FIRMVÉR PTZ

Aktualizácie firmvéru pre kamery PTZ Canon a doplnkové aplikácie

Spoločnosť Canon neustále hľadá nové a intuitívne spôsoby, ako zlepšiť funkčnosť svojich existujúcich kamier PTZ. Tu nájdete všetky najnovšie verzie firmvéru a aplikácií, ktoré môžu obohatiť kamery PTZ Canon. Bez ohľadu na to, či ide o automatické sledovanie alebo tak žiadané protokoly SRT a FreeD, spoločnosť Canon má širokú škálu bezplatných aktualizácií, aby ste mohli transformovať svoju produkciu.

Vyberte si model kamery PTZ a zobrazia sa vám dostupné firmvéry na prevzatie. Ďalšie informácie o aktualizáciách firmvéru a ďalších aplikáciách nájdete nižšie. Informácie o možnostiach zakúpenia doplnkových aplikácií vám poskytne miestny predajca spoločnosti Canon.

Apríl 2023: aplikácia pre automatické sledovanie (Auto Tracking) (RA-AT001)

Získajte možnosť automaticky sledovať hlavného prezentujúceho s pomocou rozpoznávania tváre/hlavy počas jeho pohybu na javisku. Využite silu výnimočného obrazu 4K kamier PTZ s jednoduchou automatizáciou a pridajte nový rozmer produkčným počinom. Automatické sledovanie je integrovaná aplikácia (typu edge) a nie je závislá od počítača, preto má jednoduchú inštaláciu a nevyžaduje výkonné stanice.

Plynulé a presné sledovanie
Pokročilý hnací mechanizmus Canon umožňuje kamere PTZ sledovať ľudí pri rôznej rýchlosti pohybov, od pomalých až po náhle.

Prioritná oblasť zobrazenia
Sleduje snímaný objekt a pritom dosiahnite, že prezentácie, tabule alebo panely sú stále v zábere.

Oblasť zastavenia posunu/naklonenia
Zabraňuje neželanému posúvaniu a nakláňaniu, ktoré by sledovalo hojdanie sa subjektu na mieste.

Flexibilná kompozícia
Nastavte kompozíciu sledovaného subjektu, ako je veľkosť tela, aby ste dosiahli dokonalý uhol.

Oblasť s pevným uhlom záberu
Vyberte oblasť, v ktorej sa sledovanie zastaví, keď sa v nej nachádza subjekt, aby bol tak zachovaný špecifický uhol.

Obnovenie počiatočnej polohy
Presunie uhol zobrazenia do vopred nastavenej počiatočnej polohy v prípade straty sledovaného subjektu, aby sa zaistilo, že na obraze je vždy niečo relevantné.

Dynamická citlivosť sledovania
Precízne nastavte 10 úrovní citlivosti pre pomalé alebo rýchle pohyby. Čím vyššia hodnota, tým svižnejšie bude sledovanie kamery PTZ, čo vám umožní zachytiť aj dynamické pohyby.

Inteligentná detekcia ľudí
Automaticky vyberie ľudské telo prítomné v rámci nastavenej oblasti ako sledovaný subjekt pre rýchlu identifikáciu, pričom manuálny výber cieľa je tiež možné spustiť pre presnejšie rozpoznávanie.

Automatický výber oblasti vylúčenia
Vytvorenie vylúčených zón, aby sa dosiahlo, že nechcené subjekty nie sú sledované, ale dôraz zostane na želanom subjekte.

Aplikácia pre automatické sledovanie je k dispozícii pre model CR-N700 od apríla 2023 a jej dostupnosť pre modely CR-N500 a CR-N300 sa očakáva v treťom kvartáli 2023.

Informácie o tom, ako zakúpiť aplikáciu pre automatické sledovanie vám poskytne miestny predajca spoločnosti Canon alebo miestna pobočka Canon.

Softvér pre automatické sledovanie
nastavenie kamery

Apríl 2023: aplikácia pre automatickú slučku (Auto Loop) (RA-A001)

Naprogramujte opakované posúvanie, nakláňanie a približovanie záberu tak, aby ste neustále a presne sledovali dej, ktorý sa práve odohráva, bez nutnosti obsluhy. Automatická slučka je integrovaná aplikácia (typu edge) a nie je závislá od počítača, preto má jednoduchú inštaláciu a nevyžaduje výkonné stanice.

