadok obrazu sa takmer úplne odstránili, takže vám zostáva prirodzený a pohlcujúci zážitok.

Canon EOS R7 – okno do sveta

Pracuje sa s ním pohodlne, aj keď ho používate dlhodobo, vďaka 1,15x zväčšeniu a bodu oka vo vzdialenosti 22 mm od tela fotoaparátu. Vysoká obnovovacia frekvencia dosahuje 120 snímok/s2, čo poskytuje prirodzený pohľad na pohybujúce sa objekty. Na dosiahnutie najvyššieho výkonu je možné prepínať medzi úsporným režimom alebo režimom s plynulým zobrazením.

Výhoda formátu APS-C

Keď sa potrebujete dostať bližšie, ale už to viac nejde, model EOS R7 vám poskytuje veľkú výhodu. Fotoaparát je zhotovený okolo snímača formátu APS-C, ktorý poskytuje 1,6-násobok dosahu teleobjektívu v porovnaní s rovnakou ohniskovou vzdialenosťou na plnoformátovom fotoaparáte.

To je obrovský prínos pre fotografovanie voľne žijúcej zveri, športu a akčných záberov, kde všetko závisí od toho, ako dokážete záber vyplniť z diaľky. Snímajte ako profesionáli pomocou vybavenia, ktoré je podstatne ľahšie a ľahšie prenosné, takže vás nespomalí.

Canon EOS R7 – APS-C oproti Fullframe Comparison (porovnanie snímok s Fullframe)

Jednoduchý prechod z digitálnej zrkadlovky

Tí, ktorí prichádzajú k systému EOS R7 zo sveta digitálnej zrkadlovky, si nebudú na nový fotoaparát musieť dlho zvykať. Ovládacie prvky sú tam, kde ich očakávate a pri používaní ponuky sa budete rýchlo cítiť ako doma – navyše sú v nej viaceré vylepšenia. K dispozícii je aj režim OVF Assist , ktorý vytvára simulovaný dojem optického hľadáčika, pričom používa technológiu HDR na zobrazenie detailov v tmavých tieňoch a na jasných miestach namiesto zobrazenia obrazových efektov.

Canon EOS R7 – porovnanie s OVF Assist

Objektívy Canon EF a EF-S sú kompatibilné s modelom EOS R7 prostredníctvom adaptéra objektívu (v sortimente sú tri modely). AF, AE, IS a väčšina ostatných technológií objektívov funguje presne tak, ako si ich pamätáte.

EOS R7 tiež používa rovnaký rad batérií LP-E6, aký sa používa v mnohých našich digitálnych zrkadlovkách vrátane série EOS 7D a EOS 70D, EOS 80D a EOS 90D – čo uľahčuje používanie rovnakých batérií v rôznych telách fotoaparátov.1

Intuitívne ovládanie

Každý fotoaparát EOS je evolúciou v dizajne, ktorá vychádza z predchádzajúcich modelov fotoaparátov a súčasne pridáva nové prvky. Model EOS R7 napríklad obsahuje smerový ovládač výberu bodu AF, okolo ktorého sa nachádza ovládacie koliesko. Tvorí to kombináciu dvoch klasických ovládacích prvkov systému EOS. Nájdete ich hneď vedľa hľadáčika fotoaparátu, presne tam, kde sa pri uchopení fotoaparátu nachádza palec, čo je ideálne pre rýchle a inštinktívne snímanie.

Canon EOS R7 - intuitívne ovládacie prvky

Prepínač režimov zaostrenia sa nachádza na prednej strane fotoaparátu a ľahko sa dá nájsť, keď máte fotoaparát priložený k oku. Umožňuje fotografom jednoducho prepínať medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním, dokonca aj pri objektívoch, ktoré nemajú vlastný prepínač zaostrenia. V strede prepínača je prispôsobiteľné funkčné tlačidlo, ktoré možno naprogramovať na vykonávanie viacerých úloh.

Canon EOS R7

Ako by ste očakávali od fotoaparátu EOS, mnohé z jeho ovládacích prvkov je možné prispôsobiť, takže ich môžete naprogramovať tak, aby pracovali presne podľa vašich predstáv. Systém hlavnej ponuky obsahuje prispôsobiteľnú obrazovku My Menu (Moja ponuka), na ktorej sa na jednom mieste nachádzajú najčastejšie používané príkazy, a pomocou troch používateľských režimov snímania môžete okamžite vyvolať svoj obľúbený režim práce.

Pomocou výklopnej dotykovej obrazovky môžu fotografi zostavovať kompozíciu záberov a snímať z neobvyklých uhlov a nových perspektív. Umožňuje aj pohodlný záznam videa s maximálnou stabilitou.

