KVALITA SNÍMKY

Kvalita obrazu nad očakávania

Model EOS R7 vytvorený pre tvorcov hybridného obsahu poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu bez ohľadu na to, čo snímate – fotografie, videozáznamy alebo oboje.
Canon EOS R7 - výhoda - kvalita obrazu

Či už ste fotograf, ktorý občas rád nasníma video, alebo filmár, ktorý robí fotografie, model EOS R7 prináša výsledky, ktoré vás prekvapia. Tento pravý hybridný fotoaparát umožňuje prepínať medzi fotografiami a videozáznamom prepnutím ovládača, ale poskytuje rovnako jemné detaily, prirodzené farby a plynulé prechody, nech už pracujete akokoľvek.

Jednoducho EOS R7 vám dá možnosť rozprávať príbehy tak, ako chcete.

32,5-megapixelový snímač veľkosti APS-C – navrhnutý a vyrobený spoločnosťou Canon – poskytuje dokonalú rovnováhu detailov, rýchlosti a výkonu aj pri slabom osvetlení. Zábery vo vysokom rozlíšení vyzerajú úžasne veľkoformátovo vytlačené aj zobrazené na obrazovkách s vysokým rozlíšením. Môžete ich tiež orezať počas úprav bez akejkoľvek zjavnej straty na kvalite obrazu.

Málo svetla? Žiadny problém

Keď sa zotmie, model EOS R7 neprestáva prinášať vynikajúce snímky. Maximálna citlivosť ISO 32 000 (s možnosťou rozšírenia na 51 200) zaručuje, že rýchla uzávierka môže byť použitá na zvečnenie pohybu aj pri slabom osvetlení – ideálne pre večerné športové podujatia alebo fotografovanie správania zvierat pri súmraku.

Systém Dual Pixel CMOS AF II nepretržite sleduje snímané objekty a jeho citlivosť vám dovoľuje sebavedomo a precízne zaostrovať aj pri tmavých podmienkach na úrovni -5 EV (alebo -3,5 EV v režime videozáznamu)1. V spolupráci so 7-krokovým2 stabilizátorom obrazu ponúka ochranu pred chvením fotoaparátu pri používaní objektívu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM.

Canon EOS R7 – Low Light ISO 32000

Pestré formáty súborov

Súbory vo formáte JPEG sú výbornou voľbou v prípade, že potrebujete malú veľkosť a maximálnu kompatibilitu, ale EOS R7 ponúka ďalšiu možnosť: formát HEIF (skratka „formát vysokej efektívnosti obrazu“), súbory, ktoré poskytujú lepšiu kvalitu obrazu približne rovnakej veľkosti ako je tomu pri formáte JPEG. Ponúka tiež 10-bitové farby, ktoré zlepšujú dynamický rozsah a farebnú gradáciu.

Ak je kvalita prvoradá, prepnite na formát RAW. EOS R7 ponúka viacero možností vrátane 14-bitových súborov CR3 RAW, súborov C-RAW, ktoré zaberajú menej miesta pri minimálnej strate kvality, a sériové snímky RAW. K dispozícii je aj formát Dual Pixel RAW, ktorý umožňuje jemné doladenie snímok po ich zaznamenaní s naším softvérom Digital Photo Professional.

Práca s formátom RAW

Náš softvér Digital Photo Professional (DPP), ktorý je možné prevziať bezplatne, predstavuje kompletné riešenie pre spracovanie súborov RAW. Prezerajte a vyberajte snímky, upravte a prispôsobte ich, potom snímky preveďte do formátov JPEG, HEIF alebo TIFF.

DPP vám tiež umožňuje pracovať so súbormi Dual Pixel RAW, vďaka čomu dokážete vykonať drobné úpravy na prvkoch, ako sú bokeh, bod ostrosti a efekt duchov, po nasnímaní záberu. Dokonalé ovládanie pre dokonalý výsledok.