Široké možnosti programovania pohybov
Dokáže inicializovať slučku oboma smermi, ako naprogramovaný pohyb, čo znamená, že nie je potrebný kameraman.

Plynulé a presné ovládanie
Funkcia automatickej slučky, ktorá využíva silu pokročilého hnacieho mechanizmu Canon, umožňuje presné automatické ovládanie pohybov kamery PTZ.

Prispôsobiteľné polohy a trasy
Nastavte päť samostatných predprogramovaných slučiek, z ktorých každá môže mať maximálne 4 polohy, vďaka čomu je ideálna pre škálu živých aj štúdiových produkcií.

Dva intuitívne režimy slučky
Režimy súvislej a obojstrannej slučky umožňujú úplnú voľnosť pohybu kamery. Kontinuálna slučka umožňuje, aby sa kamera pohybovala cez polohy A-B-C nepretržite na slučke, zatiaľ čo obojstranná slučka umožňuje kamere prejsť cez A-B-C do B-A-B do C-B-A.

Jednoduché nastavenie rozhrania
Je možné zaregistrovať a jednoducho vytvoriť/prispôsobiť päť automatických pohybov z používateľského rozhrania s ukážkou videa.

Aplikácia pre automatickú slučku je k dispozícii pre model CR-N700 od apríla 2023 a pre modely CR-N500 a CR-X300 sa očakáva jej dostupnosť v treťom kvartáli 2023.

Informácie o tom, ako zakúpiť aplikáciu pre automatickú slučku vám poskytne miestny predajca spoločnosti Canon alebo miestna pobočka Canon.

Zábery s automatickou slučkou
Rozhranie softvéru automatickej slučky

Apríl 2023: protokoly SRT a FreeD

Séria PTZ kamier Canon prichádza s novými protokolmi na ich jednoduchú a bezproblémovú integráciu do pracovných postupov, ktoré sa vo veľkej miere spoliehajú na vysielanie a VR/AR. Pre kamery PTZ CR-N300 a CR-N500 je k dispozícii firmvér na prevzatie, zatiaľ čo pre model CR-X300 bude k dispozícii neskôr v roku 2023.

SRT
Protokol SRT (bezpečný spoľahlivý prenos) je protokol prenosu videa, ktorý sa veľmi dobre osvedčil v odvetví diaľkového ovládania. Je schopný vysoko kvalitného a bezpečného videoprenosu s nízkou úrovňou oneskorenia, a to aj za nepredvídateľných podmienok siete. Ide o protokol rozšírený v odvetví vysielania a v súčasnosti je aplikovateľný do PTZ kamier CR-N300, CR-N500 a CR-X300 od spoločnosti Canon.

FreeD
Protokol FreeD sa vo veľkej miere používa vo virtuálnych štúdiách a produkcii VR/AR. S týmto protokolom sa teraz dajú kamery Canon CR-N500, CR-N300 a CR-X300 ľahko integrovať do virtuálnych produkčných aplikácií, ako sú spravodajstvo, predpovede počasia, šport a živé podujatia, pretože im umožňuje v reálnom čase priamo previesť otáčanie, nakláňanie, zoomovanie, zaostrovanie a clonu, a tiež polohu PTZ kamery do virtuálnej platformy, akou je napríklad Unreal Engine.

Apríl 2022: ovládač webovej kamery pre kamery PTZ

Enhanced connectivity and quality via LAN on CR-N500, CR-N300, CR-X300

Dopyt po diaľkovo ovládaných kamerách na streamovanie živých podujatí a videokonferencií v kanceláriách a podnikových prostrediach sa po vypuknutí pandémie výrazne zvýšil. Mnohé odvetvia využili nové možnosti, ktoré ponúka infraštruktúra PTZ, či už sú to vysoké školy, koncertné podujatia, divadlá alebo modlitebne.