Kvalita konštrukcie, ktorá vzbudzuje dôveru

Model EOS R7 odoláva prachu, špine a vode vďaka svojej robustnej konštrukcii z horčíkovej zliatiny a desiatkam ochranných gumových tesnení3. Ak pracujete v náročných prostrediach alebo ak sa zhorší počasie, môžete pokračovať v snímaní s istotou – a nikdy nezmeškáte ani okamih.

Táto robustná kvalita konštrukcie však neznamená, že by mal model EOS R7 vysokú hmotnosť. V skutočnosti je ľahší a prenosnejší než model EOS 7D Mark II, vďaka čomu je skvelou voľbou pre fotografov na cestách.

Canon EOS R7

Dvojnásobný úložný priestor, dvojnásobná bezpečnosť

Dvojité otvory na pamäťové karty UHS-II SD na modeli EOS R7 vám umožňujú snímať s istotou aj pod tlakom okolností. Možno ich nakonfigurovať viacerými spôsobmi.

Automatické zálohovanie – skvelá možnosť pri snímaní významných udalostí, keď potrebujete poistku, ak by došlo k najhoršiemu. Obľúbená taktika pre cestopisných fotografov.

Preplnenie – keď sa jedna karta zaplní, fotoaparát bude automaticky ukladať snímky na druhú kartu, takže nemusíte ani na okamih prestať snímať. Skvelé pri snímaní svadieb, voľne žijúcich zvierat a športových podujatí, keď nechcete premeškať ani sekundu.

Formát JPEG na jednu kartu; RAW na druhú – podklady sa ukladajú samostatne do súborov RAW, ktoré budete používať na úpravy.

Videozáznamy na jednu kartu, fotografie na druhú – udržiavajte poriadok vo svojom obsahu alebo používajte väčšiu kartu pre videá a menšiu kartu pre statické zábery. Vynikajúce pre hybridné snímanie na podujatiach alebo pri dokumentárnych projektoch.

Canon EOS R7 – dvojnásobok úložného priestoru

Sánky pre príslušenstvo

EOS R7 má novú pokročilú päticu na rýchle a jednoduché pripojenie nových zariadení a príslušenstva. Patrí k nim digitálny mikrofón a adaptér na mikrofón XLR, aby ste mohli zaznamenať zvuk, aký si vaše filmy zaslúžia. K fotoaparátu môžete týmto spôsobom pripojiť aj vybrané blesky Speedlite a vysielače pre blesk Speedlite, takže môžete prevziať kontrolu nad osvetlením.

Canon EOS R7 - pätka na pripojenie príslušenstva
 1. V prípade batérií LP-E6NH/LP-E6N je podporované nabíjanie cez rozhranie USB. Pri batériách LP-E6 alebo neoverených batériách nie je nabíjanie cez rozhranie USB podporované. Batérie sa nemusia nabíjať, kým úroveň nabitia batérie dostatočne neklesne.
 2. Maximálna snímková frekvencia počas automatického zaostrovania, stlačenia spúšte do polovice alebo sériového snímania je 59,94 sn./s. Upozorňujeme, že snímková frekvencia zobrazenia môže byť nižšia v závislosti od používaného objektívu a podmienok snímania.
 3. Hoci je fotoaparát navrhnutý tak, aby bol odolný voči prachu a vlhkosti, nemožno zaručiť úplnú odolnosti voči vniknutiu prachu, nečistôt, vody, soli atď. Podrobnosti nájdete v technických parametroch.

Súvisiace články

 • VÝHODA

  Automatické zaostrovanie ďalšej generácie

  Fotoaparátu EOS R7 sme dali do vienka AI s hĺbkovým učením aj technológiu iTR AF, ktorú nájdete v našich fotoaparátoch EOS R3, EOS R5 a EOS R6.

 • VÝHODA

  Rýchlosť a výkon

  Dokonalý fotografický okamih sa môže pominúť za zlomok sekundy, preto sme dali modelu EOS R7 výnimočnú rýchlosť.

 • VÝHODA

  Kvalita snímok

  Bez ohľadu na to, či snímate statické zábery alebo videozáznam, snímač CMOS s rozlíšením 32,5 megapixelu a procesor DIGIC X fotoaparátu EOS R7 prinášajú úžasné výsledky.

 • VÝHODA

  Stabilizácia obrazu na novej úrovni

  Predstavte si, že budete môcť fotiť s dlhou expozíciou z ruky, úmyselne rozmazávať pohybujúce sa objekty, a to bez toho, aby ste siahli po statíve.

 • VÝHODA

  Spojte sa s vaším publikom

  EOS R7 je fotoaparát s funkciami pripojiteľnosti, ktorý je schopný spolupracovať so smartfónom, tabletom alebo počítačom cez aplikáciu Canon Camera Connect.

 • informačný bulletin

  Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

  Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.