Canon EOS R7 – práca S NESPRACOVANOU TECHNOLÓGIOU v DPP

Systém spracovania obrazu postavený na neurálnej sieti sa používa na posunutie kvality obrazu na novú úroveň.

• Jemné detaily sú lepšie spracované vďaka potlačeniu ostrých fragmentov
• Efekty moiré a nesprávnej farby sú redukované
• Redukcia šumu zvyšuje kvalitu obrazu pri vysokých nastaveniach ISO
• Optické skreslenie, pokles svetla a účinky difrakcie sú tiež korigované

Konvertované obrázky sa uložia do cloudu ako súbory typu JPEG alebo HEIF, ktoré môžete následne stiahnuť do počítača alebo inteligentného zariadenia.

Filmy pre veľké aj malé obrazovky

Model EOS R7 dokáže snímať video v rozlíšení 4K viacerými spôsobmi a pri rôznych snímkových frekvenciách a metódach kompresie. Vďaka špecializovanej ľahko použiteľnej ponuke je nastavenie systému EOS R7 podľa vašej predstavy jednoduché.


Rozlíšenie

Snímková frekvencia (sn./s)

Kompresia


NTSC

PAL


4K UHD (jemné)
(Z prevzorkovaného rozlíšenia 7K)

29,97
23,98

25,00

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

4K UHD


59,94

 

50,00

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

29,97

25,00

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

23,98

-

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

4K UHD (orezané)7

59,94

50,00

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

Full HD

119,88

100,00

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

59,94

50,00

29,97

25,00

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

23,98

-

IPB (štandardné)

IPB (ľahké)

Pri snímaní v rozlíšení UHD 4K pri využití celej šírky snímača APS-C sú snímkové frekvencie až 60p. To umožňuje reprodukovať pohyb pohybujúcich sa objektov s dokonale hladkosťou a vytvárať plynulé efekty spomaleného pohybu počas úpravy.

Na dosiahnutie najvyššej kvality obrazu vyskúšajte režim EOS R7 4K Fine (jemný), ktorý prevzorkuje 7K údaje zo snímača fotoaparátu na videozáznam s výnimočnými detailmi v rozlíšení 4K a s frekvenciou 30p. Výsledok vyzerá úžasne pri prehrávaní na displejoch s rozlíšením 4K a je možné ho orezať počas úpravy na výstup v rozlíšení Full HD. K dispozícii je aj vyhradený režim s orezaním 4K UHD (crop) pre extra telefotografický dosah a nahrávanie v rozlíšení Full HD pri snímkovej frekvencii až 120p.

Canon EOS R7 - režimy videa

Bez ohľadu na váš spôsob práce s videozáznamom sa vám hybrid EOS R7 bez problémov prispôsobí

Či už natáčate rýchle, spontánne filmové klipy pre sociálne médiá, alebo starostlivo plánujete zábery na krátky film, model EOS R7 poskytuje vynikajúce výsledky.

Pre profesionálnych nezávislých filmárov je model EOS R7 vybavený funkciou Canon Log 3: zámerne „plochým“ farebným profilom, ktorý nielenže zachováva detaily v najjasnejších aj najtmavších častiach scény, ale zároveň uľahčuje farebné tónovanie počas úpravy videozáznamu. Bez toho sa seriózna videotvorba nezaobíde. Podporované sú aj farebné priestory BT709, BT2020 a Cinema Gamut.

EOS R7 podporuje aj filmové klipy dlhšie ako 30 minút – ideálne na rozhovory alebo podujatia, keď sa akcia deje v dlhších časových úsekoch 3.

Špičková stabilizácia obrazu je pri snímaní videozáznamu veľmi účinná – dokonalé pri tvorbe dokumentárnych filmov a projektov plných akcie. Funkcia automatického vyrovnávania, ktorú zabezpečuje vstavaný stabilizátor obrazu, zabezpečuje, že horizont zostane rovno a vaše zábery vyzerajú profesionálne.

