The perfect blend of handling and great design

EOS R

Dokonalé spojenie ovládateľnosti a skvelého dizajnu

EOS R je kompaktný ľahký fotoaparát, ktorý je menší než ostatné plnoformátové digitálne zrkadlovky radu EOS. Vďaka ergonomickej konštrukcii prináša jeho používanie dokonalý zážitok. Disponuje všetkými profesionálnymi funkciami, ktoré očakávate od zariadenia EOS, a navyše ponúka nové vzrušujúce funkcie, ktoré ešte viac vylepšia vaše zážitky zo snímania.

Kompaktný a ergonomický dizajn

Od chvíle, kedy vezmete EOS R prvýkrát do rúk, pocítite jeho pohodlnosť. Ako súčasť rodiny EOS je vybavený rovnakým štýlom rukoväti, aký nájdete aj na digitálnych zrkadlovkách. Intuitívny systém ponuky displeja LCD bude používateľom zariadení EOS povedomý. Ovládacie prvky sú jednoducho prístupné a zároveň ponúkajú širšie možnosti jednoduchého prispôsobenia podľa vašich osobných preferencií. EOS R sa prispôsobí všetkým vašim potrebám.

Compact, ergonomic design
Compact, ergonomic design

Dotykový displej typu vari-angle

3,15-palcová výklopná dotyková obrazovka fotoaparátu EOS R je jasná a čistá a s neuveriteľnými 2,1 miliónmi bodov dokáže vykresliť obrázky s vysokým rozlíšením a nahraté filmy s úžasnou ostrosťou a čistotou. Dokáže sa prispôsobiť širokému rozsahu uhlov, vďaka čomu zvládnete snímanie ťažko prístupných objektov. Technológia Clear View II od spoločnosti Canon zároveň výrazne znižuje odrazy obrazovky. Možnosť zmeniť farebný tón LCD displeja vám pomôže prispôsobiť zábery želanému vzhľadu scény.

Môže sa vám tiež páčiť
Related connect upload

EOS R

Pripojte sa, nahrávajte a zdieľajte zábery kdekoľvek

Related tell your stories

EOS R

Vyrozprávajte príbehy prostredníctvom videozáznamov v rozlíšení 4K a zaplňte obrazovku detailmi

Related article brent

EOS R

Úplne nové štandardy v oblasti kreativity

Vari-angle touch screen

Originálny hľadáčik

Snímanie pomocou elektronického hľadáčika (EVF) s 3,69 miliónmi bodov vám umožní vidieť 100 % scény. A keďže ho držíte pri oku, získate tradičnejší spôsob snímania. Prináša aj ďalšie výhody, ktoré nezískate s tradičným optickým hľadáčikom: môžete v reálnom čase vidieť, ako bude vyzerať výsledná snímka, a jasne si prehliadnuť snímaný subjekt, aj keď sa nachádza v šere. Keď nemáte hľadáčik priložený k oku, integrovaný snímač automaticky prepne obraz na obrazovku, a šetrí tak energiu batérie. Hľadáčik sa dá pri jasnom svetle použiť aj pre video, čo výrazne zjednodušuje prechod zo snímania fotografií na snímanie videa.

Funkcie zaostrovania

Pri snímaní pomocou hľadáčika EVF môžete rýchlo a presne vybrať oblasť automatického zaostrovania dotykom a potiahnutím. Pomocou tejto funkcie môžete pri pohľade cez hľadáčik efektívne používať dotykovú obrazovku ako dotykový ovládač. Ak je snímaný subjekt vhodnejšie zaostrovať ručne, vyššiu presnosť dosiahnete pomocou funkcií fotoaparátu EOS R, ako je zväčšenie zaostrenia alebo zvýraznenie obrysov zaostrenia.

Focusing features

Prispôsobiteľný multifunkčný panel

Medzi inovatívne funkcie fotoaparátu EOS R patrí jedinečný multifunkčný panel. Ide o dotykové ovládacie rozhranie, ktoré je možné prispôsobiť a používať na vykonávanie rôznych funkcií, od ovládania automatického zaostrovania až po nastavenie citlivosti ISO alebo vyváženia bielej. Ide o ovládanie podobné známemu ovládaciemu koliesku zo zariadení EOS, ale s výhodou tichej prevádzky a zvýšenej odolnosti voči poveternostným vplyvom.

Customisable multi-function bar

Pevné odolné telo chránené pred poveternostnými vplyvmi

Pevné telo fotoaparátu EOS R z horčíkovej zliatiny ponúka vysoký štandard ochrany. Vylepšená odolnosť voči prachu a vlhkosti zaručuje, že ide v súčasnosti o najlepší fotoaparát značky Canon v oblasti odolnosti voči poveternostným vplyvom.

Tiež by vás mohlo zaujímať