APLIKÁCIA

Canon
Aplikácia MOBILE FILE TRANSFER

Využite výkon technológie 5G a definujte nanovo svoj bezdrôtový pracovný postup pomocou aplikácie na mobilný prenos súborov, ktorá vám umožní vytvárať, upravovať a pridávať údaje IPTC do obrázkov, čo vám urýchli značkovanie a katalogizáciu, keď ste v teréne.

URÝCHLITE SVOJ PRACOVNÝ POSTUP

Posuňte svoj pracovný postup na vyššiu úroveň a ukladajte svoje obrázky rýchlejšie pomocou aplikácie, ktorej základným princípom je vysoký výkon. Pridávajte do obrázkov metaúdaje, nastavte protokoly FTP a používajte ďalšie funkcie pomocou tejto mobilnej aplikácie od spoločnosti Canon vo vašom telefóne s technológiou 5G. Prináša nové úrovne doručovania – dokonca aj počas snímania.

 • PRACUJTE INTELIGENTNEJŠIE

  Odosielajte údaje priamo do fotoaparátu

  Pridávajte pomocou aplikácie do obrázkov metaúdaje IPTC pred snímaním alebo po snímaní. Doplňte do fotoaparátu údaje o snímaní, ako sú poloha, objekt, udalosť a použitý fotoaparát, aby ste si ušetrili čas strávený úpravami po snímaní.

 • OPTIMALIZOVANÁ EFEKTÍVNOSŤ

  Importujte vopred pripravené údaje

  Čas strávený pred snímaním zvyšuje efektívnosť práce po snímaní. Preto vám aplikácia umožňuje automaticky pridávať informácie a hlasové poznámky k obrázkom v momente, keď ich zaznamenáte.

 • PRIPOJENIE NA CESTÁCH

  Vytvorte nastavenia servera FTP a uložte si ich do telefónu

  Uložte si v aplikácii až 20 adries servera FTP a prenášajte fotografie cez Wi-Fi alebo sieť 5G (v kompatibilnom telefóne). Je to ideálne riešenie pre profesionálnych fotografov na cestách

 • SNÍMANIE A NAHRÁVANIE

  Pripojte sa cez USB alebo Wi-Fi1 a prenášajte automaticky

  Aplikácia umožňuje rýchly a stabilný káblový alebo bezdrôtový prenos snímok z fotoaparátu do aplikácie a prenos snímok ku klientom pomocou mobilného telefónu alebo pripojenia Wi-Fi v momente ich nasnímania.

 • OKAMŽITÝ PRENOS

  Vyberte a odošlite obrázky

  Pozrite si obrázky v aplikácii a odošlite ich jednotlivo alebo hromadne pomocou prenosu viacerých snímok. Po odoslaní bude úspešné nahranie označovať začiarknutie miniatúry.

 • VÝREZY, HODNOTENIE A ĎALŠIE FUNKCIE

  Urobte výrez2, pridajte hlasovú poznámku a prideľte hodnotenie hviezdičkami

  Svoje obrázky môžete orezať a odoslať, ako aj označiť svoje preferencie pomocou všeobecne podporovaného hodnotenia hviezdičkami. Tiež môžete k snímkam pridávať hlasové poznámky s konkrétnymi informáciami alebo pokynmi.

 • Hlavné výhody

 • PRACUJTE INTELIGENTNEJŠIE

  Štandardné metaúdaje

  Pri práci so spravodajskými organizáciami je nevyhnutné zabezpečiť, aby boli vaše autorské práva a popisy v súlade s akceptovanými protokolmi. Do aplikácie MFT sa dajú ľahko začleniť informácie ako vaše meno, informácie o autorských právach a popis. Štandardné metaúdaje IIM vložené v snímkach sa často označujú ako „hlavičky IPTC“ a väčšina populárnych softvérov na úpravu fotografií ich dokáže ľahko zakódovať a dekódovať. Pomocou aplikácie môžete pridať tieto údaje do snímok pred snímaním alebo po snímaní. Doplňte do fotoaparátu údaje o snímaní, ako sú poloha, objekt, udalosť a použitý fotoaparát, aby ste si ušetrili čas strávený úpravami po snímaní.

 • OPTIMALIZOVANÁ EFEKTÍVNOSŤ

  Pracujte na diaľku inteligentnejšie a pripravte sa rýchlejšie

  Vďaka pokračujúcemu zavádzaniu 5G sietí môže aplikácia fungovať cez mobilný signál vášho telefónu, takže môžete pracovať na diaľku bez pripojenia Wi-Fi, aby ste mohli odosielať snímky kdekoľvek v teréne. Keď viete informácie o zadaní a môžete vopred pridať informácie, aplikácia vám umožní zadať informácie vopred a automaticky pridá informácie o snímaní, napríklad údaje o polohe prostredníctvom funkcie GPS telefónu a hlasové informácie, v momente zachytenia každej snímky. Po zadaní informácií je možné aplikáciu uzamknúť, aby sa zabránilo náhodnému vymazaniu, keď budete vonku.

