FILMOVANIE

Rozšírená možnosť pripojenia

Kamera EOS R5 C vybavená viacúčelovou pätkou na príslušenstvo poskytuje možnosti XLR / stereofónneho mikrofónového vstupu a vyhradené konektory pre timecode, 3,5 mm mikrofón, slúchadlá, mikro-HDMI, flash sync, USB-C, ako aj rozsiahlu podporu softvérových aplikácií – kamera EOS R5 C je pripravená na všetko.
EOS R5 C

Multifunkčná pätica príslušenstva

Multifunkčná pätica príslušenstva od spoločnosti Canon, ktorá bola prvýkrát predstavená vo videokamere XF605 a fotoaparáte EOS R3, poskytuje dátovú komunikáciu a priame napájanie pre nový rad príslušenstva. To zahŕňa stereofónny mikrofón DM-E1D od spoločnosti Canon a audio XLR adaptér radu CA-XLR2d-C od spoločnosti TASCAM, ktorý obsahuje profesionálne vstupy XLR na manuálne ovládanie, monitorovanie a 48 V napájací zdroj. Je možné pripojiť aj existujúce blesky a spúšťače.*

* Nie sú podporované blesky Speedlites značky Canon odolné voči poveternostným vplyvom.

 • Profesionálne rozhranie

  Možnosť pripojenia k EOS R5 C zahŕňa vyhradené koncovky pre vstup a výstup pre timecode, 3,5 mm vstup mikrofónu, výstup pre slúchadlá, výstup Micro-HDMI, synchronizáciu blesku, diaľkový ovládač typu N3 a USB-C konektor na napájanie, nabíjanie a komunikáciu. Súčasťou balenia je ochranný kryt kábla na zabezpečenie pripojenia USB-C a mikro-HDMI počas zaznamenávania.

 • Držadlo na batérie a zariadenie na bezdrôtový prenos súborov

  Existujúce príslušenstvo systému EOS R, ako napríklad držadlo na batérie BG-R10 a zariadenie na bezdrôtový prenos súborov WFT-R10, je podporované kamerou EOS R5 C. Zatiaľ čo sa v oboch doplnkoch nachádzajú dve batérie (LP-E6NH, LP-E6N alebo LP-E6), zariadenie WFT-R10 vylepšuje sieťové funkcie pomocou dvoch antén 2x2 5 GHz a ethernetového pripojenia. Aj keď EOS R5 C obsahuje zabudované rozhranie Wi-Fi a Bluetooth, toto príslušenstvo sa vyžaduje na bezdrôtové používanie aplikácií Browser Remote a Content Transfer Mobile.

 • Rozsiahla podpora softvérových aplikácií

  Systém EOS R5 C spája svety systémov Cinema EOS a EOS R do jedného, čím ponúka kompatibilitu s rozsiahlou škálou profesionálnych aplikácií na tvorbu filmu, fotografovanie a virtuálnu realitu pre smartfóny aj osobné počítače. To zahŕňa aplikáciu Browser Remote na prístup k pokročilým nastaveniam a zobrazenie v reálnom čase na diaľku. Aplikáciu Content Transfer Mobile na prenos súborov proxy/úpravu metaúdajov. Cloudové služby Image.canon na zálohovanie vysokokvalitných obrázkov.

 • Externý zdroj napájania pre 8K/60P

  Okrem batérií LP-E6NH/LP-E6N/LP-E6 možno EOS R5 C napájať prostredníctvom externého zdroja napájania (vyžaduje sa na prístup k nahrávaniu 8K záznamu pri rýchlosti nad 30 snímok/s). Medzi podporované zdroje napájania patrí napájanie z adaptéra PD-E1 cez USB-C, ako aj kombinované použitie DC spojky DR-DE6C a napájacieho adaptéra CA-946.

 1. Pri použití s adaptérmi systému EOS R.
 2. Možnosti 12-bitového záznamu vo formáte Cinema RAW Light do rýchlosti 2,6 Gbit/s.
 3. Umožňuje používanie externého príslušenstva, ako napríklad adaptér XLR, stereofónny mikrofón a blesk Speedlite. Blesky Speedlite značky Canon, odolné voči poveternostným vplyvom, nie sú kompatibilné.
 4. Batérie nie je možné nabíjať výlučne pomocou držadla s batériami BG-R10. Batériu LP-E6 nie je možné opakovane nabíjať.

ZAREGISTRUJTE SA TERAZ

Zaregistrujte svoj záujem o Canon EOS R5 C

Buďte prvý, kto dostane najnovšie informácie o EOS R5 C, ponuky, tipy a návody, najčerstvejšie novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí od spoločnosti Canon.