Hybrid EOS R7 je vybavený aj výstupmi na mikrofón a slúchadlá na nahrávanie a sledovanie zvuku, ako aj pripojením HDMI pre externé nahrávacie zariadenia a monitory.

A pre tých, ktorí to myslia vážne s tvorbou obsahu pre sociálne médiá, disponuje podporou vertikálneho snímania videa – ideálne pre krátke videá a príbehy. EOS R7 podporuje aj streamovanie naživo v službe YouTube4 a bez problémov sa pripojí k smartfónu, takže je jednoduché dostať obsah tam, kde ho potrebujete.

 1. Počas snímania statických záberov s objektívom s clonou f/1.2, stredovým bodom AF, jednoobrázkovým AF pri teplote 23 °C/73 °F, ISO100. Okrem objektívov RF s povrchovou vrstvou na vyhladenie rozostrených plôch
 2. 7 krokov na základe normy CIPA s objektívom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM pri ohniskovej vzdialenosti 150 mm
 3. Maximálna možná doba nepretržitého videozáznamu: normálna: 6 hodín
  Videozáznam s vysokou snímkovou frekvenciou (Full HD 120/100 sn./s): 90 minút
  Ak sa vnútorná teplota fotoaparátu príliš zvýši, doba nahrávania môže klesnúť.
  4K 30p HQ: približne 60 min., ak sa začína pri teplote + 23 °C.
  4K 60p orezané: približne 60 min., ak sa začína pri teplote + 23 °C.
 4. Služba streamovania naživo podporuje len streamovanie naživo na lokalitu YouTube. Pred použitím služby streamovania naživo je potrebné sa zaregistrovať na image.canon. Najnovšie požiadavky nájdete na stránke YouTube. Streamovanie naživo na lokalite YouTube môže byť zmenené, pozastavené alebo ukončené bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Canon nenesie žiadnu zodpovednosť za akékoľvek služby poskytované tretími stranami vrátane ich živej distribúcie na YouTube.
 5. Služba bude spustená koncom júla 2022 a bude k nej potrebná aktualizácia firmvéru fotoaparátu
 6. Snímky vo formáte RAW nasnímané v režime sériového snímania vo formáte RAW nie je možné spracovávať.
  Spracovanie snímok RAW na cloude je platená služba.
  Je potrebný nákup plánu prostredníctvom servisných programov Service Plans v aplikácii Canon Imaging App.
  Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke: https://sas.image.canon/
 7. Režim snímania 4K 60p sa oreže na 55 % horizontálnej oblasti.

Súvisiace články

 • VÝHODA

  Automatické zaostrovanie ďalšej generácie

  Fotoaparátu EOS R7 sme dali do vienka AI s hĺbkovým učením aj technológiu iTR AF, ktorú nájdete v našich fotoaparátoch EOS R3, EOS R5 a EOS R6.

 • VÝHODA

  Rýchlosť a výkon

  Dokonalý fotografický okamih sa môže pominúť za zlomok sekundy, preto sme dali modelu EOS R7 výnimočnú rýchlosť.

 • VÝHODA

  Váš prechod na bezzrkadlový systém

  Uvažujete o inovácii svojej digitálnej zrkadlovky Canon? Model EOS R7 plný nových technológií vám pri prechode z digitálnej zrkadlovky poskytne intuitívne ovládacie prvky a dojem niečoho, čo dobre poznáte.

 • VÝHODA

  Stabilizácia obrazu na novej úrovni

  Predstavte si, že budete môcť fotiť s dlhou expozíciou z ruky, úmyselne rozmazávať pohybujúce sa objekty, a to bez toho, aby ste siahli po statíve.

 • VÝHODA

  Spojte sa s vaším publikom

  EOS R7 je fotoaparát s funkciami pripojiteľnosti, ktorý je schopný spolupracovať so smartfónom, tabletom alebo počítačom cez aplikáciu Canon Camera Connect.

 • informačný bulletin

  Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

  Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.