Vďaka novému ovládaču webovej kamery od spoločnosti Canon1, ktorý je k dispozícii na operačnom systéme Windows, je možné jednoducho nastaviť PTZ kamery na vysokokvalitné streamovanie, funkcie webovej kamery, dlhšie možnosti kabeláže cez sieť LAN, automatickú detekciu kamery a možnosť registrácie viacerých kamier.

Výstup v rozlíšení 4K 30p
Prostredníctvom siete LAN a nového ovládača USB môžu teraz používatelia využívať kamery CR-N300, CR-N500 a CR-X300 na streamovanie videa v rozlíšení až 4K 30p2 s ďalšou flexibilitou umiestnenia kamery po pripojení k počítaču.

Automatická detekcia kamery
Nový softvér rozpozná kompatibilné PTZ kamery Canon, ktoré sú v rovnakej sieti ako počítač. To umožňuje používateľom jednoduché nastavenie kamier a určenie kamier, ktoré chcú zaregistrovať do softvéru.

Registrácia viacerých kamier
Do softvéru môžete zaregistrovať až päť kamier, takže v závislosti od inštalácie je možné jednoducho vybrať, ktorá z nich sa bude používať cez počítač.

USB-C vs. LAN

Kvalita obrazu 4K 30P2 je teraz skutočne dostupnou možnosťou vďaka výstupu cez sieť LAN. USB je obmedzené z dôvodu maximálnej dĺžky kábla (zvyčajne 3 m). Na druhej strane býva pripojenie LAN vybavené podstatne dlhším káblovým vedením, vďaka čomu je ideálne pre väčšie miesta v profesionálnom AV priestore. Vezmite si napríklad univerzitu: používatelia už nemusia byť obmedzení na trojmetrové pripojenie USB z notebooku k PTZ kamere; namiesto toho môžu kameru Canon vďaka novému ovládaču nainštalovať v zadnej časti veľkej posluchárne bez toho, aby sa znížila spoľahlivosť alebo kvalita.

Riešenie pre všetky typy scenárov

Objavte, ako je možné riešenia PTZ Canon použiť v širokej škále aplikácií využívajúcich našu vynikajúcu zobrazovaciu technológiu.

 • Vysielacie a televízne štúdiá

 • Živé podujatia a hudobné vystúpenia

 • Podnikové akcie a prezentácie

 • Vyššie vzdelanie

 • Bohoslužobné domy

 • Vonkajšie vysielanie a športové vysielanie

 • Súvisiace produkty

  Keď monitorovanie neradno brať na ľahkú váhu, sortiment sieťových kamier značky Canon ponúkne to správne riešenie. Kompaktné, avšak mimoriadne výkonné modely ponúkajú vynikajúcu obrazovú kvalitu dokonca aj pri slabom svetle, kedy bezpečnostné riziká zvyknú narastať.

  • Kamery PTZ

   CR-N700

   Výnimočná profesionálna kamera PTZ s rozlíšením 4K60P s možnosťou pripojenia 12G-SDI a prvotriednym automatickým zaostrením a možnosťou inteligentného automatického sledovania.
   Zobraziť podrobnosti CR-N700
  • Kamery PTZ

   CR-N500

   Vďaka 15x optickému zoomu, možnosti snímania v rozlíšení 4K UHD a automatickému zaostrovaniu Dual Pixel s možnosťou inteligentného automatického sledovania umožňuje model CR-N500 presné ovládanie a plynulý IP prenos s výnimočnými výsledkami.
  • Kamery PTZ

   CR-N300

   Vďaka rozlíšeniu 4K UHD, 20-násobnému optickému priblíženiu, hybridnému automatickému zaostrovaniu s možnosťou inteligentného automatického sledovania, viacerými protokolmi IP prenosu a ovládania môžete upútať pozornosť svojho publika novými spôsobmi.
  • Kamery PTZ

   CR-X300

   Kompaktný model PTZ s krytím IP65, ktorý ponúka rozlíšenie 4K, 20x optický zoom, IP streamovanie a ovládanie pre širokú škálu aplikácií.
  1. Platí len pre modely CR-N300, CR-N500 a CR-X300
  2. Výstupné rozlíšenie závisí od používanej aplikácie