 • PRIPOJENIE NA CESTÁCH

  Vyberte si nastavenia servera FTP alebo ich zmeňte

  Aplikácia MFT umožňuje výber alebo zmenu servera FTP tesne pred odoslaním, a tak umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie posielanie snímok na rôzne miesta. Uložte si v aplikácii až 20 adries servera FTP a prenášajte fotografie cez Wi-Fi alebo sieť 5G (v kompatibilnom telefóne). Je to ideálne riešenie pre profesionálnych fotografov na cestách

 • SNÍMANIE A NAHRÁVANIE

  Pripojte sa cez USB alebo Wi-Fi1 a prenášajte automaticky

  Na obrazovke prenosu v aplikácii môžete vidieť stav prenosu snímok v reálnom čase počas ich odosielania. Aplikácia umožňuje káblové alebo bezdrôtové pripojenie na rýchly a stabilný prenos snímok z fotoaparátu do aplikácie. Pomocou mobilného dátového pripojenia telefónu alebo pripojenia Wi-Fi môžete prenášať snímky klientom v momente ich nasnímania. Snímky sa neprenášajú do mobilu, ale priamo z fotoaparátu len prechádzajú cez aplikáciu, takže sa nemusíte obávať, že sa neočakávane zaplní pamäť mobilu. A čo je dôležité, automatický prenos môžete použiť aj na vytvorenie záložných snímok niekde inde, keď snímate v nebezpečných situáciách.

 • OKAMŽITÝ PRENOS

  Vyberte a odošlite obrázky

  V aplikácii sú dve metódy na odosielanie snímok: buď ako samostatné súbory, alebo ako skupina prostredníctvom prenosu viacerých snímok. Najjednoduchší spôsob, ako odoslať konkrétnu snímku, je prenos jedného obrázka. Jednoducho nájdite snímku, ktorú chcete odoslať, kliknite na ikonu prenosu a snímka sa z fotoaparátu odošle na server FTP. Táto možnosť je ideálna, ak je potrebné cez telefón použiť hlasovú poznámku. Pri hromadnom odosielaní stačí stlačiť tlačidlo „Vybrať“ v pravom hornom rohu obrazovky a potom vybrať snímky, alebo vyberte rozsah snímok stlačením a podržaním jednej snímky a vyberte poslednú snímku v sérii, ktorú chcete odoslať. Po odoslaní bude úspešné nahranie označovať začiarknutie miniatúry. Na rýchlejší prenos použite káblové pripojenie USB.

 • VÝREZY, HODNOTENIE A ĎALŠIE FUNKCIE

  Urobte výrez2, pridajte hlasovú poznámku a prideľte hodnotenie hviezdičkami

  Aplikácia MFT obsahuje základnú funkciu vyrovnávania a orezávania, pomocou ktorej môžete snímky pred prenosom cez FTP vylepšiť. Aplikácie sa tiež dajú použiť na zoradenie snímok podľa hodnotenia hviezdičkami. Tieto hodnotenia môže použiť aplikácia aj fotoaparát, takže môžete vykonávať úpravy z veľkej skupiny snímok a vybrať, ktoré snímky sa majú z konečného súboru snímok odoslať. Hodnotenia sa môžu použiť aj na identifikáciu rôznych objektov na neskoršie úpravy alebo katalogizáciu po snímaní. Systém hodnotenia (hviezdičiek) je univerzálne podporovaný, takže snímky, ktoré sú hodnotené, môžete zobraziť aj po otvorení vo väčšine aplikácií na úpravu fotografií, napríklad Lightroom a Photoshop. Hodnotenie preto môžete používať ako súčasť vášho pracovného postupu od snímania až po úpravu.

 • Stiahnite si aplikáciu Canon MOBILE FILE TRANSFER

  Aplikáciu MOBILE FILE TRANSFER si môžete bezplatne prevziať pomocou svojho zariadenia. Stačí navštíviť obchod App Store alebo Google Play a vyhľadať aplikáciu „Mobile File Transfer“.

  Úplné informácie o kompatibilite nájdete na príslušnej stránke aplikácie.

  Informácie o kompatibilite

  Aplikácia Canon MOBILE FILE TRANSFER je dostupná pre zariadenia so systémom iOS aj Android.

  Súvisiace články

 • ŠPORTOVÁ FOTOGRAFIA

  Snímajte unikátne zábery, ktoré vám ostatní budú môcť len závidieť

  Milujete šport, no neviete, ako ho fotografovať? Päť profesionálnych fotografov odhaľuje techniky, ktorými zachytili svoje obľúbené snímky.

 • MAKROFOTOGRAFIA

  Abstraktná makro fotografia: fotografovanie mydlových bublín

  Naučte sa snímať pôsobivé, pestrofarebné abstraktné makro snímky mydlín pomocou nášho jednoduchého a podrobného návodu.

 • FOTOGRAFOVANIE DIVOKEJ PRÍRODY

  Divokosť v srdci

  Päť dôvodov, pre ktoré je fotoaparát PowerShot SX740 HS ideálny na fotografovanie divokej prírody.

 • ČLÁNOK

  Aktualizácia fotoaparátov EOS R6, EOS R5 a EOS-1D X Mark III

  Aktualizácia firmvéru sprístupní nové funkcie špičkových fotoaparátov Canon. Odskúšali ich Richard Walch, Martin Bissig a Eddie Keogh.

 • Tiež by vás mohlo zaujímať

 • Aplikácia Canon Camera Connect

  Pripojte svoj fotoaparát k zariadeniu Apple či zariadeniu so systémom Android a aktualizujte firmvér, snímajte na diaľku či jednoducho sťahujte fotografie.

 • Digital Photo Professional Express

  Rýchlo spracujte zábery vo formáte RAW pomocou mobilných zariadení aj na cestách.

  1. Podrobnejšie informácie o kompatibilite nájdete v obchodoch Apple a Google Play
  2. Len Android