PTZ RIEŠENIA

Pripojte viac, streamujte viac: nové 4K funkcie pre PTZ kamery Canon

Spoločnosť Canon nadobudla rýchly úspech v oblasti diaľkového ovládania PTZ (otáčanie, nakláňanie, približovanie) a na upevnenie svojej povesti lídra na trhu uviedla na trh nový ovládač webovej kamery (čoskoro k dispozícii na stiahnutie), ktorý pridáva ďalšie funkcie a možnosti pripojenia pre jej PTZ kamery. Okrem tohto nového softvéru boli do radu PTZ implementované aj dva nové protokoly – protokol SRT a protokol FreeD – pre bezproblémovú integráciu do pracovných postupov vysielania a VR/AR.

Pripojte viac, streamujte viac: nové 4K funkcie pre PTZ kamery Canon

Enhanced connectivity and quality via LAN on CR-N500, CR-N300, CR-X300

Rýchlo rastúci trh

Dopyt po diaľkovo ovládaných kamerách na streamovanie živých podujatí a videokonferencií v kanceláriách a podnikových prostrediach sa po vypuknutí pandémie výrazne zvýšil. Mnohé odvetvia využili nové možnosti, ktoré ponúka infraštruktúra PTZ, či už sú to vysoké školy, koncertné podujatia, divadlá alebo modlitebne.

Vďaka novému ovládaču webovej kamery od spoločnosti Canon1, ktorý je k dispozícii na operačnom systéme Windows, je možné jednoducho nastaviť PTZ kamery na vysokokvalitné streamovanie, funkcie webovej kamery, dlhšie možnosti kabeláže cez sieť LAN, automatickú detekciu kamery a možnosť registrácie viacerých kamier.

Výstup v rozlíšení 4K 30p
Prostredníctvom siete LAN a nového ovládača USB môžu teraz používatelia využívať kamery CR-N300, CR-N500 a CR-X300 na streamovanie videa v rozlíšení až 4K 30p2 s ďalšou flexibilitou umiestnenia kamery po pripojení k počítaču.

Automatická detekcia kamery
Nový softvér rozpozná kompatibilné PTZ kamery Canon, ktoré sú v rovnakej sieti ako počítač. To umožňuje používateľom jednoduché nastavenie kamier a určenie kamier, ktoré chcú zaregistrovať do softvéru.

Registrácia viacerých kamier
Do softvéru môžete zaregistrovať až päť kamier, takže v závislosti od inštalácie je možné jednoducho vybrať, ktorá z nich sa bude používať cez počítač.

USB-C vs. LAN

Kvalita obrazu 4K 30P2 je teraz skutočne dostupnou možnosťou vďaka výstupu cez sieť LAN. USB je obmedzené z dôvodu maximálnej dĺžky kábla (zvyčajne 3 m). Na druhej strane býva pripojenie LAN vybavené podstatne dlhším káblovým vedením, vďaka čomu je ideálne pre väčšie miesta v profesionálnom AV priestore. Vezmite si napríklad univerzitu: používatelia už nemusia byť obmedzení na trojmetrové pripojenie USB z notebooku k PTZ kamere; namiesto toho môžu kameru Canon vďaka novému ovládaču nainštalovať v zadnej časti veľkej posluchárne bez toho, aby sa znížila spoľahlivosť alebo kvalita.

Zavedenie dvoch nových protokolov: SRT a FreeD

Séria PTZ kamier Canon prichádza s novými protokolmi na ich jednoduchú a bezproblémovú integráciu do pracovných postupov, ktoré sa vo veľkej miere spoliehajú na vysielanie a VR/AR. Firmvér bude k dispozícii na stiahnutie neskôr v roku 2022 a bude sa vzťahovať na PTZ kamery CR-N300 a CR-N500.

SRT
Protokol SRT (bezpečný spoľahlivý prenos) je protokol prenosu videa, ktorý sa veľmi dobre osvedčil v odvetví diaľkového ovládania. Je schopný vysoko kvalitného a bezpečného videoprenosu s nízkou úrovňou oneskorenia, a to aj za nepredvídateľných podmienok siete. Ide o protokol rozšírený v odvetví vysielania a v súčasnosti je aplikovateľný do PTZ kamier CR-N300 a CR-N500 od spoločnosti Canon.

FreeD
Protokol FreeD sa vo veľkej miere používa vo virtuálnych štúdiách a produkcii VR/AR. S týmto protokolom sa teraz dajú kamery Canon CR-N500 a CR-N300 ľahko integrovať do virtuálnych produkčných aplikácií, ako sú spravodajstvo, predpovede počasia, šport a živé podujatia, pretože im umožňuje v reálnom čase priamo previesť otáčanie, nakláňanie, zoomovanie, zaostrovanie a clonu, a tiež polohu PTZ kamery do virtuálnej platformy, akou je napríklad Unreal Engine.

Riešenie pre všetky typy scenárov

Objavte, ako je možné riešenia PTZ Canon použiť v širokej škále aplikácií využívajúcich našu vynikajúcu zobrazovaciu technológiu.

 • Vysielacie a televízne štúdiá

  Vysielacie a televízne štúdiá

 • Živé podujatia a hudobné vystúpenia

  Živé podujatia a hudobné vystúpenia

 • Podnikové akcie a prezentácie

  Podnikové akcie a prezentácie

 • Vyššie vzdelanie

  Vyššie vzdelanie

 • Bohoslužobný dom, kostol

  Bohoslužobné domy

 • Vonkajšie vysielanie a športové vysielanie

  Vonkajšie vysielanie a športové vysielanie

 • Súvisiace produkty

  Keď monitorovanie neradno brať na ľahkú váhu, sortiment sieťových kamier značky Canon ponúkne to správne riešenie. Kompaktné, avšak mimoriadne výkonné modely ponúkajú vynikajúcu obrazovú kvalitu dokonca aj pri slabom svetle, kedy bezpečnostné riziká zvyknú narastať.

  1. Platí len pre modely CR-N300, CR-N500 a CR-X300
  2. Výstupné rozlíšenie závisí od používanej aplikácie